Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Matthew avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      23,615
      Teme
      1791
      CHB
      119
      Spomenut(a)
      244 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 21 min
      Like (kliknutih)
      4631
      Like (dobivenih)
      3550
      Rep

      Little Women (2019.)

      Little Women
      (2019)





      Žanr: Drama, romatika

      Trajanje: 135 minuta

      Redatelj: Greta Gerwig

      Scenarist:
      Greta Gerwig (prema knjizi Luise May Alcott)

      Glumačka postava:
      Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet, Meryl Streep, Tracy Letts, Bob Odenkirk, James Norton, Louis Garrel, Chris Cooper

      Sinopsis:
      Priča o četiri mlade žene koje se bore za vlastiti životni put, bazirana na istoimenom romanu i klasiku, je vječna i bezvremenska. Četiri sestre Meg, Jo, Amy i Beth March upoznajemo još kao djevojčice i tinejdžerke koje su u najosjetljivijim godinama ostale živjeti same s majkom Marmee, moralnim stupom obitelji, dok je njihov otac otišao dati svoj doprinos američkom Građanskom ratu. Vrijednosti koje su u njih usađene u tom periodu, pa i ranije, pratit će ih cijelog života, dok će svaka od njih pokušati naći svoje mjesto pod suncem.

      Stavimo na trenutak na stranu činjenicu da je ovaj film pokupio dobrih šest nominacija za najprestižniju filmsku nagradu i zapitajmo se: jesmo li zaista očekivali toliku hvalu za ovaj film i prije nego što su nominacije za Oscara objavljene? Iskreno, unatoč izvanrednom glumačkom ansamblu, dok sam čekao da ovaj film izađe, nisam mislio da će biti išta više od nekog, u najmanju ruku, nešto boljeg prosjeka. No, film je na kraju ispao puno više od toga. I vjerujte mi, ovo ne govorim samo da bih ispao jedan od većine recenzenata koja je ishvalila ovaj film na sva zvona. Pa iako možda imam tu čast da moje mišljenje o filmu ovdje pročita poveća skupina ljudi, uvijek nastojim ostat “na zemlji” i svaki film gledati prvo kao obični i svakodnevni filmofil, a tek onda kao recenzent. I kao takvome, mene je ovaj film, bez ikakvog pretjerivanja – oduševio! S obzirom da ja uglavnom u ovakvim situacijama volim povlačiti neke teatralne usporedbe, ovaj cjelokupni film bi najbolje bilo usporediti sa Schwarzwald tortom. Otkud mi je sad to palo na pamet? Pa zamislite to ovako: Schwarzwald torta je inače poznata kao torta jednostavnog vanjskog izgleda, ali zato unutar sebe ima čitavu rapsodiju i raskoš voćnih okusa što ju čini i jednom najpoznatijih torti na svijetu. E upravo takav dojam je na mene ostavio film Little Women. Odlična i, malo je reći, dubinski ispričana priča koja je napravljena na jedan, sada možemo reći, totalno Oscarovski način.
      Idemo od početka. Prije svega, već sam metaforički rekao sa je ovaj film prikazao dubinsku i višeslojevitu fabulu. Sama radnja se zapravo prikazuje kao adaptacija biografskih memoara jer pratimo sami život glavnog lika i njezine obitelji, ambicioznost, kako njezinu, tako i njezinih sestara, ali krucijalni dio toga je da ovaj film ne samo da je adaptirao originalni roman Luise May Alcott, već je u isto vrijeme ekranizirao kako je taj sami roman nastao. Mary Alcott, koja je originalnu knjigu napisala još prije više od 150 godina, i sama je rekla da je knjiga zapravo polu-biografski roman napisan u trećem licu. A i sam film, osim što prikazuje tu njezinu priču, u isto vrijeme, kroz fiktivnog glavnog lika, koji zapravo predstavlja spisateljicu, pokazuje kako je ona sama došla na ideju za taj književni klasik koji je poznat i dan danas. Tu se odmah možemo nadovezati i na scenarij koji je istinski odlično napisan. Iako je sama fabula dosta pravocrtna, odnosno, sastoji se od jednostavne prezentacije fabule od jedne točke u vremenu radnje do druge, uz naravno neke skokove u vremenu kako bi se zapravo život glavnih likova u potpunosti prezentirao. Ovaj film zapravo nije podijeljen na klasičnu gradaciju filmskog djela, tj. nema klasičnog ili nekog vidnog zapleta, već je cijeli film zapravo sam za sebe vrhunac čitavog djela, iako naravno taj vrhunac sve više i više raste kako film ide prema svom završetku.




      Izvor: klik
      Matthew Willson
      Posljednje uređivanje od pa3k : 28-01-21 at 21:44
      🌐 Postani dio našeg Marketing tima i učestvuj u kreiranju priče koja će oblikovati budućnost CroHerze. KLIK🌐
      🎨 Započni svoj kreativni put s nama! Postani član Fan Art tima! KLIK 🚀

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •