Pobjedom protiv Robbieja Lawlera, Neil Magny postao je prvi UFC borac s tri pobjede u 2020. godini





Uz Aleksandra Rakića, najveći dobitnik s UFC Fight Night 175 priredbe svakako je Neil Magny. On je jednako dominantnom izvedbom savladao bivšeg prvaka velter kategorije, Robbieja Lawlera. Time je došao do treće pobjede u ovoj godini i to kao prvi od svih članova UFC rostera. To zapravo ne treba čuditi jer je Magny već vlasnik jednog sličnog rekorda. U pitanju je pet pobjeda u jednoj kalendarskoj godini, koje je ostvario 2014. godine, a takvim postignućem može se pohvaliti još jedino Roger Huerta. To je posebno impresivno nakon što u 2019. godini nije upisao niti jednu borbu.



Što se tiče borbe protiv Lawlera, Neil kaže kako se za istu pripremao već godinama, još od vremena kad je bio kandidat za napad na titulu, ali ga je tada s tog puta maknuo poraz od Demiana Maije. Toga se prisjetio odmah nakon borbe u razgovoru s Paulom Felderom. "Kad je bio prvak, bio sam jedan od kandidata za borbu protiv njega. Bili smo to Demian Maia, Carlos Condit i ja. Tako da sam znao što mogu protiv njega, ali frustirajuće je bilo to što mi je trebalo toliko dugo da do borbe dođem. Najgore je što sad svi kažu kako je njegovo vrijeme prošlo i kako je bio loš. Ne, on nije bio loš nego sam ja bio odličan. Napravio sam sve što je potrebno za pobijediti borca poput njega, a isto to bih napravio i prije pet godina", uvjeren je bio Magny u svoje vještine.


Osim što je postao borac s drugim najvećim brojem pobjeda u povijesti velter kategorije, odnosno 17, što je samo dvije manje od Georgesa St-Pierrea, 33-godišnji Neil izgleda kao da je tek sad stekao pravu borilačku zrelost. "Prije borbe su me stavljali u rečenicu s borcima poput Matta Hughesa i Georgesa St-Pierrea, a večeras sam se borio protiv Robbieja Lawlera. To je samo dokaz da idem u dobrom smjeru. Samo je pitanje vremena kad ću biti svjetski prvak", prokomentirao je, dodavši nešto o tome kad se idući put želi boriti: "Sad sam ponovno u Top 10. Tko se god želi boriti, ja sam spreman na to. Ne želim gubiti vrijeme, a u godini je ostalo još dovoljno mjeseci. Dajte mi još jednu borbu ove godine i krenimo prema tituli." Magny je već jednom bio među samim vrhom, no nešto mu je ipak nedostajalo. Sad je uvjeren da je to stekao te da napokon može krenuti prema ostvarenju svojih ciljeva. Inače, otkako je postao član UFC-a, Magny je ostvario 17 pobjeda i šest pobjeda.