Žanr serije:

Drama, povijesni

Kreator:

Gideon Raff

Glumci:
Sacha Baron Cohen, Noah Emmerich, Hadar Ratzon Rotem

Radnja ukratko:
Šezdesetih godina prošlog stoljeća izraelski tajni agent Eli Cohen prošao je duboko u tajnosti unutar Sirije, na dugogodišnjoj misiji špijuniranja Mossada.

Radnja serije The Spy prati glavnog lika Eli Cohen ( Sacha Baron Cohen ) koji je bio top agent Mossada u Siriji tijekom Izraelsko-Sirijskih sukoba 60-tih godina prošlog stoljeća. Pratimo život Eli Cohena od njegovog novačenja, obuke pa sve do kraja njegovog angažmana kao top agenta u Siriji. Radnja je brza i bez problema seriju pogledate u dva dana pošto je sačinjena od samo 6 epizoda.

Željno sam očekivao vidjeti kako će se Sacha Baron Cohen snaći u ulozi špijuna. I moram reći da je premašio moja očekivanja. Gluma s njegove strane je bila odlična i vidimo kako se odlično snalazi u dramskim ulogama. Isto tako gluma cijele postave je odlična i definitivno jedan od boljih atributa ove serije.

Nismo imali priliku vidjeti neku dubinu likova, a razlog tome je taj što serija ima samo 6 epizoda. Taj kraći format je definitivno pridonio napetosti radnje, brzu priču i osjećaj užurbanosti. Šteta što nismo vidjeli kako se sami špijun emocionalno nosio sa svim tim napetostima i balansiranju svog osobnog života te karijere u Mossadu. Ali to donekle mogu oprostiti pošto me cijela priča prikovala za televiziju i natjerala da ju završim u što kraćem roku.

UKRATKO Serija koji je špijunski triler i u kojoj je Sacha Baron Cohen u glavnoj ulozi. Nešto što me odmah zainteresiralo i serija koja je premašila moja očekivanja. Svaka epizoda je puna akcije, napetosti i “hodanja po rubu”. Naravno, ne bih preporučio da ovu seriju koristite kao činjenične događaje toga vremena, ali kada to zanemarite i prepustite se priči, tada počinje uživanje. Kratka serija od 6 epizoda koju svima preporučujem i koju ćete završiti u najkraćem roku.



Hawk
IZVOR