Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1
      Matthew avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      23,609
      Teme
      1788
      CHB
      119
      Spomenut(a)
      242 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 21 min
      Like (kliknutih)
      4630
      Like (dobivenih)
      3537
      Rep

      Minecraft Dungeons (2020)

      Minecratf Dungeons
      2020



      For: PC, PS4, Switch, Xbox




      Prije nego ovoj igri uputim ikakvu kritiku, evo iskrenog priznanja, transparentnosti radi. Ja nikada nisam igrao Minecraft. I nije baš idealno što recenziram igru iz univerzuma s kojim nisam upoznat. Ali, za sve postoji prvi put i ja ne želim biti nekakav boomer pa sam Minecraft Dungeons vidio kao svoju ulaznicu u taj kockasti svijet.
      U tom pogledu Dungeons mi je dostavio ono očekivano: površinski me upoznao s mitologijom, dovoljno da znam raspoznati Endermana od Creepera. Nije me opteretio s više od toga i na tome sam mu zahvalan. Istini za volju, fanovi Minecrafta s Dungeonsom možda ostanu kratkih rukava jer je priča o iskvarenom Illageru prilično suhoparna. Čak i nepoznavanjem dublje materije mogu vidjeti da baš ništa nećete propustiti ako ne doživite priču Dungeonsa.





      Minecraft Dungeons inače nije nekakva ekspanzija za originalnu igru nego zasebni hack’n’slash RPG naslov. Ako ste ikada igrali Diablo, to vam je to – samo sa šarenilom Minecrafta. Doduše, usporedba s Diablom tu je malo nes(p)retna jer je Dungeons daleko jednostavnija igra koja cilja na mlađu publiku bez ikakvog predznanja o tom žanru. I to nije nužno loša stvar jer je jednostavnost Minecraft Dungeonsa ponekad vrlo simpatična.



      Nema ovdje otključavanja vještina, skill tree grananja, craftinga, morphanja ni ništa slično. Postoji samo enchantment sustav. Svakog levela dobivate jedan gem kojim možete „omađijati“ opremu, a te gemove možete sačuvati i kad opremu uništite. Svaki komad opreme ima određene stvari koje možete nadograditi, svaku na tri razine. Primjerice, za jedan oklop možete aktivirati da vam svaku treću strijelu koju primite prebaci u vašu košaru za strijele. Sustav mi se svidio upravo zato jer nije fiksan pa sam svakim mijenjanjem opreme ručno mijenjao i vještine te statistike svog lika.




      Oprema se dijeli na blisko i dalekometno oružje te artefakte. Možete držati jedno blisko oružje, jedno dalekometno i tri artefakta s različitim moćima. Primjerice, imate artefakt za odbacivanje neprijatelja u blizini, artefakt za ubrzavanje napada i sl. Raznovrsnost opreme je solidna u razmjeru koliko je i sama igra duboka i dugotrajna. A iskreno rečeno nije nijedno od to dvoje jer sam vam u suštini opisao cijeli sustav napredovanja kroz igru.



      Igra se dijeli na desetak razina i tri postavke težine, s time da dvije otključavate nakon prelaska igre na prvoj. Za prelazak nije potrebno mnogo vremena – dovoljno je nekih šest sati, uvrh glave. Na višim težinama dobivate bolju opremu i neke tajne levele, ali generalno igra baš i nema veliku trajnost… za sada. Već je sada s glavne mape moguće vidjeti da se spremaju novi leveli, a oni će se prodavati zasebno.



      Nije to velika uvreda za kupca jer Minecraft Dungeons košta 20 eura, ali svejedno bih volio vidjeti više sadržaja sada, a ne za godinu dana. Usporedite li ga s Hadesom koji je u Early Accessu i košta 20 eura, Dungeons je pomalo smiješna ponuda. A da ne pričam o Path of Exileu koji je besplatan. Možda nije fer usporedba i možda mi se riječi kasnije odbiju od glavu, ali stanje je trenutno takvo – Dungeons je pomalo isprazan.



      Najlakše je to vidjeti na valuti kristala koje možete potrošiti samo na kupovanje nasumične opreme. To je uvijek lutrija u kojoj nekad pogodite, nekad promašite i sve to djeluje kao da uopće nema nikakav značaj. Primjerice, u levelu skupite 500 kristala i opremu koja vam odgovara. I onda s kristalima kupujete nasumičnu opremu koja vam najčešće odgovara i onda tu opremu pretvarate natrag u kristale. Dakle, „novac“ se troši, a igrač praktički ništa ne dobiva. A kad i dobije nešto korisno, to traje desetak minuta dok na levelu ne nađete neki bolji komad opreme jer na levelu uvijek nađete kvalitetnije stvari.





      Minecraft Dungeons možete igrati s još troje igrača, a to je u načelu zabavnije iskustvo jer se više toga događa na ekranu te igra postaje brža. No, iz mog iskustva igranja na PC-u, koji usput rečeno ima cross-play sa Xbox konzolom, bilo je praktički nemoguće naći igrače s kojima bih ovo igrao. A ako interes za igrom nije velik sad dok je aktualna i nova, nisam baš optimističan u nadi da će se poboljšati kasnije.




      Izvori: www.hcl.hr
      Matthew Willson
      Posljednje uređivanje od Matthew : 18-09-20 at 19:29
      🌐 Postani dio našeg Marketing tima i učestvuj u kreiranju priče koja će oblikovati budućnost CroHerze. KLIK🌐
      🎨 Započni svoj kreativni put s nama! Postani član Fan Art tima! KLIK 🚀

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •