Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: Da li živite u Dijaspori ?

    Glasači
    49. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da, planiram se vratit

      1 2.04%
    • Da, planiram ostat

      5 10.20%
    • Ne, neplaniram nigdje selit

      24 48.98%
    • Ne, ali planiram ici u dijasporu

      19 38.78%
    Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 14
    1. #1
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep

      |~ Da li živite u dijaspori, ili "Ovdje" ? ~|

      Pozdrav! Dragi forumaši, ove sedmice imamo zanimljivu anketu u kojoj nam otkrivate "Da li živite u dijaspori ili ste idalje na našim prostorima".




      Ja sam licno primjetio da dosta vas zivi "Vani", pa sam zbog toga otvorio ovu anketu, da vidimo koliko zapravo igraca je odselilo od svoga rodnog kraja.

      Imate cetri ponudjena odgovora a to su :

      Da, planiram se vratit ( Zivite u dijaspori, ali se planirate vratit u Ex-Yu )
      Da, planiram ostat ( Zivitie u dijaspori, i neplanirate se vracati u Ex-Yu )
      Ne, neplaniram nigdje selit ( Zivite u Ex-Yu, i neplanirate ici u dijasporu )
      Ne, ali planiram ici u dijaporu ( Zivite u Ex-Yu, i imate u planu jednog dana ici u dijasporu )

      Ukoliko želite, nije obavezno, možete komentirati sa ovim kodom. Imate dva koda s obzirom na vas odgovor.


      Ukoliko zivite u dijaspori :
      Kod:
      U kojoj drzavi trenutno boravite :
      Kada ste se odselili iz Ex-Yu  :
      Razlika zivota izmedju dijaspore i Ex-Yu :
      Vase misljenje o masovnoj selidbi :
      Nesto za dodati :


      Ukoliko zivite na Ex-Yu prostorima :

      Kod:
      Planirate li odselit u dijasporu :
      Dali ste nekada bili kratko u dijaspori :
      Vase misljenje o masovnoj selidbi :
      Nesto za dodati :













      Ideje za novu anketu : Klik
      Nejasnoce i prijave gresaka na anketama : PM
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 03-11-20 at 16:41
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Hawk, Tatta se sviđa ovaj post
    3. #2
      Galardo Scaletta avatar
      Datum pristupanja
      Jan 2015
      Lokacija
      München,Deutschland
      Poruke
      12,572
      Teme
      305
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      22 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      5 min
      Like (kliknutih)
      2021
      Like (dobivenih)
      1846
      Rep
      U kojoj drzavi trenutno boravite :Hrvatska


      Kada ste se odselili iz Ex-Yu ( ako ste ) :Odselio sam 2015 proveo sam u njemackoj 4 godine te sam se vratio


      Razlika zivota izmedju Ex-Yu i dijaspore :Istina je što ljudi pričaju, nije lako ovdje zaraditi novac, više se radi, ali više se i plaća, drugi je režim, puno je odricanja, radi se non stop, gleda se koliko radiš i šta radiš


      Vase misljenje od masovnoj selidbi :Ljudi su nezadovoljni trenutnoj situacijiji u HR kao neke razloge mogu navesti:Male plaće, nemogućnost zadovoljavajućeg rješavanja stambenog pitanja,
      nepoticajno radno okruženje,neravnomjerna razvijenost regija


      Nesto za dodati :Mnogi od nas često razmišljaju o tome da se jednog dana vrate Većina ljudi taj dan dočeka tek kada ode u penziju. Ali, da li je zaista vrijedno čekati da ostarite, da biste ostvarili svoj san?"

    4. Like Kyūketsuki, Jackson se sviđa ovaj post
    5. #3
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      Planirate li odselit u dijasporu : Mislim da hoću, jednog dana otići ću. 5 godina radim u RH, ne mogu reći da mi je loše, zadovoljan sam i korektno plaćem, ali... Želim probati i okušati se u inozemstvu, dakako to neće biti onaj odlazak u zadnju sekundu, pred krah budžeta ili nedaj Bože bankrot. Samo da "upgradeam" svoju karijeru i "više" napredujem što mislim da bi u DE/A bilo puno lakše i bio bi bolje plaćen, nego ovdje u RH!
      Dali ste nekada bili kratko u dijaspori : Da, kao turist!
      Vase misljenje o masovnoj selidbi : A na to ne možeš odgovoriti. Ljudi jednostavno idu trbuhom za kruhom da prehrane obitelji, koje ostaju u ex. "YU" zemljama. Ako je njima to okej i slože se neka idu.
      Nesto za dodati : Ljudi nemojte ići bez organizacije i bez educiranosti izvan granica svoje zemlje, prvo se dobro informirajte i pripremite na sve.
      Budite vi ti koji birate, a ne oni!

      LP
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    6. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
    7. #4
      Ralph avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2011
      Lokacija
      Banja Luka
      Poruke
      4,211
      Teme
      256
      CHB
      682
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      763
      Like (dobivenih)
      1146
      Rep
      Ako nekom smeta sto nije po kodu neka brise post..

      Bio vani, vidio sta ima.. Imas pare druze i s kim da ih trosis ?
      Evo sinoc, mi fino pijemo pivu sa zenama i stize obavjest teroristicki napad u becu..

      Pisaj ga druze.. Svakih 7-10 dana u zadnjih mjesec u Francuskoj teroristicki napad, evo sad i Austrija.

      Meni je ovde najljepse a vi kako hocete

    8. #5
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,315
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      353 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5216
      Like (dobivenih)
      8564
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Alek Cortez Vidi poruku
      Sa kojim si ti zenama izaso
      Juju al lazes
      Ma lik je zesci baron sta ti je, kao da ga ne znamo ahahahah



      Planirate li odselit u dijasporu:
      Ako postoji mogucnost, zasto da ne?

      Da li ste nekada bili kratko u dijaspori:
      Ne.

      Vase misljenje o masovnoj selidbi:
      Podrzavam.

      Nesto za dodati:
      Burek sa sirom, malo da vas tiltujem
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    9. #6
      Tatta avatar
      See you around , officer !
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Regensburg , Bayern
      Poruke
      11,380
      Teme
      572
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      855 post(ova)
      Označen(a)
      19 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 16 min
      Like (kliknutih)
      4836
      Like (dobivenih)
      9680
      Rep
      U kojoj drzavi trenutno boravite : Njemacka

      Kada ste se odselili iz Ex-Yu : August 2015./2016. ( nisam siguran sada )

      Razlika zivota izmedju dijaspore i Ex-Yu :
      Najveca razlika je upravo onaj razlog zbog kojeg je vecina nas odselila a to su financije .
      Pored financija , rekao bi da je razlika u politici drzava , odnosno da se u " dijaspori " puno vise pazi i radi po zakonu koji postoji i u nasim Ex-Yu drzavama , no medjutim , nepostivaju se niti se vecina njih pridrzava . Da ne pricam o postivanju radnika i slicno a i stekao sam misljenje da su osobe iz nama stranih zemalja puno iskrenije jedni prema drugima nego sto smo to mi prema samima nama .
      A sada da ne ispada da blatim nas narod , rekao bi i prednosti nasih Ex-Yu zemalja ...
      *Puno kvalitetniju hranu imamo
      *Puno bolji geografski polozaj za obradjivanje plodne zemlje
      *Imamo bolji zdravstveni sustav u kojemu gotovo svatko ima pravo na besplatnu operaciju ukoliko mu zivot ovisi o tome . Takav sustav ima i svojih mana , ali je ovaj argument oko " besplatnih " operacija prebacuje sve to .
      *Punooooo smo lijepsi narod .
      Tko zivi u Njemackoj , msm da me razumije kada kazem da smo mi lijepsi narod . Sva sreca sta od mojih kolega nitko ne citaj ovaj forum . heheh

      Vase misljenje o masovnoj selidbi : Nemam nekakvo konkretno misljenje o tome jer to masovno iseljavanje za sada nisam vidio . Odkad postoje druge zemlje , ljudi su selili . Na primjer , moj pokojini djed je zivio u Austriji i on mi je prije pricao kako su dosta ljudi tada ( 1960-tih ) puno iseljavali . Rekao bi da to sto mi danas govorimo " masovno " iseljavanje da su to nasi preci isto tada govorili .

      Nesto za dodati : Pa mogao bi dosta toga sada reci ali dosta toga sam vec rekao u jednom prijasnjem postu tako da cu citirati samoga sebe pa koga zanima neka si procita .

      Citiraj Prvotno napisano od Tatta Vidi poruku
      Glasao sam jos i prije par dana ali nisam imao vremena ostaviti komentar .

      Prvo cu reci koju recenicu a onda cu prijeci na odgovaranje na pitanja ankete .

      Kao prvo bi rekao , ovakve ankete mi se itekako svidjaju jer ovako ima svatko od nas priliku ispricati jedan mali dio svoje zivotne price . Sto je top . Pohvale za anketu .

      U mome slucaju , radio sam u jednoj tvornici alatnih strojeva u blizini Zagreba prije . Posao kao posao je bio ok , uvijeti na poslu su bili jako losi ali posao mi se itekako svidjao jer me i zanimao . U tom poslu sam dosta nauco oko alatnih strojeva i rukovanjem istim . No , kao sto nitko od nas ne radi za jedno " hvala " nisam tako niti ja . Jednostavno je plata bila premala . Da je plata bila koliko-toliko dobra , mozda bi i dan danas tu radio . Ne znam , mozda , mozda ne ...

      Prvi i onaj pravi razlog mog odlaska u inostranstvo je bio iskljucivo financijske prirode . No medjutim , sa vremenom kojega sam vec proveo u svojoj " novoj domovini " sam stekao itekako veliku povezanost sa tom zemljom i tim ljudima . Ne kazem da sam ovo sve iza sebe zaboravio i da ne volim , dapace , dolazim na godisnji odmor u redno u svoju domovinu . Trenutno sam na godisnjem odmoru u HR i uzivam u drustvou svojih ljudi .


      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Potjecem iz Hrvatske i glasao sam za tu opciju koja je cinjenica , da sam vec otisao .
      Gore iznad u navedenom tekstu sam i naveo razlog . Prvi razlog je bio financijske prirode a kasnije se to razvilo u zivot a ne samo na financije .

      Radite li već ili se još školujete?
      Radim vec 4/5 godina u inostranstvu . Sto se tice skolovanja , nisam se skolovao dalje u smislu nekakvog zvanja vec u smislu rukovanju pojedinim strojevima ( razne vozacke dozvole ) .

      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim . Radim kao industrijski mehanicar a oko plate se ne mogu niti najmanje pozaliti .

      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?
      Radim ali ostavit cu i ovdje jedan komentar . Posla ima svugdje , samo je pitanje tko je za kakav posao od nas i kome se sto isplati . Nismo svi isti , svako pise svoju zivotnu pricu .

      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      Pa gledajuci da zivim ovdje svega 5 godina , zadovoljan sam . Naravno da je bilo situacija na koje sam se morao postepeno prilagoditi i naviknuti na njih ali sve u svemu , dobro je .

      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      Cista 5-ica . Volim svoj narod i svoje mjesto gdje sam odrastao i vrlo se rado vracam .

      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?
      Otisao sam u Njemacku ( pokrajina Bavarska ) , tocnije u grad Regensburg . Pregrasan " starinski " grad od nekih 180 000 stanovnika . Ne premali a i ne prepun . Taman , sto bi se reklo .

      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?
      Vec sam otisao ... hehe

      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?

      Nema univerzalne zemlje za sve nas . Kao sto sam vec rekao , svako pise svoju zivotnu pricu i svatko od nas ima drugacije misli i zelje za sebe u buducnosti . Naravno , kada pricamo o " boljem zivotu " , tu se uvijek spominju zemlje tipa : Njemacka , Svicarska , Norveska itd ... ali gledajte , ako netko nadje svoj zivotni mir i ostvari sve svoje zelje u naprimjer Bugarskoj , zasto ne ? Nismo svi isti ...
      01011010 01100001 01110000 01101001 01110100 01100001 01101010 00100000 01110011 01100101 00100000 01110011 01100001 01101101 00100000 00101100 00100000 01110011 01110100 01100001 00100000 01101110 01101001 01101010 01100101 00100000 01110101 00100000 01110010 01100101 01100100 01110101 00100000 01110011 01100001 00100000 01110100 01101111 01100010 01101111 01101101 00100000 01101011 01100001 01100100 01100001 00100000 01110011 01101001 00100000 01101001 01110011 01100001 01101111 00100000 01101111 01110110 01101111 00100000 01110000 01110010 01100101 01110110 01100101 01110011 01110100 01101001 00100000 00101110 00101110 00101110

    10. Like Galardo Scaletta se sviđa ovaj post
    11. #7
      Amel Hamilton avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      El Corona
      Poruke
      5,984
      Teme
      319
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      187 post(ova)
      Označen(a)
      4 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      3584
      Like (dobivenih)
      3667
      Rep
      Planirate li odselit u dijasporu: Trenutno ne, dobro sam situiran ne treba mi puno da vodim lijep i ugodan život.

      Dali ste nekada bili kratko u dijaspori : Da, više puta.

      Vase misljenje o masovnoj selidbi: Žao mi ljudi kojih su stvarno zbog financija morali napustiti matične države. Druga stvar je u tome što je iseljavanje, bar u mojoj blizini, postalo trend. Nit su pokušali u BiH, a već žele vani. Treća stvar - iseljavanja su uvijek bila i bit će, odnosno kretanje stanovništva.

      Nesto za dodati: Iskreno prije 2 godine planirao sam otići u Njemačku, ali sam odustao. Prvenstveno što nije onako kako se čini ili kako ljudi pričaju. Većina naših ljudi gore se pati, rijetki će to priznati. Većini Njemačka i Austrija su prikazana na pogrešan način (pun džep eura, dobro auto, izlasci) ali u suštini to je sve suprotno (rijetko ko od naših ljudi se snađe vani - većinom su svi bauštelci ili njegovatelji odnosno rade poslove koje neće švabe, auta su na lizing/kredite, a što se tiče izlazaka rijetko kad imaju vremena). Još jedna negativna stvar u tome jeste da ćeš vani(EU) uvijek biti stranac, a gore i od toga je to što postaješ stranac i u vlastitoj državi. Stvarno mi je žao ljudih koji su bili primorani otići, kako kažu trbuhom za kruhom. Hejtam onda medije, koji su dok nije bilo corone svaki mogući dan pisali o iseljavanju iz države, uslovima vani. Čak sam blokirao par stranica koje su to konstatno radile, pa ubi to čovjeka u psihu. Narod počeo napustati državne poslove, vidio da to nije to ali nema onda nazad. Komšija mi prvi radi u državnom sektoru sa platom cca 1000€ i razmišlja da ode vani. Pored medija tu su i frajeri koji vani jedva sklapaju kraj sa krajem, minimalnom platom i autom na lizing i bacaju po gradu priče da im je med i mlijeko, sve neke poslovođe i šefovi(najčešće slovenci ). Samim tim postupcima ljudi misle da što prije trebaju napustati ognjišta, dobre poslove i ići davati pola plate na kiriju, a samim tim duplo više trati leđa!! Sve ovo znam jer skoro živim uz samu granicu, a znaju i ovi što rade vani ali kao što sam rekao rijetko ko će priznati sve ovo

      Treba ostati i boriti se, ko je u mogućnosti koliko toliko, a ko nije želim mu sretan put isti bih odabrao da moram!

    12. Like Tatta se sviđa ovaj post
    13. #8

      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Düsseldorf
      Poruke
      11,326
      Teme
      384
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      46 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      3 min
      Like (kliknutih)
      5505
      Like (dobivenih)
      2982
      Rep
      Planirate li odselit u dijasporu : Da
      Dali ste nekada bili kratko u dijaspori : Da puno puta
      Vase misljenje o masovnoj selidbi : Svako kako voli
      Nesto za dodati : Zelim da se odselim u juznu Ameriku.Kolumbija,Brazil,Argentina,Mexico,Bolivia, Chile,Peru.

    14. Like Galardo Scaletta se sviđa ovaj post
    15. #9
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Planirate li odselit u dijasporu : naravno da ne
      Dali ste nekada bili kratko u dijaspori : ne
      Vase misljenje o masovnoj selidbi : ljudi imaju pravo otići kuda i kada god to oni žele
      Nesto za dodati : domoljubi nigdje ne idu i da je kiša metaka ahaha lp

    16. #10

      Datum pristupanja
      Dec 2015
      Poruke
      75
      Teme
      14
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      1 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      27
      Like (dobivenih)
      83
      Rep
      Planirate li odselit u dijasporu : Ne
      Dali ste nekada bili kratko u dijaspori : Da
      Vase misljenje o masovnoj selidbi : Svaki ide gde mu je bolje.
      Nesto za dodati : Zivot je kratak, da bi se svadjali. Uzivajte <3

     

     
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •