Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2
    1. #1
      Matthew avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      23,602
      Teme
      1787
      CHB
      119
      Spomenut(a)
      242 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 21 min
      Like (kliknutih)
      4630
      Like (dobivenih)
      3533
      Rep

      Resident Evil 3 (2020)

      Resident Evil 3


      For: PC, PS4, Xbox One




      Pandemija se širi brže nego išta drugo što smo prije vidjeli! – rečenica je to kojom počinje prerada Resident Evila 3, ujedno i rečenica koja se poklapa s aktualnim stanjem u svijetu. Srećom po nas, Raccoon Cityju je ipak znatno gore jer su zombiji preuzeli grad, ulice su u kaosu i sve to već znamo jer smo tu katastrofu doživjeli i preživjeli prije dvadesetak godina u originalnoj igri za prvi PlayStation.[/FONT]Međutim, malo je toga na što se fanovi i poznavatelji originala mogu osloniti u ovoj preradi. Zapravo nisam siguran može li se ovaj Resident Evil 3 nazvati preradom ili se tu pak radi o potpuno novoj igri. Prošlogodišnji remake Resident Evila 2 imao je niz novih dionica koje nisu bile prisutne u originalnoj igri, ali je najvećim dijelom vjerno slijedio sve događaje iz originala. Kod prerade trojke to nikako nije slučaj i moram priznati da mi to kao fanu serijala nije najbolje sjelo.




      Razumijem zašto su developeri išli mijenjati neke stvari. Danas je pomalo smiješno da protagonistica Jill iskoči iz izloga i prođe pola grada do policijske postaje gdje mora pokupiti alat za otključavanje lokota. Ova prerada zato želi stvoriti uvjerljiviji scenarij u kojemu nema suludih bedastoća poput vrata vijećnice koja se otvaraju na dijamante.To je prihvatljivo, slična je strategija bila primijenjena na „ozbiljniji“ RE2 remake, ali tamo zbog toga nisu bili uklonjeni džinovski krokodil ili otključavanje vrata pomoću medalje s jednorogom. Fanovi Resident Evila složit će se da su takve bedastoće tradicija serijala, nekima čak i njegov zaštitni znak. Iz tog mi je razloga krivo koliko je toga žrtvovano izmjenama u novom Resident Evilu 3.



      Ne želim vam ništa spoilati otkrivanjem što sve fali, ali jednostavno moram biti transparentan pa ću vam to navesti u zasebnom meniju. Jer ne pričamo samo o malim izmjenama, ovdje su izbačene ogromne dionice iz originala, boss bitke i sl.



      Moram također reći da su izbacili sve zagonetke iz originala, ili bolje rečeno skoro sve zagonetke iz cijele igre. Svega su dvije zagonetke prisutne u preradi, a ostalo se sve svodi na pronalaženje ključeva ili drugih predmeta. Nije situacija takva da ne morate koristiti mozak, ali mislim da su ponovno pretjerali s akcijskim segmentima igre. Najviše se to vidi u dijelovima gdje igrate s Carlosom – tada igra daje više nego dovoljno streljiva da ne poštedite nijednog zombija. Štoviše, ubacili su svojevrsnu epizodu Horde moda u igru gdje morate ubiti što više zombija.Još uvijek je taj omjer preživljavanja i akcije u nekakvom balansu, slično kao u Resident Evil 4. Ali, iskreno sam razočaran aspektom koji je trebao nositi igru – Nemesisom. Imam neke naredbe od Capcoma da o Nemesisovim izdanjima ne smijem pisati, ali mislim da mogu reći dovoljno toga da objasnim zašto sam nezadovoljan.



      Skriptirani dijelovi u kojima vas Nemesis proganja takvi su da samo morate ići jednom rutom i sve dok trčite prema naprijed bez stajanja, nema posebne opasnosti. I onda sve kulminira nekom bitkom i/ili akcijskom scenom u maniri Uncharteda ili Tomb Raidera. U drugoj polovici igre jedan susret s Nemesisom čak je sveden na QTE, tj. na pritiskanje jedne jedine tipke.



      Bitke s Nemesisom su također dosta mlake. Da se razumijemo, nisu ni u originalu bile maštovito odrađene, ali upravo je zato prerada tu da ih odradi malo bolje. Međutim, slično kao i u RE2, to je slabiji dio igre. Tri od četiri boss bitke svode se na jednu te istu taktiku – trči i pucaj. Vrhunac mi je bio kad mi je u jednoj Carlos odlučio pomagati tako da mi govori gdje se Nemesis nalazi. Jer, ja sam kao slijep pa ne mogu uočiti toliku gromadu? Ma ne, čekaj, još mi je smiješnije bilo kad sam u jednoj borbi ostao bez streljiva za bacač granata, a onda je Jill u animaciji poslije bitke na Nemesisa hladno ispalila pet granata. Odakle, ženo?



      Dobro, sad već komentiram gluposti da se ispušem. Na svu sreću, ima i dobrih stvari u Resident Evilu 3 i nije sve tako crno. Sviđa mi se, primjerice, kako igra nadopunjuje priču Resident Evila 2. Ako pažljivo pratite detalje, može se pronaći hrpa poveznica s avanturama Leona i Claire. Isto tako mi se sviđa što je priča UBCS trupa minimalno proširena u ovoj preradi. Odobravam i vrlo suptilan potez spajanja priče Resident Evila 3 i 4. Trag toga mogao se vidjeti već u demo verziji, ali vam ne bih govorio išta više od toga.Korisno je i uvođenje mehanike izbjegavanja napada, koje mi se sviđa više nego sustav protuobrane granatama i nožem iz dvojke. Izbjegavanje napada se najviše koristi u borbi s Nemesisom, ali dobro dođe i za zaobilaženje zombija. Kod ostalih protivnika, poput Huntera ili Gamma žaba, pametnije je odmah pucati nego ih izbjegavati. Raznovrsnost neprijatelja je solidna, ali sam mišljenja da se sa zombijima moglo učiniti više da ne budu svi iste spužve za metke.



      Plus za prezentacijsku stranu igre također ide i kadriranju slike tako da igrač vidi neke neugodne prizore. Moram priznati da me igra nekoliko puta protresla – zanimljivo, baš sličnim trikovima kao i original prije 20 godina. Ugođaj je sve u svemu vrlo solidan… samo mi fale neke sitnice. Poput napetosti i nelagode prije prvog susreta s Nemesisom. Ili običnog padanja kiše koja ima smisla jer se priča odvija u jesen, a u preradi toga nema. I tu se opet vraćam na izmjene koje su napravljene, a uklonile su dosta stvari iz originala. Zovite me nostalgičarem, ali mislim da se nešto u tom „prijevodu“ izgubilo. Vjerojatno je to posljedica toga što je ova igra razvijana u suradnji s novim timom zvanim M-Two, a ne interno u Capcomu, kao RE2.



      Zasebno je razvijana i multiplayer komponenta igre, zvana Resistance, koja je potpuno nova stvar za Resident Evil sa svojim asimetričnim 4v1 formatom. Na žalost, Resistance je na PC-u imao tehničkih problema prije izlaska igre pa ga nisam imao prilike isprobati. Dvoumio sam se treba li ocjenjivati igru bez te komponente, ali sam u konačnici takvog stava da nitko od postojećih fanova Resident Evila ne bi kupio ovu igru zbog Resistencea nego zbog glavne kampanje. Samim je time manje važno kakva je ta komponenta, ali ju svejedno planiram zaigrati te ću kasnije nadopuniti recenziju i korigirati konačnu ocjenu po potrebi.







      Za sada sam blago razočaran onime što sam odigrao. Super je što napokon imamo Resident Evil 3 s izvrsnom grafikom i na temelju gameplaya iz vrlo dobre prerade RE2. Međutim, dok je ta prerada bila vjerna originalu, ova je odabrala neku novu putanju – opet prema intenzivnijoj akciji koja se ranije pokazala odbojnom za fanove. Istina je da je i stari RE3 bio više orijentiran akciji nego prethodna dva dijela, ali s druge strane nije toliko režirao akciju kao ova prerada.





      Izvori: www.hcl.hr
      Matthew Willson
      Posljednje uređivanje od Matthew : 18-09-20 at 19:28
      🌐 Postani dio našeg Marketing tima i učestvuj u kreiranju priče koja će oblikovati budućnost CroHerze. KLIK🌐
      🎨 Započni svoj kreativni put s nama! Postani član Fan Art tima! KLIK 🚀

    2. Like Floyd_Cortez se sviđa ovaj post
    3. #2

      Datum pristupanja
      Oct 2011
      Poruke
      3,273
      Teme
      164
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      683
      Like (dobivenih)
      636
      Rep
      Odlicna grafika i story, ona 3ica iz 99' je odlicna a ovo je jos bolje

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •