Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,308
      Teme
      670
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      355 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5225
      Like (dobivenih)
      8583
      Rep

      Akira (1988.)

      Naziv Animea:
      Akira


      Godina emitovanja:
      1988.



      Tip Animea(TV, OVA, ONA, Movie, Special):
      Movie

      Epizoda:
      1

      Studio:
      Tokyo Movie Shinsha

      Izvor (Manga, Light Novel i sl.):
      Manga

      Žanrovi:
      Action, Military, Sci-Fi, Adventure, Horror, Supernatural, Seinen

      Rating (R, PG-13, G i sl.):
      R+



      Synopsis:
      "Japan, 1988. Eksplozija koju je prouzrokovao mladić psihičke moći proderala se gradom Tokio i zapalila fitilj koji dovodi do Trećeg svetskog rata. Da bi se sprečilo dalje uništavanje, on je zarobljen i odveden u pritvor, da se više nikad ne čuje. Sada, u 2019. godini, na njenom mestu stoji obnovljena verzija grada poznata kao Neo Tokyo - područje prepuno bandi i terorizma protiv aktuelne vlade. Ovde Shoutarou Kaneda vodi „kapsule“, grupu neprikladnih ljudi poznatih po vožnji velikih, prilagođenih motocikala i u stalnom sukobu sa rivalima „Klovnovima“.

      Tokom jedne od ovih bitaka, najbolji Shoutarouov prijatelj Tetsuo Shima zatekne se u nesreći sa esperom koji se našao na ulicama Tokija nakon što je izbegao zatvaranje iz vladine institucije. Kroz ovaj susret, Tetsuo počinje da razvija svoje misteriozne sposobnosti, dok vlada pokušava da ovog najnovijeg vidovnjaka stavi u karantin u očajničkom pokušaju da ga spreči da oslobodi destruktivnu moć koja bi grad mogla ponovo da baci na kolena."

      Akira je osvojio nagradu Silver Scream, nagradu publike Amsterdamskog festivala Imagine Film sa sedištem u Amsterdamu, 1992. godine, i nominovan je za nagradu za najbolji anime film u kategoriji American Anime Avards 2007.



      Glavni likovi:

      Shoutarou Kaneda


      Tetsuo Shima


      Kei




      Vaša ocena:
      10/10

      Vaš komentar:
      Pored Ghiblijevog remek dela u vidu "Hotaru no Haka", Akira dolazi kao jedan od najdrazih anime filmova koje sam ikad pogledao. Smestaj radnje u cyberpunk verziji Tokija je ispred svog vremena za jedan naslov iz davne 1988. godine.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 01-02-21 at 20:17
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    2. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
    3. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep
      Da li je zato sto sam gledao istu u losem mind set-u, ali iskreno uhvatila me blaga dosada. Najveci grijeh za mene je da je nesto dosadno, Akira je, i nije. Ono sto moram pohvalit je animacija, to jest crtanje, backround, bukvalno mozete pauzirati scenu neku i 1000 stvari na istoj ima, osjecaj prenarpanosti, osjecaj tog Neo Tokija se osjeti na svakoj sceni, muzika je specificna.

      A sada prica, likovi su super, glavni lik super, ali ne znas zasto popustila me koncetracija u zavrsnici, jednostavno nije mi bilo zabavno. Shvatam ljude kojima je ovo jedna od omiljenih, Akira je must watch sigurno.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •