Modrić je 22. na Realovoj listi svih vremena po broju nastupa, Boban 42. u Milanu, a najveći je trag u nekom stranom klubu ostavio Soldo. Rakitić je zasad na 300 utakmica, 34 gola i 41 asistenciji.

Ne želim gledati predaleko naprijed. Svi u klubu znaju da je Barcelona savršena za mene. Svako produljenje ugovora bilo je ispunjenje mojih želja. To i dalje želim i želim se osjećati potrebnim u klubu.

Rekao je to za španjolski Sport1 Ivan Rakitić (32), koji je u subotnjoj pobjedi 4-0 kod Mallorce odigrao drugo poluvrijeme i došao do 300 nastupa za Barcelonu. Impresivno!

Pogledajte samo ovaj niz: Luis Figo, Ronald Koeman, Hristo Stoičkov, Ronaldinho, Patrick Kluivert, zatim Luis Suarez, Miguel Angel Nadal, Philipp Cocu, Albert Ferrer, Txiki Begiristain... Asovi koji su obilježili velike ere Barcelone, a nisu doživjeli čast kao Raketa. Velikih okruglih 300.

Time je postao 20. igrač po broju nastupa u povijesti Barce, izjednačio se s Luisom Enriqueom. A 'skinut' će i Josea Ramona Alexanka (310 nastupa 70-ih godina), nisu daleko ni Pedro (321) i Jordi Alba (325), Mascherano (334) i Bakero (339).



Na vrhu vječne liste su Xavi (767), Lionel Messi (719), Andres Iniesta (674), Carles Puyol (593) i Sergio Busquets (569), a top 10 zatvara Andoni Zubizarreta (385).

U 300 utakmica Raketa je zabio 34 gola i imao 41 asistenciju, dobio 36 žutih kartona i jedan crveni (dva žuta). Barca s njim osvaja 2,25 bodova po utakmici, od čega 2,43 boda u La Ligi i 2,19 u Ligi prvaka.



Od "vatrenih" asova koji su dugo bili vjerni jednom klubu Luka Modrić 22. je na vječnoj Realovoj listi s 333 nastupa, Zvonimir Boban 42. na Milanovoj listi s 251 nastupom, a Zvonimir Soldo u Stuttgartu je odigrao 399 utakmica i četvrti je na klupskoj listi.

Na koliko će se Raketa zaustaviti?

- Planiram ostati u Barci još dugo. Naravno da morate razgovarati ako va snešto smeta, ali moji su glava i srce ovdje.

Poruka je jasna: Rakitić bi dočekao mirovinu na Nou Campu. Ali ako osjete da ga više ne žele - via Sevilla. I ondje mu je srce...

Hawk
IZVOR