The InBetween
2019






Žanr serije:
Sci Fi | Drama

Kreator:
Moira Kirland

Glumci:
Harriet Dyer, Justin Cornwell, Cindy Luna

Ukratko:
Pilotska epizoda ove serije za mene je bila prilično uzbudljiva. Bilo je nekoliko iznenađujućih zaokreta i zastrašujuće vibracije Sixth Sensea . Bile su i jedna ili dvije scene zastrašivanja skoka koji su svoj posao uradili adekvatno. Rješavanje misterija izvedeno je prilično uredno u kombinaciji s pokazivanjem Cassiejeve sposobnosti. Druga epizoda bila je jednako intrigantna pojavom određenog duha koji bi imao značajan utjecaj u potonjim epizodama.

Međutim, kako sam nastavljao s epizodama u nastavku, formula mi je postajala poznata i iskreno me nije uzbuđivalo više gledati, posebno bez smisla za veliku priču da me zanima. A činjenica da Cassieina sposobnost nikad nije otkrivena u načinu na koji ju je stekla stvorila je osjećaj da voditeljica serije nije smatrala da je to dovoljno važno. Ali kad sam stigao do epizode 9 i stigao do finala sezone, pomislio sam da se serija pokupila jako brzo i prema mom mišljenju bile su to 2 najbolje epizode sezone. Rješavanje misterija i jezivost bili su prilično dobro izvedeni i imali su sjajan završetak. Posljednji trenuci finala zapravo su stvorili uistinu zanimljivu drugu sezonu, koju nažalost ne bismo mogli vidjeti nakon njegovog otkazivanja.

Iako je rješavanje slučajeva postalo malo previše redovito, emocionalni dio i dalje je naglašavan u određenim epizodama. Gledao sam još jednu TV seriju pod nazivom Ghost Whisperer za koju sam mislio da ima sličnu temu u kojoj je glavna voditeljica Melinda Gordon (glumila Jennifer Love Hewitt) imala istu jedinstvenu sposobnost gledanja mrtvih. No, iako se ta serija fokusirala na to kako osigurati da se duh / duša može prebaciti na bolje mjesto, ova zapravo nije pokazala taj dio, plus bio je kombiniran s elementom rješavanja misterija. Ako moram usporediti na emocionalnom dijelu, mislio sam da je Ghost Whisperer pobijedio u toj kategoriji, jer sam se dobro sjećao kroz čitavih 5 sezona, gotovo svaka epizoda bila je dirljiva u usporedbi s ovom koja ih je imala tek nekoliko.

Epizode, detalji

Kao što sam rekao ranije, u svakoj se epizodi koristila prečesto formula koja se koristi, a nema detalja o tome kako je Cassie dobila svoju “moć” to je učinilo seriju malo predvidljivom. Ali mene su ipak zabavljale epizode i izvedba glumačke postave. Sviđa mi se lik Paul Blackthorne kao otac ljubavi koji je imao dilemu kada je u pitanju korištenje dara njegove kćeri za rješavanje slučajeva i mislim da je Harriet Dyer prilično uvjerljiva kao Cassie. Bilo je nečeg neobično u vezi s odabirom imena redovnih glumaca koji su ovdje ubačeni, poput lika Chada Buchanana Will za kojeg sam mislio da nema nikakvog stvarnog značaja i pokazao se vrlo malo. Ili zašto je Cindy Luna postavljena kao redovna, dok je detektiv Zayn (Andres Joseph) za koji sam smatrao da igra značajnu ulogu bio samo gost zvijezda. Oh, tamo je bio jedan glumac Sean Bolger čija me je prisutnost kao gostujuće zvijezde pružala uzbuđenje.

Dobri faktori u ovoj seriji koji su natprirodni smisao učinili vrlo jakim bili su make up i vizualni efekti, plus zgrožena glazba i zvučni efekti. Jedna se epizoda zaista isticala bila je u 3. epizodi koja mi je pružila prilično zastrašujućih trenutaka.





Izvor: Klik
Matthew Willson