Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Vidi rezultate ankete: PLANIRATE LI OTIĆI ILI OSTATI U VAŠOJ ZEMLJI?

    Glasači
    45. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • VEĆ ŽIVIM I RADIM U INOZEMSTVU

      5 11.11%
    • OZBILJNO RAZMIŠLJAM O ODLASKU

      11 24.44%
    • JOŠ NISAM SIGURAN/NA

      7 15.56%
    • OSTAJEM, UKOLIKO SE STVARI NE POGORŠAJU

      11 24.44%
    • DEFINITIVNO OSTAJEM U SVOJOJ ZEMLJI

      11 24.44%
    Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 23
    1. #1
      Mar$el avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Jun 2009
      Poruke
      13,918
      Teme
      630
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      260 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      3288
      Like (dobivenih)
      10393
      Rep

      |~ Planirate li otići ili ostati u Vašoj zemlji? ~|

      Otići ili ostati?



      Ususret izglednom globalnom ekonomskom padu koji se obično najgore odrazi na srednje-slabije razvijene zemlje,
      među koje spadaju i zemlje Balkana,

      otvaram temu za CH forumaše koji su većinom mladi ljudi iz ovih krajeva, a na sve nas se ovo pitanje najviše dotiče.

      Loše odluke naših starih plaćamo mi, te je ostavljen težak izbor, ostati i boriti se, ako uopće ima smisla, ili potražiti bolji život u uređenijem društvu.

      Anketa je podijeljena na 5 opcija, s opcijom br. 5 za one koji već rade i žive u inozemstvu, 3 kao opcijom za neutralce, te 1 za one koji planiraju ostati u svojim zemljama. Ukoliko naginjete jednoj ili drugoj strani, za Vas su tu opcije 4 (za one koji naginju odlasku) i 2 (za one koji naginju ostanku).


      Kao i inače, uz anketu dodajem i nekoliko pitanja za eventualnu debatu u komentarima.

      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?

      Radite li već ili se još školujete?

      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?

      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?

      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)

      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?
      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?

      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?


      Ukoliko imate još nešto za dodati, slobodni ste u komentarima.

      Ankete se otvaraju, te zatvaraju svakog utorka.
      Pravo komentiranja imaju svi korisnici foruma.
      Rasprave su dobrodošle, no zabranjeno je poticanje bilo kakve vrste svađe.
      Posljednje uređivanje od Mar$el : 21-05-20 at 08:56

      Victoria Concordia Crescit

    2. Like Alex Martinez, Andrés, Hawk se sviđa ovaj post
    3. #2
      RIKI avatar
      Datum pristupanja
      May 2009
      Lokacija
      Los Angeles
      Poruke
      19,527
      Teme
      735
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      668 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      4607
      Like (dobivenih)
      8998
      Rep
      Definitivno ostajem, nemam namjeru bježati.

    4. Like Mar$el, Filipovski se sviđa ovaj post
    5. #3
      Filipovski avatar
      Zlobno
       
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Zenica
      Poruke
      5,278
      Teme
      302
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      7 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      614
      Like (dobivenih)
      2350
      Rep
      Definitivno ostajem.

    6. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    7. #4
      Alek Cortez avatar
      alek>lcn
       
      Zakon
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Srbija
      Poruke
      12,358
      Teme
      354
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      267 post(ova)
      Označen(a)
      29 tema
      Dnevna aktivnost
      15 min
      Like (kliknutih)
      1706
      Like (dobivenih)
      4552
      Rep
      Nikad ne bih i nikad necu napustiti svoju zemlju
      Moze se reci da sam jako zadovoljan zivotnim standardom
      RESPECT: Joca Botinec !!!!!!!!
      EX: LCN Šef ~~ NOW: LCN Black Lista

    8. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    9. #5

      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Poruke
      10,051
      Teme
      19
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      13 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      312
      Like (dobivenih)
      642
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      -Iz Srbije sam, nazalost. Ovo je jedna velika banana od drzave gde nema sanse da ce ikad biti boljitka. Glasao sam da ozbiljno razmisljam o napustanju i ako je moguce opciji da se nikad ne vratim. Ne mogu istinski da podnesem ovu drzavu, ovaj sistem i pre svega ovaj nepismeni narod.

      Radite li već ili se još školujete?
      -Zavrsio sam svoje skolovanje pre 4 godine, trenutno radim pa stanem i tako u krug.

      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?
      -Radio sam do pre nedelju dana u firmi koja se bavi prodajom sportske opreme, regionalnim liderom cak sta vise i ne mogu da vam opisem recima koliko sam razocaran u sistem rada, to jest nedostatak istog. Sef mi je bio neki brdjanin s Durmitora koji nema 8 razreda osnovne skole jer je naravno njegov kum mudo u firmi pa se moze. Dao sam otkaz jer mi je skinuto 30% od plate, receno nam je da ce nam se to sto je oduzeto vratiti nakon sto se ukine vanredno stanje. Mozete da pogodite sta nam je receno nakon sto je ukinuto vanredno stanje . Uz to smo morali iz svog dzepa da se snalazimo za prevoz, i za to je receno da kada bude plata da ce nam dati sav novac koji smo potrosili na gorivo, naravno i od toga smo se pozdravili. Kap koja je prelila casu jeste njegovo izdrkavanje i bahacenje i prinudno zadrzavanje na prekovremeni rad, na sta ja nisam hteo da pristanem, te sam momentalno nakon sto se vanredno stanje ukinulo najavio da dajem otkaz, to jest, da ne mora da mi se produzava ugovor.

      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      -Zivim sa svojima srecom, stambeno sam situiran, oba roditelja rade, radio sam i ja do pre nedelju dana, zivi se koliko-toliko normalno, uspevamo da poplatimo sve dazbine i da se prehranimo, to je valjda najbitnije. Za luksuz poput automobila i letovanja/zimovanja smo se odavno pozdravili ali ja ne zalim za time jer me nikad to preterano nije ni zanimalo.

      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      -1. Apsolutno nista me ne vezuje za ovu drzavu. Lokal-patriota sam, volim svoj Beograd, ali na tome se sve zavrsava.

      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?
      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?

      -Realno, prihvatio bih bilo koju zemlju u kojoj bih mogao iole normalno da zivim i da ne moram da gledam jednu te istu osobu (pretsednika) 24/7 na svim mogucim televizijama i drustvenim mrezama. Ovo sto on radi je cista definicija pokusaja diktature, samo sto mu malo ne ide.

      Kada bih mogao da biram, to bi najverovatnije bio ili Japan, ili Sjedinjene Americke Drzave.

      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?
      -Austrija i Slovenija mi se nekako cine kao najprimamljivije drzave za mlade. Mozda Norveska ili Svedska ali ono, tamo je vec pun k migranata tako da bi pronalazak konkretnog posla bio malo tezi.

    10. Like Mar$el, pvlnsc, Gunner, Tallulah Hiykin, s0beit_ se sviđa ovaj post
    11. #6
      Alessandro Valeri avatar
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      May 2012
      Poruke
      1,495
      Teme
      112
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      39 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      3 min
      Like (kliknutih)
      1519
      Like (dobivenih)
      1219
      Rep
      Bio sam nešto kratko vani i nije mi se svidjelo, ali uvijek sam otvoren za sve opcije

      Nikad ne znaš šta sutra nosi ...



    12. Like Mar$el se sviđa ovaj post
    13. #7
      Candy avatar
      Exeptio regulum confirmat.
       
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Nov 2011
      Lokacija
      Hrvatska
      Poruke
      9,579
      Teme
      650
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      101 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      41 min
      Like (kliknutih)
      2810
      Like (dobivenih)
      1915
      Rep
      Vec duze vrijeme razmisljam o odlasku negdje vani raditi , kao što kazu idi dok si mlad treba iskoristiti priliku i probati neke nove stvari/prilike za posao/život..



      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?


      Hrvatska

      Radite li već ili se još školujete?

      Radim već četri godine

      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?

      Posao nije baš sjajan jer se radi vikendom , blagdanima itd.. a o placi da ne pricam nikakva tako da baš i nisam zadovoljan ali uvijek može bolje pa tako da odlazak negdje van ili potražna za boljim radnim mjestom uvijek .

      Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?

      Radim , odgovor na ovo pitanje je Da i Ne .. zbog toga jer nude poslove obecavaju velike place a poslije te je..bu kako god oni hoce obecaju brda i doline

      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?

      Nije loše , ali uvijek kao i svugdje može bolje .

      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)

      4

      Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?

      Nisam jos nigdje , ali planiram .

      Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?

      Njemačka ili Novi Zeland.

      Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?

      Njemačka/Austrija više manje vecina mladih a ostalih generacija odlazi tamo .
      Posljednje uređivanje od Candy : 21-05-20 at 03:13

    14. Like Mar$el, Tallulah Hiykin, Picman se sviđa ovaj post
    15. #8
      Gunner avatar
      Victoria Concordia Crescit
       
      Posrano
       
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Lokacija
      Hrvatska,Sibenik
      Poruke
      12,891
      Teme
      814
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      204 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      3154
      Like (dobivenih)
      3797
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
      Iz Hrvatske sam, točnije Šibenik. Glasao sam za 4. opciju jer se u životu nikad ne zna što se može dogoditi. Iskreno sretan sam sa svojim životom u Dalmaciji. Živim u Šibeniku, a preko godine studiram u Splitu. Trenutno ne vidim smisao da se ide igdje van granica bez neke konkretne diplome (TE JOŠ VIŠE ZNANJA). Raditi u inozemstvu bez škole je isto kao i ovdje. Jedina razlika je kad se vratiš u rodnu zemlju što ćeš se moći malo isprsit pred svima i ajmo za motiku opet nazad do idućih 10ak dana sezone. Da se ne uvrijedi ostali dio Balkana mišljenja sam za Dalmaciju. Barem što se tiče naš mladih poslova ima na izvoz. Ako želiš zaradit imaš sezonu i sezonske poslove. Ako želiš raditi preko godine i student si imaš i te opcije. Za ostatak mladog naroda objektivno ne mogu pričati, ali mogu reći za svoje prijatelje koji nisu uopće krenuli na fakultet da su se bome dobro snašli te im čak nekad i zavidim na tome.
      Pobjegao sam malo od teme. Htio sam reći samo da planiram cijeli svoj život provesti uz Jadransko more, a gdje će me budućnost odvesti to ne mogu znati. Da mogu ne bi život zanimljiv bio. Svakako zanima me kako je živjeti vanka i kakav je mentalitet kad nisi okružen mentalitetom koji ovdje prevladava. Zato mi je u planu i iskoristiti prednost fakulteta da odem studirati 1 semestar vanka preko Erasmus projekta. Neko životno iskustvo kroz koje opet možeš doživjeti bar kako je zapravo "preko granice".


      Radite li već ili se još školujete?
      I dalje studiram informatiku i još će tako biti naredne 2 godine (ako ne i više ako nastavim pisati ove postove).

      Poslovi u RH
      Kako sam već rekao studiram te iskorištavam studentska prava u stilu da radim preko student ugovora. Nađe se uvijek poneki poslić ako si voljan raditi i iz godine u godinu se postavljaju sve bolji uvjeti ( povećanje min. satnice). Kad pogledam da sam prije koju godinu imao 20kn satnicu u usporedbi s ovom koja je sad 25.39kn (??) to je uvelike napredak.
      Kad pogledam brata koji nema neku školu ni struku te ima plaću cca 800-900€ na pumpi smatram to i više nego dobrim za naše standarde.
      Ako se okrenem na starije ljude koji nemaju školu njima se već teže zaposliti. Ono što je problem s našom državom su mizerne mirovine i mislim da je to u većine starijeg stanovništva glavna tema za dobiti čir na želudcu. Problem je ako radiš na minimalcu što ne možeš ostaviti za crne dane i mirovinu. Nažalost, ima i previše takvih situacija, ali valjda neće nagore.
      Sve ovo pričam subjektivno. Rodio sam se tu gdje jesam. Da sam bio malo zapadnije, malo sjevernije možda bi bila druga priča. Ovako sam ponosan što živim tu i što vidim kroz što su sve moji prošli za izgradnju boljeg sutra. Od snalaženja u životu do samog odgoja. Ne bih ništa promjenio jer sam zadovoljan što se tiče svega kako sam izgrađen u osobu. Imam sreće što su moji bez škole se izborili za svoje bolje sutra, za bratovo i moje bolje sutra, za buduću nam djecu bolje sutra itd.. Nije da se ima novca za luksuzne stvari ili nešto, ali nikad mi ništa u životu nije falilo.

      Život u RH
      Osobno volim "fjaka" mentalitet. Odradiš svoje kroz jutro i popodne te udari fjaka i odeš u đir (ili obrnuto). Ukratko. Gore sam se već raspisiva za ovo.

      Koliko volim RH?
      4 - Najviše zbog usta**, par**zana (ciao bella) i če**ika. Neću objašnjavat. Tko zna zna

      Inozemstvo
      Ironično, privlači me još od malih nogu Skandinavija. Hladno sve, od vremena do ljudi, ali nešto mi ima u njoj.
      Da biram po mentalitetu nekom vjerojatno bih za Kanadu.
      Da biram po mentalitetu, svojoj struci, tehnologiji i ekologiji definitivno Japan.
      Da nemam struku vjerojatno bi to bila Njemačka, Austrija ili Irska.
      Sve u svemu u planu mi je ostati u Hrvatskoj. Odlučio sam se za struku u kojoj mogu uvijek naći neki posao danas te još više u budućnosti te se nadam da će mi Japan, skandinavske zemlje, Njemačka, Grčka, Japan, Kanada (etc.) biti samo zemlje koje će mi biti u planeru za posjetu
      Posljednje uređivanje od Gunner : 21-05-20 at 03:34
       
      HEHE

    16. Like Mar$el, Tallulah Hiykin, pvlnsc, Picman se sviđa ovaj post
    17. #9
      pyrozeN avatar
      1950
       
      Datum pristupanja
      Sep 2010
      Poruke
      16,294
      Teme
      674
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      48 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      11056
      Like (dobivenih)
      3974
      Rep
      Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?

      BiH

      Radite li već ili se još školujete?
      Radim

      Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
      Jesam


      Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
      Nisam nikako zadovoljan

      Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite?
      (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
      5




      Trenutno ne razmisljam o odlasku, ali ako se nastavi ovako a hoće, vjerojatno hoću jednog dana
      FAF since 28.6.2013.
      Tom Barry


    18. Like Mar$el, Tallulah Hiykin se sviđa ovaj post
    19. #10
      Tallulah Hiykin avatar
      God is Great ✝
       
      Datum pristupanja
      Feb 2020
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      552
      Teme
      6
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      0 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      151
      Like (dobivenih)
      114
      Rep
      Od malena planiram odlazak iz ove države, ne vidim ljepše i bolje mjesto za život od grada u kojem živim - Pula.Ali u zadnjih godinu dana gotovo svaki dan razmišljam o odlasku poceti raditi možda i nešto slabije placeno nego šta sad radim ali da pocnem nešto stvarati vani, jer ova država svakom godinom sve dublje tone.

      Srećom od malena sam bio pametan(barem po mom mišljenju) i nikad nisam išo na fakultet nego na završio trogodišnju školu, jer smatram da u ovoj državi fakultet ti malo znači ako nemaš neku vezu ili nekog ko ce te "pogurati" da se zaposlis u tome šta si završio.I smatram da danas mnogi mladi ljudi idu na fakultete bez ikakvog kruga nego žele sebi,roditeljima i svima "mazati" oči da oni kao idu na neki faks, imaju jako puno za učiti i zbog toga ne stignu raditi uz faks (naravno to se ne odonosi na one koji stvarno rade i sami financiraju sebe faks i sve vezano uz to.)
      "Expecting the world to treat you fairly because you’re an honest person is like expecting the bull not to charge you because you’re a vegetarian."


      FR / DM : nitroto RP: Tallulah Hiykin

    20. Like Mar$el se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •