Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8
    1. #1
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep

      The Mandalorian (2019.)



      IMDb 8.7/10
      173,423 votes

      Žanr:

      Akcija, avantura, fantastika, SF

      Kreator:
      Jon Favreau

      Glumci:
      Pedro Pascal (The Mandalorian), Werner Herzog (Klijent), Nick Nolte (Kuiil), Giancarlo Esposito (Moff Gideon)

      Radnja ukratko:
      Lovac na glave znan samo kao Mando (Pedro Pascal) dobije težak zadatak hvatanja pedesetogodišnjeg djeteta, koje pripada istoj vrsti kao i slavni Jedi učitelj Yoda. Kada shvati da njegov klijent (Werner Herzog), planira nauditi djetetu, Mando prekrši kodeks svoje struke i držeći se kodeksa Mandalorijanaca spasi dijete i postane odmetnik, putujući diljem galaksije kako bi spasio dijete od ostataka svrgnutog Imperija.

      Osvrt ukratko:
      Iako je značajna promjena u odnosu na ono na što smo navikli od Ratova zvijezda, The Mandalorian i dalje uspijeva ostati autentičan u svojoj originalnosti. Favreauova idejna koncepcija o hladnom, misterioznom odmetniku koji prekrši svoja poslovna načela da bi spasio dijete pokazala se kao pun pogodak i dobar početak svega onoga što bi Disney trebao dati Ratovima zvijezda. Uz izvrsnu atmosferu koja rekreira, ali redefinira scenografiju Lucasove svemirske opere, genijalnu glazbu i maestranog Pedra Pascala, The Mandalorian je ne samo ugodno iznenađenje i osvježenje, već i jedna od najboljih i najkvalitetnijih serija ove godine, koja daleko premašuje žanrovske gabarite. I naravno – beba Yoda.



      Naša ocjena:
      10/10

      *UKRATKO Iako je značajna promjena u odnosu na ono na što smo navikli od Ratova zvijezda, The Mandalorian i dalje uspijeva ostati autentičan u svojoj originalnosti. Favreauova idejna koncepcija o hladnom, misterioznom odmetniku koji prekrši svoja poslovna načela da bi spasio dijete pokazala se kao pun pogodak i dobar početak svega onoga što bi Disney trebao dati Ratovima zvijezda. Uz izvrsnu atmosferu koja rekreira, ali redefinira scenografiju Lucasove svemirske opere, genijalnu glazbu i maestranog Pedra Pascala, The Mandalorian je ne samo ugodno iznenađenje i osvježenje, već i jedna od najboljih i najkvalitetnijih serija ove godine, koja daleko premašuje žanrovske gabarite. I naravno - beba Yoda.

      Hawk
      IZVOR
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    2. #2
      pa3k avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Rijeka / Sisak
      Poruke
      7,824
      Teme
      168
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      58 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      3934
      Like (dobivenih)
      1543
      Rep
      Druga sezona završava 18.12.2020.

      Treća sezona je najavljena.

      U prilogu trailer za drugu sezonu, osobno sam pogledao 2/3 epizode druge sezone do sada, nisu mi se isticale toliko, iako je S2E1 fenomenalno izvedena.


    3. #3
      h3h3 avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2012
      Lokacija
      071
      Poruke
      362
      Teme
      44
      CHB
      25
      Spomenut(a)
      24 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      332
      Like (dobivenih)
      478
      Rep
      Serija nije pravljena ni za djecu ni za odrasle niti za široku masu. Ciljano je pravljena za Star Wars fandom koji je sam po sebi vjerovatno najveći na svijetu u ovoj industriji. A fandom je prokapao na donju pipu, prokapao bi i da je smeće samo da Filoni i Favreau nastave raditi serije i filmove, bez one sjw kuje.

      Ide Ahsoka, ide Obi-Wan, ide Boba, samo nek se snima.

    4. #4
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep
      Od orginalne trilogije, Mandalorian je vjv najbolje od SW svemira što smo dobili, one animirane stvari nisam gledao, tako da mislim samo na live-action.

      Čudesan mi taj Favreau, tip je podigao Marvel i SW na 10 stepenica više, svaka čast i Filoniju, vidi se da su obojica veliki fanovi Star Warsa i da se zabavljaju dok prave seriju, a to onda svakako rezultira dobrim reakcijama fanova.

      Izvesti finale s02 da podsvjesno bude predvidivo, ali da svejedno bude mindblowing dok se odigrava, fantastičan posao.

      Kao što i u postu iznad mene piše, Star Wars-ovi pripadajući filmovi i serije nisu za odrasle i/ili djecu, već za fanove tog svemira, tko god oni bili.

      Victoria Concordia Crescit

    5. Like pa3k se sviđa ovaj post
    6. #5
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Svako ima svoje.

      Znam da je vjerovatno za Die Hard fanove ovog svijeta svaka serija, film nesto odlicno. Mandorijan je dosta bolji u odnosu na nove Disney filmove, koji su stravicno losi po mom ukusu. Serija ova nije losa, ali za moj ukus, nezanimljiva.

      Spomenuo si animinarane stvari, slusajuci kriticare i fanove, to su vjerovatno najbolji serijali Star Wars ikad, nisam ih ni ja gledao, ali vjerujem da su dobri.

      Ova Serija je dobra, preporucujem je sigurno, e sad sto ja ne volim glavne likove koji su previse dobri, plotove nemoguce, i djecije razmisljanje to je do mene. Sto se tice Sci Fi Serija, ova Serija je par nivoa ispod The Expanse, ali samo ime koje stoji iza ove Serije cini je popularnijom od pomenute. Volio bi vidjeti neki dark take na ovaj univerzum.

      Ovo je meni generalni problem mnogih Serija, ti neki moralni giganti, hodajuci svetci. Mislim glavni lik ztvuje sve zivo, zbog bebe koju je tek nasao ? Ako se sjecam to je epizoda neka na pocetku, moralno dobro, ali nerealno da bi iko normalan tako postupio. Zato gledam medije iz zemlje izlaceceg Sunca, gdje se ne boje stavit mane, ljudske mane u glavnog lika.

      Ponovit cu, ova serija je 10 puta bolja od novih filmova, koji su realno presmjesni.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 25-12-20 at 10:38
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    7. #6
      pa3k avatar
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Rijeka / Sisak
      Poruke
      7,824
      Teme
      168
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      58 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      3934
      Like (dobivenih)
      1543
      Rep
      Sa dovršenom 8. epizodom druge sezone, moram priznati da je to 10/10 za mene.

      Što se trenutne diskusije tiče, moram se složiti sa ovime.

      Citiraj Prvotno napisano od Untitled-1 Vidi poruku
      Kao što i u postu iznad mene piše, Star Wars-ovi pripadajući filmovi i serije nisu za odrasle i/ili djecu, već za fanove tog svemira, tko god oni bili.
      Posljednje uređivanje od pa3k : 27-12-20 at 00:42

    8. #7
      h3h3 avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2012
      Lokacija
      071
      Poruke
      362
      Teme
      44
      CHB
      25
      Spomenut(a)
      24 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      332
      Like (dobivenih)
      478
      Rep
      Rogue one je bio solidan.

      Citiraj Prvotno napisano od Untitled-1 Vidi poruku
      Od orginalne trilogije, Mandalorian je vjv najbolje od SW svemira što smo dobili, one animirane stvari nisam gledao, tako da mislim samo na live-action.
      To ti je Marune greška. Jeste da ima bruku epizoda, ali je najbolji dio SW. Barem meni je Anakinova saga najzanimljivija, a filmovi tu ne pokrivaju 10%, pa Ahsoka se ne pojavljuje nikako. The Clone Wars vrijedi gledanja, Rebels već slabije.


      I ja se nadam toj drugoj strani, rekao sam i nakon što završih igricu Fallen order kako se nadam da će u budućnosti biti i priča sa druge strane. Za serije imaju Revana i Vosa, tu mogu šta hoće.

    9. Like Unravel, pa3k se sviđa ovaj post
    10. #8
      Alveus avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Feb 2019
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      6,741
      Teme
      516
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      261 post(ova)
      Označen(a)
      4 tema
      Dnevna aktivnost
      29 min
      Like (kliknutih)
      1434
      Like (dobivenih)
      3622
      Rep
      Upravo sam pogledao zadnju epizodu sezone 2. Serija je odlična i jedva čekam nastavak kao i druge serije koje su najavljene i koje će nastaviti ovu priču.

      Svakako ju preporučujem, ali ako ovo netko želi gledati a nije dio tog SW fandoma, kako bi bolje razumio neke likove, njihova podrijetla ( Ahsoka, Bo-Katan, Boba Fett, itd. ) i radnju trebao bi prvo pogledati prvih 6 dijelova originalne sage, zatim animirane serije SW Rebels i SW The Clone Wars.

      Iskreno kad sam prvi put čuo za seriju mislio sam da će radnja biti smještena prije nastanka Imperija na SW timeline-u, možda čak i prije originalne sage, ali ispada da je ipak nakon pada imperija ( nakon 6. dijela - Return of the Jedi ). Kako je originalna saga završila sada Lucasfilm i Disney žele popuniti ove dijelove priče između glavnih filmova i to mi se sviđa jer sam Star Wars počeo pratiti od kada sam vidio jednu takvu seriju odnosno Star Wars Rebels, znači za mene je to bilo prvo i nakon toga sam tek odgledao glavne dijelove i sve ostalo kako bi shvatio cijelu radnju.

       
      U SW Rebels zavolio sam lik Grand Admirala Thrawna koji mi je jedan od najdražih, ako ne i najdraži negativac u cijelom SW universe-u i s obzirom da je spomenut u Mandalorianu vjerujem da će se on pojaviti ponovo u nadloazećoj seriji 'Ahsoka', ali ovaj put ne u animiranom obliku.
      Posljednje uređivanje od Alveus : 01-01-21 at 00:20

    11. Like Unravel, pa3k se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •