Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5
    1. #1
      Ricardo Ricci avatar
      TSC institucija
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Sep 2008
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      3,931
      Teme
      319
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      236 post(ova)
      Označen(a)
      34 tema
      Dnevna aktivnost
      13 min
      Like (kliknutih)
      4616
      Like (dobivenih)
      2719
      Rep

      |~ 50. kolo Iskrenih 20 - Ricci ~|

      RL

      1. Poštovani, predstavite nam se. Kako se zovete, odakle dolazite, koliko godina imate, čime se bavite?

      Poštovanje svima, zovem se Rijad, imam 21 godinu. Trenutno sam redovan student Fakulteta za saobraćaj i komunikacije u Sarajevu. Pored toga bavim se programiranjem i fotografisanjem. U slobodno vrijeme gledam serije, čitam knjige i treniram.


      2. Kako si se odlučio da postaneš "programer" ? Želiš li to raditi cijeli život? Jesi li zadovoljan svojim uspjesima na faksu? Koliko prosjecno provedes vremena uceci za ispit ? Da li si se odrekao nekih navika zbog fakulteta? I koliko je stresan zivot studenta?

      Prvobitno me je otac uveo u taj svijet programiranja. On se bavio time te je meni uvijek bilo ''fascinantno'' posmatrati ga u poslu. Naravno, pronašao sam se u tome svemu. Volio bih raditi to svoj cijeli život. Upravo što je programiranje jedan potpuno novi svijet. Puno više slobode idejama, kombinovanja, pokušavanja realizacije neke funkcionalnosti koja nije viđena do sada... Taj segment me itekako privlači i motiviše, jer sam otvoren i volim novine, u svakom smislu. Da li sam zadovoljan svojim uspjesima na faksu ? Trenutno da. Druga sam godina ,sve iz prve je bilo u roku tako da moram bit zadovoljan time. Trenutno je ispitna sedmica u toku te ću se potrudit da to zadovoljstvo i ostane. Prosječno učim 2 do 3 sata dnevno, pogotovo kada su ispiti blizu, odrekao sam se svojih čestih navika, neke koje su čak bile i negativne te smatram da je studentski život u neku ruku i zdraviji, bar u mom slučaju.


      3. Što generalno misliš o dijaspori? Dosta njih odlazi van "trbuhom za kruhom". Jel misliš da u svojem gradu/selu imaš mogučnosti napredovati kao programer? Jesi li zadovoljan plaćom koju služiš u firmi? Recept za uspjeh.

      Iskreno, o dijaspori i nemam neko specijalno mišljenje. Svako ide svojom nafakom i sve je sa nekim razlogom, što znači i da su svi ljudi u svom okruženju sa nekim razlogom, ako to ima bilo kakve logike. Mislim da u Sarajevu raja ima i više nego odlične mogućnosti za napredovanje, ne samo u programiranju već generalno. Dosta je udruženja, dosta je grupa i generalno je široka publika sa istim problemom ,a zajedničkim ciljem. Samo je naš problem što smo preopterećeni glupim i nebitnim stvarima pored kojih ne vidimo ostalo. Što se tiče trenutne firme, ne mogu biti zadovoljniji, pogotovo što se naših standarda tiče. Sve je urednu, sve je regularno i jako sam zahvalan što su mi ukazali priliku i povjerenje. Recept za uspjeh je da ne odustajete od želja i snova, jer sve što ne pokušate je u startu propalo. Sjetim se često uzrečice, kad su ove stvari u pitanju, "gađajte mjesec, sigurno ćete završiti među zvjezdama."


      4. Smatraš li tetovaže umjetnostima? Imaš li ti koju tetovažu ili pak imaš u planu? Što misliš o tetovažama koje nemaju značenje? Tetovaže da/ne i koja je dobna granica tetoviranja po tvom mišljenju?

      Tetovaže sam uvijek smatrao vidom umjetsnoti te su mi stvarno uvijek odvlačile pažnju. Imam trenutno par, te dosta njih u planu. Želja mi je da uradim čitavu lijevu ruku te još par manjih. Dosta ljudi misli da svaka tetovaža striktno mora imati značenje... Ne mora. Naravno, prvih par će sigurno prezentovati vašu priču, ali kasnije se jednostavno toliko naviknete na njih da ih ni sami ne primjetite. To povlači i ovu temu. Svako ko ima veći broj urađenih tetovaža je pola njih uradio jer mu se jednostavno sviđa izgled, što je sasvim okej. Po mom mišljenju, granice nema, jer je to vaše tijelo i svi mogu da rade šta im se sviđa koliko god da im se sviđa. Ostalo je manje bitno.


      5. Kakvo je tvoje mišljenje o kuharstvu? Voliš li kuhati? Koje ti je omiljeno jelo? Misliš li da su kuhari podcijenjeni? Koji su tvoji specijaliteti ukoliko ih imaš? Da li ti je želja posjetit neke egzotične države i isprobat njihovu kuhinju i njihova jela? Ako da, koje su to države?

      Kuhanje u muškoj populaciji je mač sa dvije oštrice jer si uvijek ti izložen dodatnim obavezama na svakom derneku hahah. Volim kuhat, uživam u tome. Koliko god bezazleno zvuči, često me odmori od ostalih obaveza tokom dana. Volio sam inače kuhanje, ali sam najviše napredovao ove godine. Znate i sami da je, naručito period početka pandemije, svima donio višak slobodnog vremena. Ja sam to neko vrijeme upravo kuhinji i posvetio. Počeo sam se samim tim i zdravije hraniti. Što se kuhara tiče, nisam upućen previše, ali znam da ima par mjesta koja su itekako plaćenja. Svoju hranu ne bih hvalio te bih radije volio čuti odgovor ekipe koja je probala nešto iz moje kuhinje. Uvijek kad se okupimo mi spominju pohovanje stvari ,tako da bih to vjerovatno mogao izdvojiti. Imam veliku želju probati talijansku kuhinju po njihovom načinu pripreme i receptu.


      6. Voliš umjetnost, zašto? Misliš li da se "umjetnost" može pronaći u svemu? Zašto mladi ne cijene umjetnost u bilom kojem aspektu? Kakvu vrstu umjetnosti voliš?

      Volim umjetnost, zato što inače cijenim kreativnost. Volim razmišljanja ''izvan kutije'' i kroz umjetnost se maštovitost može dosta iskazati. Od muzike, fotografisanja... do samog slikanja. Sve pratim, poštujem i uživam svaki vid prezentacije istih. Sve oko nas je umjetnost i svaki vid ima svoje nesvjesne kreatore i publiku. Ne slažem se da mladi ne cijene umjetnost, čak što više, donose novi vid. Sve generacije prije nas su imale svoje stilove, isti se vremenom mijenjaju. Upravo to mladi i rade. Što se mene tiče, volim uličnu umjetnost i sve što ona nosi.


      7. Jedna od tvojih želja jeste da osnuješ svoj vlastiti brand odjeće, zašto si se odlučio baš na to? Voliš li se lijepo oblačiti? Vjeruješ li u izreku "Odijelo ne čini čovjeka"? Možeš li iz odjevnog stila oblačenja neke osobe protumačiti njegov karakter?

      Odlučio sam se na to zbog svoje nedefinisanosti. Sve je krenulo iz fotografisanja. Volim taj street casual style i slike koje pravim su takve. Brend kao brend je još površan, treba tu puno puuno posla, ali o tom po tom. Sve u svoje vrijeme tako da stay tunned for BLK streetwear. Vjerujem da odijelo ne čini čovjeka, jer samim time sudite knjigu po koricama. Patike su jedini detalj koji može otkriti dosta o čovjeku, u to sam se uvjerio. Ne samo vrsta već i način održavanja istih.


      8. Znamo i da si se bavio kosarkom, smatras li sebe da bi nekada mogao nastaviti taj sport i bio poznat svjetskoj sceni ? I za koji klub bi najradije igrao?

      Košarka je moja bolna tačka. Trenirao sam taj sport 10 godina ,sve do svoje povrede. Napukla mi je potkoljenica par mjeseci prije nego bi nam ponudili ugovor za neku ozbiljniju priču. Naravno, dok sam se oporavljao od svega pokvario sam školu. U kući je škola bila prvo mjesto, tako da je ta povreda ujedno stavila tačku na moju mini karijeru. Pratim ga i dan danas, ali se ne mogu zamisliti na terenu. Od svega su ostale samo lijepe uspomene takmičenja, strašne ekipe i luđačkih putovanja.


      9. Jedna vrsta umjetnosti je i fotografija. Voliš li fotografirati i objavljivati svoje uratke na portalima? Koliko te to ispunjava i koliko ti to znači? Možeš i podijeliti jedne od svojih uradaka s nama ovdje.

      Fotografisanje je nešto što mi je zamjenilo košarku. Posvetio sam se tome, pored fakulteta, maksimalno. Pokušavam učiti svaki dan, kako o samom načinu fotografisanja, tako i o kamerama, njihovim osobinama itd itd. Radim trenutno za svoju dušu, ponekad mature i ostale manifestacije. Radove nisam počeo dijeliti još, ali uskoro pripremam IG i web stranicu, tako da će i o tome biti više informacija kao i potencijalni saradnji uskoro.


      10. Kakvu vrstu glazbe slušaš? Imaš li nekog omiljenog pjevača ili grupu? Da li uz glazbu dobijaš neku inspiraciju za posao?
      Da li sviras neki instrument? Da li si razmišljao da osnuješ bend ili da postaneš pjevač?

      Muzika je lijek za sve. Muziku slušam sigurno 70% dana. Slušam svaku vrstu, bilo naše ili strano. Primarno hip hop. Omiljeni izvođač što se naše scene tiče je Cunami atm. Sviđa mi se taj Sarajevski vibe koji širi svojom glazbom. Što se tiče strane ,tu predvodi A$AP Rocky i Travis Scott. Furaju taj neki stil koji privlači, a svaka pjesma bude pun pogodak. Ja sam svirao klavir kao dijete par mjeseci, a što se moji pjevačkih sposobnosti tiče... Ne postoje, ukratko. Žao mi je ljudi koji me trpe u kući dok se kupam ili u autu dok je aux kod mene heheh.


      IG

      1. Opiši nam svoj dolazak na CH, prva poznanstva, prva organizacija i prvi koraci na serveru. 1. i zašto CH? Sta te to privuklo na CroHerze zajednici da ostanes toliko godina?

      Bilo je to još u osnovnoj školi 2012 godine ,gdje je moj RL drug Kenan(Cholla/Shwyze) mene bukvalno tjerao da skinem SAMP i krenem sa njima zajedno igrati. Bilo nas je par jedno vrijeme dok nisam na kraju ja sam ostao adiktivan ovoj igrici. Naravno, na početku pojma nemam, on mi je i napravio ovaj forum i izmislio ime koje i dan danas koristim. Zašto CH? Iskreno, ni na CH nisam htio jer me SAMP uopšte nije privlačio. Ali na kraju dana, sada smo tu gdje jesmo. Privukla me i držala sve vrijeme na zajednici raja koju sam upoznao tu, dosta njih kasnije i u RL.


      2. Koliko dugo ti je trebalo da naučiš igrati po RPu? Misliš li da si dobar RPer? RPaš li sada ili si prešao na DM stranu? Smatraš li da CH:RP poštuje RolePlay pravila? Podržavaš li onaj period CH zajednice kada se server zvao: CroHerzegovina RPG/DM server.

      Ja ni dan danas ne znam igrati po RPu. Nisam nikad bio odličan RPer i uvijek sam bio na toj "DM" strani. Nisam baš aktivan igrač u zadnjem periodu ali mislim da poštuje koliko može. Danas server nije ni R od RP, a to mi se kao TSCovcu previše sviđa. Samo nek bude veći broj igrača, ostalo je manji problem. Onaj period CH do prvog globala... Ono bih tako volio vratiti da to nije humano. Možemo samo maštati šta bi bilo da se nije pravila onolika pauza.


      3. Bio si lider Taxi organizacije. Što bi po tvojem mišljenju trebalo uraditi da se ta organizacija pokrene? Imaš li neke ideje? Ili smatraš da je nepotrebna taxi organizacija na našoj zajednici, ako da zbog kojih razloga? Taxi je samo uzeti kao primjer, možeš navesti još neke organizacije/bande koje ti misliš da su nepotrebne tj. potrebne na CH.

      Ne sjećam se previše tog perioda jer je to baš davno bilo. Lično, mislim da je trenutno taxi nepotrebna organizacija. Mislim da trenutno ima više organizacija nego bi to trebalo. Zašto je taxi nepotreban? Zato što je rijetko služio i kada je broj igrača bio troduplo veći. Mislim da je CH odavno trebao ostaviti samo server organizacije te da se doda jedna-dvije bande koje postoje i u single modu.


      4. Zasto TSC, sta to on ima a da druge organizacije nemaju, sta imas reci da to da je banda TSC jedna od najvecih abusera na serveru, zasto to rade, da si ti lider da li bi zabranio da rade takve stvari? Trenutno si R5 u TSC. Jesi li ikad pomišljao da bi mogao postat lider u TSC; bi li ti to bila kao velika nagrada? Smatraš li se dovoljno kvalitetnim za lidera jedne tako jake bande?

      Svako ko je bio duže u TSCu zna kakva je to ekipa. Imaju tu dozu nečega što te jednostavno drži. Upoznao sam par momaka u RLu i često se čujemo i pored igrice. Svi su tu 5+ godina i stvarno je većina njih tu kad vam trebaju. Ne znam da li su najveći abuseri i stvarno ta priča protiv TSCa mi se popela preko glave. Svi znamo da lideri odlično vode organizaciju i najbolje rade svoj posao. Ja sam bio lider i znam svoje mane. Ne mogu šutit i mislim da bih za organizaciju napravio više lošeg kao lider. S druge strane, na spisku sam legendi, tako da mislim da ostali trebaju izgraditi neku svoju priču i dobiti priliku da se pokažu za tu listu. Tu sam dovoljan broj godina, prošli smo dovoljan broj problema gdje se svako pokazao ko je i kakav je. Ja trenutno uživam u svojoj ''mirovini''.


      5. Jesi li ikada dobio ponudu da se prikljucis Admin teamu ? Da li sebe zamisljas kao potencijalnog, sposobnog i aktivnog clana Admin tima? Jel bi ti vise bilo bitno da stvoris autoritet neki, ili bi bio blag prema igracima i ne bi djelio previše stroge kazne?

      Nisam niti bih se priključio. Mislim da sam sposoban, ali ne i dovoljno aktivan. Mislim da ta obaveza zahtjeva puno više slobodnog vremena nego što ja posjedujem. Kada bih već bio na toj poziciji, ne bih bio neko koga bi svi mrzili, bar bih se potrudio za to. Bio bih objektivan, ali sa opuštenijim pristupom igračima. Ne bih bio umišljen jer sa tom pozicijom nisam ništa bitniji od drugih igrača, čak što više igrači bi postali bitniji od mene tako da...


      6. Prošao si mnogo pozicija na forumu, ali koja pozicija ti je posebno draga? Zašto si odustao od istih? Misliš li da voditelji forum timova odrađuju dobar posao? Možeš navesti primjer i načine kako bi ti poboljšao radim timova da si na mjestu voditelja.

      Prošao sam haman sve timove. Najdraža mi je bila upravo GMOD. Tada mi je ta pozicija bila ogromna želja i mogu reći da mi je to drugi najveći uspijeh na ovoj zajednici, odmah ispod legende TSCa. Napustio sam poziciju zbog RL obaveza. Nisam htio nikoga zavlačiti i lagat. Mislim da sam radio korektno posao, te bio korektan prema svima. Mislim da voditelji rade odličan posao te da svaki tim trenutno odlično funkcionište, tako da lično ne bih ništa mijenjao.


      7. Bio si GMod, zašto si napustio tu poziciju? Smatraš li da je trenutno lagano doći do te pozicije? Misliš li da je trenutan Forum Staff dovoljno organiziran i dobar ili pak da je neorganiziran, loš i neprofesionalan? Jesi li imao neugodna iskustva s nekim članom Forum Staff teama? Misliš li da je današnji izbor GModova i SModova bolji ili lošiji nego u tvoje vrijeme?

      Kao što iznad napisah, stigle su me RL obaveze. To je jedina pozicija koju bih danas prihvatio objeručke. Ne znam da li je trenutno lagano doći do te pozicije ,ali sam siguran da je to lakše nego prije. Što se tiče trenutnog forum staffa, mislim da sasvim okej rade svoj posao. Naravno, mislim da je tog posla puno manje za razliku od prije jer je forum vidno manji u odnosu na onaj period. Sviđa mi se trenutna organizacija. Nisam imao neugodnih iskustava, svi su bili kolegijalni i korektni. Iskreno, ni ne znam koji su trenutni GMODovi i SMODovi, ali mislim da ne bi svakoga stavili na te pozicije. Tako da ne sumnjam da su svi stvarno okej momci i djevojke.


      8. Ozbirom da se bavis photosopom i bivsi si FA voditelj, da li je tesko voditi taj posao ? Jesi li uvijek bio spreman pomoci onima koji bi ti zatrazili pomoc vezano za photosop? Tko ti je bio uzor ovdje na CH ili netko drugi? Kada si počeo mappati i ako želiš možeš nam postaviti svoj 1. rad i zadnji pa da vidimo razliku.

      Zavisi o kojem periodu pričamo. FA voditelj je posao koji zavisi od broja i kvalitete članova koji ga krase. Period kada sam bio voditelj, uopšte nije bilo problema, čak što više ,sva takmičenja ,prijave i zadaci su ga činili zabavnim u jednu ruku. I dan danas se sjećam nekih radova sa raznih takmičenja koji su se održavali tu. Nikada mi nije bio problem pomoći ljudima koji žele da nauče koristiti taj program, te sam često prije znao praviti tutorijale. Nisam imao uzora što se tiče PSa jer sam htio probiti neki svoj fazon i mislim da sam sa animacijama to i uspio. U mappanju se nikada nisam probao jer me to nije privlačilo.


      9. Svjedočimo manjom aktivnošću na RP serveru u ovo vrijeme, što ti misliš zašto je tako? U kome ili u čemu je problem? Doba je pandemije, dosta ljudi radi od doma, skoluje se ili jednostavno ne radi. Jesu li stari igrači prerasli ovu igricu ili problem leži u nečem drugom? Koji bi bio tvoj plan oporavka?

      Iskreno, mislim da je dosta do prijašnjih politika nekih voditelja ove zajednice. Prvobitno ta pauza od godine+ između 2 globala, te sami silni global restarti. Loše tretiranje igrača te donošenje odluka na svoju ruku (kao što je npr. VIP ukidanje) je druga stvar koja je uticala. Mislim da se kroz historiju, prije pinkmana i kfa, nije DOVOLJNO slušala upravo glavna karika svake zajednice, a to su upravo članovi tj. igrači. Bez njih ništa ne postoji. Plan oporavka se ne može preko noći donijeti i mislim da se sa njom ne treba žuriti, a imam osjećaj da su stari voditelji upravo to i radili. Mislim da su se brze ideje usvajale koje su za rezultat dale više lošeg nego dobrog. Nažalost, svi smo svjedoci da je takvih više bilo. Na početku su se činile odličnim ,ali su vremenom više gušile nego što su oživljavale oporavak.Plan oporavka je diskutabilna tema, jer mislim da je to malo kasno, pogotovo za igricu koja je toliko stara. Mislim da SAMP polahko izumire i da ga je većina iz perioda Djurinog moda prerasla.


      10. Dugo si na zajednici, stekao si puno poznanika i prijatelja. Možeš li izdvojiti nekoga posebno? Zašto baš on/ona i jeste li i dalje u kontaktu? Navedi nam neki od najdražih dana na CH zajednici, neki trenutak koji ćeš pamtiti i koji voliš podijeliti s prijateljima. I na kraju jedna tvoja poruka koju si želio uputiti CH igračima ili CH vodstvu, a nikad nisi?

      Naravno, pored svoje raje koja me dovela tu mogu izdvojit 2 osobe a to su Arnel King i Franklin Swanson. Momci koje sam prve upoznao RL. Njih sam upoznao nekako od samog dolaska, te od 13 godine znam obojcu. Dosta su uticali na neke moje stvari i način razmišljanja mimo igrice i hvala im na tome. I dan danas smo u kontaktu i često se čujemo. Najdraži trenutak koji ću uvijek pamtiti je taj kad sam dobio TSC legendu. Pored toga dobijanje GMODa, pravljenje gluposti sa TSC ekipom i prvi rank up u TSCu.
      Što se tiče poruke, uvijek sam uputio sve u onom trenutku kad sam i osjećao to. Ali jedna bitna poruka svima jeste da je ovo sve na kraju krajeva samo igrica. Uživajte u svemu što vam nosi i nemojte dopustiti da bude više od jedne obične igrice.


      Peace out,
      Ricci.
      | Ricardo Ricci | Ex. RP & DM GameSage | Terror Squad Crew legend |


      | Ricci | Ex. GMOD | Ex. PM Voditelj | Ex. HipHop Master, FA voditelj ,Promoter team |

    2. Like Hawk, fenomen, Tony Rogers, Kyūketsuki, Matthew, Kuper se sviđa ovaj post
    3. #2
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      Hvala na odgovorima, super napisano.
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    4. Like Ricardo Ricci se sviđa ovaj post
    5. #3
      Picman avatar
      Stop! Or my mom will shoot!
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Dec 2016
      Lokacija
      Čakovec
      Poruke
      1,665
      Teme
      107
      CHB
      350
      Spomenut(a)
      42 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      8 min
      Like (kliknutih)
      881
      Like (dobivenih)
      598
      Rep
      Odlican odabir pitanja, sviđaju mi se tvoji odgovori. Svaka cast!

      Mojih Iskrenih 20: KLICK


    6. Like Ricardo Ricci se sviđa ovaj post
    7. #4
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Jako lijepi i opširni odgovori, vidi se da si si uzeo truda.
      Da se vratiš na teren barem za sebe da odigraš

    8. Like Ricardo Ricci se sviđa ovaj post
    9. #5
      nowitzki avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2012
      Lokacija
      Oktoih
      Poruke
      3,824
      Teme
      236
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      12 min
      Like (kliknutih)
      1738
      Like (dobivenih)
      1063
      Rep
      Odlicno odgovoreno na svako pitanje.. pohvale za trud
      ex RP admin 338 ex DM admin 337 ex FR GS ex legenda LCN



    10. Like Ricardo Ricci se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •