Registracija

Vidi rezultate ankete: Jeste li završili fakultet?

Glasači
66. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Još pohađam osnovnu/srednju školu

15 22.73%
  • Nisam uopće upisivao/la fakultet

22 33.33%
  • Pohađao/la sam fakultet, no odustao/la sam

5 7.58%
  • Trenutno studiram na fakultetu

15 22.73%
  • Završio/la sam fakultet

9 13.64%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 10 od 11
    Lizergid avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Teme
    598
    CHB
    0
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    250 post(ova)
    Označen(a)
    4 tema
    Like (kliknutih)
    3009
    Like (dobivenih)
    10008
    Rep

|~ Jeste li završili fakultet? ~|

Prije dvije godine imali smo anketu ispitivanja mišljenja važnosti fakultetskog obrazovanja za daljnju karijeru,

no propuštena je prilika ispitati forumaše koji postotak njih uopće pohađa fakultet, a tko ne.

Stoga, eto ova anketa, no s nešto više opcija, nadam se da sam sve pokrio.

Usput prilažem par dodatnih pitanja za komentare, odgovorite na ona koja se odnose na vas,

preskočite ona koja ne, sve jasno? Jasno.

Koji fakultet i smjer ste upisali?

Koja ste godina / kada ste ga završili?

Da možete vratiti vrijeme, biste li upisali isti fakultet?

Ako ste prekinuli svoje studiranje, iz kojeg je to razloga i na kojoj godini ste odustali? Planirate li se ikada vratiti da ga završite?

Ako ste završili faks, radite li trenutno i ukoliko da, koliko vam je trebalo da nakon studiranja pronađete posao? Radite li u svojoj struci?

Ako niste pohađali faks ili ste odustali, koliko vam je nakon prestanka dotadašnjeg školovanja trebalo da pronađete posao?

Radite li u struci za koju ste se školovali tokom srednjoškolskog školovanja?

Ako ste završili faks, jesu li vam stručna znanja stečena tokom studiranja pomogla u kompetentnom obavljanju trenutnog posla?

Je li studiranje zadovoljilo vaša početna očekivanja?

Koliko ste zadovoljni mogućnostima zaposlenja u struci nakon završetka studija?

Ukoliko niste pohađali fakultet, radi kojeg je to razloga?

Ukoliko niste pohađali fakultet te trenutno radite, razmišljate li u budućnosti možda upisati fakultet?

Ukoliko ste još u osnovnoj/srednjoj školi, planirate li upisati fakultet u budućnosti? Koji, zašto ili zašto ne?
    Kao što rekoh, možete kopirati sva ili dio pitanja,

možete bez odgovaranja svakog posebnog pitanja napisati ukratko svoje mišljenje i iskustvo,

sve što se tiče teme je vrlo dobrodošlo.

2. Like Tatta, Bugs Bunny se sviđa ovaj post
    Alek Cortez avatar
    alek i joca bff

Datum pristupanja
    Aug 2011
    Teme
    302
    CHB
    0
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    234 post(ova)
    Označen(a)
    29 tema
    Like (kliknutih)
    1346
    Like (dobivenih)
    3813
    Rep
    Uskoro nadam seee
    Cetvrta godina sam
    𝕯𝖔𝖒𝖎𝖓𝖚𝖘 𝖊𝖙 𝕯𝖊𝖚𝖘

4. Like Lizergid, pyrozeN se sviđa ovaj post
    Matthew Willson avatar
    ČikaČaka

Datum pristupanja
    Dec 2017
    Teme
    968
    CHB
    20
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    52 post(ova)
    Označen(a)
    4 tema
    Like (kliknutih)
    3922
    Like (dobivenih)
    2349
    Rep
    Ukoliko ste još u osnovnoj/srednjoj školi, planirate li upisati fakultet u budućnosti? Koji, zašto ili zašto ne?

-
    Imam u planu da upišem ETF(Elektrotehnički fakultet) u Sarajevu. Zašto ga upisujem? Zato što znam da je jedan od najteži fakulteta te(nadam se) nakon završetka njega ću naći dobar posao i osigurati sebi bolji život. (A drugi razlog je što me zanima sama Elektrotehnika , već pohađam Srednju Elektrotehničku tako da
    )

6. Like Lizergid, Jack Ocelot se sviđa ovaj post
    Lizergid avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Teme
    598
    CHB
    0
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    250 post(ova)
    Označen(a)
    4 tema
    Like (kliknutih)
    3009
    Like (dobivenih)
    10008
    Rep
    Pomorski fakultet, smjer nautike i tehnologije pomorskog prometa

Koja ste godina / kada ste ga završili?
    Nisam, odustao na 3. godini.

Iako se vodim time da ništa ne bih mijenjao u svojoj prošlosti osim biranih brojeva lota, kad bih sad upisivao fakultet, vjerojatno bih neki drugi, mada najradije ne bih ništa niti upisivao.

Ako ste prekinuli svoje studiranje, iz kojeg je to razloga i na kojoj godini ste odustali? Planirate li se ikada vratiti da ga završite?
    3. godina, promjena životnih prioriteta i otvaranje drugih prilika. Iz godine u godinu si govorim ajde upisati ću godinu da položim još tih nekoliko ispita, ali stvarno nemam volje baviti se time kada ne planiram raditi u struci.

Ako ste završili faks, radite li trenutno i ukoliko da, koliko vam je trebalo da nakon studiranja pronađete posao? Radite li u svojoj struci?
    -

Ako niste pohađali faks ili ste odustali, koliko vam je nakon prestanka dotadašnjeg školovanja trebalo da pronađete posao?
    Tokom studiranja sam pronašao posao u kompletno drugačijoj branši (graf. dizajner), tako da odgovor je ništa.

Išao sam također u srednju pomorsku, tako da ne.

Ako ste završili faks, jesu li vam stručna znanja stečena tokom studiranja pomogla u kompetentnom obavljanju trenutnog posla?
    Nimalo.

Iako je pomorstvo nešto što mi se veoma sviđa, iskreno ostao sam razočaran na fakultetu jer prve dvije godine studiranja nisam naučio ništa novo, praktički je bilo ponavljanje srednje škole, nešto sitno nove struke sam imao na trećoj godini, ali opet slabo. Jedino što je bilo naprednije je bila ja mislim matematika, koju ne volim tako da definitivno razočarajuće iskustvo haha. Razumijem da tako rade zbog svih onih što su pohađali druge srednje, ali nimalo nije fer prema onima koji su 4 godine pohađali pomorsku, te su očekivali nova znanja odmah, za ostale su trebali imati posebne brze tečajeve ili nešto slično kad su već odlučili to studirati nakon završenih gimnazija ili drugih škola.

Uz ljubav prema moru velika mogućnost pronalaska posla u struci je glavni razlog zašto sam uopće odabrao tu struku, tako da moram reći da je golema.

Ukoliko niste pohađali fakultet, radi kojeg je to razloga?
    -

Ukoliko niste pohađali fakultet te trenutno radite, razmišljate li u budućnosti možda upisati fakultet?
    -

-

8. Like Jack Ocelot, Tatta, pyrozeN se sviđa ovaj post
    Ignashov avatar
    Why are u gae ?

Datum pristupanja
    Oct 2012
    Teme
    144
    CHB
    90
    CHB+
    10
    Spomenut(a)
    10 post(ova)
    Označen(a)
    0 tema
    Like (kliknutih)
    1219
    Like (dobivenih)
    436
    Rep
    Upisao prvu godinu FIT Mostar
    LIK KOME SE BRIŠU POSTOVI !

10. Like Lizergid, Jack Ocelot, Bugs Bunny se sviđa ovaj post
    Jack Ocelot avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Teme
    80
    CHB
    760
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    6 post(ova)
    Označen(a)
    0 tema
    Like (kliknutih)
    1057
    Like (dobivenih)
    532
    Rep
    - Fakultet informacijskih tehnologija u Mostaru, softver inžinjering.

Koja ste godina?
    - Druga, evo pokušavam izmajmunisat uslov za treću.

- Pa da se razumijemo nije baš idealan fakultet, skoro pa je bio dok se nije priključio univerzitetu "Džemal Bijedić" u Mostaru koji sad sve novca što uzme, uzme od FIT-a, a uništavaju ga godinama, srozali su ga, i sve to ide na štetu nas studenata. Šta drugo očekivati kad su to sve politički uhlje.bi koji žive na državnoj sisi od kako znaju za sebe. Ali ja sam se premišljao između ovog i Eleketrotehničkog fakulteta u Sarajevu, gdje je nepravda nažalost još veća. Ali šta je tu je živimo u BiH i za softver inžinjering ne vjerujem da se ima nešto bolje upisat u BiH, tako da ono, kolika god da je patnja isplatit će se ako Bog da. Možda mi je ovo bolja opcija od ETF-a jer je fakultet više fokusiran na IT, mada bi mi draže bilo da sam u svom gradu na fakultetu.

- Pa i nije baš nažalost, kao što sam naveo gore, previše nepravde ali nema šta živimo u BiH, to su jednostavno neke stvari kroz koje moraš proći da bi uspio u životu. Sve su to iskušenja i ne treba odustati već se treba zainatiti i gurati još jače.

- Pa nemam se šta žalit jer kao softver inžinjer imaš širok izbor poslova, čak se možeš zaposliti i prije završetka fakulteta ako imaš dovoljno vremena za posao i fakultet. Iskreno ja još uvijek nisam 100% siguran šta ću tačno radit, jer je širok izbor, a sve ima svoje nešto.

@Ignashov; Javi ako ti zatrebaju kakve upute, a zauzvrat me podrzi kad se svadjam tamo sa debilima na discordu.

Nek je sa srecom
    Posljednje uređivanje od Jack Ocelot : 17-09-20 at 13:28

“Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!” - Milan Ribar

Ublehaši vakat je... UPRAVA NAPOLJE!

12. Like Lizergid se sviđa ovaj post
    Tatta avatar
    Statusa k'o na black friday
    ...

Datum pristupanja
    Jan 2012
    Teme
    510
    CHB
    295
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    738 post(ova)
    Označen(a)
    15 tema
    Like (kliknutih)
    4114
    Like (dobivenih)
    8070
    Rep
    U 6. mjesecu sam dobio diplomu a u 8. mjesecu sam se zaposlio . Bio sam svega 2 mjeseca u svom zivotu nezaposlen . Cak nisam se jos nikada u zivotu prijavio niti na jednu burzu rada .

Nije 100% u struci ali rekao bi u nekih 80% slicnosti sa svojom strukom . Po struci sam racunalni tehnicar za strojarstvo ( CNC oparater ) a radio sam prije kao strojobravar i sada trenutno kao industrijski mehanicar . Uglavnom , srz je ista a to je strojarstvo .

Ne razmisljam jer nemam potrebe za time a niti vremena . Da sada , sam od sebe upisem fakultet i kada ga zavrsim sa " mukama " zbog nedostatka vremena ( a sa mojom antiambicijom za ucenjem stvari napamet ) , ne . Zavrsio bi ga i ne bi bio siguran 100% da cu od njega imati koristi .
    Druga situacija bi bila da mi poslodavac kaze direktno : Zavrsi to i to , i ceka te to radno mjesto to i to sigurno . Mozda i bi . Onda bi bio siguran da to nije na " rizik " . Ovako .... zaista nemam potrebe za time .
    No , nemojte ove moje rijeci sada uzeti dobro za gotovo . Pricam za sebe i za svoju situaciju .
    Najvjerojatnije je kod nekoga drugoga potpuno druga prica .

Sve u vezi vasih forum racuna , prijedloga za forum ili opcenito pitanja oko foruma , mozete mi se obratiti preko privatne poruke .

14. Like Bugs Bunny, Lizergid, Martinez se sviđa ovaj post
    brutt avatar
    Why should I apologize for
    being a monster?

Datum pristupanja
    Oct 2010
    Teme
    54
    CHB
    10
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    1 post(ova)
    Označen(a)
    0 tema
    Like (kliknutih)
    183
    Like (dobivenih)
    417
    Rep
    Nisam ni pokusavao sa fakultetom. Jednostavno nisam htjeo da mi roditelji nesto plate, a ja znam da necu nikad na to ni otic.

Postovo sam svaku marku koju bi dobio od roditelja, a ovako da mi dadnu za fax, a ja ga ne zavrsim, umro bi od bruke.

A ovako ako mi zatreba diploma, imam covjeka za to.
    If you were to write a story with me in the lead role, it would certainly be... a tragedy.

16. Like Lizergid, Sphrix Meadow se sviđa ovaj post
    Lizergid avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Teme
    598
    CHB
    0
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    250 post(ova)
    Označen(a)
    4 tema
    Like (kliknutih)
    3009
    Like (dobivenih)
    10008
    Rep
    Citiraj Prvotno napisano od brutt Vidi poruku
    Nisam ni pokusavao sa fakultetom. Jednostavno nisam htjeo da mi roditelji nesto plate, a ja znam da necu nikad na to ni otic.

Postovo sam svaku marku koju bi dobio od roditelja, a ovako da mi dadnu za fax, a ja ga ne zavrsim, umro bi od bruke.

A ovako ako mi zatreba diploma, imam covjeka za to.
    Mene je "za*ebalo" to što sam si sam sve plaćao, radio sam razne studentske poslove uz faks, od teške fizikalije pa sve do graf. dizajna kojim sam si na kraju kroz neke studentske honorarne posliće osigurao stalan posao, da sam ko većina ekipe studirao na račun roditelja možda bih ga i završio i danas bio negdje na brodu, a najveći doseg u graf. dizajnu bi mi bili CH forum bedževi.

[GSF] J'Buck avatar
    Did he smile his work to see?
    Did he who made the Lamb make
    thee?

Datum pristupanja
    Feb 2012
    Teme
    181
    CHB
    0
    CHB+
    0
    Spomenut(a)
    57 post(ova)
    Označen(a)
    0 tema
    Like (kliknutih)
    2323
    Like (dobivenih)
    3269
    Rep
    Citiraj Prvotno napisano od Lizergid Vidi poruku
    Mene je "za*ebalo" to što sam si sam sve plaćao, radio sam razne studentske poslove uz faks, od teške fizikalije pa sve do graf. dizajna kojim sam si na kraju kroz neke studentske honorarne posliće osigurao stalan posao, da sam ko većina ekipe studirao na račun roditelja možda bih ga i završio i danas bio negdje na brodu, a najveći doseg u graf. dizajnu bi mi bili CH forum bedževi.
    Odsustvovo s faksa jer sam počeo da šljakam, zato ispo iz budžeta i onda moro da plaćam od tih para zbog kojih sam i odsustovao sa faksa

https://www.youtube.com/watch?v=YCCiGMKsmEQ
    blood makes you related, loyalty makes you family

19. Like Lizergid se sviđa ovaj post

• Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja poruke

• Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •  
    Gore