Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7
    1. #1
      Ralph avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2011
      Lokacija
      Banja Luka
      Poruke
      4,211
      Teme
      256
      CHB
      682
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      763
      Like (dobivenih)
      1146
      Rep

      |~ 55. kolo Iskrenih 20 - Jonathan Gambino ~|


      1. Lijep pozdrav, predstavi nam se. Kako se zoveš, odakle dolaziš, koliko imaš godina, čime se baviš? Sta radis u slobodno vrijeme ? Imas li neki hobi ? Koje stvari te najvise ispunjavaju kada imas slobodnog vremena?

      Pozdrav svima koji ovo čitaju. Moje ime je Aleksandar Božić, imam 20 godina i dolazim iz BiH. Trenutno studiram u Banja Luci na Fakultetu Bezbjednosnih nauka. Pored studiranja igram košarku. Evo baš juče je bila posljednja utakmica ove sezone. Nije baš najbolje prošla ova sezona i pitanje je hoću li se nastaviti baviti time, što zbog vremena izgubljenog na gostovanja(putovanja), što zbog nerviranja. Pored faksa i košarke, najviše volim kada sam sa društvom pa napravimo neki roštilj ili neko druženje. To me onako najviše ispunjava, naravno pored cure, i tu je prava sreća i radost.

      2. Studiras. Koja godina? Kakav si studen? Kako prolazis? Da li sve testove rijesavas u roku? Zasto bas smjer bezbjednosnih nauka? Da li si sam pristao na to ili te neko drugi prisilio na to? Kakav si bio u srednjoj skoli? Koju srednju si zavrsio? Zasto bas tu?

      Kao što sam već naveo, studiram na FBN-u. Trenutno sam prva godina i ostao mi je jedan ispit da dam sada u aprilu(iz prvog semestra). Nisam sada neki Bog zna šta student. Učim koliko je dovoljno otprilike za prolaz, možda me to košta kasnije, ali više vremena provodim tamo gdje je zabava i društvo. Nema neki poseban razlog zašto sam izabrao ovaj fakultet i taj smjer, vjerovatno jer imam 2 drugara koji ide na to, odnosno koji je završio to. Nakon srednje (Elektrotehničar računarstva, a onda i multimedije) otišao sam u Austriju igrati košarku, a usput učiti jezik kako bih ostao tamo i nastavio studirati. Ipak kao i mnoge, tako je i meni korona i ovaj virus poremetilo planove. Zanimali su me oduvijek računari i dizajniranje(ranije čak i programiranje), a to je bio jedini smjer koji je bio vezan za računare u mom gradu pa sam njega upisao, dok nisam otišao u Beograd, gdje sam kasnije i završio srednju.

      3. Osim sto ides na fakultet, da li radis neki dodatni posao? Da li je fakultet koji studiras zahtjevan? Koliko dnevno izdvojis vremena da bi ucio? Da li si imao nekad problem sa nekim profesorom? Da li si pao godinu?

      S obzirom da sam tek počeo nisam još uspio pasti godinu, ali i za to postoji vremena hehe. Pored fakulteta, kao što sam već rekao jedinu obavezu koju sam, eto do juče imao, je bila ta košarka. Tu sam imao neku platu, jer eto, ipak je prva liga, što je meni bilo dovoljno za moj neki džeparac. Dnevno ne provodim nešto previše vremena učeći. Najviše učim pred kolokvije i naravno pred ispit. Nekada i po cijeli dan, nekada par sati, ovisno kako kada.

      4. Da li planiras ostati u BiH nakon zavrsetka fakulteta? Mislis li da je BiH dobro mjesto za zivot ili je za dobar zivot potrebna sreca ? Imas li nedje dogovoren posao da, nakon zavesetka fakulteta, dobijes posao? Naveo si da si ziveo u Beogradu i Austriji, gde si prvo ziveo a gde si se posle preselio i sta je povod i uzrok tome?

      Pa eto, prošao sam i Beograd, prošao sam i tu Austriju, i mogu ja vama reći da nigdje nije kao ovde kod nas u Bosni. Za sada mi se ostaje ovde u Bosni. Šta god ljudi pričali i koliko god se žalili, ipak je kod nas i najbolje društvo, a i najbolja zajebancija, te je to ono do čega je meni trenutno stalo. Možda tako neću razmišljati kroz koji godinu, ali Bože moj. A što se posla tiče nemam ništa dogovoreno. Poslije drugog razreda srednje škole dobio sam poziv da idem igrati u Beogradu, te sam je prihvatio. Naravno upisao sam tamo i školu, jednu od najjačih elektrotehničkih u Srbiji, ETŠ Nikola Tesla. Odmah u trećoj godini sam završio na popravnom u avgustu. Šta drugo nego matematika. U Bosni imao 5, tamo nisam mogao 2 da dobijem.. Krtijerijumi su nebo i zemlja. I kada sam je nekako konačno završio, sve u roku haha, dobio sam i tu priliku da idem vani igrati, i bilo je stvarno lijepo. Linz u kojem sam živio, je divan grad, ali taj mentalitet ljudi se meni nije svidio ni malo. Rijetko ko, osim studenata, će se družiti sa tobom, osim ako nije iz neke koristi. To kod nas nije tako, što je jedan od razloga, zašto nikada ne bih ni išao odavde.

      5. Kakav je tvoj stav vezan za koronavirus ? Jesi li ga mozda i prebolovao? Da li si siguran u aktuelnu vakcinaciju i da li vjerujes medijima da je to "trovanje" naroda? Planiras li u buducnosti da se vakcinises? Je li se neko tvoj bliznji vec vakcinisao ? Kakvo je tvoje mišljenje o balkanskim mjerama? Kada bih imao mogućnost uvesti mjeru, o kojoj mjeri bi bilo riječ?

      Što se tiče ove korone, da se tako izrazim, sjebbala je mnogo ljudi. Mnogi su izgubili svoje poslove zbog toga, što nije ni malo dobro, ali valjda će nekada proći. Negdje u novembru nisam imao čulo mirisa nekih 10 do 14 dana. Znači imao sam taj neki baš blag oblik. Mama mi je medicinska sestra i onda mi ona non stop pametuje kako treba da se čuvam, iako ja oko toga ni ne brinem, znam da meni to neće uzrokovati neke ozbiljnije probleme jer sam fizički aktivan i pazim na zdravlje(vitamini i ostalo). Što se vakcina tiče, stvarno ne znam. Jedan moj kolega mi je ispričao kako mu je trener primio prvu vakcinu 1. februara, drugu je primio 20. februara, a 21. bio pozitivan na koronu. Kako to funkcioniše ja stvarno ne znam, ali ja je neću primiti, sve dok mi daju izbor. Mjere su stvarno loša stvar, najviše iz razloga što nemaju nikakvog smisla. Kafići da radi do 22, jel poslije 22h korona ulazi u kafiće ili šta? Po meni ili pustiti sve u normalu, da se svi zaraze ili zatvoriti sve. Žao mi je ugostitelja i ostalih radnika koji ispaštaju zbog toga, ali treba za njih smisliti neki način da mogu zaraditi novac.

      6. Trenutno igraš košarku u 1. ligi Republike Srpske. Možeš li nam ispričati svoj put do takve pozicije? S koliko godina si počeo igrati košarku? Zašto baš košarka? Imaš li svog idola u tome sportu? Kako bi ocijenio svoju igru od 1-10? Jesi li zadovoljan svojim sportskim postignućima ili ciljaš na više?

      Moja baba mi je govorila kako trebam početi trenirati košarku zbog visine. I ja sam je te 2014. poslušao. Prije toga trenirao sam 8 godina karate i nešto malo fudbal i rukomet. Baš zbog nje sam izabrao taj put koji mi je pružio milion poznanstava i promijenio dosta stvari u životu. Na toj nekoj skali od 1 do 10, svoju igru bih ocijenio sa 7-8, samo što ja eto nemam vremena više da treniram kao nekada pa i ne mogu fizički izdržati cijelu utakmicu u top ritmu, a i opada forma lagano. Uvijek sam više basket volio igrati, a kada igram sa jednim svojim jaranom, rijetko ko nas može dobiti. Tu smo ćaće hehe. A inače, mnogo više sam, a i dalje, volim rukomet, ali eto, baba je presudila šta da treniram.

      7. Igras/pratis li jos neke sportove osim kosarke, imas li sportski duh pa sve sportove volis ili samo kosarku a ostale manje? Da li si trenirao jos neki sport osim kosarke, ako nisi jel si razmisljao da treniras jos neki sport pored kosarke? Vodis li zdrav zivot? Koliko puta nedeljno treniras? Da li si nekad dozivio povredu na treningu? Da li si nekad isao u teretanu? Od 1/10, koliko bi ocijenio gradju svog tijela?

      Pratim uvijek svjetska prvenstva u fudbalu, rukometu i košarci. Pored toga pratim i Ligu Šampiona, Zvezdu kada igra, šta god haha, u rukometu isto njihovu tu ligu, a i što se košarke tiče kada god ima nešto volim pogledati. Naveo sam već da sam trenirao i fudbal i rukomet, ali to je sve bilo nešto kratko. Rukomet inače baš dosta volim, najviše sam ga igrao u osnovnoj školi kada su bila ona takmičenja. U teretanu sam išao, ali više volim trening sa loptom. Naravno bilo je i povreda, 2 puta sam možda iskrenuo zglob, jednom je bilo baš gadno, ali ozbiljnije od toga nije bilo ništa. Pa ne znam sada kako da objasnim, ali pokušaću, građom sam zadovoljan ali nisam u top formi. Nemam sad definiciju koju sam imao prije 2 godine, ali i tad nije bilo maksimum. Možda u nekom narednom periodu ozbiljno počnem trenirati da se malo više izdefinišem, a najviše mislim na stomak, ali to bi sve značilo da moram izbaciti pivo, što baš i ne ide u ovom trenutku haha. Ocijenio bi svoj trenutni izgled sa nekom 7.

      8. Strastven si lovac. Koji je tvoj najveci uspjeh sto se tice lova? Da li si jedan od onih sto pucaju na sve sto se krece ili ipak samo one dozvoljene? Da li si nekada bio u situaciji gdje ti je zivot bio u pitanju?

      Pa sada da mogu reći da sam strastven, ne znam. Ubio sam dva puta divlju svinju i jednom lisicu i to je sve haha. Mi najviše idemo u lov zbog društva i srpdnje. Krenemo ujutro u 5, pustimo pse po šumi, čekamo da krenu goniti nešto, ako i krenu, pa onda nekih dva-tri sata se vrtimo oko njih i čekamo. Već oko 9-10 počinju roštilji i pijanka haha. Nikada nismo ubijali ono što je zabranjeno. Nisam nikada bio u situaciji da mi je život u pitanju.

      9. Imaš li curu? Koliko dugo ste zajedno? Kako si ju upoznao? Jesi li romantičan? Planiraš li je oženiti? Kako komentiraš današnje cure? Sa koliko godina bi se oženio? Jesi li vjeran?

      Imam djevojku, živi u Beogradu. Malo smo razdvojeni sada, ali Bože moj. Biće to sve dobro jednog dana . Zajedno smo par mjeseci, a da li sam romantičan to bi morali pitati nju, ja se nadam da jesam. Prerano je govoriti i spominjati ženidbu, ali nikada se ne zna, možda. Idealne godine su tridesete, taman kada se završi fakultet i steknu navike za posao. Vjeran sam i nikada nisam prevario curu sa kojom god da sam bio.

      10. Koja je tvoja omiljena serija/film? Zasto bas to? Koju vrstu serije/filma volis? Da li imas neke prijedloge za gledati? Koliko cesto gledas? Da li mislis da si ovisnik o tome? Imas li omiljenog glumca/glumicu? ako da zasto bas on/ona? Koju vrstu muzike volis? Zasto? Koje je tvoje misljenje o danasnjoj muzici gdje svi pjevaju sa auto tune? Da li si se nekada ti probao u svjetu muzike? zasto ne?

      Nemam sada baš neke omiljene serije i filmove. Što se serija tiče neke od dražih što sam gledao su Peaky Blindersi, GoT, Vikings i trenutna koju pratim/gledam Blacklist(ma da, i ona me je smorila, u početku je bila dobra), a filmove u zadnje vrijeme gledam, neke tinejdžerske-ljubavne, ali inače volim neku akciju, triler, volim i science fiction(ali ne pretjerano). Ovisnik sam o seriji koju počnem gledati, ne mogu se zaustaviti dok ne pogledam sve što ima. Muzika, to mogu sve, ali apsolutno sve. Ovako kada igram igrice ili radim na laptopu nešto, upalim sebi NAXI(fresh) radio, lagano chill muzika ide. A kada se pije to se odvrne krajiška, donese se ogroman zvučnik i trese se sve.














    2. #2
      Ralph avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2011
      Lokacija
      Banja Luka
      Poruke
      4,211
      Teme
      256
      CHB
      682
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      763
      Like (dobivenih)
      1146
      Rep
      CroHerze dio.

      1. Opiši nam svoj dolazak na CroHerze zajednicu? Kada i kako si došao na zajednicu? Što te to "zadržalo" na ovom samp serveru? Reci nam koji ti je bio prvi, a koji najveći cilj kada si započinjao s igrom na CH? Shodno tome jesu li ti se ti ciljevi ostvarili do danas? Kako ti se cini trenutni mod, administracija, vlasnik? Koji su ti bili prvi utisci na serveru? Tko ti je preporučio CH server?

      Sve je to počelo neke 2008/2009 godine. Svi u kraju smo igrali GTA San Andreas singleplayer. Tada nekad u tom periodu drugari su mi rekli, i došli kasnije kući i namjestili mi taj SA:MP. Sjećam se svog prvog ulaženja u igru i dan danas. Nemam ideje koji mi je bio nick, ali RL drug(komšija) me odveo sa spawna kod onog marketa kraj UR baze, u uličice one i učio me pravila. Tad mu je nick bio Srdjan Force, ne igra on u zadnje vrijeme, zadnji nick mu je bio Johnny Miller. Nikada nisam imao neke ciljeve osim da se što je više sprdam sa onima sa kojima igram. Ovo što sam bio dolazilo je nekako vremenom. A što se tiče sadašnjeg moda i svega vezanog za CH, mogu reći i da sam zadovoljan. Dosta toga sam ja prvi pisao Borni da se neke stvari trebaju promijeniti, ali eto, s vremenom su neke stvari postale jasne zašto su takve, iako to neki i dalje ne kontaju, ali nema veze. Uglavnom sviđa mi se sve kako je, samo jedino što bih ja volio je da se malo češće prave neki veći update i da se brže riješavaju prijedlozi igrača, jer to je ono što privlači ljude da igraju. Nove stvari koje niko nije vidio, ili neka starija stvar odrađena do savršenstva.

      2. Nabroji nam koje si organizacije/mafije/bande prošao u svojoj karijeri na CH. Koja od tih ti je ostala najdraža, kada si se najbolje osjećao igrajući samp(zbog ekipe, atmosfere, elana...)? Jesi li legenda došao do legende u nekoj organizaciji/mafije
      i/bandi? I koliko si puta bio lider istih?

      Lider nisam nikada bio, jesam zapravo jednom, ali to ni ne računam, kratko je trajalo, raspala se ekipa tada i nije bilo više poente ni igrati ni nastavljati sa tim liderom. A što se ekipa tiče, kada smo se Johnny Miller i ja vratili aktivnom igranju otišli smo u TSC. Tu nam je bilo dobro i stvarno je tada bila dobra ekipa. Arnel i ja smo rekli neke stvar jedan drugom, tu sam ja dobio kick i stavio me na Black listu, a Alfo me zvao da dodjem u SB. Tada su u Bratvi bili Pajo, Hamdija, Tuca, Kosovar(Srboljub), Renco i ostali. I tu je bilo fino dok je trajalo, no eto, raspali smo se. Prošlo ljeto sam se vratio opet da igram aktivnije i tada sam ušao u vojsku i u FanArt na forumu, te me Tonća zvao da dodjem u ETL jer su svi iz FanArta tu, što sam i uradio. Legenda ni sam nigdje, ni ti zbog toga igram, gdje je dobro društvo tu idem.

      3. Kakav ti se cini ETL kao ekipa? Da li si se s nekim upoznao i u RL? Da li mislis da se mogu dobra i iskrena prijateljstva steci na SAMPu ? Da li si imao kontakt s nekom djevojkom sa CHa? Kakva je situacija danas što se tiče tebe i ETLa(izuzevši da si rp admin postao naknadno)?

      U ETL sam ušao prošlo ljeto tokom korone i karantina. Nije bilo šta da se radi i tako me Tonća zvao da dodjem. Prvi dan me odmah Karlo (Coby) prijavio na forumu te sam dobio kaznu jer sam mu rekao da napusti teritoriju da ne bude da je mama pi*ku rodila haha. Poslije toga smo postali BFF haha. Druzili smo se na discordu svaki dan po 4-5-6 sati kako kada. Tada je u ETLu bilo samo nar par aktivnih, Tonća, Maka, Coby i ja. Kasnije su se pridružili još neki momci. Igrali se warovi, išlo se na teritorije, pokazivala se sila . A onda su ubacili Esada i Bajru u ETL, a ova dvojica su mislili da su ne znam ni ja šta, pa sam morao izaći iz bande jer ih ne mogu trpiti. Kasnije kada su ih se konačno riješili vratio sam se, i opet je bilo sve okej, no međutim aktivnost je počela da pada, ne samo mene, nego i sviju. Pogotovo u periodu oko podneva, kada sam ja mogao najviše igrati, niko drugi nije. Bukvalno sam se smarao ig i nisam imao volje da igram. Pitao sam da budem lider jer Tonća nije bio aktivan, no nešto su se suprostavljali tome, što je meni bio i još jedan razlog da odem. Mislio sam da ni neću više igrati, ali opet sam dobio neku volju kako sam odlučio da odem na admina. Što se tiče poznanstava na SAMPu, upoznao sam par mnogo dobrih ljudi, neki od njih su Aleksa(Alek Cortez), Nemanja(alfo), Pajo, moj kum Ruto, a što se tiče ovih djevojaka, nisam imao nikada neki specijalan kontakt, sve je to neka normalna priča kao i sa ostalima, ništa što bi se nešto izdvojilo.

      4. Nedavno si postao član Roleplay staffa, zašto? Misliš li dogurati do veće pozicije? Kako ti se čine kolege? Jesi li zadovoljan uslovima u staffu? Jesi li prije bio rp staff ili neki drugi i dokle si dogurao?

      Izrazila mi se neka želja da budem admin, pa sam se raspitao malo i kod Matea(Alveusa), rekao mi je da apliciram na konkusu pa ćemo vidjeti šta će biti, a kao što vidimo admin sam . Što se tiče pozicija, to mi nije u prvom planu, koliko je zapravo bitno da se igrači zadovolje, da se sklone oni što kvare igru. Kolege su sasvim okej, bar ovi koji su aktivni. Ovi što ne mogu igrati ovih dana zbog svojih nekih razloga, biće prilike da upoznam, pa ćemo vidjeti. Prije sam bio staff i ovde, i na FRu, čak mislim da su mi jednom dali i GSa na DM serveru, ali ne sjećam se baš toga.

      5. Što bi prije izabrao, vozio evente ili igrao warove? Što više voliš od navedenog? Kakav si u waru igrac? Ocijeni svoj skill od 1-10. Da li si poboljsao skill sto vise igranjem warova? Da li mislis da warovi lose uticu na nas(mentalno, nerviranjem)? Jesi li dobar racer, imaš li neke rekorde i jesi li ikad trenirao/vježbao trke?

      Kada bih baš morao da izaberem, izabrao bih trke. Nema nerviranja koliko i u waru, a i zanimljivije mi je kada ovisim sam o sebi nego o drugim igračima. Nisam ništa posebno u waru, najviše volim da stojim na zidu i skidam sa emkom, mislim da sam u tome najbolji(ne najbolji na zajednici, nego da je to najbolja moja stvar koju mogu raditi u waru). Da li war utiče na nas, apsolutno. Prvi sam psovao mnogo puta ljudima zbog wara, a nisam jedini koji je to radio. I dan danas se dešava, što nas dovodi do zaključka da je war zlo, haha. Sebe u waru bih ocijenio 6-7/10, ima tu dosta prostora za napredak, pogotovu u VS dijelu. Opet da se vratimo na trke, nemam nekih svojih rekorda, Renco me za sada najviše ubija pošto ih on drži skoro sve, ako ne i sve. Vježbao sam trke dosta, postoje neki serveri na kojima trke idu 24/7 pa se tu dosta može naučiti, a i par nekih fori me naučio Žik (Raul Hernandez) dok smo igrali na FRu.

      6. Kakvo imaš mišljenje o "cheaterima"? Jesi li ti ikad koristio nekakav mod/cheat koji ti daje prednost? Misliš li da trenutno ima puno "cheatera" koji su pod zaštitom admina ili skrivaju? Kada bih imao mogućnost promijeniti pravilo za cheatovanje, kako bi pravilo glasilo? Misliš li da su kazne za cheat bile prije puno strožije nego sada? Koji je tvoj najbolji način za rješavanje cheatera?

      Jednom sam uradio takvu glupost koja me koštala GMODa i RP staffa samo zbog jednog wara. Ali Bože moj, na greškama se uči i nikada mi to ne bi palo na pamet da opet radim. Opet sa druge strane, to neko iskustvo sa čitovima gledam kao prednost, jer znam na koje načine se mogu sakriti, tako da bi ih mogao naći kada budem i ako budem nekoga pregledao. Što se tiče samih čitova, mislim da je to bezveze da se koristi i da nema nikakvu poentu. Gubićeš obraz kod ljudi za kratkoročnu zabavu. Što se tiče ovih pravila za čitere, jedino bih promijenio da svaki admin može pregledavati igrače kada to želi, a ne samo par osoba, jer nisu uvijek aktivni, no nećemo ulaziti u to. Da neki admini štite igrače za čit, čisto sumnjam. Kazna je sada alkatraz 72h za sve, preko levela 6, pored toga status čitera i na serveru i na forumu, mislim da je to najgora moguća kazna koju igrač može dobiti, BAN je za ovo ništa haha. Ali i neka, i treba biti strog što se toga tiče.

      7. Koji od forum timova najvise volis? Zasto bas taj? Da li je to zbog clanova tog tima ili zbog samog rada? Da li mislis da sve krece od voditelja timova, kakvi voditelji takvi i clanovi? Da li je naporan rad kao voditelj Marketing tima, pošto si bio voditelj? Sta je sve potrebno da bi se izvrsavala ta pozicija? Kako si se ti snalazio kao voditelj? Da li imas savjete za trenutne voditelje? Da li bi se vratio na poziciju voditelja ako ti se pruzi prilika?

      Najviše volim FanArt. U njemu sam već baš dugo, a volio bih da tako i ostane. Nije težak posao, odnosno zadaci, a donose i pružaju mnogo toga zajednici, pogotovo za reklamiranje. Bio sam jedno vrijeme i voditelj marketinga. Tada nije bilo toliko izraženo dovođenje igrača sa YouTuberima, nego si morao bukvalno zvati nekoga da dođe vidjeti server, pa da možda i ostane. One reklame po Facebook grupama, mislim da nemaju apsolutno nikakve koristi. Jedino šta vrijedi to su plaćene reklame na Facebooku, Instagramu i na ostalim društvenim mrežama. Moj neki prijedlog za voditelje je da se počnu kreirati mali video u vidu storija i da se oni reklamiraju, a prijedlog i za Bornu(Jocu) ukoliko to želi, da promoviše te iste storije. Uglavnom plaćene reklame mislim da su najbolja stvar za dovođenje igrača, pored YouTubera koji će snimati konstantno. Da mi sada ponude opet voditelja marketinga, ne bih pristao. Malo me smara to, pa onda i nemam vremena baš za takav posao.

      8. Trenutno si član Fan Art tima. Kakvo je stanje u tom timu? Jesu li članovi konkurenti da budu u jednom od najbitnijih CH timova? Ima li puno posla za članove? Jesi li zadovoljan platom? Kada bih mogao uvesti nekakvu promjenu u tome timu, koja bi to promjena bila? Sviđa li ti se trenutni forum layout? Misliš li da je zastario? Treba li ga promjeniti, ili pak ostaviti? Dosta ikona i detalja za forum je odradio Fan Art, da li si zadovoljan istim?

      Što se tiče foruma, zadovoljan sam. Tatta odrađuje stvarno dobar posao, a pored njega i ostali članovi Forum Staffa. Otkako se on vratio tu, dosta novih stvari je došlo i forum ima neki novi izgled. Tu je naravno i FanArt pomogao u izradi nekih ikonica, ali ništa sada pretjerano. Mislim, tačnije, siguran sam da je Fan Art najvažniji tim, jer oni su ti koji daju taj izgled koji će privući nečiju pažnju. Posao nije težak, u zadnje vrijeme ga nema puno, a plata je dobra. Što se članova tiče, momci uvijek odrade zadatak u roku, što je dobro. Šteta što neki ljudi sa ove zajednice nisu više u Fan Artu, ali Bože moj, stariji članovi su dosta radili bolje nego većina nas sada, ali uvijek ima vremena da se i to popravi možda jednog dana.

      9. Misliš li da bi trebalo ponovno uključiti FR server? Može li se dići broj igrača sa dobrim eventima i WARovima koji su uvijek zapravo i bili broj 1 što se tiče FR servera? Bi li podržao ponovno otvaranje FRa? Koja su tvoja iskustva s FR serverom? Kazes da na CHDM nisi igrao, zasto? Jel ima nesto sto ti se nije svidelo na CHDM ili jednostavno ne volis DM Servere?

      Mislim da sada ovaj mod na RP serveru, pruža sve moguće stvari koje isto tako pružaju DM i FR. Ne vidim nikakvu potrebu za otvaranjem ni FRa, a ni DMa. Vjerovatno bi opet u početku bilo igrača i kasnije opalo, kako to svaki put biva. Treba uložiti sve resurse u izgradnju i poboljšanje ovog moda na kojem igramo. Na FRu sam bio u YDu na početku, imao oko 25-30k minuta, pa je bio neki global, pa sam onda prešao u DB(tu sam kasnije bio lider) kod ekipe iz SBa. CHDM se stvarno ne sjećam da sam nešto posebno igrao, jer kada god sam pogledao nije bilo više od 4-5 igrača, a onda mi je bilo dosadno da ulazim.

      10. Moderator si već duže vrijeme, sviđa li ti se tj. voliš li odrađivati taj forumski dio posla? Kako opisuješ trenutno stanje CH Foruma? Jesi li zadovoljan istim? Bi li htio biti dio CroHerze Forum staffa? Što misliš, mjenja li "moć" osobnost i ponašanje čovjeka ili ne, kakav je slučaj to kod tebe? Da li smatraš da ti kao stari član zajednice imas privilegije u odnosu na nove članove?

      Pa naravno da mi se sviđa biti moderator, inače ne bih bio, jel? Sada sam bio ušao u škripac sa vremenom pa nisam mogao stići organizovati forumske kvizove, te se ovom prilikom izvinjavam korisnicima što su nekad morali duže čekati kviz. Što se tiče forum staffa, sviđa mi se kako pojedinci rade, pogotovo Shelby, Hawk i Mikaela. Problem je što dosta članova ne može vidjeti šta rade Super moderatori, pa misle kako su neaktivni, ali i oni su dobri. Ovu trojku sam spomenuo, jer momci su stvarno preaktivni i mnogo se trude, da se ne krše pravila foruma i da sve to izgleda lijepo. Da li bih bio u forum staffu, da. To je nešto što me zanima, a što me zanima to volim raditi. Forum je slika servera i stanje na zajednici, treba ga što više njegovati. Da li moć mijenja ljude? Da ne ulazimo preduboko u temu, mislim da su ljudi uvijek isti, samo kada im daš moć pokažu svoje pravi lice. Ovi što provode sa mnom vrijeme na diskordu dok igramo, mogu potvrditi kako nikog neću kazniti sve dok tog nekog ne prijave. Tek kada nekome smeta onda kažnjavam, a tako i cijeli staff. RP Staff uopšte nema namjeru da glumi neku silu i moć, nego baš suprotno. Da igračima pruži najbolje moguće uslove, ali da bi ti uslovi bili mogući i ispunjeni moraju se kazniti oni koji te uslove krše.


      Hvala na čitanju!
      Božić.

    3. #3
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,315
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      353 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5216
      Like (dobivenih)
      8564
      Rep
      Solidni odgovori Aleksandre.
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    4. Like Ralph se sviđa ovaj post
    5. #4
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Lijepi odgovori.
      Sa zanimacijom sam ih procitao.
      Imaš lijepo gledište na sam život i zbog toga imaš moj respect.
      Također hvala na spominjanju i nadam se da ćeš se uskoro i ti pridružiti plavima.
      Lp.

    6. Like Ralph se sviđa ovaj post
    7. #5
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      E to je to, vjeran i romantičan, čim prije da uploviš u bračne vode hahah .
      Baš sam zadovoljan odgovorima, kratko i jasno.
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    8. Like Ralph se sviđa ovaj post
    9. #6

      a
       
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Poruke
      602
      Teme
      36
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      17 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      482
      Like (dobivenih)
      761
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Jonathan Gambino Vidi poruku
      Renco me za sada najviše ubija pošto ih on drži skoro sve, ako ne i sve.
      I tako će i ostati.

      Dobri odgovori sviđaš mi se jako.


    10. Like Ralph se sviđa ovaj post
    11. #7
      On je Carr avatar
      Bolek moj najdrazi brat
       
      Datum pristupanja
      Mar 2012
      Poruke
      2,273
      Teme
      185
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      182 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      4809
      Like (dobivenih)
      3150
      Rep
      Super odgovori, svidaju mi se. Neki su odgovori posebno zanimljivi
      gg uzivajte own




    12. Like Ralph se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •