Naziv Animea:
Fate/Zero


Godina emitovanja:
2011.



Tip Animea(TV, OVA, ONA, Movie, Special):
TV Anime

Epizoda:
13

Studio:
ufotable

Izvor (Manga, Light Novel i sl.):
Light Novel

Žanrovi:
Action, Supernatural, Magic, Fantasy

Rating (R, PG-13, G i sl.):
R



Synopsis:
"Uz obećanje da će udovoljiti bilo kojoj želji, svemogući Sveti Gral je u prošlosti pokrenuo tri rata, od kojih je svaki suviše okrutan i žestok da bi ostavio pobednika. Uprkos tome, bogata porodica Einzbern uverena je da će Četvrti rat za Sveti gral biti drugačiji; naime sa posudom Svetog Grala koja je sada u njihovom dohvatu. Samo iz ovog razloga, Einzbernovi angažuju toliko omraženog "Ubicu magusa" Kiritsugu Emiyu, a brak sa njihovom jedinom ćerkom Irisviel postaje obavezujući ugovor.

Kiritsugu je sada u središtu oštre igre preživljavanja, okrenut prema šestorici drugih učesnika, od kojih je svaki naoružan drevnim pratiocem i svako sa svojim pojedinacnim željama i idealima. U pratnji svog poznatog Saber sluge, ozloglašeni plaćenik ubrzo pronalazi svog najvećeg protivnika u Kirei Kotomine, svešteniku koji spas od praznine traži u sebi u potrazi za Kiritsuguom."

Zasnovan na light novelu koji je napisao Gen Urobuchi, Fate/Zero prikazuje događaje iz Četvrtog rata za Sveti gral - 10 godina pre Fate/stay night. Prisustvujte bitci u kojoj niko ne garantuje da će preživeti.



Glavni likovi:

Saber


Kiritsugu Emiya


Gilgamesh


Kirei Kotomine


Irisviel von Einzbern




Vaša ocena:
10/10

Vaš komentar:
Moze se reci da je odavde sve pocelo sto se mene tice. Ovaj naslov me je manje-vise uveo u anime svet i drago mi je zbog toga. Fate/Zero je neverovatan od prve do poslednje epizode, akcija, animacija, likovi, sama radnja, sve je na svom mestu savrseno, OST je legendaran jer je vecinu melodija komponovala Yuki Kajiura, jedna od, ako ne i meni omiljenih kompozitora ikad.

EXCALIBUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUR!