Hvala svima, sve ovo dugujem dečkima ovdje i u tvornici. Gurali smo granice svake godine sve više, trebat će mi vremena da se sve slegne, rekao je Lewis Hamilton nakon rekordne pobjede u Portugalu

Lewis Hamilton srušio je rekord legendarnog Michaela Schumachera nakon što je na Velikoj nagradi Portugala stigao do 92. pobjede u karijeri!

Pilot Mercedesa slavio je ispred momčadskog kolege Finca Valtterija Botasa i Nizozemca Maxa Verstappena (Red Bull) te tako službeno postao najuspješniji vozač Formule 1 u povijesti.



- Hvala svima, sve ovo dugujem dečkima ovdje i u tvornici. Gurali smo granice svake godine sve više i bila je velika privilegija raditi s njima. Hvala Mercedesu, Petronasu i svim partnerima - rekao je Hamilton nakon rekordne pobjede pa otkrio da je u najznačajnijoj utrci karijere imao problema s ozljedom:

- Imao sam problema s desnim listom, bilo je bolno, ali uspio sam izdržati. Tu smo gdje smo. Nisam imao čarobnu kuglu kada sam odlučio doći u ovu momčad, ali trudio sam se biti bolji svaki dan, kao i svi u momčadi. Zato smo danas tu gdje jesmo i toliko smo uspješni.



Hamilton je srušio rekord Michaela Schumachera i stigao do nevjerojatne 92. pobjede u karijeri. Većini vozača uspjeh je stići do postolja, no najveći su najveći s razlogom.

- Trebat će nekoliko vremena da se sve slegne. Još uvijek sam mentalno u utrci. Još uvijek ne mogu pronaći prave riječi - rekao je za kraj.

Mercedesov vozač dostigao je Schumachera (91) na prošloj utrci u Nürburgringu. Uz rekord, Hamiltonu se smiješi i sedmi naslov u nizu jer je na stazi u Algarveu odvozio i najbrži krug, pa sada ima ogromnih 77 bodova ispred Bottasa u ukupnom poretku.



Pobjedom u Portugalu, Hamilton je dodao još jednu zemlju na svoju globalnu kartu dominacije, već je ranije pobijedio u više zemalja nego itko u povijesti ovog sporta, a Portugal, koji je danas bio domaćin F1 prvi put nakon 24 godine, bila je 24. zemlja u tom nizu.

Kako Hamilton još ne planira umirovljenje, sljedeće godine bi mogao slaviti po prvi puta u Vijetnamu i Nizozemskoj, gdje se F1 vraća nakon 1985. godine, kao i Saudijskoj Arabiji, koja bi se također po prvi puta mogla naći na kalendaru.













IZVOR