Taboo
2017






Žanr serije:
Drama

Kreator:
Tom Hardy, Chips Hardy, Steven Knight

Glumci:
Tom Hardy, Oona Chaplin, David Hayman, Michael Kelly, Jonathan Pryce

Ukratko:
Taboo je Britanska drama serija, napravljena od Scott Free London i Hardy Son & Baker za BBC One i FX. Kreatori serije su Steven Knight, Tom Hardy i njegov otac, Edward “Chips” Hardy, a temelji se na priči koju je napisao Tom Hardy. Prvenstveno je bila zamišljena kao mini-serija, a sada se priča o drugoj sezoni, mada još ništa nije potvrđeno.

Recenzija prve sezone

Prva sezona se sastoji od 8 epizoda, smještena u 1814, počinje s povratkom James Delaney (Tom Hardy) u Englesku, nakon 12 godina u Africi i s 14 ukradenih dijamanata, nakon smrti svog oca i kada s rat sa Sjedinjenim Državama bliži kraju.

Serija počinje vrlo dobro, interesantno i puna misterije, s kao i obično fantastičnim Tom Hardyem. Nažalost kasnije mi se nekako razvodni i malo uspori, mada opet pred kraj je odlična. Ima nekih još problema o kojima ćemo u daljnjem tekstu.

Tom Hardy je ponovno fantastičan u seriji, kao što sam već gore napisao, ali je to i problem. Prvenstveno je problem jer imam osjećaj da je serija pisana baš za njega i samo za njega. Njegov lik je maksimalno iskorištavan i možda na trenutke isforsiran, ostali glumci u seriji su toliko ne zamjetni da kao da ih ni nema. Jedina svijetla točka uz njega je Tom Hollander koji glumi Cholmondeley, odličnog i na trenutke vrlo duhovitog, kemičara u tako mračnoj seriji.

Uz to problem serije mi je i to što su negativci u seriji, svi redom, gotovo retardirani. Svaki puta je glavni lik svjetlosnim godinama ispred njih. I to ne samo u nekim fizičkim dijelovima, što bi još moglo proći, nego u svim mentalnim isto tako. To predstavlja problem jer kada vidimo takve negativce, vrijednost glavnog lika James Delaney i njegove grupe “odmetnika” se čini puno manjom.

Dobre stvari serije su uz odličnu glumu Tom Hardya i Toma Hollandera, dobra Oona Chaplin, koja glumi James Delaneyevu polu sestru Zilpha Geary.





Izvor: Klik
Matthew Willson