Naziv Animea:
Gintama': Enchousen


Godina emitovanja:
2012.



Tip Animea(TV, OVA, ONA, Movie, Special):
TV Anime

Epizoda:
13

Studio:
Sunrise

Izvor (Manga, Light Novel i sl.):
Manga

Žanrovi:
Action, Comedy, Historical, Parody, Samurai, Sci-Fi, Shounen

Rating (R, PG-13, G i sl.):
PG-13



Synopsis:
"Dok je Gintoki Sakata bio odsutan, Yorozuya su našli novog vođu: Kintokija, Gintoki-jevog zlatnokosog dvojnika.

Pored toga, Yorozuya se vraća natrag do okruga Yoshiwara kako bi pomogla starijoj kurtizani u potrazi za davno izgubljenim ljubavnikom. Iako okrug više nije u lancima ispod zemljine površine, trio ubrzo saznaje za tragične prošlosti stanovnika Yoshiware koje ih još uvek proganjaju. Uz povratne informacije za flešbekom, u ovoj potrazi Yorozuya postaje svedok večite ljubavi i štiti je najbolje što može svojim srcem i dušom."



Glavni likovi:

Gintoki Sakata


Kagura


Shinpachi Shimura




Vaša ocena:
11/10

Vaš komentar:


Epizode od #253 do #256 - KINTAMA ARC
Epizoda #253 je prva epizoda nastavka druge sezone Gintame nazvane "Gintama' : Enchousen". Zlatnokosi Gintoki preuzima šou a niko od ostalih likova se ne seća pravog srebrnokosog Gintokija. Odličan arc.

Epizode od #257 do #261 - COURTESAN OF A NATION ARC
Naježih se dok sam bukvalno pisao naziv ovog arca. NAJVEĆI arc do sada što se tiče priče, Gintokijeve prošlosti, borbe za poziciju Shoguna itd. Gintoki i ekipa pokušavaju da spoje stari ljubavni par koji je silom razdvojen, ne znajući da će to dovesti do pokušavaja puča na shoguna. Lud arc pun emocija, odličnih tuča i svega ostalog što Gintamu čini jedan od meni lično omiljenih naslova. Ostatak ostavljam na vama da ocenite, ja stvarno nemam reči kako je dobar arc.
Upoznavanje sa likovima: #257: Suzuran, Rotten Maizou, #258: Tokugawa Sada Sada, #259: Oboro, #260: Yoshida Shoyo.

Epizode od #262 do #264 - BEAM SABER ARC
Još jedan arc posvećen parodiji na "Star Wars" sa odličnom pričom gde se sve vrti oko starog Shimpachijevog prijatelja kojeg je on smatrao za starijeg brata.

Epizoda #265 - Poslednja epizoda treće sezone Gintame. Do ovde sam i ja trenutno došao. Priča se vrti oko Sadaharua koji beži od Gintokija i ekipe jer nisu imali novca da mu priušte hranu. Veoma dirljiva epizoda koju morate da pogledate.