Tyson Fury i Deontay Wilder trebali su odraditi posljednju borbu prema ugovoru, ali stvari su se ipak zakomplicirale. Amerikanac je odlučio pravdu potražiti putem sudskog procesa

Iako je prema ugovoru bio obvezan, britanski boksač Tyson Fury je, prema riječima Amerikanca Deontaya Wildera i njegova tima, odbio revanš za WBC titulu superteškoj kategoriji.

Nakon što je u prosincu prošle godine Fury nokautirao Wildera, Britanac se odlučio boriti protiv Agita Kabayela (28) jer smatra da mu je ugovor istekao.

Wilder, s druge strane, vjeruje da mu 'Kralj cigana' duguje revanš pa su pokrenuli tužbu.

- Pokrenuli smo sudski proces. Vjerujemo da je pravda na našoj strani - rekao je Wilderov menadžer Shelly Finkel.

Treći meč spomenutog dvojca trebao se prvotno održati 18. srpnja, ali je zbog pandemije korona virusa prebačen na 3. listopada, a nakon toga na 19. prosinca. Dogovor je bio da se priredba održi u Las Vegasu, međutim to bi se preklapalo sa sezonom sveučilišnog američkog nogometa koji tada ulazi u završnu fazu.

Fury se odbio boriti nakon što je došlo do nove promjene datuma, a u međuvremenu je Wilder iznio niz optužbi na račun Britanca i njegove pobjede u veljači. Optužio je trenera da mu je ubacio nešto u vodu i tako smanjio njegove mogućnosti u borbi s Tysonom Furyjem.

- Siguran sam da mi je napravio nešto s vodom. Bio je oko nje, a samo sam pio vodu na zagrijavanju i počeo se čudno osjećati nakon toga - rekao je tada Wilder.

Wilderov trener Mark Breland je u sedmoj rundi bacio ručnik u ring, a Wilder mu je zbog toga dao otkaz. Nakon što su se malo 'smirile strasti' ipak ga je odlučio vratiti na posao.






IZVOR