Za mene je sada teško boriti se za 'broj 1' kroz cijelu sezonu, ali na jednom turniru je sve moguće. Olimpijska medalja je cilj. U pojedinačnoj konkurenciji, u muškim ili mješovitim parovima, svejedno, kaže Federer.

Švicarski teniski as Roger Federer (38) izjavio je da još ne razmišlja o odlasku u mirovinu i da još uvijek uživa igrajući, a da mu je jedan od ciljeva konkurirati za zlatno odličje na olimpijskom turniru u Tokiju.

Otkrio je da se dobro oporavlja od drugog operativnog zahvata na koljenu, zbog čega je odlučio preskočiti ostatak sezone, odnosno onoga što je od nje ostalo.

- Koljeno je dobro. Odnosno, koliko to može biti nakon druge operacije u istoj godini. Naravno, bilo mi je žao kad sam morao prvi put 'pod nož'. Prije toga već neko vrijeme nisam bio zadovoljan kako je moje koljeno reagiralo i trebalo je nešto učiniti. Nažalost, bila je potrebna i druga operacija - rekao je Federer .
- Cilj mi je biti u najboljoj formi početkom sljedeće godine. Dug je put, ali ne mogu dočekati da opet budem na sto posto svojih mogućnosti. Prvi put u posljednjih 20 godina sam proveo pet ili šest tjedana na istom mjestu. Naravno da mi je bilo drago. Nije bilo stresa od natjecanja i bio sam vrlo smiren. Nisam bio umoran od putovanja, nije bilo 'jet lega'. Mogao sam uživati u obitelji.

Ali još ga vuče reket:

- Znam da sam bliže kraju nego početku karijere. Ne znam što će se dogoditi u sljedeće dvije godine. Zato planiram godinu za godinom. U ovom trenutku još uvijek uživam igrajući i vjerujem da ću moći spoznati kad će se stroj prestati okretati, kad će mi početi ponestajati daha.

A motiv je velik:

- Olimpijska medalja je cilj. Da nije tako, ne bih ni sudjelovao. Sve je moguće. Mogu je osvojiti u pojedinačnoj konkurenciji, u muškim ili mješovitim parovima. Mislim da ima šansu pobijediti u singlu. Za mene je sada teško boriti se za 'broj 1' kroz cijelu sezonu, ali na jednom turniru je sve moguće - rekao je Federer koji je u karijeri osvojio sve... Osim olimpijskog zlata.

Hawk
IZVOR