Žanr serije:
Fantazija, horor, drama

Kreator:
Sam Shaw, Dustin Thomason

Glumci:
Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland

Radnja ukratko:
Serija je pravljena prema pričama Stephen Kinga i radnja se odvija u zamišljenom gradiću Castle Rock.

***U seriji doslovno nema ni jednog zanimljivog lika, a kamoli nekoga s kime bi se mogli povezati. Na početku to dakako bude The Kid (Bill Skarsgård), ali vrlo brzo i on upadne u dosadu koja okružuje sve ostalo u seriji.Dobro je, ali i to je samo za ljubitelje Kinga, što ponekad iskaču neke interesantne reference iz Kingovih djela, pa to može biti interesantno, ali kažem samo onima koji dobro poznaju Kingov opus.

***S obzirom na to da je serija antologijska možemo se samo nadati da nas u drugoj sezoni čeka nešto bolje, zanimljivije, neki novi likovi i glumci i definitivno puno više horora, kojeg ovdje nevjerojatno fali. Ako želite pogledajte seriju, donesite sami svoj zaključak jer vidim da ima pretjerano dobru ocjenu na IMDb, znači da se nekim ljudima i sviđa, ali ja (koji sam dosta veliki ljubitelj Stephen Kinga) nisam među njima. Gore sam napisao da mi je jedno od najvećih razočaranja godine, ne mislim da je serija negledljiva, nego da su očekivanja bila ogromna, a serija ih nikako nije opravdala.

***
Umjesto toga bi vam bolje preporučio drugu Kingovu seriju, koja je trenutno u svojoj drugoj sezoni, Mr. Mercedes, koja je daleko bolja serija od ove ili imamo članak s najboljim Kingovim filmovima i serijama, pa bolje otamo izaberite nešto za sebe.



Naša ocjena:
6/10

Hawk
IZVOR