RL:

1. Lijep pozdrav, predstavi nam se. Kako se zoveš, odakle dolaziš, koliko imaš godina, čime se baviš? Kako bi opisao svoj karakter? Jesi li zadovoljan istim, zašto? Kako izgleda tvoj uobičajeni dan? Koji su tvoji interesi, poroci, hobiji i slobodne aktivnosti?

Bok, moje ime je Ivor, uskoro imam 25 godina i dolazim iz Rijeke (Hrvatska), ali trenutno zivim u Engleskoj od 2018.godine gdje primarno studiram, ali i radim part-time job. Sebe bi opisao u tri rijeci: pravedan, znatizeljan i zajeban kada to treba biti. Karakterom sam osoba koja ne voli previse riskirati, ali uvijek vedar. Ljudi me znaju kao uvijek nasmijanog, sto mozda i nije dobro jer se ne meni vidi cim sam ljut ili nesto drugo, ali eto. Normalno da sam zadovoljan sobom, iako bih neke stvari u svom karakteru i ponasanju volio promijeniti sto mislim da je sasvim normalno za svakog covjeka posto nitko nije savrsen
Ima vise mojih “uobicajenih dana” jer sam rekao da studiram i radim + pogotovo sad sve sve izmjenilo dok je korona tako da nema vise uobicajenog dana. Ali evo, ajmo reci nema korone pa cu opisati ukratko svoj dan. Budenje, obicno oko 7:30-8, ranoranioc uvijek bio i ostao.. Nekakav workout od 20-30 minuta u stanu kad se malo razbudim, ali to ako vec nisam isplanirao ici biciklom ili trcat ili nesto drugo, workout u stanu uvijek zadnja opcija, svjez zrak je ipak svjez zrak. Dorucak mozda pol sata kasnije nakon sta se otusiram uz neki caj ili kakao (nisam ljubitelj kave uopce, no hejt, obozavam miris kave, al pit - nikako). Onda obicno odem na fax, na predavanja ili odradit nesto za projekte koje moram zavrsiti, a ako nemam nista za napisati, ne odem uciti jer to radim tjedan dva prije ispita. Povratak doma, kuhanje rucka s curom uz neku seriju ili razgovor i nakon toga malo odmorit jer zasto ne. Popodne, tu sad moze ovisiti ako radim ili ne, ali ajmo rec da radim. Trenutno imam 3 (da, 3!) posla, ali to je sve zbog korone, jedan u Pubu kao chef, jedan u restoranu kao team member (iako sam bio part-time team leader ali su zbog korone morali samo full-time ljude zadrzat!) i jos jedan u skladistu posao (ovo je za vrijeme korone jer su restorani i pubovi zatvoreni vec duze vrijeme). Povratak s posla uz to da me cura pili da joj donesem nesto hrane obicno iz (sushi) restorana gdje radim vise nego iz puba. Nes malo pojest, popricat i dogovorit plan za sutrasnji dan, jer kad ne isplaniramo sta cemo radit iduci dan, sve ode u k. Spavanje oko 10-11-12. Da nije bilo korone ne bi stigao samp i dalje igrati, ali eto sad malo stignem pa mi dan izgleda drugacije od ovog sta sam opisao. Interesa imam dosta, volim pratiti najnoviju tehnologiju jer ipak i studiram nesto takvo, pratiti sport naravno (nogomet, rukomet 1 godisnje logicno, formulu, skijanje, vaterpolo, itd.). Od poroka sta mogu nabrojati bi moglo bit da pojedem nekad previse cipsa i popijem nekih sokova ili da znam preskocit dorucak jer nisam bas gladan. Ne pusim zbog astme iako sam znao dok sam bio mladi ali samo kad bi isao van svaki vikend pa bi se davio dan poslije ko konj hahaha. Alkohol, volim popit u drustvu s prijateljima, curom, ali sam bas i ne. Uz rucak mozda najvise volim popit vino/pivo ovisi sta se jede.



2. Zasto si se odlucio za studiranje u inozemstvu? Da li si samovoljno prihvatio to ili te neko natjero na to? Da li je trenutna situacija sa koronom promjenila tok tvog obrazovanja, da li ides na online nastavu ili ipak uzivo? Da li ti nedostaje zivot u svojoj zemlji i druzit se sa svojim prijateljima? Kako si došao na ideju da studiraš u Engleskoj? Jesi li zadovoljan uslovima studiranja? Kakva je reakcija tvojih prijatelja i roditelja bio kada si rekao da odlaziš u Englesku?

Pa za studiranje u inozemstvu smo se odlucili zapravo cura i ja skupa. U Hrvatskoj, ja sa svojim ocjenama nisam mogao upisati bas bog zna sto, a nije mi se dalo upisivati samo na fax tek toliko da idem na njega. Ona je mogla vecinu toga ali i ono sta je najvise htjela, ali opet nije zbog mene. Ustvari je to bio jedan od vecih rizika jer smo morali odluciti da li cemo ici na fax u hrv ili negdje van, i kako nismo znali jos da smo primljeni u Engleskoj, morali smo otkazat sve faxeve u Hrvatskoj dan prije nego sta bi se dobila potvrda na koji fax smo upisani. I tako smo cekali jos neko vrijeme odluku iz Engleske da nam potvrde da smo upali na njihov fax, a da nismo morali bi pauzirati jednu godinu. Ali eto, sve je ispalo kako treba i tu smo gdje jesmo. Prvotno smo zapravo htjeli ici studirati u Dansku, ali zbog papirologije nije bilo moguce, tj zbog hrvatskih bisera i njihovih glupih pravila. Trenutno imam nekakav mix nastave online i on campus, oni to zovu blended study. Svakako bih htio da mi je uzivo nastava prije nego online, jer mi je ovako puno dosadnije i teze se natjerati napraviti nesto. Zivot u Hrvatskoj mi i nedostaje i ne nedostaje, ovisi sta kako se gleda. Tu ljepotu prirode, planine i prije svega more nitko ne moze nadoknaditi, ali eto, tako je kako je, ne treba plakati za tim nego se boriti dalje. Volio bih da je Hrvatska vise poslozena zemlja, pogotovo sad kad sam mlad, da ima vise opportunities i da su fakulteti bolje opremljeni, tada bi se mozda odlucio studirat u hrv, ali posto je sve zaostalo, a skolstvo pogotovo, onda nema smisla. Studiranje u Engleskoj i Hrvatskoj – nebo i zemlja. Tu nije poanta da ti naucis napamet i zaboravis, nego da ti to negdje ostane i da znas primjeniti u odredenim situacijama. Fax opremljen da ne moze bolje, stalno se grade nove zgrade na campusu. Jedna od zadnjih je “moja” zgrada u kojoj imam sva predavanja i laboratorije Engineering Building, top. Roditelji i prijatelji nisu bas bili odusevljeni, ali znaju da nema buducnosti u hrvatskoj ako zelis nesto vise. Za mene je bilo tesko upisati zeljeni fax u Hrv, pa sam morao ici alternativnim putem, i nije mi nimalo zao, dapace, odusevljen sam.



3. Sta planiras poslje zavrsenog fakulteta? Gdje se planiras zaposlit? Da li vec sada imas poziv za posao? Da li poslje zavrsenog skolovanja planiras da se vratis nazad ili ces ipak ostati ziviti i raditi u Engleskoj?

Poslije zavrsene 3 godine fakulteta, tj ove godine planiram upisati i diplomski studij iliti Master koji ce trajat 1 godinu ili 2. On traje 1 godinu ako se ide full-time, a 2 ako se ide part-time, sto znaci npr ili 4 predmeta u jednoj godini ili 2 predmeta u jednoj i 2 u drugoj. Poziv za posao jos nemam, ali niti neki plan za buducnost, posto je to jos sigurno 1 ako ne i 2 godine studiranja. Isto tako, mislim da necemo ostati u Engleskoj niti se vratiti u Hrvatsku, vec nekako planiramo ici prema Skandinaviji ili pak Kanadi. No to je jos sve dosta daleko tako da ima vremena. Mozda malo putovati prvo pa vidjeti di bi nam se moglo svidjeti.



4. Imas li djevojku? Otkad ste zajedno? Da li ste nekad bili u svadji ? Da li bi ikad oprostio prevaru? Kad planiras da se zenis, osamostalis i osnujes porodicu ? Jesi li je u bliskoj buducnosti planirao vjeriti i na kraju zeniti? Da li mislis da je ona "zena tvog zivota"? Da li ona ide na fakultet ako da koji? U par rijeci reci nam sta za tebe znaci rijec "Ljubav"?

Imam curu, mozete vidjeti da sam vec par puta gore napisao “mi, nas” ili tako nesto, tako da da – imam. Zajedno smo vec skoro 6 godina, prilicno dugo rekao bih haha. Pa mislim da nijedna veza ne moze funkcionirati bez svade, tako da da, normalno da se zakacimo, ne vidim problem u tome, jedino sta sad malo cesce zbog ove korone i s tim da zivimo skupa tako da je tesko i da svatko nade malo prostora za sebe, no ne zalim se jer vise volim bit u drustvu neke osobe do koje mi je stalo, nego gubit vrijeme na nepotrebne ljude. Prevaru mislim da ne bi oprostio, tesko mi je sad rec sta bi bilo kad bi bilo, ali mislim da ne bi presao preko toga. Uff, sad je ovo vec previse ljudima u naviku preslo da me pitaju kad ce zendiba i sve te popratne stvari, ali svakako ne dok studiramo, jer mislim da mi to nema smisla, ali nakon fakulteta svakako da, zenidba i dijete/djeca. Ma ko ce znat ko je moja zena zivota, sve se moze raspuknuti u jednoj sekundi ali naravno i ne mora, ali da, vjerujem da je ona ta prava. Idem ona isti fakultet, ali razliciti smjer, ja znaci studiram Biomedical Engineering, a ona Pharmacology tj istrazivanje lijekova. Tesko je u par rijeci objasnit sta je ljubav, svakome moze predstavljati nesto drugo + tesko je u par rijeci objasnit to, ali evo da ne filozofiram rekao bih da je ljubav vjerojatno najbitnija stvar na ovom svijetu, znaci ljubav familije, cure, zene, muza, decka sta god.



5. Što misliš o alkoholu, cigaretama i drozi? Koji su tvoji stavovi prema tome? Puno mladih pije, puši, drogira se. Imaš li neki savjet, molbu ili nešto što bi im poručio? Jesi li ikad probao nešto od tih opijata? Ako da koji i jeli ti žao što si probao? Navedi neko svoje iskustvo što se tiče navedenih stvari, bilo to negativno ili pozitivno iskustvo.

Mislim da to sve navedeno nije zdravo za konzumiranje, ali isto tako nije zdravo ako ne konzumiras. Jedino drogu nisam konzumirao od toga svega tako da za to ne znam, ali cigarete sam uvijek u izlascima s 15+ godina kao i alkohol. Za alkohol sam vec i rekao da volim tu i tamo popit s drustvom, ili uz nekakav rucak. A puno mladih pije, pusi i sve ostalo da, ali mislim da je vecina nas to radila kao mladi, ne vidim problem uopce u tome ako je u granicama normale. Tako da bi moj savjet bio, samo uzivajte. Evo prisjetit cu se jednog momenta par mjeseci nakon sta sam upoznao i jednog CH igraca (Damjen, ciganc3), ali bila je Sandra Afrika u Crikvenici i tad se uvijek samo ona slusala izmedu ostalih, i naravno prije njenog nastupa smo pili kod frendice di smo igrali neke igre za pit. Hint: vodka me jednom vec prije unistila, pa je tako bilo i ovaj put kad sam je pio previse i stalno su meni davali da pijem pa sam logicno se izrigao ko zvijer 73 puta. Mozda kad smo isli oko 11 sati navecer prema tom klubu di je nastupala Sandra Afrika trebalo nam je nekih 20-30min pjeske ali ja se od nekih 10ipo pa do 2-3 ujutro niceg ne sjecam, samo znam da sam sjedio na stolici u klubu ispod DJ bootha i rigao ko konj i dalje sve dok napokon nisam prestao, ali naravno nisam i dalje znao za sebe. Taj dogadaj bih promijenio i ne bih se tolko bas izbio haha.



6. Volis gledati Formulu 1? Zasto? Sta je to sto je zabavno kod tog sporta pa da ga pratis? Imas li omiljenog vozaca? Kojeg, zasto bas taj? Da li si ga nekada upoznao uzivo? Da li si nekada razmisljao da i ti vozis formulu? Koji tim bi izabrao?

Formulu obozavam gledati da, znam da neki kazu da je MotoGP zabavniji, vise preticanja i svega toga, ali ipak sam ja vise fan formule jer mi je zbog necega zanimljivija. Volim sve sta se desava oko toga, treninge, kvalifikacije, utrke, razne podcastove, intervjue i sve moguce pratim sta se pratiti moze. Svakako bih preporucio seriju Drive To Survive, iako neke stvari su jednostavno napravljene samo zato da se privuce gledatelje, ali volim koncept te serije kako je slozen. Najdrazi F1 team mi je Ferrari, a par vozaca imam koji su mi najdrazi, ali svakako se izdvaja Charles Leclerc – vozac Ferrarija jer mi se svida njegov stil voznje, uvijek napadacki, izvuce 150% iz bolida i stvarno je jedan od top vozaca trenutno na gridu. Nazalost nisam upoznao nikoga uzivo, iako bih volio neke od njih upoznati, ali znam da bi to bilo samo na kratko. Pa normalno da sam mastao uvijek da bi vozio formulu, ali to je jednostavno skoro pa nemoguce, treba prije svega biti top vozac a onda jos imati dobre sponzore koji bi te ugurali unutra i placali ti da vozis F1, kao sto je npr poljska vlada placala da Robert Kubica bude jedan od vozaca u F1. Da mogu, naravno izabrao bih Ferrari.



7. Rekao si da si trenirao badminton cak 20 godina, međutim badminton nije puno poznat sport na nasim prostorima, otkud to da si se odlucio bas za taj sport?. Mozes li nam reci sve nagrade i uspjehe sto si postigao iz ovog sporta? Zasto si prestao da treniras nakon toliko godina treniranja i svih tih uspjeha sto si postigao?

Tako je da, sport koji sam trenirao 20ak godina, ali i dalje povremeno igram, iako trenutno manje zbog obaveza/korone itd. Sport nije poznat previse na nasim prostorima, a na njega sam se odlucio zbog svog tate koji je u tom sportu takoder vec duze duze vrijeme pa sam tako poceo drzat reket prakticki od kad sam se rodio. Nagrada i uspjeha je bilo bas puno, i jednom sam ih morao staviti sve na jedno mjesto tako da bi mogao dobiti kategorizaciju Republike Hrvatske, tj status sportasa dok sam bio mladi, ali evo izdvojit cu neke najbitnije ajmo reci. Prvak Hrvatske na drzavnom natjecanju za osnovne skole, visestruka prva, druga i treca mjesta na kupovima hrvatske, visestruka druga i treca mjesta na prvenstvima hrvatske, clan reprezentacije do 13, 15 i 17 godina, od cega mi je najdraza bila reprezentacija do 17 godina zbog nastupa na Europskom Prvenstvu u Portugalu, razna prva, druga i treca mjesta na europskim turnirima (Njemacka, Italija, Slovenija, Luksemburg, itd.). Svakako rekao bih da mi je neostvareni san ostao osvojiti prvo mjesto na prvenstvu hrvatske, i svaki put bi mi izmaklo za dlaku te mogu reci da zalim za tim najvise, ali eto.. Nadam se mozda jednom kao veteran u +40 +45 kategoriji osvojiti to. Prestao sam trenirati prvenstveno zato da se posvetim maturi i poslu/faxu nakon skole. Jednostavno nije bilo vremena za baviti se profesionalno badmintonom + nisu neke velike pare u tome ako niste u Top 30-40 igraca svijeta, tako da to su glavni razlozi.



8. Naveo si da su ti favoriti Chelsea i Real Madrid, no izdvoji si Chelsea. Zašto baš oni? Što te privlaći više njima? Jesi li posjetio možda njihov stadion? Ako nisi, imaš li želju posjetiti i poslikati se sa nekim od igrača ili trenerom možda?


Tako je da, izdvojio bih Chelsea jer su mi ipak oni club koji supportam. Simpatizirao sam ih prije 2009, ali od 2009 sam ih poceo pratiti vise i navijati za njih, nakon utakmice s Barcelonom gdje im nisu bila dosudeni oni svi silni penali i na kraju je Barcelona prosla dalje. Od tog momenta je poceo moj hejt na Barcelonu jer su ih stvarno suci pogurali u nekim utakmicama di realno nisu bili bolji i nisu zasluzili proc dalje, ali eto. Stadion sam planirao posjetiti, no naravno korona je to odgodila tako da ce morati jos malo pricekati dok ne posjetim, a od igraca najvise bi se volio slikati i razmijeniti par rijeci s jednim bivsim igracem – Didier Drogba.



9. Koja je tvoja omiljena serija/film? Zasto bas to? Ako ih ima vise navedi sve. Koju vrstu serije/filma volis? Da li imas neke prijedloge za ppgledati? Koliko cesto gledas? Da li mislis da si ovisnik o tome? Imas li omiljenog glumca/glumicu? Ako da zasto bas on/ona, ili oni ako ih je vise.

Film cak i nemam neki najdrazi, slabije gledam filmove, a vise nekako serije, barem ovo razdoblje, ali komedije su mi najdrazi filmovi, volim se dobro nasmijat uvijek. A serija imam vise drazih da, pa sad ne znam tocno mogle bi tu bit Breaking Bad, Better Call Saul, Merlin, La Casa De Papel i ima ih jos sigurno samo se ne mogu sjetiti, ali evo neke od meni najdrazih su ove. Znaci da, filmove volim vise nekakve komedije, a serije volim kad se ipak nesto dogada, nekakva akcija sa mozda nekim djelicem komedije u sebi, volim kad su glavni likovi opiceni na neki nacin. Serije gledam svaki dan barem po 2-3 sata ovisi kolko vrijeme dopusti nekad zna bit vise, nekad manje i obozavam to, opustim se na maximum tako da mislim da sam ovisnik o serijama. Omiljenog glumca ili glumicu nemam, niti pratim njihova imena ikad, nit znam ko je s kim sta i gdje, to me ne zanima uopce, samo volim pogledat seriju.



10. Jesi li zadovoljan svojim fizičkim izgledom? Koliko si visok? Kakvo je tvoje mišljenje o današnjem stilu omladine? Znaš li koji strani jezik? Kada bi mogao tečno naučiti bilo koji jezik, koji bi to bio? Imaš li svoju najjomiljeniju stranu riječ/izreku, i koja bi to bila? Voliš li slušati muziku? Koji je tvoj omiljeni žanr muzike? Imaš li omiljenu pjesmu i omiljenog izvođača? Voliš li pjesme s veselom tematikom ili pak tužnom tematikom?

Pa mogu reci da sam prilicno zadovoljan svojim izgledom, iako naravno ima stvari koje bi volio promijeniti na sebi, ali nista previse. Volio bih da trenutno mogu malo vise vremena odvojiti na vjezbanje jer od kad je pocela korona, prvo jedno vrijeme nisam nista radio, a onda sam poceo vjezbati nekih 4-5 puta tjedno u stanu po 20-30 minuta. Visok sam 192cm, tako da poprilicno visok, i to je jedna od stvari koje volim na sebi, ne bi volio da sam neki mali tj da sam nizi. Nekako mi se cini idealno biti oko 190, jer ipak 2m je vec previse a 180cm prenisko. Ako se misli o stilu kako se oblace mislim da se mladi danas bas fino mogu obuc i da ima lijepe robe na izbor i svako moze pronaci nesto za sebe sta mu/joj odgovara. Od stranih jezika trenutno pricam samo engleski, a da mogu volio bih nauciti njemacki, talijanski, kineski, spanjolski, ma ne znam, naucio bi sto vise mogu, ali kad bih mogao birati samo jedan, mislim da bi izabrao kineski. Imam par najomiljenijih rijeci na engleskom, jer su mi bas usle u uho od kad zivim tu npr. mate, innit, fucking hell, al mi je najdraze kako to britanci izgovaraju tocnije englezi. Volio bih imat bas cisti british accent da mogu. Od muzike volim sve i svasta, nemam neki zanr koji mi je najdrazi nego vise volim slusat sta mi se svida, npr domace, strano, narodno, klape, hip-hop, rock, techno house, ma sve moguce, ali jedino sta ne volim je heavy metal i vjerojatno jos neki zanrovi.