Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep

      Requiem for a Dream (2000.)

      Pažnja, ova recenzija sadrži priče o teškim narkoticima kao i likove koji su ovisnici ! Ovaj Film opisuje svijet ovisnika i pravu realnost i istinu o istome !





      Requiem for a Dream
      2000. godina

      Trajanje: 105 minuta

      Žanr: Drama

      Režija: Darren Aronofsky

      Glumci: Jared Leto, Ellen Burstyn, Jennifer Connelly, Marlon Wayans

      Scenario: Hubert Selby Jr.

      Producenti: Eric Watson

      Ocjena: 8.3/10 (IMDb)

      Sinopsis:


      Harry (Jared Leto) i Marion (Jennifer Connely) dvoje su ljubavnika koji pokušavaju ostvariti svoju verziju američkog sna: pronaći neki posao, skrasiti se i provesti ostatak života zajedno u ljubavi. Problem je u tome što su oboje ovisnici o heroinu i što potreba za drogom koja upravlja njihovim životima stalno prijeti uništenjem njihovih snova.

      Ovo je priča o četri života koja su povezana, četri osobe koje padaju u pakao droge. Harry pokušava da zaradi novac i da postane uspješan diler to je njegov san, njegova djevojka želi da otvori vlastiti butik odjeće, njegov prijatelj Tyrone koji mu je partner u kriminalu, kroz heroin pokušava vratit svoje djetinstvo i zagrljaj majke koja je preminula. Marion je također ovisnica, ima finansijsku podršku roditelja, plaćaju joj i psihijatra, ali njeni roditelji samo što imaju da ponude je novac, a Marion bi željela brižne i voljene roditelje, njena priča je vjerovatno najužasnija i najbolnija za gledati. Harryeva majka, Sara je ovisna o hrani kao i o TV-u, dobiva vjerovatno "Prank" poziv da je pozvana da učestvuje u njenom omiljenoj emisiji. Želi da obuće crvenu haljinu koju je nosala na dan Harrijeve mature, ali mora smršati, no to je vrlo teško i bira jednostavniji način, tablete za mršavljenje. Naivno počinje uzimati amfetamin ( spid ) koji je u tim tabletama, i njenu priču gledamo sa početka ovisnosti, kako je ovisnost uzima i na kraju šta će od nje ostati.

      Sa druge strane Harry i njegova djevojka su duboko u ovisnosti, njihova veza se ćini fabrična, iako imaju intimne scene, iako su u istoj sceni, kadar filma ih djeli. Tako pokazuje kako su zapravo veze ljubavne u ovome životu, samo laž, oboje znaju da im je jedina ljubav heroin. Film se odvija u tri godišnja doba, Ljeto, kada ova četri života budu na najboljem vrhuncu, jesen kada stvari počinju propadati i zima kada slijedi pakao, 20 minuta užasa koji najbolje opisuje svijet narkotika, prostitucija, gubljenje ruku, ludilo, film je strašan, koliko je realan.

      Ovo je vjerovatno jedan od najdepresivnijih filmova ikada, tako da nije apsolutno za svakoga. Dok u pojedinim filmovima uzimanje narkotika se romantizuje i služi nekada za komedijski efekat, u ovome filmu je to prikazano kroz oči istine, ništa lijepo nema u tome, naručito ako imate iskustvo sa istima. Ja kada gledam ovaj film, svjestan sam njihovih laži, kako si daju nadu za bolje sutra, a znam da to nije istina. Svjestan sam njihovog straha od krize, jer nema večeg straha od toga. Ako ste mislili da film ima sretan završetak, onda ste naivni, opisuje svijet narkotika, niti jedna takva priča nema lijep završetak.

      Remek djelo, koje je ujedno i dosta edukativno. Kako mislim ? Sva ta upozorenja roditelja, sve te priče recite drogi ne, ovakav film vam može pokazati gdje uzimanje narkotika vodi. Želite da znate, kako svijet narkotika izgleda, ovo je film koji je najbliže istini. Pakao i raj u jednome gramu, kao što se kaže, drogu prvo uzimaš, a nakon toga onda uzima tebe, kao neko ko je prošao kroz slilčno, ovaj film je pogled na moj život.


      Kao što sam rekao, kadrovi i sceni su odlično urađene, pričaju priču za sebe, i nešto u filmoskoj industriji ne postoji slično ovome. Često kako se naši likovi miću i kamera se miće sa njima, tako na neki način i mi doživljavamo to ludilo ovog okrutnog svijeta. Naravno tu je i muzika, čak i najsretnije scene u filmu imaju zlokobnu muziku, govoreći kako i sama sreća ovih ljudi je lažna i fabrikovana. Naravno tu je i legendarna glavna muzika, koju ste sigurno ćuli, ali možda niste znali da dolazi iz ovoga filma. Requim for the Dream je film, koji govori istinu o čitavom tome svijetu, ništa lijepo, ništa radosno, sreća koja dolazi u kesici, ljubavne veze koje izgledaju strano, opsesija, ovisnost, ovaj film je nevjerovatan.






      Izvor: MojTV
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 04-02-21 at 17:12
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like pa3k, arrizabalaga77 se sviđa ovaj post
    3. #2
      arrizabalaga77 avatar
      Datum pristupanja
      May 2012
      Poruke
      1,702
      Teme
      221
      CHB
      70
      Spomenut(a)
      24 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      2473
      Like (dobivenih)
      641
      Rep
      Obožavam ovaj film, medu top 10 mi je svih vremena

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •