Trener koji je "modre" odveo do europskog proljeća nakon 49 godina i zaradio simpatije navijača sad traži novi angažman, kao i Dinamo, no neće natrag. Barem ne odmah.

Manje od tri mjeseca nakon razlaza s Nenadom Bjelicom (48) Dinamo je opet bez glavnog trenera, njegov nasljednik Igor Jovićević (46) izdržao je samo sedam kola nastavka prvenstva prije sporazumnog raskida ugovora.

"Modri" su osigurali naslov, ali forma im je jako slaba. Samo jedna pobjeda u zadnje četiri utakmice i isto toliko postignutih golova. Potpuno drugačije nego u Bjeličine zadnje četiri utakmice (četiri pobjede).

U domu u Klagenfurtu razmatra ponude, a poznato je kako ne želi dugo odmarati, već preuzeti nekoga ovo ljeto. Želi u neku od liga "petice".

- Ponude su uglavnom iz inozemstva. Ima tu i nekih razgovora s klubovima iz liga "petice" i iz nekih manjih liga, ali vrlo atraktivnih. Vidjet ćemo što će biti u sljedećih nekoliko tjedana do početka nove sezone.

Jovićević je službeno osvojio naslov prvaka u Dinamu, ali najveće zasluge idu upravo Bjelici koji je ostavio "modre" sa 17 bodova prednosti na vrhu HNL-a. I pripisuje si taj naslov, za razliku od onoga iz 2017/18., kad je sjeo na klupu uoči finala Kupa i posljednjeg kola.

- Nitko me nije zvao na proslavu naslova, a ne bih došao ni da jest. Rastanak s Dinamom nije bio tako bezbolan da bih se sad nacrtao u Maksimiru. Ako mi pošalju medalju, prihvatit ću je. Pripada mi, ali nikoga za nju neću moliti - rekao je Bjelica za RTL i dodao:

- Nijednom treneru koji je dolazio nakon mene nije bilo lako zbog odnosa koje sam uspostavio s ljudima i igračima u klubu, moj stručni stožer i igrači podignuli su letvicu jako visoko.

Proteklih tjedana Bjelica je bio vrlo aktivan na Facebooku i stavljao na aukciju vrijedne sportske rekvizite kako bi pomogao palčićima u Petrovoj. Skupio je više od 50.000 kuna.

- Jednostavno sam ušao u to i nalazio stvari u ormaru koje sam mogao ponuditi na stranici, a onda su ljudi shvatili da sam to ja. U početku je bilo nedoumica pa sam dvojici, trojici morao u inbox poslati dokaz da sam to ja. Tako je to krenulo, a sad svi znaju da je to moj profil i rado uzimaju neke moje predmete - zaključio je Bjelica.

Hawk
IZVOR