Glandorf je u 19-godišnju profesionalnu karijeru krenuo u Nordhornu, nakon osam godina prešao je u Lemgo, a u Flensburgu je od 2011. S lanjskim prvakom Njemačke postao je europski prvak 2014. godine, dok je s Njemačkom 2007. bio svjetski.



Od sljedeće sezone na rukometnim bundesligaškim parketima više nećemo gledati Holgera Glandorfa (37). Četvrti strijelac u povijesti Bundeslige već je najavljivao da će mu ovo biti posljednja godina u karijeri, a odluku nije promijenio ni ovakav prisilan kraj sezone.

- Naravno da sam se htio oprostiti u svojoj dvorani pred punim tribinama navijača. No tako je kako je.

Glandorf, ispred kojeg su na vječnoj ljestvici samo Kyung-Shin Yoon (2908), Lars Christiansen (2875) i Jochen Fraatz (2683) zabio je 2406 golova u 543 odigrane utakmice, a ako se gledaju samo golovi iz igre, bez sedmeraca, tu je broj jedan.



- Za mene je Holger jedan od najboljih ljevaka u povijesti Bundeslige. Kao osoba je izniman, veoma skroman i uvijek čvrsto na zemlji. Gotovo da me boli što se mora ovako oprostiti - žali i Dierk Schmäschke, predsjednik Flensburga.

Glandorf je u 19-godišnju profesionalnu karijeru krenuo u Nordhornu, nakon osam godina prešao je u Lemgo, a u Flensburgu je od 2011. S lanjskim prvakom Njemačke postao je europski prvak 2014. godine, dok je s Njemačkom 2007. bio svjetski.

Naravno da je i Flensburg mislio unaprijed pa je na njegovo mjesto već iz Leipziga doveo Franza Sempera koji će praviti društvu Norvežaninu Rødu. Ali pojačanje broj jedan na sjeveru Njemačke jest Mads Mensah Larsen...

Hawk
IZVOR