Glasao sam jos i prije par dana ali nisam imao vremena ostaviti komentar .

Prvo cu reci koju recenicu a onda cu prijeci na odgovaranje na pitanja ankete .

Kao prvo bi rekao , ovakve ankete mi se itekako svidjaju jer ovako ima svatko od nas priliku ispricati jedan mali dio svoje zivotne price . Sto je top . Pohvale za anketu .

U mome slucaju , radio sam u jednoj tvornici alatnih strojeva u blizini Zagreba prije . Posao kao posao je bio ok , uvijeti na poslu su bili jako losi ali posao mi se itekako svidjao jer me i zanimao . U tom poslu sam dosta nauco oko alatnih strojeva i rukovanjem istim . No , kao sto nitko od nas ne radi za jedno " hvala " nisam tako niti ja . Jednostavno je plata bila premala . Da je plata bila koliko-toliko dobra , mozda bi i dan danas tu radio . Ne znam , mozda , mozda ne ...

Prvi i onaj pravi razlog mog odlaska u inostranstvo je bio iskljucivo financijske prirode . No medjutim , sa vremenom kojega sam vec proveo u svojoj " novoj domovini " sam stekao itekako veliku povezanost sa tom zemljom i tim ljudima . Ne kazem da sam ovo sve iza sebe zaboravio i da ne volim , dapace , dolazim na godisnji odmor u redno u svoju domovinu . Trenutno sam na godisnjem odmoru u HR i uzivam u drustvou svojih ljudi .


Iz koje zemlje potječete, te zašto ste glasali za odabranu opciju?
Potjecem iz Hrvatske i glasao sam za tu opciju koja je cinjenica , da sam vec otisao .
Gore iznad u navedenom tekstu sam i naveo razlog . Prvi razlog je bio financijske prirode a kasnije se to razvilo u zivot a ne samo na financije .

Radite li već ili se još školujete?
Radim vec 4/5 godina u inostranstvu . Sto se tice skolovanja , nisam se skolovao dalje u smislu nekakvog zvanja vec u smislu rukovanju pojedinim strojevima ( razne vozacke dozvole ) .

Ukoliko radite, jeste li zadovoljni svojim poslom i plaćom?
Zadovoljan sam i sa jednim i sa drugim . Radim kao industrijski mehanicar a oko plate se ne mogu niti najmanje pozaliti .

Ukoliko ne radite, jeste li zadovoljni ponudom poslova u Vašoj zemlji?
Radim ali ostavit cu i ovdje jedan komentar . Posla ima svugdje , samo je pitanje tko je za kakav posao od nas i kome se sto isplati . Nismo svi isti , svako pise svoju zivotnu pricu .

Koliko ste zadovoljni svojim životom u Vašoj zemlji?
Pa gledajuci da zivim ovdje svega 5 godina , zadovoljan sam . Naravno da je bilo situacija na koje sam se morao postepeno prilagoditi i naviknuti na njih ali sve u svemu , dobro je .

Od 1 do 5 ocjenite svoju zemlju prema tome koliko ju volite? (5 kao najviše, 1 kao nimalo)(pitanje patriotizma, ako nije jasno)
Cista 5-ica . Volim svoj narod i svoje mjesto gdje sam odrastao i vrlo se rado vracam .

Ukoliko ste već otišli, u koju zemlju ste otišli?
Otisao sam u Njemacku ( pokrajina Bavarska ) , tocnije u grad Regensburg . Pregrasan " starinski " grad od nekih 180 000 stanovnika . Ne premali a i ne prepun . Taman , sto bi se reklo .

Ukoliko ste glasali za odlazak, u koju zemlju biste željeli preseliti?
Vec sam otisao ... hehe

Neovisno o tome nalazite li se tamo ili ne, koju zemlju smatrate najboljom za mlade s Balkana koji žele otići dalje?

Nema univerzalne zemlje za sve nas . Kao sto sam vec rekao , svako pise svoju zivotnu pricu i svatko od nas ima drugacije misli i zelje za sebe u buducnosti . Naravno , kada pricamo o " boljem zivotu " , tu se uvijek spominju zemlje tipa : Njemacka , Svicarska , Norveska itd ... ali gledajte , ako netko nadje svoj zivotni mir i ostvari sve svoje zelje u naprimjer Bugarskoj , zasto ne ? Nismo svi isti ...