Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep

      Bastard (2014.)


      Bastard

      Hulejasig

      Summer 2014.

      Tip Mange: Manhwa
      Poglavlja: 94
      Volumeni: 5
      Autori: Kim, Carnby (Story), Hwang, Young-chan (Art)
      Serijalizacija: Naver Webtoon
      Žanrovi: Mystery, Drama, Horror, Romance, Psychological


      Synopsis:


      Nema mjesta gdje Seon Jin moze naci svoj mir. U skoli je uvjek na meti nasilnika, zbog svoje cudne i povucene persone i svoje slabosti. Ali ovo nije izvor tolikog straha i terora koji se vidi u Jinovim ocima, njegov najveci strah, je strah od vlastitog oca.

      Za sve ostale, Jinov otac je uspjesan biznismen, milioner i vlasnik mnogi preduzeca, dobra osoba koja uvjek pomaze humanitarno, kao i dobar otac. Ali to je sve "fasada" za pravu osobu kakva je Jinov otac, on je nakaradni serijski ubojica, a njegov pomagac u ubistvima je njegov sin, Jin. Prvo sjecanje koje Jin ima je budjenje u bolnici, njegovo srce je operisano i stavljen je bajpas, u njegovoj ruci je stavljena umjetna kost, kao i umjetno lijevo oko. Majke se ne sjeca, jedina osoba u njegovoj porodici je njegov otac, i on mu je citav svijet.

      Tada je tek bio djecak, ali ubrzo upoznaje svog oca, nosajuci tijelo mlade zene u haustoru prema stanu, sa ocem, iako mu niko nikada nije rekao da ono sto radi je pogresno, to ce znati u dubini duse. Ali kada se pokusava usprotivit svome ocu, bez izgovorenih rijeci njegovi, on shvata, da ako ga ikada otac shvati za prijetnju, da Jinov zivot tu prestaje. Tako da Jin se trudi da ne izgleda, opasno po svog oca i pomaze mu u ubistvima, cak i on ubija...

      Nakon sto ga je nasilnik toliko pretukao, da je njegovo srce nakratko stalo, nova ucenica skole Yoon Kyun mu spasava zivot. U bolnici iako je duboko zahvalan za ono sto je uradila, mora je otjerati od sebe, ako je njegov otac vidi, sigurno cemu se svidjeti ova djevojka. Iako se pokusao potrudit da do njihovog sretanja ne dodje, otac ce je ipak sresti i reci Jinu da je nasao novu "igracku". Jin mora pomoci ocu da ubije djevojku koja mu je spasila zivot, ali u toj okrutnoj prici, Jin pocinje osjecati simpatije prema istoj, i postaje mu prva ljubav, Jin je mora obraniti od svog nakaradnog oca, dok u isto vrijeme mora i sebe spasit, jer uskoro postaje "muskarac" i postaje prijetnja svome ocu, sto i njegov otac shvata..


      Glavni likovi:



      Jin "Bastard" Seon

      *Povuceni tinejdjer, blijedog i bolesljivog izgleda, plavog desnog oka i crvenog lijevog oka, kojeg krije svojom dugom smedjom kosom. Citav zivot je bio pod nadzorom svoga oca, tako da mnoge stvari koje se trebaju znati u njegovim godinama, on jednostavno ne zna. Cak i njegov pubertet dosta kasni, tako se cini naivan. On ce igrati ovu sahovsku bitku sa svojim ocem i pokusati spasiti sebe i one sebi najdraze, cak i spreman zrtvovati djevojke koje ne zna, kako bi mogao zadovoljit nakaradne zelje svoga oca.


      Seon Dongsoo

      *Dongsoo je sarmantan, lijepog izgleda i mladog za njegove godine, uspjesan milioner. Ali je zapravo serijski ubojica, koji obozava ubijati mlade djevojke, i ima neki morbidni ukus i preferira jedan tip djevojaka. Nevjerovatno je inteligentan, i uvjek ce biti na korak ispred svoga sina, za sve ima plan, i vise je nego spreman ubiti Jina, ukoliko ga pocne smatrati prijetnjom.


      Yoon Kyun

      *Yoon se cini kao obicna djevojka iz sretne porodice, uvjek sretna i nasmijana i uvjek je zivot mazio. Tako je upocetku Jin dozivljava, ali njen zivot je rasulo. Pokojni roditelji su je ostavili sa ogromnim dugovima i kriminalci traze od nje da isto plati, zivi sa svojim dedom, koji je usao u godine u kojima se ponasa kao djete. Mora naci posao, cak razmislja prodavati svoje tijelo kako bi platila ogroman dug. Misli da je Jin rodjen sa zlatnom kasikom, istina je da njih oboje imaju uzasan zivot. Popularna je u skoli, ali iz nekog razloga je privukao Jin i pocinje se dosta druziti sa njim, pa cak i prve simpatije.


      Kim Manny

      *Kim je iz bogate porodice, snazan, visok, djevojke ga vole, ali je i glavni nasilnik u Jinovoj skoli, ima svoju grupu nasilnika koji su mu kao psi. Iako ga se svi u skoli boje, prilikom pricanja sa Jinom, on nesto shvata, Jin ga se ne boji ? To mu je interesantno i zanima ga, cega se to Jin boji vise nego nasilnika u skoli ? Postaje prijatelj sa Jinom, iako to u skoli krije, van nje su uvjek zajedno, Jinu ce pomoci da pocne trenirati i ojaca, takodjer mu pomoci u problemima prve ljubavi. Kim, iako je nasilnik, dobra je osoba zapravo i postat ce uzor slabasnom Jinu.



      Vaš komentar:


      Bastard ima nevjerovatnu pricu, kada sam procitao da glavni lik pomaze svome ocu serijskom ubojici, odma sam bio zainteresovan. Iako sam pomislio da cu moci predvidjeti pricu, to nisam apsolutno nikako uspio. Postoje naslovi medija, koji vas uvedu u neki medij, iz zbog njega ga zavolite, tako Bastard je doveo do toga da sam zavolio Web Mange.

      Art nije crno-bijel, vec nekako siv, smedj, boje su dosta depresivne, sto odlicno lezi uz citavu pricu ovog naslova. Ono sto je jedini i najveci problem ove Mange je konverzacija likova, ako ste dosli da citate nesto sa odlicnim konverzacijama, ovo nije za vas. Ako hocete da procitate nesto napeto, nesto neobicno, i jedini medij koji omogucava da udjete u glavu glavnog lika, ovo je za vas. Kako mislim, svidja mi se mnogo, kada pise da skrolate brzo, skrolate gore dole, tako imam osjecaj da sam u glavi glavnog lika, sto jedino Web Manga moze ponuditi, to mi se bas svidja.

      Bastard je nesto po mom ukusu, glavni lik koji nije heroj, sta vise i on je ubojica, ma koliko god pokusali to opravdati, on je ubica. To ne kriju autori, te vec u prvom poglavlju cemo vidjet kako Jin ubija nevinu djevojku. Depresivne price, ali i male price, simpatije, ulazak u pubertet. Bastard je fenomenalan ! Trenutno je druga najbolje ocjenjena Manhwa svih vremena, i to zasluzuje..


      Vaša ocena: 9.5/10



      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 13-02-21 at 15:02
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Neferpitou, Vito Bonnuci se sviđa ovaj post
    3. #2

      Datum pristupanja
      Jan 2011
      Lokacija
      Tokyo
      Poruke
      339
      Teme
      45
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      222
      Like (dobivenih)
      85
      Rep
      Izgleda kao nešto interesantno,planiram je uskoro pročitati,pa onda kažem mišljenje
      I prefer to have my nightmares with open eyes

    4. #3
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Neferpitou Vidi poruku
      Izgleda kao nešto interesantno,planiram je uskoro pročitati,pa onda kažem mišljenje
      Obavezno, mislim da ces zavoljet ovaj naslov, steta sto je kratak. Ne znam bil volio Anime adaptaciju ovog, mislim da ne bi bio isti dozivljaj. Zaljubio sam se bukvalno u ovu Mangu.

      Negdje sam bas na sredini citanja iste, ali vjerovatno cu je procitat do kraja, ne mogu da stanem xd
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 13-02-21 at 20:36
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    5. #4
      Vito Bonnuci avatar
      Slušaj, gledaj, šuti, ako
      želiš živjeti u miru.
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Stuttgart
      Poruke
      815
      Teme
      116
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      12 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      974
      Like (dobivenih)
      936
      Rep
      Trenutno sam na Black Lagoonu, a predpostavljam da mi je ovo sljedeca stanica

    6. #5
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Vito Bonnuci Vidi poruku
      Trenutno sam na Black Lagoonu, a predpostavljam da mi je ovo sljedeca stanica
      Samo sto je ovo Manhwa, Manga ( Strip ) za citanje preko Interneta. Tako da se ne gleda, vec cita, ako si zaintesovan, dadnem ti link, i pustis lofi hip hop i citas. Mislm ako ista, pokusaj procitati 5 chapera, to ti je 15 minuta, vjerovatno ces onda procitati do kraja. Upravo sam je zavrsio, za dvije noci. I kraj je odlican takodjer, idem sada citati "Sweet Home" sto je od istog autora. Ali ipak kada razmislim, trebao bi odmorit od ovog mracnog mindseta, pa cu citat neku drugu Manhwu, vjerovatno Tower Of God.

      Iskreno, pogledao sam dosta horora, ne racunajuci radove Junji Ita ( ipak je on najbolji ), lik, otac ove price je nesto najstrasnije sto sam vidio, demon, cudoviste sa osmjehom na licu.

      Citam bas komentare, ima ih oko 700, 600 njih je napisalo kada su poceli citati, kada su zavrsili, svi bukvalno za jednu noc procitali, nisu stali xd
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 14-02-21 at 00:48
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •