A stvarno je tužno što su neki igrači diskvalificirani iz glavnog dijela turnira, kao i neki iz kvalifikacija. Ako je neki igrač dva puta bio pozitivan onda bi, naravno, trebao biti izvan turnira, rekao je Đoković...

Novak Đoković (33) je uvijek poželjan sugovornik. Što zbog svog britkog jezika, osebujnosti i jednostavno zbog toga što je najbolji na svijetu. No u posljednje vrijeme postao je još poželjniji.

Ne tako davno Nole je izbačen s US Opena jer je linijsku sutkinju Lauru Clark pogodio lopticom u vrat. Ta tema je već negdje na dnu ladice i pomalo zaboravljena, no dovoljan magnet da njegove pressice budu krcate.



Tako je bilo i ovaj put. Najbolji svjetski tenisač u utorak igra prvo kolo Roland Garrosa protiv Šveđanina Ymera, a u ponedjeljak je imao pressicu uoči prvog meča na trećem ovogodišnjem Grand Slam turniru.

Ovaj put je glavna tema, kao i u posljednjih pola godine, bio korona virus. Sve su zbunile odluke organizatora o igračima koji su pozitivni na koronu. Tko ima koronu, on odmah leti s turnira, bez obzira bio on negativan na drugom testu. No pomutnju je stvorio slučaj BiH tenisača Damora Džumhura. Njegov trener bio je pozitivan na koronu zbog čega je Džumhur odmah izbačen s turnira iako je on bio negativan. Već na drugom testu je negativan bio i njegov trener, ali organizatori ga nisu htjeli ubaciti u turnir.



- Mislim da je to stres ako na to gledate kao stres. Ja sam odlučio to ne gledati na taj način i u pitanju su stvari na koje ne mogu utjecati. Mogu samo sebe dovesti u situaciju da igram dobro, da budem negativan na testiranju, a ako se dogodi rezultat koji nije negativan...to treba prihvatiti. A stvarno je tužno što su neki igrači diskvalificirani iz glavnog dijela turnira, kao i neki iz kvalifikacija. Ako je neki igrač dva puta bio pozitivan onda bi, naravno, trebao biti izvan turnira, ali ako je u pitanju 'lažno pozitivan' rezultat, trebalo bi mu dozvoliti da igra. Sve je to malo zbunjujuće za nas, iako znam da nije lako ni organizatorima da izađu na kraj s tolikim brojem testiranja.

No pitanje o koroni, kao i Noletov odgovor, očito nije najbolje sjelo voditelju press konferencije koji je odmah nakon tog pitanja prekinuo konferenciju.

To je iznenadilo i samog Đokovića koji je širom otvorio oči, raširio ruke i nemoćno poručio novinarima.

- Oprostite, bilo je lijepo razgovarati s vama - poručio im je on.

Naravno, voditelj pressice nije rekao razlog zbog kojeg je prekinuo konferenciju, ali mnogi nagađaju da je to zbog pitanja o korona virusu koje je ovih dana zabranjeno uopće postaviti u Parizu zbog svega što se događalo s tenisačima i tenisačicama.



No prije prekida jedan novinar je ipak stigao uputiti posljednje pitanje. Rafael Nadal i Novak Đoković jedni su od glavnih favorita za osvajanje Roland Garrosa, a tu negdje iz prikrajka vreba i Dominic Thiem. Je li napokon stiglo vrijeme da Nole osvoji svoju drugu titulu na pariškoj 'šljaci'?

- Znate, u mojoj se zemlji kaže iz vaših usta u Božje uši. Nadam se da će se to što ste rekli moći i ostvariti. Gubio sam tri finala prije osvajanja 2016., što mi je bio jedan od najljepših trenutaka karijere. Vidjet ćemo - poručio je Novak.













IZVOR