Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep

      Tokyo Ghoul √A (2015.)


      Tokyo Ghoul √A

      Tokyo Ghoul Root A, Second Season


      Winter 2015

      Tip Anime: TV
      Epizoda: 12
      Studio: Studio Pierrot
      Izvor: Manga
      Žanrovi: Action, Mystery, Horror, Psychological, Supernatural, Drama, Seinen
      Rating: R-17+ (violence & profanity)



      Synopsis:



      Ken Kaneki je napokon prihvatio cudoviste u sebi, krvolocnu zvijer koje se bojao i gadio vec duze vrijeme. Nakon sto je prosao kroz mucenje i pobjegao od istog, tako sto je ubio i pojeo svog mucitelja Jasona, Ken Kaneki odluci da se pridruzi Ghoul teroristickoj organizaciji Aogiri Tree, istoj onoj organizaciji koja ga je i otela, dovodeci do toga da njegovi prijatelji pocinju preispitivati motive Ken-a, i da li je to opce ista osoba ?

      Tenzija izmedju vlade i ljudozdera je sve veca, CCG razvija sve naprednija oruzja, sa ciljem da pobiju sve do jednog ljudozdera u Tokyu. Ovo stavlja u opasnost Kenove bivse prijatelje iz Anteku kafica, gdje je nekada zivio. Svi su svjesni da uskoro slijedi najveca borba do sada, borba koja ce odluciti sudbinu Tokya i rase ljudozdera.


      Glavni likovi:



      Ken "Eyepatch" Kaneki


      *Prihvativsi cudovsite u sebi, Ken se odlucio pridruzit Aogiri Tree-u kako bi postao jaci nego sto jeste. Tako planira da zastiti svoje prijatelje u Anteku kaficu, ali svojim djelima iste i gubi. Ken, koji je nekada pokusavao pomirit ljude i ljudozdere, sada bira stvaru, a to je Ghoul strana. Postat ce ozloglasen i cesta tema na CCG sastancima, a detektiv Amon se pita sta se desilo sa djecakom kojeg je upoznao prije par mjeseci. Eyepatch postaje ozloglasen na obije strane, kako bi postao jaci pocinje prozdirati i svoju vrstu, ali u isto vrijeme stvara totalno ludilo unutar Kena.


      Kirishima Touka


      *Touka u ovoj sezoni je dosta izgubljena, voli i mrzi Kena u isto vrijeme, istog hoce da vidi, da zna da je uredu, ali kada ga napokon vidi, udarit cega iz bjesa, osjeca se napusteno. Sve price oko Eyepatcha je bole, i pita se da li je Ken ona ista osoba, koju je zavolila u prosloj sezoni. Ona je svjesna da prestoji velika borba u Tokyu, iako svi hoce da ona bude postrani, ona mora nesto pokusati, makar da spasi Kena.


      Suzuya Juuzou


      *Suzuyu smo upoznali u prvoj sezoni, ali on postaje jedan od najbitnijih likova u ovoj. Neshvaceni djecak, koji je kao ljudsko bice bio odgajan od strane Ghoul-a, Big Mom-e koja ga je mucila i od njega napravila masinu za ubijanje. Ucestovao je u borbama, gdje bi dobijao poene za svoja ubistva i masakr, iznos tih poena bi poslije znacio koliko ce Suzuya proci kroz mucenje. Napokon kada bude spasen, postaje CCG Agenat, njemu je ubijanje igra, i zbog toga je jedan od najopasnijih Agenata. Njegov kolega u CCG ce pokusati shvatit istoga, i tako mu posatati ocinska figura koju nikada nije imao. Suzuya je svoje tijelo "ukrasio" oziljcima, koje smatra lijepim, ima ih cak i na licu.


      Koutarou Amon


      *Amon igra veliku ulogu u ovoj sezoni. On je upoznao Ken-a, onoga dana kada mu je kolega ubijen, za razliku od ostalih ljudozdera Ken je odbio da ga napadne i zamolio ga da od njega ne pravi ubicu. Amon je svjestan da je Ken, famozni Eyepatch, pokusava shvatit sta se desilo sa tim djecakom, jer taj djecak mu je dao nadu da Ghouli nisu toliko zli, ali sve se to porusilo. On zeli da ubije Eyepatcha, ali prije toga zeli i razgovarati sa njim.


      Hideyoshi Nagachika


      *Hide u ovoj Sezoni postaje postar i donosi dokumente za CCG. Vec odavno zna istinu o svom najboljem prijatelju, zna da je on Eyepatch i pokusava da mu pomogne. Svjestan da ne pripada njegovom svijetu, pokusat cemu pomagati iz sjene, sto cega na kraju skupo kostati. Napokon ce vidjeti Kena u Anteku kaficu, nakon borbe, gdje cemu reci sve i da ga smatra idalje prijateljem iako je cudoviste, ali potpuni mrak u ovome kaficu, krije njegove rane, a Ken u sred razgovora shvata da Hide umire njemu na rukama.






      Vaš komentar:



      Gledajte, postoji vise razloga zasto obozavam ovu sezoni, ali razumijem svakoga koji smatra da je ovo katastrofa od sezone. Prvi razlog koji bih naveo je ambient iste, obozavam metropole, narucito nocu, narucito kada je snijeg, ova sezona se najvise odvija ponoci i odvija se u periodu zime. Tu je i muzika koja nikada nije bila bolja, "Glassy Sky" je jedna prelijepa pjesma, kao naravno i "Licht und schatten", koji je bio zastupljen i u sezoni jedan, ali sada je dosao vise do izrazaja. Violina u nekom miksu elektronske muzike, savrseno opisuje ovu sezonu, i jedna od najboljih kompozicija koje sam cuo. Osim ove dvije, mnogi ostali skorovi su odlicni.


      Glassy Sky

      Animacija je dobra, nemam nikakve zamjerke. Sto se tice glavnih likova, Ken je u ovoj sezoni, ono sto sam dosao da vidim u ovoj Anime, ja volim Edgy likove, koliko god to jeftino zvucalo, ne mogu protiv sebe. Eyepatch je dobar lik, i svo to ludilo u njemu, sa svime time se dosta poistovjecujem. Sezona je puna akcije, sa dvije velike borbe, napad na zatvor, kada je Eyepatch ostvario vjerovatno svoj najstrasniji i ogavniji oblik do sada, kao i naravno zavrsna borba koja je puna akcije, emocija. Moram opet pomenuti kraj iste, da Touka je trcala marator za Kenom, znam da je Ken nosao Hidea pola epizode, ali meni su to vrlo emotivni momenti. Akusticna verzija Unravela dok Ken nosi Hidea prema CCG vojsci, svjestan da cega ubiti, ali to je jedini nacin da mu nekako prijatelju pomognu. A osim toga scena u Anteku kaficu, kada kroz blagu svijetlost shvatimo da Hide umire, puna je emocija, kao i Hideova posljednje rijeci "Lets go Home, Kaneki", mene su rasplakale.

      Sezonu sam ovu pogledao 5 puta do sada, vidio sam joj dosta mana, ali idalje mi je jedna od drazih sezona. Tokyo Ghoul je kao sto sam rekao bezumna zabava, ova sezona sigurno nije dosadna, puna je akcije, mnogo vise nego u prvoj sezoni. Studio je trebao adaptirati tacno Mangu, jer najveci problemi sa ovoj sezonom dolaze jer su poceli pricati neku svoju orginalnu pricu.



      Vaša ocena: 8.5





      Izvor dijela teksta : MyAnimeList
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 03-02-21 at 17:22
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Neferpitou se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •