Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Vaš stav prema migrantskoj krizi ?

    Glasači
    63. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Tim ljudima treba pomoči

      8 12.70%
    • Njih treba poslati kućama

      29 46.03%
    • Treba im pomoć, ali ne trebaju slobodno hodati

      18 28.57%
    • Nemam određen stav

      8 12.70%
    Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 11 do 20 od 21
    1. #11
      Amel Hamilton avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      El Corona
      Poruke
      5,984
      Teme
      319
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      187 post(ova)
      Označen(a)
      4 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      3584
      Like (dobivenih)
      3667
      Rep
      Dosta sam se dvoumio, ali na kraju sam izabrao "Treba im pomoć, ali ne trebaju slobodno hodati". Mada istim postotkom sam i za "Njih treba poslati kućama".

      Takvog sam mišljenja prvenstveno što živim u BiH odnosno kantonu Unsko-sanskom koji je najviše pogođen "migrantskom krizom" u čitavoj BiH. Hvala Bogu pa ne živim u Bihaću ili V. Kladuši koji su uz samu granicu, ali navedeni gradovi su katastrofa živa. Parkovi su puni imigranata, gradski centri i ostalo. Kad kročim u te gradove iskreno govoreći ne osjećam se ni malo sigurno. Iako sam iste vjeroispovijesti, kao i 99% građana USKa(muslimani), smatram da migrantima(također muslimanima) nije mjesto ovdje(BiH, Evropa).

      Prvo što su to sve mladići u najboljim godinama, sposobni (stručnije vojno sposobni). Drugo što su nečisti, nekulturni. Pale kuće, provaljivaju, ne **** živu silu niti zakon. Treće to su ekonomski imigranti, 80% ih dolazi iz područja na kojima se ne vodi rat. Četvrto, ono čega se najviše bojim, svakim danom ih ima sve više i na trenutnu situaciju u državi, lako mogu dovesti do 'građanskog' rata. Moram spomenuti da su imali svoju stranicu na svom jeziku, gdje su objavljivane slike sa oružjem i divljači(životinjama) u šumama na USK. Peto, u ovoj 'resulo' državi, pored problema sa coronom, mislim da su oni najmanje poželjni. Pored svih problema u državi, ne želim da se ni 1% iz budžeta uplaćuje na njihove kampove.

      Dalje tu je IOM koji na njima zarađiva ogromnu svotu novca, tu je i kruh/hljeb koji dolazi mahksuz iz Sarajeva za naš kanton itd itd. Nakon nekoliko prosvjeda od strane građana USKa jedan kamp je ukinut, a u realizaciji je ukidanje i svih kampova na USKu. Onda želim svu sreću sa njima IOMu i međunarodnoj organizaciji, eto im Sarajeva pa neka ih tamo sve smjeste

      Idealno rješenje je da se ravnomjerno raspodjeli migrantski teret po čitavoj BiH, a dodatno pojača istočna granica BiH sa Srbijom. Sve do tad će biti sve gore i gore.

    2. #12

      Odlucno
       
      Datum pristupanja
      Nov 2020
      Lokacija
      San Fierro
      Poruke
      171
      Teme
      11
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      156
      Like (dobivenih)
      59
      Rep
      U kojem gradu živite : ZG
      Vaše mišljenje o migrantskoj krizi : Treba ih poslati nazat da se brane za svoju drzavu
      Da li mislite da tim ljudima treba pomoći : Da
      Stanje u vašem gradu : Ne vidam ih nema ih
      Šta ljudi i političari trebaju poduzeti povodom toga : Ljudi nista jer su bjedni nemaju ni za sebe , a politicari borit se da ih se vrati


    3. #13
      Whitey avatar
      Pijano
       
      Datum pristupanja
      Mar 2020
      Poruke
      341
      Teme
      37
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      79 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      616
      Like (dobivenih)
      971
      Rep
      U kojem gradu živite : BL, BiH
      Vaše mišljenje o migrantskoj krizi : Smatram da to uopste nije ni trebala biti kriza, vec ih je trebalo sve odmah deportovati dalje.
      Da li mislite da tim ljudima treba pomoći : U zavisnosti od situacije porodicama bi trebalo pomoci, a s obzirom da su velika vecina njih muskarci koji su ovdje solo, ne treba im pomagati.
      Neovisno o vjeri i svemu drugom, smatram da je BiH drzava u kojoj zive Bosanci i Hercegovci - tako treba i da ostane.
      Previse je primjera agresivnog dejstva tih migranata da bi im se mogla pruziti sansa tj. pomoc.
      Nemam rijeci za ljude koji podrzavaju dejstva "migranata".
      Stanje u vašem gradu : Nema ih, jos...
      Šta ljudi i političari trebaju poduzeti povodom toga : Metla odavde.

    4. Like Ocelot se sviđa ovaj post
    5. #14
      nowitzki avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2012
      Lokacija
      Oktoih
      Poruke
      3,824
      Teme
      236
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      12 min
      Like (kliknutih)
      1738
      Like (dobivenih)
      1063
      Rep
      ! Nemam naviku da komentarišem ovakvo nešto, ali vidim da većina misli da su migranti došli s radošću na naše krajeve !

      U kojem gradu živite :
      Boka
      Vaše mišljenje o migrantskoj krizi : Proćerati okupatore sa njihove zemlje i sav taj narod vratiti u svoju drzavu ! Ali, polahko.. sve se vraca na svoje. Svi osuđujete njih što su tu đe jesu, a nijeste se zapitali da je vaša/naša vlada poslala vojsku u njihovu državu i ta ista vojska ih natjerala da spas trađe neđe drugo ! A da ne pričamo o tome koliko je migranata ženskog pola silovano od strane policije ili huligana, koliko je naroda opljackano isto od strane policije i huligana.. Koliko je brodova potopljeno od strane grčke pomorske policije na kojima su se nalazili ti isti migranti koji su se ovamo uputili... ne bio im u koži...
      Da li mislite da tim ljudima treba pomoći : Da
      Stanje u vašem gradu : /
      Šta ljudi i političari trebaju poduzeti povodom toga : Da prestanu pljackati taj narod i da urade nešto korisnije po pitanju "migranata" jer dobijaju milione i milione pomoci od Evrope..
      Posljednje uređivanje od nowitzki : 03-12-20 at 19:35

    6. #15
      Ralph avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2011
      Lokacija
      Banja Luka
      Poruke
      4,211
      Teme
      256
      CHB
      682
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      763
      Like (dobivenih)
      1146
      Rep
      Nije svaki vehabija terorista, ali svaki terorista je vehabija. Kako bi to moj profesor rekao.

      Treba ih vratiti odakle su dosli. Za 5 godina ce biti svega i svasta, vec sam to negdje pisao, a najgore cemo mi u Bosni proci, zivi bili pa vidjeli.

      Lijep pozdrav, i nemoj da mi je ko sta zamjerio, ne mislim nista lose.

    7. Like nowitzki se sviđa ovaj post
    8. #16
      Tonća avatar
      #24.12.2012
       
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Hercegovina
      Poruke
      14,757
      Teme
      593
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      262 post(ova)
      Označen(a)
      12 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      4852
      Like (dobivenih)
      4478
      Rep
      Ja sam glasao pod rednim brojem 3, ali to je isto kao 2.
      Dakle muškarčine od 20+ godina bježe kao pičkice i to masovno a žene i dijece nigdje. Ja što sam vidio imigranata 90% je bilo muških, da su žene i djeca nebi niko ni znao šta se dogadja jer nebi radili sranja po europi. Dakle muškadiju vratiti i vratiti im muda da se bore za domovinu, a ženi i djeci pomoci koliko se može pomoći .

    9. Like Unravel, Ocelot se sviđa ovaj post
    10. #17
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      U kojem gradu živite : Sarajevo
      Vaše mišljenje o migrantskoj krizi : Pogorsalo se dosta, prije dvije sedmice se dogodilo cak i ubistvo naseg gradjana od strane migranta.
      Da li mislite da tim ljudima treba pomoći : Treba pomoci ljudima koji dolaze iz Sirije, i ostalih drzava zahvacenim ratom. Imao sa priliku razgovarati vise puta sa istim migrantima, mnogo ih je iz Alzira, zemlje koja nije u ratu. Govore da bjeze od finansijske krize, a istina je da mnogi bjeze od zakona iste drzave. Alzirci su najveci problem trenutno.
      Stanje u vašem gradu : Preko noci su bukvalno dosli u parkove, tada sam gledao djecu, majke. Svi smo im skoro pomagali, ali ti isti ljudi su nam napustili, i ostao da izvinete "sljam", poznatom Babica bastom prodjite ujutro, svi uzimaju heroin, a po Carsiij kukaju da nemaju sta da jedu. Kradu, napadaju, evo i ubijaju. Mora se nesto brzo rijesit u vezi njih. Jasno je nam je Europa uvalila migrante, najgore od najgorih, zakonski ih se mora rijesit.
      Šta ljudi i političari trebaju poduzeti povodom toga : Nasi su politicari uzeli velike novce, a izgradili jedan zatvor koji nije uslovan za zivota i tamo kao trpaju migrante. Grad Bihac je bukvalno postao migrantski grad, Sarajevo se i nekako drzi, politicari nece nista poduzeti, mi ljudi trebamo nesto poduzimati.

      Ljeta 2018, kada su tek dosli, upoznao sam migrante na Babicu, drug mi je poslovno bio vezan za njih, a ja sam bio poslovno vezan za druga, svaki dan su fine novce donosili. Vidio sam tu humanu stranu tih ljudi, momaka, mnogih mladjih od mene, mnoge sam zapamtio i pitam se gdje li su sada. To je bila grupa migranata, lopova xd. meni su bili simpaticni, nisu bili prljavi, oblacili se dobro. No vidio sam i neke druge grupe migranata, koji hodaju ko zombiji, izvrnu u onome tramvaju, stvarno ruzno vidjeti. Ta prica sa migrantima ima dvije strane, dvije grupe, ja sam upoznao te ljude, dragi su mi, ali ocigledno je da ima i sljama, klosara, jankija teskih.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 04-12-20 at 16:25
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    11. #18

      a
       
      Datum pristupanja
      Nov 2010
      Poruke
      793
      Teme
      28
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      3 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      5 min
      Like (kliknutih)
      563
      Like (dobivenih)
      201
      Rep
      An invisible empire has been set up above the forms of democracy.
      Posljednje uređivanje od AlwayStrive : 05-12-20 at 04:10
      Respect
      Samir Dzananovic
      Armin Dzananovic
      Ajdin Kurtovic
      Anel Bojcic
      Tony Gomez
      Luca Corleone
      Matej Paoli
      Jos Jedan
      Nikki Kontiki
      Nina Wolf
      Lara Fisichela
      Adna Langdab
      Djuro Zerocoolos
      Claude Speed
      Max Cigarett
      Deny Parker
      Edy Carter
      Joe Carbon
      Xavier Black
      Mark Bentley
      Carlos Wattana
      Carassco
      Alex Martinez
      Hora Aychan
      Klara W
      Ratko Mafijas
      Alex Martinez
      Alveus Ward
      Jules Bonnot
      Xavi Wizzard
      Francesco Lombardi
      Tatt Matt
      Ocelot
      Matthew
      Zik)pr0
      Byruka
      ES0
      §

    12. Like Ocelot se sviđa ovaj post
    13. #19
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      U kojem gradu živite : ZG
      Vaše mišljenje o migrantskoj krizi : Glasao sam za treću opciju, ali ne odnosi se na sve, već na manji dio pravih migranata koji bježe od rata. Nitko ne mora biti prisiljen boriti se za interese glavonja i političara, a to ratovi jesu. Najveći problem i razlog postojanja KRIZE su ranije spomenuti ekonomski migranti, većinom iz sjeverne Afrike, Maroko, Alžir i slični, njih je jako puno i koriste tešku situaciju ljudi koji stvarno bježe od smrti. Od nas se očekuje tolerancija i prihvaćanje, a oni koji su tako kulturološki slični narodi, iskorištavaju tešku sudbinu braće u potrazi za lakšim preskakanjem nekih životnih stepenica, tražeći razne pomoći kao da su i oni žrtve ratnih stanja. Lako je političarima glumiti humanitarce i nuditi novac, resurse i prostore koji nisu njihovi, već sve ide na grbaču naših građana, koje kad se pita o svemu, mišljenja su kakva su i neki momci ovdje naveli u prijašnjim postovima, gomilanje tih ljudi u određenim dijelovima BiH, nekontrolirano kretanje kroz šume, kuće i vikendice po Gorskom Kotaru i Lici, te druge slične situacije, dovelo je do raznih problema mnogim našim građanima koji su dovedeni u situaciju da moraju brinuti o vlastitoj sigurnosti i sigurnosti svoje imovine.
      Da li mislite da tim ljudima treba pomoći : Ja sam jedan umjereni konzervativac i prvi sam koji će reći da su različite kulture nespojive i da ih ne bi trebalo miješati kako liberalni svijet danas želi da se pravimo da smo svi isti iako su iza nas stoljeća i tisućljeća generacija koje su formirala čvrsta, različita životna stajališta i vrijednosti. No, nijednom čovjeku ne želim loše, naprotiv svakome želim dobar, sretan život neovisno kojoj kulturi pripada, pa tako smatram da onima kojima je život servirao takve okolnosti da se rađaju, žive čitave živote sa znanjem da sutra mogu poginuti zbog stanja u svojoj zemlji, njima treba pomoći. Naši narodi svjesno biraju lošu vlast, no oni tamo u Siriji i Afganistanu i da žele, ne mogu gotovo ništa promijeniti, za svojih života sigurno. Shvaćam da bolji život od onog što imaju žele i ekonomski migranti iz drugih zemalja, imaju svakako pravo na to i ne smatram da ne bi trebali otići u potragu za boljim životom, no definitivno ne to raditi na način na koji rade, prave se da su isti kao i ovi što bježe od ratova i smrti. Za mog šogora se isto može reći da je ekonomski migrant, došao je iz Venezuele, no na legalan način uz sve dozvole, radio i živio u Irskoj, te je i sada na isti način u Hrvatskoj. Uz malo truda, može se i na taj način, bez da se kitiš i koristiš teškim sudbinama drugih ljudi i preko toga tražiš poseban tretman, ti alžirci i marokanci mogu se usporediti s ljudima koji parkiraju na mjesta za invalide iako to nisu, dok ostali ispadaju budale tražeći slobodan parking.
      Stanje u vašem gradu : Ima ih nešto sitno u Zagrebu, no situacija nije ni blizu kao u BiH, protivnici EU sad mogu biti sretni što smo dio Unije, jer da nismo, mi u Hrvatskoj bi bili ta granica u kojoj bi se gomilali migranti. Podrška svima u BiH i Srbiji koji žive u tim dijelovima koji su ispunjeni migrantima koje EU moćnici prizivaju i glume da će im svima pomoći, a onda ih na kapaljku upuštaju i dozvoljavaju da se u graničnim državama tako gomilaju, umjesto da ih šalju masovno sve nazad i da prestanu odobravati azile ekonomskim migrantima, što bi uvelike smanjilo njihov broj u budućnosti.
      Šta ljudi i političari trebaju poduzeti povodom toga : Referendumi na nacionalnim razinama, ne da glavonje u Briselu odlučuju o takvom pitanju koje ide kontra sigurnosti građana, a ne političara. Ekonomske migrante po automatici deportirati, ako se vraćaju, onda i kažnjavati zatvorom. Stvarne izbjeglice pravedno rasporediti i zahtjevati od njih punu integraciju u društvo, ne stvarati getoe kao Švedska, jer to samo dovodi do još većih problema u budućnosti.

      Ne želim završiti negativno i pesimistično, pa evo za kraj jedna lijepa i uspješna priča o mladiću kojem ne možeš poželjeti ništa osim sreće u životu, pravi primjer što se može postići kvalitetnom integracijom osobe koja je stvarno pobjegla da sačuva živu glavu, te na najbolji način pokazala zahvalnost za pruženu priliku: LINK

      Victoria Concordia Crescit

    14. Like Tatta, Hora, Tenfo se sviđa ovaj post
    15. #20
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      U kojem gradu živite : Regensburg

      Vaše mišljenje o migrantskoj krizi : Uff , iskreno nisam mislio da cu sudjelovati u ovoj anketi jer je to dosta " skakljiva " tema u kojoj ti se rijeci lako znaju izvrtati , pogresno protumaciti i zloupotrijebbiti . Ma-da , nisi tako mislio . Zato kod nekih stvari sam razmisljao uraditi audio snimak i njega postati kako bi se rijeci bolje svatile ali mislim da je forum za pisanje tako da cu i ovaj put pisati .
      Glasao sam za " Treba im pomoci , ali ne trebaju slobodno hodati " . Kao sto se nas vecina ovdje slozila , stvar je politike . Ne lokalne politike vec globalne .
      Da je globalna politika malo bolja , do toga uopste ne bi niti doslo . Sve je stvar novca i moci .
      Sto mislite , koliko si ti osobno , bitan svom predsjedniku/premijeru i ostalim vodecim ljudima u svojoj drzavi ? Dat cu ti odgovor , nula . Ti si samo brojka . Ne samo ti , i ja i svi mi .
      Moje objektivno misljenje oko te situacije je da je to tuzno za ljudski rod . Da smo se sami doveli u situaciju da netko od nas zivi toliko dobro i da ima toliko novca da ne zna gdje ce sa njime , a sa druge strane ljudi umiru od gladi .
      Naravno , toga je bilo i oduvijek , da ... ali zasto to nismo smanjili tokom svih ovih godina ? Pored svih nasih tehnosloskih unapredjivanja ? Ne , povecali smo taj problem , tu razliku .
      Znate sto je po mom objektivnom misljenju veci problem ? To sto se bojimo stranaca . Sto je normalno u ljudskom instinktu . Sve sto je nepoznato , to ne favoritiziramo vec se drzimo onog nama poznatome . Vecina toga sto znamo o nama poznatome jest ono lose sto smo vidjeli u vijestima sto se namjerno istice da bi se prikazalo to kao nesto lose , a ono dobro se nikada ne spomene .
      " Ne cini jedna crna ovca , stado " !

      Da li mislite da tim ljudima treba pomoći : Da , njima treba pomoc . Kao sto vec rekoh , nemojte zbog pojedinaca dobiti nekakvu cijeloukupnu sliku nekog naroda .
      Kao sto sam rekao u mojih Iskrenih 20 , rodom sam iz BiH . Moja obitelj je bila natjerana izbjeci rat i otici u drugu drzavu . Da li sam ja i moja obitelj normalne osobe danas ? Jesmo ... U cemu je onda razlika oko ovih sada izbjeglica/migranata ? Pojedinaca ce biti u svemu , ali doslovno/bukvalno u svemu ... nemojte tako gledati .
      Pojedini kazu : " Ako bjezi od rata , moze doci ... ovi sto dolaze i iz mjesta u kojima se ne ratuje , neka idu kuci . " Reci cu vam jednu stvar , smrt ima vise lica .
      Da li ti bjezao od metaka/granata ili od neimastine , mislim da je gotovo isto ako je zivot u pitanju . Ok , mozda sada malo pretjerujem , ali svatite poantu .
      Ja sam isto tisao iz HR u D . Da li zbog gladi ? Ne , ali za zeljom za boljim zivotom ... kao i vecina ovih sto dolaze .
      Marcel je postao dobar primjer zeljom za bolji zivot . To je slika vecine . Ono sto mi vidimo po televiziji su oni pojedinci ( koji ne cine stado ) . Zato nam se to prikazuje ? Jednostavni razlog , novac . Sta mislite koliko je taj clanak o mladom afganistancu koji je pronasao bolji zivot u nekom skromnom europskom gradu dobio pregleda a koliko neki icidenat migranta u vasoj drzavi ? Ti pregledi , ti komentari i sve interakcije su samo cista zarada tim medijama , portalima i slicnima .
      Nama je dobro , mozda cak i predobro . To cesto zaboravljamo , ali se toga prisjetimo kada bude neki teroristicki napat . Onda se javljaju oni " veliki " desnicari koji vam kazu sa puno zlonamjerosti : " Rekli smo vam , to je nas najveci neprijatelj , glasajte za nas ... "
      Koliko god sada ovo glupo zvucalo , imamo mi puno veih neprijatelja ...
      Evo jedan primjer ; 2010. godine je umrlo vise ljudi u svijetu od pretilosti nego od rata , terorizma i gladi zajedno . Od pretilosti !
      Tko se od vas boji McDonalds-a ?
      Veliki sam optimista tako da bi rekao , dajte osmijeh novoj osobi i uzvratit ce vam se osmijeh .


      Stanje u vašem gradu : Na moju srecu / nesrecu nemam nikakvog konkretnog doticaja sa migrantima u mom gradu , gotovo ih i ne primjetim . Razumijem i zasto jer nisu jos uspijeli doci do D , ali razumijem osobe koje zive na granicnim prijelazima izmedju HR i BiH gdje se ta koncetracija migranata itekako osjeti jer ne mogu prijeci granicu . Znam da se pojedini od vas bojite ( kao i moja mati ) ali nemojte da vas plasi nesto nepoznato . Bojati se neceg nama nepoznatome , je ljudski instinkt .

      Šta ljudi i političari trebaju poduzeti povodom toga : Trebali bi uciniti ono nemoguce . Ono sto najvjerojatnije nikada nece , a to bi bilo da to sprijece . Nece oni to sprijeciti , to im je interes .
      Evo samo jedna prica koja bi se dala povezati sa ovim pitanjem .
      Pricaju da je ljudska populacija dosegla neki svoj maksimum sa nekih 8 milijardi stanovnika i da pomalo ponestaje mjesta za sve nas . Da prognoziraju da ce nas biti na zemlji za nekih par godina cak 10 milijardi i da cemo biti u problemu jer nas je previse .
      Sta mislite , koliko se razmislja o tome kako nas " smanjiti " ? Ne doslovno smanjiti , ali svatitite na sto mislim ...
      Sada moje pitanje ; A sto bi bilo da se to vrijeme , taj trud i taj NOVAC ulazi u nesto zaista korisno ?
      Zasto nas je previse ? Zato sto svi zelimo zivijeti u Europi , USA i Azijom . S drugim rijecima , u zivotno dobrim podrucjem .
      Zasto se ne ulozi taj isti ogromni novac da se Sahara i Antartik dovedu u zivotno dostupnim i ugodnim podrucijima ? Samo pustinja Sahara i ledeni kontinent Antartik kada bi se uredili za nekakvo normalno zivotno okruzenje , nas bi na zemlji bez problema stalo 20 milijardi i nitko o tome nebi niti brinuo .

      Ovo je samo bila jedna mala prica / moja zamisao sto bi politicari mogli napraviti , samo da zele i da ne gledaju osobne interese .

      A sada bi vam ispricao jednu malu pricu koju nisam ja izmislio vec sam ju cuo , ali mi itekako ostala u pamcenju .

      Drago mi je da sam rodjen ovdje na zapadu . Na zapadu je dobro i mi smo oni dobri . Sve istocne zemlje su u nekakvim problemim i konfliktima a mi im pokusavamo "pomoci" .
      Mi smo oni dobri . Mi primamo sve izbjeglica/migrante koji bijeze od rata . One koji bjeze od rata , ne oni koji bjeze od ekonomske krize .
      Tko zna sto je to ekonomski imigrant ? Dat cu vam za primjer Afriku , Senegal .
      Netko tko bjezi iz Senegala k nama je ekonomska izbjeglica . Zasto senegalaz bjezi k nama ?
      Ekonomija u Senegalu je unistena , a mi smo to barem djelomicno uzrokovali . Povrce i voce iz europe je u Senegalu jeftinije nego njihovo vlastito . Nasi ostatci mesnog " otpatka " ( kojeg mi uoste ne jedemo ) pakiramo , zamrzavamo i saljemo za Senegal putem nekih velikih jeftinih brodova . Nase cijene su puno jeftinije od bilo kojeg senegalca na placu tako da mi njega unistavamo .
      Ne samo da smo te zemlje vec godinama varali za njihove resurse , vec sada tjeramo njihovo stanovnisto da kupuju nase proizvode/otpatke .
      Znaci , ne samo da mo mi oni " dobri " , mi smo i oni " pametni " .
      I tako netko bjezi k nama .
      Da se ponovim , on mozda ne bjezi od bomba i metaka , ... ali smrt ima vise lica .
      Zamislimo , da takva osoba ima srece u zivotu , onda ce uspijeti doci do Europe.
      Zamislimo , da ima jo vise srece u zivotu , onda smije i ostati u Europi .
      Zamislimo , da njegovoj sreci nema kraja , mozda nadje i posao . Posao kao posluga na brodu , na jednim od tih brodova koje nase odpatke voze za Senegal .
      Dobar tek .
      Ova prica mi se uvijek vrti u glavi kada se razgovara o ovoj temi . Ne zelim sada glumiti nikakvu " Majku Terezu " ... ali volio bi da svi mi pokazemo malo vise razumijevanja jedni prema drugima .

      Daj osmijeh , osmijeh ce ti se i uzvratiti !


      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    16. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •