Dosta sam se dvoumio, ali na kraju sam izabrao "Treba im pomoć, ali ne trebaju slobodno hodati". Mada istim postotkom sam i za "Njih treba poslati kućama".

Takvog sam mišljenja prvenstveno što živim u BiH odnosno kantonu Unsko-sanskom koji je najviše pogođen "migrantskom krizom" u čitavoj BiH. Hvala Bogu pa ne živim u Bihaću ili V. Kladuši koji su uz samu granicu, ali navedeni gradovi su katastrofa živa. Parkovi su puni imigranata, gradski centri i ostalo. Kad kročim u te gradove iskreno govoreći ne osjećam se ni malo sigurno. Iako sam iste vjeroispovijesti, kao i 99% građana USKa(muslimani), smatram da migrantima(također muslimanima) nije mjesto ovdje(BiH, Evropa).

Prvo što su to sve mladići u najboljim godinama, sposobni (stručnije vojno sposobni). Drugo što su nečisti, nekulturni. Pale kuće, provaljivaju, ne **** živu silu niti zakon. Treće to su ekonomski imigranti, 80% ih dolazi iz područja na kojima se ne vodi rat. Četvrto, ono čega se najviše bojim, svakim danom ih ima sve više i na trenutnu situaciju u državi, lako mogu dovesti do 'građanskog' rata. Moram spomenuti da su imali svoju stranicu na svom jeziku, gdje su objavljivane slike sa oružjem i divljači(životinjama) u šumama na USK. Peto, u ovoj 'resulo' državi, pored problema sa coronom, mislim da su oni najmanje poželjni. Pored svih problema u državi, ne želim da se ni 1% iz budžeta uplaćuje na njihove kampove.

Dalje tu je IOM koji na njima zarađiva ogromnu svotu novca, tu je i kruh/hljeb koji dolazi mahksuz iz Sarajeva za naš kanton itd itd. Nakon nekoliko prosvjeda od strane građana USKa jedan kamp je ukinut, a u realizaciji je ukidanje i svih kampova na USKu. Onda želim svu sreću sa njima IOMu i međunarodnoj organizaciji, eto im Sarajeva pa neka ih tamo sve smjeste

Idealno rješenje je da se ravnomjerno raspodjeli migrantski teret po čitavoj BiH, a dodatno pojača istočna granica BiH sa Srbijom. Sve do tad će biti sve gore i gore.