Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Vidi rezultate ankete: PLANIRATE LI OTIĆI ILI OSTATI U VAŠOJ ZEMLJI?

    Glasači
    45. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • VEĆ ŽIVIM I RADIM U INOZEMSTVU

      5 11.11%
    • OZBILJNO RAZMIŠLJAM O ODLASKU

      11 24.44%
    • JOŠ NISAM SIGURAN/NA

      7 15.56%
    • OSTAJEM, UKOLIKO SE STVARI NE POGORŠAJU

      11 24.44%
    • DEFINITIVNO OSTAJEM U SVOJOJ ZEMLJI

      11 24.44%
    Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 11 do 20 od 23
    1. #11
      Alek Cortez avatar
      alek>lcn
       
      Zakon
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Srbija
      Poruke
      12,357
      Teme
      354
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      267 post(ova)
      Označen(a)
      29 tema
      Dnevna aktivnost
      15 min
      Like (kliknutih)
      1705
      Like (dobivenih)
      4551
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od wow its nitroto Vidi poruku
      Od malena planiram odlazak iz ove države, ne vidim ljepše i bolje mjesto za život od grada u kojem živim - Pula.Ali u zadnjih godinu dana gotovo svaki dan razmišljam o odlasku poceti raditi možda i nešto slabije placeno nego šta sad radim ali da pocnem nešto stvarati vani, jer ova država svakom godinom sve dublje tone.

      Srećom od malena sam bio pametan(barem po mom mišljenju) i nikad nisam išo na fakultet nego na završio trogodišnju školu, jer smatram da u ovoj državi fakultet ti malo znači ako nemaš neku vezu ili nekog ko ce te "pogurati" da se zaposlis u tome šta si završio.I smatram da danas mnogi mladi ljudi idu na fakultete bez ikakvog kruga nego žele sebi,roditeljima i svima "mazati" oči da oni kao idu na neki faks, imaju jako puno za učiti i zbog toga ne stignu raditi uz faks (naravno to se ne odonosi na one koji stvarno rade i sami financiraju sebe faks i sve vezano uz to.)
      Aha po tvom misljenju trogodisnja daje vise mogucnosti od fakulteta, dobro rezonujes.
      RESPECT: Joca Botinec !!!!!!!!
      EX: LCN Šef ~~ NOW: LCN Black Lista

    2. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    3. #12
      toMa avatar
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Oct 2012
      Poruke
      19,042
      Teme
      877
      CHB
      110
      Spomenut(a)
      130 post(ova)
      Označen(a)
      10 tema
      Dnevna aktivnost
      13 min
      Like (kliknutih)
      3021
      Like (dobivenih)
      3362
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Hrvatska, glasao sam za opciju da razmišljam ozbiljno o odlasku u inozemstvu. U ovoj godini sam doživio na poslu veliku nepravdu i shvatio sam kako naša država funkcionira.


      Radite li već ili se još školujete?
      Trenutno sam nezaposlen nakon 3 godine.


      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom? -
      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?
      Nisam zadovoljan. U mom gradu je jako mala plaća, a sa njom se ne mogu osamostalit, jedino da dignem kredit hahah što je budućnost svakog čovjeka na Balkanu.


      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      Meni je Hrvatska odlično mjesto za život, imaš sve što ti je potrebno. Imamo predivno more, šume, nizine.. Eto na moru sam bio 3 godine, lijepo je preko ljeta, tad je život ekstra, al preko zime je pustoš. Trenutno sam u Slavonskom Brodu, društvo je tu, šume, nizine, roštilji, sve je top, al za nešto uradit od svog života treba duže vremena, tako da planiram otići radit u inozemstvo i vratit se kući nakon 5 6 godina.


      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      5


      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?
      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?
      Svejedno mi je koja država, al volio bih obići država što više, proputovat svijet. Ne bih se u neku državu selio za stalno, nego privremeno.


      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?
      Irska. Tako mogu samo reći po pričama kojima čujem, ne mogu sada nešto reći koja država jer nisam bio nigdje..

    4. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    5. #13
      Andrés avatar
      Datum pristupanja
      Jun 2012
      Lokacija
      Reykjavik, Iceland
      Poruke
      13,694
      Teme
      1284
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      224 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      13196
      Like (dobivenih)
      5480
      Rep
      Glasao sam za prvu opciju. Živim i radim u Reykjaviku više od 2 i pol godine i jako sam zadovoljan sa životom, poslom i ljudima ovdje.

      Dopalo mi se to što cijene radnike izvana, daje im se prilika da napreduju u firmi. U godinu dana rada se može napredovati od običnog radnika do voditelja/šefa (a kada si šef, plaća je odlična), ali opet zavisi koliko si dobar i koliko si zainteresiran za taj posao.

      Na Islandu su zime duge, mračne i hladne ali da se naviknuti na to. Zato po ljeti je dan po 18-20 sati, uvijek se vidi i jako je toplo.

      Moje mišljenje je da se može lijepo živjeti i uspjeti u nečemu na Islandu ukoliko ste zainteresirani i ukoliko ne odustanete kada je teško.

      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?
      Nisam baš išao nigdje osim na Island, tako da ne znam. Ali koliko čujem od frendova koji su otišli, Irska, Švedska, Norveška i Danska su jako dobre zemlje gdje bi se moglo otići, zaraditi dobar novac i uživati.

    6. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    7. #14
      Gunner avatar
      Victoria Concordia Crescit
       
      Posrano
       
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Hrvatska,Sibenik
      Poruke
      12,891
      Teme
      814
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      204 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      3153
      Like (dobivenih)
      3797
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od wow its nitroto Vidi poruku
      Srećom od malena sam bio pametan(barem po mom mišljenju) i nikad nisam išo na fakultet nego na završio trogodišnju školu, jer smatram da u ovoj državi fakultet ti malo znači ako nemaš neku vezu ili nekog ko ce te "pogurati" da se zaposlis u tome šta si završio.I smatram da danas mnogi mladi ljudi idu na fakultete bez ikakvog kruga nego žele sebi,roditeljima i svima "mazati" oči da oni kao idu na neki faks, imaju jako puno za učiti i zbog toga ne stignu raditi uz faks (naravno to se ne odonosi na one koji stvarno rade i sami financiraju sebe faks i sve vezano uz to.)
      Prva rečenica mi je sum-up cijelog ostatka paragrafa.
      Sve to ovisi. Ljudi su našem prostoru imati mentalitet za sve je kriva država, a za ništa mi. Ima istine i u tome da idu stvari preko veze, ali sve ovisi koje poslove gledaš. Sumnjam da gledaš poslove neke u upravama i što ja znam di jer da jesi onda subjektivno ne možeš to komentirat s obzirom na završenu srednju stručnu spremu. Istina i bez fakulteta se može živjeti, ali izuzetci su koji uspiju. Primjera radi ću dati Krešu (Filozof) za kojeg ne znam koliko točno zarađuje, no smatram da je on svojom voljom sam sebe izvukao i pretpostavljam da se sad ne misli u dućanu oće uzet 10dag parizera ili 10dag pršuta.
      Diploma na fakultetu ti ništa ne znači za posao ako ga ti ne znaš obavljati. Fakultet je da te preusmjeri na nešto što te zanima te ti daje možda (recimo) 30% znanja, a sve ostalo je što ti dobiješ svojim trudom i radom.
      Nije med i mlijeko ni vanka. Prijatelj mi radi u Njemačkoj gdje ima plaću 1200€ kao dostavljač namještaja. Kad poplati stan, režije, hranu njemu ostane 200€. S tih 200€ ne može puno u Njemačkoj, ali kad dođe ode na odmor njemu je dovoljno. Meni su to sve mali iznosi da se patiš kroz cijelu godinu, da napustiš rodbinu i prijatelje za takve iznose.
      Zadnjih godina EU dosta financira razne projekte te stručno osposobljavanje za raznorazne programe. Jesi li se možda raspitivao o tome? Ili je i to treba biti preko veze pa da te se pogura da se prijaviš za te stvari? Smiješno mi je kako većina ljudi komentira, a ništa ne poduzima po nekom pitanju. Sve je stvar perspektive. Ako si voljan raditi te si mlad onda ti ne bi trebao biti problem naći način financiranja. Govorim konkretno za tebe jer si rekao da si pametniji što si završio trogodišnju školu pa pretpostavljam da te nije briga koji posao želiš raditi..
      Naravno, na burzi ima dosta ljudi i sa završenim diplomama. Istina, ima ljudi koji i studiraju samo da iskušaju studentske dane, ima ljudi i koje si ti tako opisao, no u mom okrugu svima je cilj završiti faks sa ciljem zapošljavanja. "imaju jako puno za učiti i zbog toga ne stignu raditi uz faks" - ima i studenata koji stvarno jednostavno ne stignu.. za primjer ću reći medicinu.

      Da su svi mišljenja kao ti kako se jedna država uopće može popraviti? Sve je na nama mladima. Neće zauvijek biti duopol SDP HDZ i razmišljanje kao stado ovaca. Nije ni SAD više zemlja snova, a opet većina želi tamo. Studentski dugovi, hipoteke na kuće.. Ljudi cijele živote rade da otplaćuju kredite. Stopa samoubojstava kolika je tamo, a kolika kod nas? Sve te neke stvari nitko ne razmatra s društvenog aspekta ni financijskog nego se gleda ehh vidi imam 3000$ plaću, a to što stan u predgrađu dođe 1000$ za podstanarstvo + režije se ne gleda te još dodatno troškovi koji dođu s tim. Naravno, ne kažem da je Hrvatska bolja od SAD-a, ali kakva je inteligencija tamo i drago mi je što sam rođen na brdovitom Balkanu
       
      HEHE

    8. Like Tallulah Hiykin, Mar$el se sviđa ovaj post
    9. #15
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Hrvatska, ma nisam siguran/ukoliko se pogorša.


      Radite li već ili se još školujete?
      Radim godinama.


      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Da.


      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?
      //, bilo je do korone gdje god.


      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      Bilo mi je fakat lijepo do ove korone...


      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      5 - kako si napraviš tako ti je.


      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?
      Nisam vani radio.


      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?
      Nisam glasao, ali to su ove susjedne u koje bi možda išao A, DE, SW, SLO.


      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?
      U svakom slučaju najbolje ti je tu gdje si odrastao, živio, stekao prijatelje/ljubavi, gdje su svi tvoji itd. Ali mislim da je svako od nas makar u srednjoj razmišljao nekad o odlasku u inozemstvo, čak Ameriku, sanjao taj neki Američki san, ali...

      Mislim da je domovina - domovina.
      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    10. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    11. #16
      Tonća avatar
      #24.12.2012
       
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Hercegovina
      Poruke
      14,757
      Teme
      593
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      262 post(ova)
      Označen(a)
      12 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      4852
      Like (dobivenih)
      4478
      Rep
      Kratko jasno ostajem. Vratit cu se ako odem na koju godinu negdje
      Posljednje uređivanje od Tonća : 22-05-20 at 10:47

    12. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    13. #17
      Picman avatar
      Stop! Or my mom will shoot!
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Dec 2016
      Lokacija
      Čakovec
      Poruke
      1,665
      Teme
      107
      CHB
      350
      Spomenut(a)
      42 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      8 min
      Like (kliknutih)
      881
      Like (dobivenih)
      598
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Dolazim iz Hrvatske, najsevernijeg grada Mursko Središće. Glasao sam za opciju [Definitivno ostajem u svojoj zemlji]

      Radite li već ili se još školujete?
      Radim od svoje 19 godine, te sam veoma sretan sto sam postigao u ovih 24 godine. Školovao sam se za vozača motornog vozila koja je trogodišnja skola, te odmah nakon srednje sam upisao prekvalifikaciju za zanimanje vatrogasac i time postao profesionalni vatrogasac. Kako je teško se zaposlit u državnoj firmi, 4 godine sam vozio šleper i prošao više od pola europe i vidio dosta toga. I život vani i tu, pa ga mogu i usporedit. Netko ce reci da je Njemacka obecana zemlja, po placama i po višim standardima naspram Hrvatske. Slažem se, gore je stvarno što se toga tiće odlicno. Ali to sve, moci ces si omogucit ako dobro znas njemacki i mozes dobro pregovarat za placu i sve ostalo, a drugo ako se zaposlis kod njemca. Jer po pricama kolega koji su otisli gore vozit za balkanske vlasnike, vecina ih se vratila natrag jer su bili skoro na istoj placi kao i doma. Nije bilo isplativo. Tako da za mene je domovina gdje sam se rodio, tu cu radit, tu cu i umrijet (osim ako necu bit negdje na ljetovanju vani )

      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?
      Radim vec 6 godina, od toga sam 4 vozio sleper po europi, dok zadnje 2 godine radim kao profesionalni vatrogasac u vatrogasnoj postrojbi. Placa je upola manja, ali ako mogu prezivjet trgovke sa minimalcom placom, ili neke zene koje rade kao švelje, mogu i ja sam 5000+ kn

      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      Veoma sam zadovoljan, ali svi znamo da uvijek moze biti jos i bolje

      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      5+

      Mojih Iskrenih 20: KLICK


    14. Like Mar$el, Gunner, Andrés se sviđa ovaj post
    15. #18
      Raskolnikov avatar
      And all I loved, I loved
      alone.
       
      Zgodno
       
      Datum pristupanja
      Mar 2012
      Lokacija
      City of Angels
      Poruke
      6,472
      Teme
      226
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      68 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      960
      Like (dobivenih)
      834
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Bosna i Hercegovina. Ozbiljno razmišljam o odlasku jer ne vidim svijetlu perspektivu.

      Radite li već ili se još školujete?
      Radim i školujem se

      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Ne.

      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?

      Ne.
      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      2/10
      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite?
      (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      Volim ovu zemlju, prezirem ovu državu.


      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?
      Skandinavija, Njemačka, Austrija.

      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?
      Zanatlije hvatajte se Njemačke, akademci ciljajte na Skandinaviju
      May the rotting flesh of kings feed the Earth.


    16. Like Mar$el, Andrés se sviđa ovaj post
    17. #19
      Ignashov avatar
      Mala da li si ti Bosna, pošto
      si Jedna Jedina ?
       
      Zlobno
       
      Datum pristupanja
      Oct 2012
      Lokacija
      Republika Bosna
      Poruke
      3,078
      Teme
      144
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      1292
      Like (dobivenih)
      479
      Rep
      Dolazim iz Bosne i Hercegovine, trenutno završavam srednju školu te ne planiram ubrzo napuštati domovinu. Ako se ne budem snašao ovdje, definitivno ću potražiti "napolju" neko rješenje.



    18. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    19. #20
      Galardo Scaletta avatar
      Datum pristupanja
      Jan 2015
      Lokacija
      München,Deutschland
      Poruke
      12,572
      Teme
      305
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      22 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      5 min
      Like (kliknutih)
      2021
      Like (dobivenih)
      1846
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Hrvatska,glasao sam-već živim i radim u inozemstvu


      Radite li već ili se još školujete?
      Radim već 5 godina


      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Pa nemogu reć u potpunosti ali u svakom slucaju mi je bolje nego u Hrvatskoj


      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      Zlatna sredina


      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite?
      (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno) 5

      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli? Njemacka




      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje? Pa pomeni mislim da su najbolje skandinavske zemlje ili zemlje u razvoju poput kanade .

      Nešto za dodati: Pa eto nevidim se baš u skorije vrijeme u inozemstu nije to baš tako bajno kao što neki pricaju .Planiram odraditi mozda jos 2-3 godine i vratiti se u Domovinu

    20. Like Mar$el se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •