Žanr serije:
Akcija, krimi, drama

Kreator:
Gareth Evans, Matt Flannery

Glumci:
Joe Cole, Lucian Msamati, Michelle Fairley

Radnja ukratko:
Priča priču o tome kako je London rastrgan burnim borbama za premoć međunarodnih bandi i iznenadnim vakuumom snage koji je stvoren kada je ubijena glava najmoćnije londonske zločinačke obitelji.

***Serija Gangs of London započinje u trenucima kada glava krimi obitelji Finn Wallace (Colm Meaney) bude ubijen. Do tog trenutka, on je držao sve Londonske bande pod svojom rukom – Irce, Ruse, Albance, Irance i druge. Svi su imali dobrih razloga da ga ubiju, a sada njegov sin Sean Wallace (Joe Cole) mora naći načina kako se nositi sa svima njima i usput saznati tko mu je ubio oca. Da se razumijemo, on je potpuno ne sposobna osoba, koja sam na trenutke izgleda kao da drži sve karte u rukama, a serija nam ga želi plasirati kao velikog vođu kojeg ćemo pratiti i za kojeg ćemo navijati iako je užasni ubojica. Međutim, on je samo jedan od glavnih likova koje pratimo, tu je i Elliot Finch (Sope Dirisu) koji se brzo uzdiže u Seanovim rangovima, a nitko ne zna odakle je točno došao.

***Gangs of London je prvi dolazak Garetha Evansa, redatelja The Raid filma, na male ekrane. Njegova borilačka koreografija u tom impresivnom trileru je poslužila kao inspiracija mnogim akcijskim filmovima, preko John Wicka do posljednjeg Star Wars filma. On je također ponavlja u ovoj seriji i to je vjerojatno njezina najbolja strana. Scene borbi su jednostavno fantastično napravljene i jedne od najboljih što sam vidio. Brutalne su, slikovite i pune raznih groznih detalja. Tu se ne radi samo o borbama prsa o prsa, isto se replicira na oružane sukobe, kao i razne eksplozije i slično – brutalne, slikovite i s hrpom zastrašujućih detalja. Vidi se da se na ovoj seriji očigledno nije štedjelo.

***Moram priznati da me serija vrlo brzo uvukla u sebe i da sam je pogledao gotovo u jednom gledanju, ali moje početno oduševljenje se ubrzo pretvorilo u razočaranja. Akcijske scene su odlične, htio sam joj samo zbog njih dati veću ocjenu, ali jednostavno ne ide. Priča je pretjerana, bedasta, likovi su više manje svi razočaravajući, a kraj je, po mom mišljenju, potpuno promašen. Ako želite pogledati neku dobru gangstersku krimi seriju na ovom popisu ćete sigurno naći bolje od ove.

Naša ocjena:
7/10



Hawk
IZVORI