Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7
    1. #1
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep

      |~ 46. kolo Iskrenih 20 - s h e l b y ~|

      OOC


      1) Kako se zoveš, odakle dolaziš, koliko godina imaš i čime se baviš?

      Pozdrav svima. Zovem se Dražen Haranbašić, dolazim iz malog slavonskog sela Bistrice, u okolici Slatine.
      Imam 19 godina i bavim se kulinarstvom.

      2) Kako je ova "corona" situacija djelovala na tebe? Jesi li zadržao posao pošto vidim da si sezonac.
      Jesi li na negativan način osjetio ta sva negativna dešavanja oko epidemije, u obitelji, na poslu ili šire u tvojoj okolici?
      Vjeruješ li u "coronu"?

      Corona je djelovala na mene izričito nepovoljno. Imao sam mnogo planova za ovu godinu, ali situacija sa "coronom" mi je to onemogućila.
      Pošto sam sezonac a "corona" je najviše oštetila ugostiteljsku struku, sezona je bila vrlo kratka. Sa 7 mjeseci sezone skratila ju je na 3 mjeseca.
      Nedavno sam se vratio sa sezone pa sam prisiljen tražiti novi posao ovdje u Slavoniji. Riječ je o "smrtonosnom" virusu, kako nebi negativno osjetio, svi smo.
      Obitelj se plaši, u početku se plašiš za svoje, što ću naknadno prokomentirat. Dakle na pitanje "Vjerujem li?" ću odgovorit sa velikim boldovanim NE!
      Corona je napravljena od strane masona. Kako je jedan poznati političar SAD-a rekao "Širite li dovoljno laž, ljudi će u nju i povjerovati".
      O razlozima puštanja "corone" se ima šta pričati a vjerujem da i vi znate dosta njih. "Smrtonosni" virus koji se štiti manjom zaštitom od farbanja, rudarenja i ostalih poslova.

      3) Koje ti je prvo radno iskustvo? Jesi li zadovoljan s poslom koji radiš i primanjima koje stječeš na svojoj poziciji?
      Želiš li napredovati i doškolovati se u svojoj struci?

      Moje prvo radno iskustvo da sam bio pod ugovorom je bilo sa mojih 15 godina. Kada sam otišao na sezonu tjekom ljetnih praznika.
      Dakako da sam zadovoljan poslom. Posao jeste težak jer radim u "Najvecem" hotelu u Istri ali organizirana ekipa sve riješava.
      Nažalost ljudi imaju prevelika oćekivanja od sezone. Misle da ljudi dolje imaju i po 2 000e, što je najveća laž.
      Ljudi rade i po 14 sati za 1200e. Ja radim manje pa imam ispod iste, ali sam zadovoljan. Dakako želim napredovati, to mi je životni cilj.
      Na odgovor da sam "kuhar" najčešće pitanje je "Hoćeš li se doškolovati?" Moj odgovor je ne. Ovdje u Hrvatskoj to puno ne znaći, barem u mojoj struci.

      4) Buduci da si se vratio... Kako sada provodis dane? Imas li hobi? Imas li mozda radni odnos i van sezone?
      Koliko si do sada radnih odnosa ostvario u zivotu? Da li je bilo ljepse za vrijeme skolovanja?

      Dane provodim tražeći normalan stalni posao, što je u Slavoniji jako teško iako nisam mislio tako. U slobodno vrijeme igram stolni tenis sa ekipom iz kraja, počeo mi je i bit hobi jer puno vremena provedem za "stolom"
      Trenutno nemam ali sam u potrazi za istim. Do moje skoro dvadesete, nisam imao puno radnih odnosa.
      Dok sam išao u školu preko ljetnih praznika sam radio u sezonskoj firmi "Plava Laguna", poslije škole velika firma "Valamar", ostali "radni odnosi" su bili na "crnom".
      Svi su mi govorili da će mi falit škola, u što sam ja sumnjao jer nisam neki ljubitelj istih, ali kada sam završio nakon nekog vremena mi je počela falit ekipa i slobodno vrijeme.

      5) Kuhas li si svaki dan? Sta si danas pripremao? Tvoje omiljeno jelo? Ima li koje da ti ne odgovara? Imas li zanimanja za internacionalnu kuhinju?
      Pratis li celebrity kuhare i da li bi mogao nabrojati svoje omiljene?

      Naravno da ne kuham svaki dan. Kuham kada mogu napraviti nešto što nije uobičajno. Danas nisam. Moje omiljeno jelo je, vjerovali ili ne sataraš, jelo koje mogu jesti svaki dan.
      Od malena sam naučen na sve, do sada nisam naletio na ništa što ne bih mogao pojesti da sam gladan.
      Dakako da imam, Francuska. To je najveća kulinarska zemlja, volio bi je i posjetiti.
      Celebrity kuhara nema mnogo. Oni koji su poznati većinom nisu "strastveni" kuhari. Jedini balkanski gastronom i kuhar kojeg pratim jeste Ivan Pažanin. A od stranih Anthony Bourdain.

      6) Jesi li ranoranilac ili noćna ptica? Što misliš da je razlog tomu?

      Inače sam ranoranilac, jer sam naučen tako ali u zimsko vrijeme kada se vratim sa sezone obrnuto, ostanem dugo budan i dugo spavam jer nemam posla.

      7) Uživaš li u svome životu? Jesi li zadovoljan svojim dostignućima?

      Rekao bih da uživam trenutno. Svaki trenutak pokušam biti sretan i zadovoljan da ne žailm za 30 godina.
      Riječ "zadovoljan" može biti opširno. Zadovoljan jesam ali ne dovljno. Uvijek može bolje, zato si trebamo postaviti ciljeve i biti ambiciozni.

      8) Reci nam koji je po tebi najteži posao na svijetu, koji ti nikad ne bi radio i radnicima na tim istim poslovima kojima se ti diviš i zašto?

      Svaki posao je težak na svoj način ali posebno bi izdvojio poslove sa dnevnom isplatom tj. nadnice. Duhan, šparoge, batat, ribizli, paprika pa čak i šuma...
      Takve poslove ne idu radit bilo koji ljudi. Rade ih oni koji su primoreni na to. Težak život i financijsko stanje u pozadini i još k tome prljavi, mokri, teški poslovi.
      To su poslovi i radnici kojima se divim. Moja majka je dugo godina išla u duhan dok nisam počeo radit. Dolazila je sa crvenim rukama u krastama od osipa i iritiranja rosom.

      9) Jesi li ikad sudjelovao u nekim humanitarnim akcijama i pomogao nekome? Što financijski tako i fizički, npr. darivanje krvi...
      Voliš li pomagati drugim ljudima, jesi li ikad dao koju kunu nekom prosjaku? Jeli taj dio tvog karaktera tvoja mana ili vrlina?

      Iskreno financijski nisam nikada. Darovat krv ne mogu zbog tetovaža. Volim pomagat drugim ljudima ako je istim potrebna prava pomoč.
      Ne volim ljude koji su prelijeni i onda k tome traže i pomoć. Kako je meni majka govorila " Tko radi, ne boji se gladi ".
      Možete me popljuvat, govorim iskreno, ali prosjaku nikad nisam ostavio novac, nit neću. Oni su svojim razlogom tu. Dao bih da vidim nekog tko je bolestan ali zdravom čovjeku ni kune.
      Razlog je vrlo jednostavan... Toliko poslova i nadnica oko nas i on ne želi radit.. Iznad sam rekao da je teško naći posao, jeste ali neki normalan koji bi radio duže vrijeme i ne za minimalac.
      Kao što rekoh, prosjacima ne dajem ali ljudima koji na trgu plešu, sviraju, pjevaju ma i da vrište dao bih im jer pokušavaju bar nešto raditi. Rekao bih da je mana jer gledam preduboko.

      10) Kad bi se mogao vratiti u prošlost i promijeniti samo tri stvari u svom životu, što bi to promijenio?

      Promjenio bih jednu i jedinu stvar, a to je da bih otišao iz Lijepe naše prije nego što sam ju zavolio.



      IC


      1) Opiši nam svoj dolazak na CroHerze zajednicu?
      Kada i kako si došao i zašto si ostao? Što te to "zadržalo" na ovom samp serveru?

      Moj dolazak na CroHerze zajednicu je bio 2013. na poziv moga RL prijatelja Pabla Fiennesa.
      GTA SA kao igricu sam obožavao te mi se iz tog razloga igrao i SAMP ma da nisam znao ništa.
      Jedino što me održalo jeste ekipa. Ima tu starih igrača i novih koji su me nažalost zadržali.

      2) Što se tiče CH foruma, sviđa li ti se, koji ti je nadraži dio foruma, gdje si najaktivniji? Proveo si puno vremena u Marketing; rade li dobar posao ljudi tamo i luči li to uspjeh za sami CH?
      Pošto nemam eksponencialnog rasta igrača, a nikad više članova nije bilo u MT? U čemu je problem?

      Društveni kutak bez razmišljanja. Toliko toga, od zabave, komunikacije do raznih informativnih sadržaja, veliki plus forumu.
      Proveo sam dosta jer sam htio pomoći zajednici dok nisam skužio da ljudi sa vrha nemaju volje pokušat. Toliko prošlosti ali ništa ne pokušavaju.
      Problem je u razmišljanju voditelja MTa i Joce. Misle da reklamama mogu privući igraće, ali zapravo jedina stvar koja može privuć igraće jeste sama IGRA i mod.

      3) Pošto si bio Staff team na svim serverima, na kojem ti je serveru bilo najdraže igrati i pomagati igračima?
      Gdje si se najviše istaknuo i na kraju krajeva gdje si najviše napredovao i jesi li bio zadovoljan svojim djelovanjem?
      I zašto si napustio sve pozicije, postoji li neki određeni razlog ili je to jednostavno "zasićenost", koja se javlja gotovo kod svih ljudi koji su bili staff igrači?

      Dakako RP mi je bio najdraži a da sam se istaknuo ne bih rekao. Bio sam zadovoljan, htio sam napredovat ali napustio sam pozicijo iz jedne stvari a to je zbog rada drugih admina.
      Od nas admina jedino sam ja bio aktivan kako IG tako i na forumu. Razumijem da ljudi imaju poslove ali ako žele biti staff moraju imat slobodnog vremena za odradit dužnost.
      Dok sam bio Admin level 1 radio sam GS aktivnost, GS podjelu evenata i evidenciju, gotovo sam sam radio na Prijavi igrača na što su se određeni admini žalili jer im "nisam" htio dati da rade.
      Ali stvar je u tome što oni ostave da čekaju prijave, a ne razumiju da igrači žele što prije riješiti prijave. Radio sam sve i brzo sam stigo do Admin level 3 ali kako sam ja napredovao
      tako su i drugi, drugi koji nisu radili ni upola kao ja. Zato sam leftao pozicije.

      4) Vjerovatno si bio uzoran lider LM-a, mozes prokomentirati i to ako oces...
      Prema tvome misljenju kako bi se jedan lider organizacije trebao ponasati? Treba li lider postovati svakog clana?
      Treba li biti uvijek spreman kazniti neradnike/neposlusne/bahate?
      Koliko dugo si bio lider i zasto si napustio tu poziciju?

      To trebate pitati tada članove LMa, koji su zadovoljni mojim odrađenim poslom, "kao nagradu" sam dobio legendu LMa koju mogu reći da sam zaradio.
      Lider treba biti ikona organizacije, kako se on ponaša tako i ostali članovi. Lider treba biti strpljiv, neumoran, nenapadan i treba poštivati svakog člana naravno.
      Nisi lider ako ne kazniš člana što kickom što rank downom. Ako se jedan član počne ponašati neposlušno i lider ga ne kazni, i drugi će vidjeti da mogu pa će se ponašati isto i nastat će kaos.
      Nisam bio pretjerano dugo. Nisam napustio nego su mi skinuli lidera jer me balavac Mehmet Dangelia prijavio da sam ga vrijeđo a napiso sam mu da je "balavac neodgojeni" jer je psovo mrtvu majku mom članu iako smo mu rekli da mu je umrla.

      5) Kako trenutno provodis svoje vrijeme na serveru? U kojim organizacijama si provodio vrijeme prije LM-a?
      Mozes li ih ikako usporediti sa LM-om? Mislis li da ce se uskoro aktivnost LM-a popraviti?

      Trenutno provodim vrijeme u Yakuzi gdje je veoma složna i zabavna ekipica. Prva organizacija mi je bila Camorra gdje su me primili kao iznimno glupog igrača.
      Nakon toga sam provodio vrijeme u H dok im je još baza bila u LVu. Nakon toga LCN, LSV, LM i eto ga nedavno ušao u Y. Ne sumnjam da svaka ekipa organizacije je dobra ekipa ali kako tko kome legne, meni je legla LM ekipa i ne mogu ih usporedit sa nijednom drugom. Ako bude ovoliki broj igrača, ne vjerujem.

      6) Koje si sve nickove na RP do sada imao? Postoji li neka priča iza tih nickova, odakle ti ideja? Smatraš li da su nickovi na serveru bitni? Zašto?

      Dražen Bošnjak mi je prvi nick 2013 i 2014. Kada sam bio protjeran promjenio sam nick u Liam Guerrido koje sam sam osmislio.
      Kada je došao novi mod promjenio sam nick u Horracio Carrillo. Pablo Escobar se bojao jedino jedne osobe a to je Horracio Carrillo kojeg nije mogao potkupiti.
      I posljednji nick mi je THOMAS SHELBY, on je glavni lik serije Peaky Blinders. On kao lik mi se svidio pa sam uzeo njegov nick.
      Neki će reći da nije ali jeste. Samo po nicku vidiš je li igrač bot il igra duže vrijeme. Nitko od starijih igrača ne stavlja RL ime.

      7) Voliš li RPati? Zašto? Što misliš zašto RPanje nije atraktivno među mlađim generacijama?

      Naravno da volim, to mi je do 2018. bila jedina čar igre. Mlađim generacijama RP nije bitan i ne upotrebljavaju ga jer njima je samo aim upalit i otić se pucat.
      Ne znaju zapravo koliko se stvari može uraditi sa /me i /do cmds.

      8) Koliko dnevno provodis IG - Na forumu? Uostalom zasto uopce igras samp, ako imas razlog? Igras li koje igre pored sampa?

      Ako nemam nekih obaveza znam igrati i po 4 sata, dok imam obaveza 1-2h dovoljno. Na forumu sam često, volim pratiti svađe LCNa i TSCa, ima zanimljivih stvari.
      Igram SA-MP iz jednostavnog razloga što je to jedino što mogu radit a da pustim mozak na pašu i manim se osobnih problema. Ne igram, nisam ljubitelj gaminga.

      9) Kako komentiraš prijelaz s teamspeak-a na discord? Koja aplikacija ti je bolja i zašto?

      Ni malo mi se ne sviđa, totalno nepraktično. To su uradili zbog novih i mlađih igrača. SA-MP je O.G igra i prema tome treba i komunikacija s istom biti O.G.
      TeamSpeak mi je puno draža i bolja, jednostavna i navikli smo svi realno na nju.

      10) Kada bi dobio poziciju i sve ovlasti voditelja CH zajednice na jedan dan kako bi ga proveo?

      Prvo što bih uradio jeste održao sva data obećanja od prethodnog "gazde". Nakon toga bih skinio gospodina Hari Harrisona sa cheater liste i stavio Esu i Bajru.
      Pobanao sve toksične igrače koji kvare igru i počeo raditi na Prijedlozima igrača jer samo tako CH RP može napredovat. Napravio kaznu za bježanje off zbog teritorija.
      Vjerujem da bi igra odmah bila zanimljivija.
      Posljednje uređivanje od s h e l b y : 18-10-20 at 12:23

    2. #2
      Pepsi Goran avatar
      Dule Savanović jedan je od
      nas! 3112!
       
      Datum pristupanja
      Jun 2019
      Poruke
      1,888
      Teme
      94
      CHB
      330
      Spomenut(a)
      4 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      25 min
      Like (kliknutih)
      1101
      Like (dobivenih)
      556
      Rep
      Lepo napisan tekst,a i Harisonu da se da head admin

    3. Like s h e l b y se sviđa ovaj post
    4. #3
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Sergej_Nadj Vidi poruku
      Lepo napisan tekst,a i Harisonu da se da head admin
      slažem se, hvala

    5. Like Pepsi Goran se sviđa ovaj post
    6. #4
      Carlos Suarez avatar
      Ludo
       
      Datum pristupanja
      Sep 2018
      Lokacija
      Underground
      Poruke
      6,935
      Teme
      512
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      43 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 3 min
      Like (kliknutih)
      329
      Like (dobivenih)
      786
      Rep
      Ti voliš RPati??
      The saddest part of life is when the person who gave you the best memories becomes a memory


    7. #5
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Carlos Suarez Vidi poruku
      Ti voliš RPati??
      Ne s tobom hehe

    8. #6
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      Hvala na odgovorima.

      I da ugostiteljska struka doživi nagli "boom" u sljedećoj sezoni 2021; a nadam se da hoće jer ljudi nisu više glupi.
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    9. Like s h e l b y se sviđa ovaj post
    10. #7
      Matthew avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      23,602
      Teme
      1787
      CHB
      119
      Spomenut(a)
      242 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 21 min
      Like (kliknutih)
      4630
      Like (dobivenih)
      3533
      Rep
      Lock
      🌐 Postani dio našeg Marketing tima i učestvuj u kreiranju priče koja će oblikovati budućnost CroHerze. KLIK🌐
      🎨 Započni svoj kreativni put s nama! Postani član Fan Art tima! KLIK 🚀

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •