Mascherano je otišao kao nogometaš s najviše nastupa za argentinsku reprezentaciju, a taj zadnji - 147. - dogodio se u osmini finala Svjetskog prvenstva 2018. protiv Francuske (3-4). Golovi? Tri

Zbog njegovog borbenog stava cijenili su ga gdje god je igrao. Uostalom, ta ga je beskompromisna igra dovela do Liverpoola pa velike Barcelone.

Javier Mascherano, danas 36-godišnjak, rekao je svoju zadnju igračku riječ...

- Želim objaviti kako odlazim u igračku mirovinu - objavio je Argentinac nakon nedjeljne utakmice njegovog Estudiantesa i Argentina Juniorsa (0-1).

- Hvala klubu što mi je dao priliku da završim karijeru u Argentini. Živio sam svoj posao 100 posto, maksimalno koliko sam mogao i već neko vrijeme sve mi je teže. Ponekad ne birate sami kraj, on se dogodi sam od sebe.



Debitirao je još 2003. godine, a iako 2014. nije dočekao krunu jer je bolja u finalu SP-a u Brazilu bila Njemačka, pamti dva olimpijska zlata.

Klupska karijera? Osim spomenutih Liverpoola i Barcelone, s kojom je osvojio dvije Lige prvaka, nakon River Platea i Corinthiansa u Europu je prvo stigao u West Ham za koji je nastupio u samo pet prvenstvenih utakmica. Barcelona ga je uzela Liverpoolu, za koji ima u arhivi 139 utakmica, za 25 milijuna funti i ispao je to jedan od najbolje uloženih novaca za Katalonce koje je napustio 2018. i otišao u kineski Hebei. Od početka ove godine bio je u Estudiantesu.



Ukupno je osvojio 21 trofej, ali, jednako važno, i srca navijača gdje god je igrao...








IZVOR