Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 13
    1. #1
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep

      |~ #2 - Tatta - Iskrenih 20 ~|

      Ja se izvinjavam sto ste ovoliko dugo cekali na moje odgovore ali od posla nisam stigao.
      Ukoliko se netko pronasao u mom tekstu povrijedjen , ja bi se izvinio jer mi to nije bila namjera .

      Sve je napisano iskreno i u dobroj namjeri !


      Uzivajte u citanju .

      1. Predstavi nam se, kako se zoves? Odakle si? Kolko imas godina? Cime se bavis?
      1. Kao prvo , lijep pozdrav svima . Drago mi je sto ste zainteresirani za moje misljenje i jos mi je draze sto vam svoje misljenje mogu iznijeti ovdje .
      Kao sto vecina vas to vec zna , pravo ime mi je Tomislav ali me svi privatno ( u pravome zivotu ) zovu Tomo , tek ovdje Tatta .
      Po zanimanju sam racunalni tehnicar za strojarstvo ( CNC programer ) ali trenutno radim u jednoj firmi ( SGB ) koja se bavi proizvodnjom visokonaponskih transformatora kao industrijski mehanicar . Dosta sam smirena i jednostavna osoba. Ne volim poviseni ton razgovaranja niti nerazumijevanje . Volim/posutjem iskrenost i cijenjenje tuceg vremena .
      Imam Bosansko podrijeklo ali sam rodjen u Hrvatskom gradu Sisak . U Hrvatskoj sam i odrastao a sada zivim vec nekih 4/5 godina u Njemackoj .
      Imam 25 godina .
      Bavim se svacime po malo . Uglavnom se bavim strojarstvom , ovo oko ovog foruma i opcenito oko nekog internet posla ... to mi je samo hobi . Ne zivim od toga vec od svog posla.
      Hmmm ... sto bi vam mogao jos reci o sebi ? Nekada igrao rukomet , pusac , ljubitelj automobila , " gamer " , optimista i jako smirena osoba . Mislim da je ovo bilo ukratko o meni .


      2. Kakvo si djetinjstvo imao? Možeš li izdvojiti neku najljepšu uspomenu iz djetinjstva? Smatraš li da djeca danas imaju gore djetinjstvo u odnosu na djetinjstvo tvojeg godišta?
      2. Ja sam imao zaista prekrasno djetinstvo i radno se sjecam svakoga momenta pored svi tadanjih problema u tom vremenu . To je bilo poslije ratno vrijeme , nadam se da vam ne moram nista previse objasnjavati ali svakako bi rekao da sam imao jako lijepo dijetinstvo .
      Izdojiti tesko . Mogu vam ispricati pojedinih " slika " koje se rado sjecam a bilo ih je mnogo . Sjecam se prve dobivene cokolad od svog " sisnog kuma " ( ovo ce sigurno razumijeti citaoci iz BiH ) , nelagoda i igranja po dvoristu sa bratom i braticem ... Kasnije , prve ljubavi , jos kasnije , srednjoskolskih dana .
      Necega sto se itekako dobro sjecam jeste moje prvo biciklo koje mi je kupio " Striko " . Dan-danas kazem da mi je stric kupio biciklo jer me je on odveo da si odaberem zeljeno biciklo . Ma-da danas znam , da je moj otac dao stricu novac da mi se kupi biciklo jer on nije mogao tog dana otici u kupnju pa je zamolio svog brata za to . To se itekako rado sjecam .
      Da li danasnja djeca imaju gore djetinstvo nego sto sam to ja imao ? Sigurno ne . Drugacije da , ali gore ne .
      Imao sam tu ludu srecu da sam rodjen ( po meni ) u savrsenom vremenu ( 90-tima ) . U vremenu gdje sam bio premlad da dozivim glad , bijedu i siromastvo kao osobe koje su se rodile ranije , a opet ... Rodjen sam u vremenu gdje je sve ono dobro tek pocelo ekspanzirati kao na primjer tehnologija i socijalizam .
      Zato i kazem da sam se rodio u savrsenome dobu kako bi vidio i jednu i drugu stranu ... i opet to sve razumio .
      Smatram da danasnja djeca vide samo ova " bolja " vremena . Sto i jeste dobro , ali iz zivotnog iskustva kazem da se treba vidjeti i ono lose da se zna ono dobro cijeniti . Ja itekako cijenim danas tko sam , sta sam i sto imam . Mislim da danasnja djeca/omladina ne cijeni to toliko koliko i ja .
      Cisti primjer jeste da je meni nekada kao dijetetu bila zelja biciklo u vrijednosti nekih 500 kn ... danasnjoj djeci je zelja najnoviji IPhone koji kosta preko 1000€ .
      Mislim da sam ja vise zalio za probusenom gumom na svom " jeftinom " biciklu nego danasnja djeca za slomljenim display-om na IPhonu .
      Sa druge strane , to je pokazatelj da smo kao drustvo napredovali i da uvijek tezimo za boljem . Tako da , tesko je tu " vagu " odrzati u ravnotezi .


      3. Spominjao si da imaš starijeg brata, možeš li nam malo opisati vaš odnos? Misliš li da si puno toga naučio od njega, ukoliko je odgovor potvrdan možeš li nam reći što?
      3. Na postavljeno pitanje oko brata bi zaista mogao pisati roman ali pokusat cu to svesti u svega par recenica .
      Imam dve godine starijeg brata . Imamo itekako dobre odnose , cak iznenadjujuce dobre odnose kada cujem tudje odnose sa svojim bratom/sestrom . Gotovo se ne sjecam kada smo se zadnji put posvadjali . On zna sto ja volim i sto ne volim i isto tako i ja , tako da se pridrzavamo nekih " nepisanih " pravila . Zaista sam prezadovoljan sa nasem odnosom .
      Itekako sam puno naucio/ucim od njega . Sto o zivotu sto oko struke . Brat mi je po zanimanju automehanicar i lakirer . Osoba koja se jednim dijelom svog zivota bavila automehanicarstvom i jednim dijelom gradjevinstvom . Oko automehanizacije sam dosta toga naucio od njega i on od mene jer su nam struke slicne . U moju struku strojarstva spadaju i automobili jer su i oni " strojevi " . Mehanika je bitna tu , ne namjena . Oko gradjevine , sam samo ja od njega ucio i za to mu danas zahvaljujem .
      ( Link slike ) Ja lijevo iz nocne smjene , brat desno iz jutarnje smjene .



      4. Sta si postigao u zivotu do sad? Da li ima nesto zbog cega se ponosis?
      4. Postigao sam mnogo toga ali nista veliko za spomenuti . Drago mi je sto sam sve postigao sam i od nule . Naravno , bilo je tu podrske od obitelji ali glavni iniciator svih tih dogadjanja sam bio upravo ja sam. Za mene je postignuce i to sto sam sam prije 4/5 godina odselio u meni tada , stranu drzavu i uspio se uklopiti .
      Ponosim se da sam sa svojim radom postigao stalni radni odnos u firmi u kojoj sada radim , bez ikakvih " veza " i slicnome . Samo zbog svog rada .
      Ponosim se i sa time sto sam do sada stekao zaista jednog pravog prijatelja u zivot kojemu vjerujem vise nego sebi a isto tako i on to misli za mene . Takve stvari kao iskreno prijateljstvo smatram kao nesto sa cime bi se trebalo ponositi .




      5. Koliko često gledaš serije? Možeš li nam reći koja ti je omiljena i zašto baš ta? Kakvo je tvoje mišljenje o domaćim serijama u odnosu na strane serije?
      5. Gleda koliko imam kada vremena i koliko vremena zelim si odvojiti za gledanje serija . To znaci , ako sam na godisnjem odmoru kao sto sam bio prije par dana , onda se zelim druziti sa ljudima a ne gledati serije . Tako da u to razdoblje nisam Netflix niti upalio . U prosjeku , odvojim nekih 5h tjedno na serije .
      Bas omiljenu nemam ali spomenuo bi one dobre koje sam odgledao a to su : Breaking Ban , Money Heist i Peaky Blinders koju upravo gledam . Naravno , one legendarne serije tipa Two and a Half Men , Prince of Bel-Air , Friends i slicni njima , nema potrebe spominjati . To bi se trebalo podrazumijevati .
      Bez ikakve uvrede ali meni je to toliko neposteno usporedjivati kao da usporedjujete S-Klass Mercedes-a sa Yugo 45 . Jednostavno ti budzeti za produkciju stranih i nasih domacih serija su toliko razliciti da se ne moze ocekivati od neke domace serije da bude toliko dobra da danas-sutra izadju na Netflix-u ili Amazon-u .
      Jedna od domacih serija koja mi se ucrtala u sijecanje i preporucio bi svakako da pogledate jeste : Bolji zivot .




      6. Preselio si se iz HR u Njemačku, koji je bio razlog? Da li stvarno mišliš da je u inostranstvu bolje nego u tvojoj domovini? Kako se osjećaš kada se nekad prisjetiš svog grada, svoje porodice, koji nisu tu uz tebe? Da li ćeš nekada u budućnosti da se vratiš u svoju domovinu i nastaviš živjeti u njoj?
      6. Prvi i najglavniji razlog su bile financije , poslije toga sve ostalo . U to doba sam zaista malo zaradjivao za jako tezak fizicki posao . Stovise , psihicki mi je bio tezi nego fizicki . Tada sam bio jedina osoba u kucanstvu koja je zaradjivala i brinula se za ostale i to mi je bio psihicki teze jer sam znao da sve ovisi o meni i da ne smijem odustati . Koliko god to bio los placen posao . Drugi razlozi su nepravda oko dosta zakona u HR ( opcenito na svim nasim Balkanskim drzavama ) i los standard . Stvari koje su jako bitne za drustvo ali se o njima ne brine vec svako gleda svoj dzep .
      Hocemo gledati realno ili iz perspektive domoljublja ? Ako cemo realno , u mnogim stvarima je inostranstvo bolje . Ne u svemu , ali u dosta toga .
      Visi drustveni standard , vise razumijevanja za razlicitost i puno manja korupcija nego u nasim zemljama.
      Osjecaji su sigurno jednaki kao i kod tebe koji si mi postavio ovo pitanje a najvjerojatnije zivis sa svojom obitelji za razliko od mene . Volim svoje podrijeklo , svoju domovinu i svoju obitelj ali " ne placem " svaki dan za time . Jednostavno sam se dobro uklopio u ovo kratko vrijeme u novoj drzavi da se ovdje osjecam kod kuce.
      Cak , draze mi je kada vidim tablu " Regensburg 10 km " nego " Sisak 10 km " . Kada vidim ovu tablu Regensburg onda pomislim : " Ah , napokon kod kuce . "
      Zelim da izjasnim jednu veliku razliku od vecine sto odu u inostranstvo . Ja zivim u Njemackoj , ja ne radim tamo .
      Vecina njih ode u inostranstvo sa ciljem da zaradi novca i da se vraca u domovinu barem jednom mjesecno ili bolje receno , svakom prilikom , svakim produzenim vikendom . Ja taj nisam . Zivim ovdje i stvorio sam si novo drustvo i " novi " zivot . Ne zudim da svaki vikend odem za Hrvatsku . Dodjem 3 puta u godini a to je za Bozic , Uskrs i jednom preko ljeta . Cak jednom , nisam dolazio 9 mjeseci nez zbog nekih nemogucnosti vec zato sto nisam htio , a imam svega nekih 8 h voznje do moje kuce u HR.
      Da li cu se vratiti ? Ovako bi to rekao , za sada kazem da . Rekao bi da kada budem otisao u mirovinu da cu se vratiti da uzivam u Hrvatskoj sa " dobrom " mirovinom , ali ... Do mirovine imam jos nekih 40 godina za raditi . Da li cu ja nakon 40 godina smatrati svojom domovinom Njemackom a ne Hrvatsku . Ne znam . To su stvari koje stoje jos daleko ispred mene i ne znam sto ce mi sutrasnji dan donijeti . Za sada stoji da cu se vratiti .




      7. Koga si upoznao ovde na CHa i koga od njih smatraš "istinskim" prijateljem? Da li misliš da prijateljstva preko "društevnih" mreža nisu "prava"? Zašto?
      7. Smatram da ne postoje istinski prijatelji koje nisi nikada uzivo vidio . Imam ovdje prijatelja kojima bi mozda mogao povjeriti svasta-nesta i sigurno ne bi me iznevjerili ili izdali ali kada bi doslo ozbiljno i budem trebao njihovo pomoc , cisto sumnjam da ce biti tu za mene .
      Spomenuo sam gore da imam jednog istinskog zivotnog prijatelja . Znate po cemu se on razlikuje od bilo kojeg drugog prijatelja sto u privatnom zivotu sto ovdje ? Po tome sto kada bi ga zamolio za veliku sumu novca jer mi treba za ( ne daj Boze ) operaciju , on bi svoj racun ispraznio i dao meni . Cisto sumnjam da bi mi to ovdje itko ucinio , nebitno koliko smo si dobri .
      Prijatelji da , istinski prijatelji preko net-a ne . Jednostavno smo si ovdje manje-vise u odnosima kada nam je dobro , kada dodju jako teski dani u zivotu , ne znam tko bi ti ovdje po tome pitanju mogao pomoci .




      8. Da li poseduješ play station 4 konzolu? Koliko dugo provodiš igrajući je? Da li si kolekcionar mnogobrojnih PS4 igrica ili ih imaš sitnicu čisto radi ubijanja vremena i zabave?
      8. Da , posjedujem PS4 Limited Edition (Link slike ). Koliko mi je poznato , to je jedini PS4 Slim koji ima 1TB memorije i estetski izgleda drugacije od standardnog ( meni puno lijepse ) . Provodim nekih 2h tjedno mozda i to uglavnom samo vikendom . Nisam kolekcionar vec mi je to cisto da iz svog gusta da nesto zaigram preko vikenda kada nemam nista u planu . Kada mi je dosadno preko vikenda , upalim si neku igru na sat/dva i to je to . Zato se i ne smatram istinskim gamer-om vec mi je to vise hobi . Tu i tamo , ako me razumijete . Sve oko gaminga pokusavam popratiti jer me to uvijek prisjeca na djetinstvo ali ne zivim od toga . Najvise volim igrati platformere tipa Crash Bandicoot i Ratchet and Clank . Naravno , veliki sam ljubitelj Super Maria serijala jer smatram tu igru ( Super Mario 64 ) kao jednu od igri koja je zapocela novu eru u gaming a to su 3D platformeri . Na zalost , Super Mario i Zelda ( isto popularan platformer ) su uglavnom dostupane samo za Nitendo a meni je iskreno glupo izdvojiti svoj novac za jednu cijelu konzolu samo zbog dva naslova .
      Posjedujem i PS2 ( onaj " deblji " sto bi se danas zvao Pro verzija ) sa 30-ak igri , ali to mi sakuplja prasinu negdje u ormaru u Hrvatskoj . Dobio sam ga za dar od kuma koji ga je donio iz Svicarske . Nudili su mi novac za tu konzolu i uvijek sam odbijao . Lijepo je tako nesto posjedovati jer je to nesto sto me prisjeca na moje djetinstvo a i tako posjedujete mali dio gaming povijesti.


      9. Kakvo mišljenje imas o trenutnoj bolesti zvanoj COVID-19? Da li ti kao starija osoba vjeruješ šta današnje vijesti govore o toj bolesti? Da li je jedan dio oko ovoga "fake"? Da li misliš da je većina ovoga izmišljeno?
      9. Mislim da je to jedan jako " zeznut " virus koji postoji u nekoliko verzija i da nam je svima promijenio zivote u ovoj 2020. godini.
      Vjerujem a trebali bi i svi ostali . Covjek uvijek sklon sve ispitati da li je to tako i zasto . Zato i postoje tolike teorije zavjera na svijetu . Jednostavno smo skloni da nikome ne vjerujeme na rijec vec trazimo cvrste dokaze , a pored i svih dokaza , neki ljudi i dalje ne zele vjerovati vec su presli u inat sa svojim preispitivanjem izrecenog . Cist primjer je sto jos uvijek postoje ljudi na zemlji koji misle da je zemlja ravna ploha pored svih dokaza i cinjenica .
      Da se ponovim , vjerujem , ali vjerujem one stvari koje procitam iz nekih ozbiljnih novina i portala . Ne iz onih portala sto pisu " Skandalozno , Igor je usao u Parove !!! " . Tu ne mozete nista pametno procitati niti je pola toga istina .
      Neki bi rekli da je sve namjesteno zbog nekih visih stvari ; burzi , " farmetomafije " , nafte itd itd ... Da , moguce je , da li vjerujem u to ? Ne .
      Da su neki u ovoj situaciji sa tim virusom daleko puno zaradili , da . Istina je , ali ja ne vjerujem da je to bilo tako namjesteno kako neki pisu i pricaju .
      Kod mene na poslu se zarazio jedan kolega upravo ovaj tjedan . Nema nikakve simptome bolesti , osjeca se dobro ali je nosac virusa . Mozda cu i ja i ti i bilo tko drugi , imati isto toliko dobar imunitet da taj virus niti ne osjetimo , ali mi cemo taj virus prenijeti nekome ciji je imunitet slabiji i nekome tko ce imati jako velike zdravstvene probleme . Kao sto je to vec poznato , to su starije osobe ( jer opcenito su osjetljiviji na bolesti ) i pusaci jer virus " voli " napasti nasa pluca .
      Vjerujem da je vecina istina , pod vecinom mislim one infromacije koje dolaze iz pouzdanih izvora , na primjer od doktora , ne od tamo nekih portala koji su do jucer prikazivali reklame za Sava gume a danas pricaju kao da su doktorirali medicinu . Vjerujte mi , jedan doktor ima vise godina skole ( i to jako teske ) nego vecina nas .
      (
      Link misljenja jednga njemackog doktora )
      Doduse , smatram i da se oko ovog virusa u nekim situacijama nase vlade (drzave) krivo postupaju . Da ne pricam ja o tome toliko jer nisam doktor ostavit cu vam link intervjua jednog doktora koji je iznio svoje misljenje oko postupanja prema tom virusu i zakonima drzava . Vjerujem to sto je rekao .




      10. Prema tebi koliko je zahtijevan posao super administratora na forumu? Misliš li da imaš neki autoritet ili smatraš da nisi autoritativna osoba?
      10. Kada bi ga usporedio vremensku zahtijevnost posla kao super administrator foruma i " obicnog " administratora na CH:RP serveru koji sam bio nekada , rekao bi da je posao CH:RP administrotara bio zahtjevniji . Tada sam imao normu koju sam morao ispuniti , 4 h dnevno minimalno . Danas , kao super administrator foruma nemam nikakvu normu niti sam ikako vremenski ogranicen osim ako si sam ne postavim neke vremenske norme da nesto odradim . Tu imam povlastice naprema nekada na CH:RP serveru .
      No ono sto je teze sada jeste da ne radim po vec napisanim pravilima i znam tocno : " Ok , to se radi tako i tako . "
      Ne . Ovdje se ocekuje od mene da ja znam rijsiti neki tehnicki problem a pricam sada o programiranju . Tehnicki je zahtjevniji posao . Vecina vas misle da sam ja skolovani programer pa zato se " toliko " razumijem u sve ovo . Ne , nisam skolovan za ovo niti sam ikada rekao da se ja u ovo 100% razumijem . Ovo mi je samo " hobi " kojeg sam se sam naucio .
      Smatram da neki skolovani programeri neki problem koji ja imam , mogu puno brze rijesiti nego ja . U to sam siguran , ali sam tu da pomognem sa svojim steknutim znanjem koliko mogu i koliko mi to moje slobodno vrijeme dopusta . Moj posao ovdje na forumu je samo zahtjevan sto se tice znanja oko programiranja i sa samim vBulletin-om . Nas forum pokrece vBulletin 4 . Platforma koja je dosta zastarjela ali i dalje radi kako treba . Problem kod nje je sto se svaka stvar mora raditi rucno i jako je osjetljiva na svaku sitnicu . Na primjer , kod nas je u pitanju i Linux system koji prepoznaje razliku izmedju velikog i malog slova a vBulletin opet radi drugacije . Kada bi morao usporediti vBulletin sa necime , usporedio bi ga sa binarnim sistemom . Oni koji znaju kakav je to sistem znaju o cemu pricam .
      Bila je prica i da predjemo u na neke druge platforme ali sam ja odmah rekao da se ja u neke druge platforme ne snalazim toliko dobro kao kod ove sadasnje . Radio sam i ja na nekim drugima i primjetio sam da su neke stvari dosta lakse i automatizirane , ali jednostavno zbog dugogodisnjeg koristenja ove platforme imam na istoj najvise iskustva i lakse se snalazim . Da to usporedim sa necime , rekao bi ovako : Jedan automehanicar koji je vec godinama popravljao manualne mjenjace odjednom dobije da popravi automatski mjenjac. Naravno , zna on kako radi i automatski mjenjac ali nema dovoljno iskustva da to popravi kao netko tko je samo popravljao automatske mjenjace. Mislim da sam sada dao najbolji primjer .
      Nisam negirao za noviju platforumu ( jer smatram da ova itekako moze pruziti sve sto i jedan druga moze ) ali sam rekao ukoliko do toga dodje da se na mene ne racuna u toj " kvaliteti " kao do sada jer jednostavno nemam toliko iskustva .
      Da li imam neki autoriteta ?
      Imam , ali ne onoliko koliko bi ja to htio . Ne iz razloga da se ja osjecam nesto " visim " od nekoga drugoga , ne . Razlog je da stvari funkcioniraju brzo i pravedno . Rijec autoritet ne preferiram previse , radije bi ju zamijenio sa rijeci " postovanje " . Postujem svakoga tko mene postuje . Od super administratora do " obicnog " korisnika foruma . Onaj koji meni iskaze svoje postovanje , itekako cu to postovanje uzvratiti . Tu mi nije bitna titula , ime , niti ista .
      Vec sam rekao da volim kulturno obracanje i postivanje . Osobe koji mi se obrate sa : " Molim te ... " , " Izvini da li imas vremena ... " , " Sorry nisam stigao da li mozes ti ... " , " Nisam znao , nemoj sta zamjeriti ... " , 100% cu im izaci u susret . Jako postujem i cijenim kulturno obracanje . Onaj koji mi poruku zapocne sa : " Ej hovu odmah da mi ... " . Vjerujte mi , koliko je taj kulture i postovanja pokazao meni sa tom porukom toliko cu i ja toliko uzvratiti ukoliko uopse odgovorim . To nije samo tako ovdje na forum , takav sam i privatno . Cijenim tko meni iskaze postovanje i odvoji svoje vrijeme za mene . Trudim se oduziti kod takvih osoba istim postovanjem i odvajanjem vremena .
      Rekao bi da imam nekih 95% autoriteta . Onih 5% koje fale jeste taj da ne mogu raditi bas sve na svoju ruku . Za neke vece stvari moram se konzultirati sa vlasnikom zajednice . Nasa misljenja su u nekim pogledima razlicita , sto je ok i normalno . Ne moze se moje misljenje sloziti sa svacijim misljenjem niti obrnuto .




      11. Možeš li za sebe reći da si puno doprinio forumu od početka svog rada na njemu do sada? Postoje li neke stvari koje bi rado promijenio ali nisi u mogućnosti? Ukoliko je odgovor potvrdan možeš li nam nabrojati neke?
      11. Da , mogu to reci . Rekao bi da sam itekako puno doprinio ovom forumu do sada i na ovome necu stati .
      Rekao bi da je svega 30% ono sto korisnici foruma vide od mog posla ( nove opcije na forumu i slicno ) a da su ostalih 70% oni tehnicke stvari u pozadini koje korisnik foruma ne primjecuje ali su itekako bile zahtjevni i prijekopotrebni .
      Smatram ( ispravite me ako krivo mislim ) da sam jedan od prvih forum administratora koji je zaista tu zbog foruma i pokusava sve sto moze da se forum odrzava i unaprijedi . Sjecam se nekih starih forum administratora i ne bi rekao da su bili losi ali rekao bi da su bilo ono sto sam ja bio u pocetku na CH:RP serveru kao administrator . Samo sam odradjivao vec odredjene poslove ( pravila ) . Nisu se niti najmanje potruditi da forum unaprijede . Oni su gledali ovaj forum kao mjesto gdje mogu pisati " Odobreno/Odbijeno " . Ja gledam ovaj forum kao drustvenu mrezu i tu sam da ga odrzim u toku sa vremenom koliko sam to u mogucnosti . Imam itekako neke puno vece projekte u glavi koje mislim odraditi , naravno , kada mi to moje slobodno vrijeme dopusti . O kakvim stvarima sada pricam , to ne zelim otkriti jer zelim da to bude jedno veliko pozitivno iznanedjenje za sve .
      Znate kada sam pricao da ce nam Mark Zuckerberg kod nekih stvari zavidjeti ?
      Nisam tu pretjerao . Projekti imaju tematiku i sadrzaj koji nema niti njegova drustvena mreza .
      Uf promijenio bi dosta toga a nisam u mogucnosti . Postoje dva razloga zbog toga . Prvi razlog je moje ograniceno znanje oko nekih tehnickih stvari a drugi razlog je sto nemam 100%-tni autoritet da mogu bas sve raditi na svoju ruku .
      Da se ponovim , to je sasvim ok . Ne mogu niti ja iskoristavati povjerenje koje sam dobio od vlasnika da radim sa njegovom " imovinom " sto ja zelim .
      Postovanje dobijes , postovanje moras uzvratiti .




      12. Bio si dugodišnji član RolePlay Staffa, možeš li nam opisati svoj dolazak u staff te sami izlazak. Da li je tu bilo uspona i padova, ako da možeš li navesti koji? Da li misliš da si taj posao obavljao 100% korektno, odnosno da si bio prema svima isti ili je bilo suprotno od toga?
      12. Uff , bilo je to davno ali cu se pokusati sjetiti koliko mogu . Sva sreca pa sam si te datume zapisivao u opisu profila na forumu pa sada to mogu pogledati . Usao sam u CH:RP Staff 13.04.2013. godine . Tada sam bio aktivni igrac na serveru i dugogodisnji clan/lider Taxi Kompanije po cemu me neki stari igraci i pamte ( kasnije kao i Yakuza Legendi ) . Smatram da sam usao u server staff jer sam bio primjecene od tadasnjeg staff-a kao " uzornog " igraca . Igraca koji je rijetko kada bio prijavljem u podforumu prijavi igraca i slicnome . Mislim da su tada ( a nadam se i danas ) igraci koji su clanovi nekih organizacija tipa : Taxi , Bolnicar , Policija ... Puno kulturniji i puno manje prave nezgoda po serveru nego igraci koji su u nekim mafijama ili bandama . Naravno , to ne bi trebao biti kriteriji jer i igraci koji su u nekoj mafiji/bandi , ukoliko postuju pravila servera , bi trebali imati istu sansu . No , kao sto vec rekog , lakse se primjete oni koji nikada ne prave nezgode nego oni koji su svaki drugi/treci dan u podforumu prijavi igraca .
      U server staff me promovirao jedan meni cijenjena osoba a to je Nikola ( Claude Speed ) . Cijenim Nikolu po pitanju sto je znao odvojiti svoje vrijeme da saslusa svoje kolege . Da kolege , nije nas smatrao kao svojim radnicima .
      Izasao sam iz server staffa dobrovoljno nakon 3 godine ( ljeto , 2016. godine ) . Primjetio sam da sam tada poceo biti puno neaktivan na serveru zbog privatnih razloga i nisam htio da se moja neaktivnost prenese kao nesto negativno na sami server .
      Nije bilo uspona i padova . Bilo je samo problema kao i svakom drugom poslu . Problema , koje smo uvijek uspijevali rijesiti sa razgovorom .
      Smatram da sam svoj posao odradjivao u 98% ispravno . Onih 2% bi rekao da su bili momenti kada bi nesto rekao privatno sto netko kao administrator nikada ne bi trebao reci nekom kolegi . Bez brige , nisu to bile nikakve psovke ili ista slicno . To su bile rijeci koji jedan nadredjeni ne bi trebao reci svojem kolegi " ispod sebe " ukoliko zeli da zajednica napredjuje . To su samo misaone " igre " koje danas primjecuje koje sam tada pogresno radio . Doduse , takvih slucajeva na srecu nije bilo puno .




      13. Dok si bio head admin u prošlosti da li si bio strog prema svojim kolegama ili si svoj posao obavljao "opušteno" ali ujedno i korektno? Kada bi neko nešto zeznuo šta je bio tvoj prvi korak? Da li se odma počeo "derati" i direktno skidati tu osobu sa pozicije ili si temeljito procjenio šta se desilo?
      13. Rekao bi da sam bio : " Strog ali pravedan " . Oduvijek sam volio kulturnu komunikaciju i obracanje za pomoc ili prilikom nekoga problema .
      Derao ? Sigurno da ne . To nisam nikada volio tako da to ne volim niti sada . Inace sam dosta smirena osoba i ne nerviram se gotovo nikada . Sve se moze sa razgovorom rijesiti i u nekom normalno razumnom tonu .
      Moj prvi korak bi bio da razmislim da li je moj kolega pogrijesio nesto sa svojim ne znanjem ili sa namjerom . Tu je velika razlika . Ako je pogrijesio sa svojim ne znanjem , znao sam se ispricati javno u njegovo ime i preuzeti njegovu odgovornost javno . Nakon toga , uputiti ga na svoju gresku . Sto je krivo napravio i da pripazi u buduce na to . 50% gresaka koje sam prihvatio na svoj racun tada , su bile tudje greske . Smatram ta bi tako trebao biti svaki voditelj . Ne mjesajte rijec " Voditelj " sa " Sefom " . Ja tu vidim itekako veliku razliku .
      Ne zna kako to danas ide na serveru ali ispricat cu vam kako je to bilo dok sam vodio CH:RP server .
      Ukoliko mi fali kolega , posmatram igrace . Tko je kakav , tko se kako izrazava i tko se kako ponasa prilikom odredjenih situacija . Ukoliko mi se dopada ta osoba nakon vidjenih situacija onda ju pozovem na razgovor . Ne znajuci da ju tako " testam " . Pricamo o svemu svacemu . Malo u nekom dobrom tonu , malu u tonu negativca . Da vidim ako ce se ta osoba obratiti . To je osobina staff-a . Da je osoba u staff-u objektivna i prema svima ista .






      14. Misliš li da forum trenutno ima dovoljno sadržaja nevezanog za gaming ili bi dodao još nešto?
      14. Definitino bi rekao ne . Moje misljenje je da bi nas forum trebao imati 50% drustvenog sadrzaja a 50% gaming sadrzaja .
      Prvobitni/Glavni razlog zasto sam se vratio u forum staff jeste da dodam vise sadrzaja za korisnike koji ne gledaju ovo kao neku gamming platformu vec kao drustvenu mrezu . Nikada mi nije niti bilo u planu praviti bilo kakve forum update niti ista slicno . Vratio sam se samo da dodam puno vise sadrzaja za korisnike koji vise ne igraju ili nikada niti nisu da mogu o cemu pisati i citati . Ja sam jedna takva osoba a nisam jedini . Na zalost , nas forum ima po meni jako malo sadrzaja za korisnike koji se ne bave vise sa tom vrstom gamminga kojom se ova zajednica vodi .
      No , kada sam se vratio ... Prvo sto sam vidio jeste totalno glupi bug-ovi i toliko pesmislica da sam si uzeo vremena da prvo to sredim a onda da se vratim svojom prvobitnom idejom . Na zalost , toga je bilo toliko puno do sada , da nisam imao vremena za odvojiti da prosirimo forum na neku visu razinu . Vjerujete mi da je forum imao toliko bug-ova u " pozadini " koji vi ( korisnici foruma ) niste mogli vidjeti . Zao mi je da je netko toliko grijesio u programiranju sto mi i dan-danas pravi problema i jos vise mi je zao sto to nikoga nije zanimalo u tih par godina dok me nije bilo . Obecajem da cemo to uciniti jos . Kada to rijesim , sigurno se vracam u pemziju i uzivanjem u pisanju i citanju .




      15. Da li se tvoje ophođenje prema igračima na forumu promjenilo od zadnjeg puta kada si bio član Forum Staffa?
      15. Jeste ali ne uveliko . Zadnji put sam bio i CH:RP server Administrator i Forum Staff . Sada sam samo Forum Staff . Sada ih ne gledam kao igrace vec kao korisnike nase drustvene mreze . I prije sam ih trazio za njihovo misljenje kao i danas , no , dobio sam nekako dojam da se danas korisnici ne zele oglasiti oko svojeg dojma/misljenja . Ne zato sto ih to ne zanima , vec zato sto su igubili nadu da ca njihove rijeci biti procitane . Sto me u neku ruku rastuzuje jer zaista svaku poruku citam i svatko tko mi je do sada pisao dobio je nekakav odgovor . Nisam nikada nikome " seenao " poruku tako da to ne planiram niti u buduce .
      Pokusavam sa svojim kolegama ovu drustvenu mrezu prosiriti i unaprijediti koliko je moguce ( a vjerujem da je to moguce u puno vecem obliku ) no , sprijecama vam sto se moja rijec ne uzima za ozbiljno a ponekada smatram da se ne uzima u obzir .




      16. Kako si prvobitno dospio u Forum Staff, kako si se osjećao, da li si očekivao da ćeš dospjeti do "Administratora"?
      16. Osjecao sam se jako sretno i cak uzbudjeno . Nisam to ocekivao ali sam se tome nadao jer sam bio modratora u svakakvim podforumima Offtopic-a .
      Moderator u podforumima koji nisu bili povezani za gamming zajednice vec kao komunaktivni sadrzaj foruma . Smatram da bi to trebao biti kriteriji i dana-danas .
      Ako neki CH:RP Head Administrator obavlja svoj posao prefektno na serveru ( sto je super ) ne bi trebao dobiti polozaj na forumu ukoliko na taj forum udje samo u podforum prijavi igraca i objavljue samo " Odbijeno/Odobreno " .
      Forum bi distancirao od toga . Forum ima samo indirektne veze sam nasim gaming serverima . Zajednica je imala jedan period kada nije imala 6 mjeseci niti jedan aktivni gaming server ali forum je i dalje bio tu . Forum je korijen zajednice "


      17. Ko ti je bio "instruktor" kada si se priključio forum staffu? Da li se može reći da je ta osoba dobro obavila svoj posao i da ti danas druge možeš podučavati?
      17. Na zalost , nitko . Mislim da je mi je tadasnja kolegica Emina (lijep pozdrav njoj ukoliko ovo cita , ma-da sumnjam ) objasnila osnove , ali nista sto danas znam . Gotovo 99% sam se sam naucio kako sta radi i zbog cega . Bilo bi mi drago da je tada bila neka osoba koja bi mi detaljno mogla objasniti sto danas znam . No , te osobe nije bilo .
      Dosta njih misle da sam skolovani programer . Ne , nisam . Kao sto vec rekoh , ja sam racunalni tehnicar za strojarstvo ( CNC programer ) . Moje zvanje/skolovanje nema veze sa ovime . U velikoj vecini , sam se sve sam potrudio da naucim . Na zajednici imamo itekako dosta skolovanih programera koji mi se na zalost nikada ne jave u pomoc . Ukoliko mi je netko pomogao onda je to bilo jer sam ih sam zatrazio za pomoc , ne zato sto su se oni sami ponudili . To me malo rastuzuje .
      Bilo-kako-bilo , vjerujem da bi se potencijal znanja nasih forum korisnika mogao itekako istaknuti za nasu bolju buducnost .




      18. Znanje Gmodova/Smodova/Administratora te konverzacija i dobrota prema korisnicima (u smislu opomena), također ocjena od 1 - 10?
      18. Ne bi bilo korektno od mene da ja to javno cijenjujem nekakvim brojakama . Reci cu rijecima .
      Nitko u Forum staff- nije zlobna osoba . Svatko od nas ima svojih mana i vrelina . Ono sto zamjervama svojim kolegama , a to sam i njima rekao u nasim chat-ovima tako da to nije neko ogovaranje , jeste da im zamjeravam da jako malo komuniciraju sa ostalim korisnicima foruma .
      Forum staff bi trebao biti aktivan i redovno komunicirati sa ostalim korisnicima foruma , u bilo kakvom obliku .
      Sto se tice znanja ... Reci cu ovako ; Jako malo znanja sto im ne zamjeravam jer je vBulletin 4 jako kompliciran za svatiti . Ja ga osobno koristim vec nekih 8 godina pa ga razumijem u nekih 90% . Ono sto ih zamjeram sto mi rijetko tko pise ; " Ej Tomo , kako da napravim to i to ... mozes li mi pojasniti ? " .
      Uglavnom dobijem porke ; " To i to ne radi , vidi da li mozes srediti " . To me malo rastuzuje jer se pojedine osobe uopste ne trude .
      Da ponovim , nitko od nas nije zlobna osoba . No , da budem iskren , ja bi si birao kolege koje ovaj " posao " zanima u pravoj biti znacenja te rijeci .




      19. Kakav je osjećaj kad shvatiš da si sa GameSage level 1 dospio do Admina level 1338, u to vrijeme kada to nije bilo lako za uspjeti. Osjećaš li se ponosnim na sebe ili ipak ovo smatraš samo "igrom" ?
      19. Pa iskreno , nemam o tome sta puno pisati . Drago mi jeste da sam se znao nekada sa svojim radom " izdvojiti iz mase " no , ne gledam na to kao na nesto sa cime bi se mogao hvaliti u drustvu . Smatram to kao igrom u kojoj sam ja nekada bio " najpopularniji " a danas netko drugi ... sutra opet netko drugi .
      Drago mi je da sam bio dio te povijesti . To je sve sto bi mogao reci u vezi tog pitanja .




      20. I za kraj da li bi se nekada ponovo vratio igranju sampa? Šta te je "otjeralo" sa sampa?
      20. Ne bi se vratio iz dva razloga .
      Prvi razlog : Ne igra mi se vise samp . Postigao sam tu sve sto mogu , od GS lvl 1 do Voditelja servera . " Pokupio sve " attachments " te igre i sada idemo samo dalje ...
      Drugi razlog ; Zato sto smatram da bi ja vodio/ucinio puno boljim a to ne mogu jer nije " moja zadnja " .
      Ne samo sto se tice CH:RP servera vec opcenito cijele CH zajednica . Dosta sam aktivan i objektivan . Vidim neke stvari sa nekim drugim ocima .
      Smatram da bi se zajednica trebala siriti u svakom pogledu .
      Npr. Svako novo desavanje koje okuplja vecu kolicinu korisnika trebamo iskoristiti . Primjer je igra Among US trenutno .
      Svima nama je jasno da ce ta igra biti aktualna sljedecih 6mj/1god , no ... U tih 6mj/1god doci ce na zajednicu npr 50 korisnika . Cak kada to ne bude bilo vise aktivno , od tih 50 korisnika ostat ce barem 25 koji ce biti dio zajednice . I tako u krug .
      CH zajednica je u svojoj povijesti imala svakakvih gaming platformi . Od COD , CS:CS , Mincraft .... itd itd ... zasto to danas nemamo ?
      Sve sto je aktualno , trebamo popratiti . Tako sirimo zajednicu na nekoj visoj razini .
      Iz tog razloga ne bi se vratio , jer bi moj trud bio uzaludan ukoliko se moja rijec ne cijeni u potpunom smislu da zelim dobro zajednici .
      Kao sto ste mogli primjetiti do sada ... ja sam aktivni clan foruma . Clan koji pise i cita ovaj forum . Kada ste vidjeli da npr Nikola ili Zoran pisu neke zezancije u Offtopic-u ?
      Ja nisam iznad vas , ja sam dio nas !
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    2. #2
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Super odgovori, ima se dosta citat, ali vrijedi.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    3. Like Tatta se sviđa ovaj post
    4. #3
      Ralph avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2011
      Lokacija
      Banja Luka
      Poruke
      4,211
      Teme
      256
      CHB
      682
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      763
      Like (dobivenih)
      1146
      Rep
      Jedan od rijetkih iskrenih 20 koje sam pročitao do kraja, a i uživao dok sam čitao.
      Veoma opširno, a i intersantno, svaka čast Tomo.

      Jedan fun fact vezan za koronu i ovo što si napisao za pušače(da sad ne citiram):

      Od svih ljudi testiranih(sad ne znam, da li je samo BiH), samo 5% su pušači. Tako da su neki "lokalci" kod mene počeli pušiti haha.
      Ne znam koliko je tačno, u kafani sam čuo. Ali intersantan podatak

    5. Like Tatta se sviđa ovaj post
    6. #4

      11.7.
       
      Datum pristupanja
      Jul 2011
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      14,150
      Teme
      365
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      24 min
      Like (kliknutih)
      3911
      Like (dobivenih)
      2645
      Rep
      Zadnja rečenica mi se najviše sviđa, jer znam da je istinita, i jer znam koliko si samo sa mnom pisao, a tek sa ostalim korisnicima.

      Top sve, pročitao sam, pohvala za sve urađeno, ne znam koji ti put govorim .

      y legenda, ex rp admin

    7. Like Tatta se sviđa ovaj post
    8. #5
      Amel Hamilton avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      El Corona
      Poruke
      5,984
      Teme
      319
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      187 post(ova)
      Označen(a)
      4 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      3584
      Like (dobivenih)
      3667
      Rep
      Dosta zanimljivi i iskreni odgovori. Vjerujem da si u RL zaista korektan i dobar čovjek. LP

    9. Like Tatta se sviđa ovaj post
    10. #6
      Picman avatar
      Stop! Or my mom will shoot!
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Dec 2016
      Lokacija
      Čakovec
      Poruke
      1,665
      Teme
      107
      CHB
      350
      Spomenut(a)
      42 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      8 min
      Like (kliknutih)
      881
      Like (dobivenih)
      598
      Rep
      Odlicni i iskreni odgovori. Vrijedilo je procitat do kraja.

      Mojih Iskrenih 20: KLICK


    11. Like Tatta se sviđa ovaj post
    12. #7
      PfeiffeR avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Poruke
      10,521
      Teme
      293
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      354 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      16 min
      Like (kliknutih)
      503
      Like (dobivenih)
      2779
      Rep
      Dobri odgovori, mada mozda malo previse pitanja oko foruma hehe

      Samo sto se foruma tice, dobro to napreduje mada nezz nekako mi se cini da su ljudi izgubili volju za ganjanje postova..Mozda zbog ovog sto se to prije moglo kupovat il su dobivali ko nagrade pa sad neki imaju bas nerealne brojke. A i drago mi je da se tolko ne kaznjava za kojekakve sitnice kao sto se nekad

    13. Like Tatta se sviđa ovaj post
    14. #8
      Tony Rogers avatar
      !
       
      Snazno
       
      Datum pristupanja
      Aug 2015
      Lokacija
      El Corona
      Poruke
      4,131
      Teme
      556
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      30 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      6 min
      Like (kliknutih)
      4255
      Like (dobivenih)
      1159
      Rep
      Predobri odgovori svaka cast..
      Sve i jedan odgovor sam procitao sve pohvale ..
      Terror Squad Crew Lider







    15. Like Tatta se sviđa ovaj post
    16. #9
      Hrvoje Andrakovic avatar
      Datum pristupanja
      May 2010
      Lokacija
      Osijek 031
      Poruke
      5,100
      Teme
      229
      CHB
      450
      Spomenut(a)
      86 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      56 min
      Like (kliknutih)
      4101
      Like (dobivenih)
      4768
      Rep
      Rekao sam ti da si za mene top covjek jednom i vjerujem da necu promjenit misljenje.

      Odgovori su i vise nego koretni a vjerujem od covjeka tvog kalibra i istiniti.. Nacitao sam se ko budala ali kako si jednom rekao da se isplati procitat kvalitetan sadrzaj.. Samo nastavi radit na forumu uvijek te je super vidjeti online.. Nadam se da ces se zadrzat jako dugo tu jos.

      Zivio Tomo..
      You can cry but you'll still die, they'll be no tears in the end...

    17. Like Anamarija, Tatta se sviđa ovaj post
    18. #10
      Aladeen avatar
      .
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Dubrovačka Republika
      Poruke
      7,366
      Teme
      470
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      92 post(ova)
      Označen(a)
      4 tema
      Dnevna aktivnost
      6 min
      Like (kliknutih)
      5843
      Like (dobivenih)
      2643
      Rep
      Strasni odgovori stvarno.

      Najezio sam se..


      Slazem se u nekom razmisljanju a i definitivno u tome sto si pricao o HR zakonima, prosirenju zajednice i vidim bas da si odgovoran pogotovo po tome sto se oko "hobija" jako puno trudis.
      CH Minecraft Voditelj × CH Rust Voditelj × CH Marketing Team Voditelj × CH Insider Team Founder × Oxasson Wei
      CroHerze Roleplay Admin 1337 × EK Legend × RED Legend × CIA Legend × H Legend



      Demokracija će platiti zato što će pokušati odgovarati svima.
      Siromasi će htjeti imetak bogatih.
      A demokracija će im to dati.
      Mladi će htjeti biti uvažavani kao stari,žene će htjeti biti kao muškarci,stranci će htjeti prava starosjedilaca.
      A demokracija će im to dati.
      Lopovi i prevaranti će htjeti važne državne funkcije.
      A demokracija će im to dati.
      A kada lopovi i prevaranti konačno demokratki preuzmu vlast,jer kriminalci i zločinci
      teže za moći,nastat će gora tiranija nego u vrijeme bilo koje monarhije ili oligarhije.

      [/CENTER]

    19. Like Tatta se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •