Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5
    1. #1
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,941
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep

      Gorio u bolidu: Vidio sam smrt. Strahovao sam za svoju djecu...



      Nakon stravične nesreće u Bahreinu, vozač Formule 1 otkrio je kako je vidio da mu vizir postaje sav narančast gledajući plamen u svom bolidu. 'Najviše sam strahovao za svoje voljene', rekao je

      Vozač Formule 1 Romain Grosjean (34) doživio je stravičnu nesreću na Velikoj nagradi Bahreina. Na startu utrke zabio se u ogradu, ali je na sreću preživio i izvukao se iz gorućeg vozila bez većih ozljeda.

      Sudario se s drugim vozačem, Daniilom Kvjatom, a taj kontakt je skrenuo njegov bolid i odveo ga u frontalni sudar s ogradom. Grosjeanov bolid se doslovno prepolovio i zapalio, a plamen je izgledao nestvarno.

      Helikopterom je odmah prebačen u bolnicu gdje je i ostao zbog opeklina na rukama. Rendgenske snimke otkrile su kako lomova nema, iako se u početku sumnjalo na moguća slomljena rebra.

      Vozač Haasa je u intervjuu za francuske medije otkrio da je u trenutku nesreće najviše strahovao za svoje voljene, a iz gorućeg bolida je uspio pobjeći tek iz trećeg pokušaja.

      - Sretan sam što sam izbjegao smrt nakon ove nesreće. Ne znam postoji li riječ čudo i može li se koristiti, ali u svakom slučaju rekao bih da nije bilo moje vrijeme da umrem - rekao je 34-godišnji vozač pa je dodao:

      - Osjećao sam da sam bio zarobljen puno dulje od 27 sekundi. Vidio sam da mi vizir postaje sav narančast, dok sam gledao plamen s lijeve strane bolida. Onda sam rekao sam sebi da moram izaći radi svoje djece. Stavio sam ruke u vatru i jasno osjetio kako gore.



      - Izašao sam, a onda sam osjetio da netko navlači odijelo pa sam znao izašao. Izlazak iz plamena tog dana nešto je što će zauvijek obilježiti moj život - rekao je.

      Kroz glavu mu je prolazila obitelj.

      - Najviše sam strahovao za svoje voljene, prije svega za svoju djecu, ali i za oca i majku. Zaista se nisam bojao za sebe. Vidio sam da dolazi smrt, nisam imao druge mogućnosti nego da se izvučem iz nje. Puno ljudi mi je pokazalo ljubav i podršku što me jako dirnulo - kazao je Grosjean.




      IZVOR
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    2. #2

      a
       
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Poruke
      602
      Teme
      36
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      17 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      482
      Like (dobivenih)
      761
      Rep
      Nikad u zivotu nisam bio napetiji, dok ga nisam vidio kako je izasao i da je dobro. Nadam se da se nikome ovo vise nece desiti.

      A moderatoru bi preporucio da procita tekst jer se spominje jedno te ista rečenica 3 puta. Makar izmjeni nesto ne moras skroz copy/paste cijeli clanak, jer na internetu su svi neki kvazi novinari, koji rade isto sto i ti.

    3. #3
      Tallulah Hiykin avatar
      God is Great ✝
       
      Datum pristupanja
      Feb 2020
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      552
      Teme
      6
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      151
      Like (dobivenih)
      114
      Rep
      Svi naglašvaju halo ga spasio itd.
      Najbitnija stvar kod ovoga izljetanja u ogradu je bio tzv. Head&Neck System (ono sta kace na zadnjem dijelu kacige, i glava im je fiksirana) jer sila kojom je udario je bila oko 50 G. da nije bilo tog sistema puknuo bi vrat ili u najblažem slučaju ostao bi bez svijesti i izgorio u bolidu.
      2. stvar koju cujem je da neki misle da je eksplodirao rezervoar gorva, eksplodirala mu je baterija, ne rezervoar da je on eksplodirao nebi sigurno prezivio jer njegov kapcitet je oko 80 litara da je 80 litara goriva eksplodiralo mozete misliti sta bi bilo.
      Čovijek je ziv to je najbitnije puno ce se nauciti iz ovog kao sta se ucilo iz svake nesrece u F1, ponajsvise iz one Ayrtonove, srecom ova nesreca nije imala ljudsku žrtvu.
      "Expecting the world to treat you fairly because you’re an honest person is like expecting the bull not to charge you because you’re a vegetarian."


      FR / DM : nitroto RP: Tallulah Hiykin

    4. #4
      Whitey avatar
      Pijano
       
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Poruke
      341
      Teme
      37
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      79 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      616
      Like (dobivenih)
      971
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Tallulah Hiykin Vidi poruku
      Svi naglašvaju halo ga spasio itd.
      Najbitnija stvar kod ovoga izljetanja u ogradu je bio tzv. Head&Neck System (ono sta kace na zadnjem dijelu kacige, i glava im je fiksirana) jer sila kojom je udario je bila oko 50 G. da nije bilo tog sistema puknuo bi vrat ili u najblažem slučaju ostao bi bez svijesti i izgorio u bolidu.
      2. stvar koju cujem je da neki misle da je eksplodirao rezervoar gorva, eksplodirala mu je baterija, ne rezervoar da je on eksplodirao nebi sigurno prezivio jer njegov kapcitet je oko 80 litara da je 80 litara goriva eksplodiralo mozete misliti sta bi bilo.
      Čovijek je ziv to je najbitnije puno ce se nauciti iz ovog kao sta se ucilo iz svake nesrece u F1, ponajsvise iz one Ayrtonove, srecom ova nesreca nije imala ljudsku žrtvu.
      Ne treba umanjiti znacaj halo-a, jer da nije bilo njega nesretni Roman bi ostao bez glave (doslovno) u toj nesreci.
      Tako da ne treba generalizirati, jer ne postoji jedna jedina stvar koja ga je spasila vec je to vise njih.
      Treba se zahvaliti halo sistemu, h&n sistemu, svim drugim sigurnosnim sistemima nove formule, a naravno da ne treba zaboraviti i odati veliko postovanje medicinskim radnicima koji su odmah uskocili u vatru.

    5. Like Tallulah Hiykin se sviđa ovaj post
    6. #5

      Odlucno
       
      Datum pristupanja
      Nov 2020
      Lokacija
      San Fierro
      Poruke
      171
      Teme
      11
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      156
      Like (dobivenih)
      59
      Rep
      Gledao sam utrku to je bilo strasno , nakon te nesrece opet je nastala bila nova u istoj utrci.
      Imao je srece sto je ziv , naci taj dan je on bio pobjednik !!


     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •