Katalonski Sport na svojoj današnjoj naslovnici donosi najavu o dvostrukoj razmjeni: Pjanić i De Sciglio u Barcelonu, Todibo i Rakitić u Juventus. Barca je klub u kaosu i velikim problemima.



Šest godina je na Nou Campu. Osvojio je četiri Primere i četiri Kupa kralja, dva španjolska Superkupa, jedno klupsko Svjetsko prvenstvo i jednu Ligu prvaka. Zabio je u finalu Lige prvaka, odigrao 299 utakmica, dao 34, a namjestio 41 gol, čuvao leđa Messiju, u mirovinu ispratio Iniestu i Xavija...

I brojke, i dojam, i karizma i ponašanje kroz svih tih preko pola desetljeća govore samo jedno: Hrvat Ivan Rakitić (32) Barcelonina je legenda. Ali: Barca je - u kaosu.
Ima užasno skupih igrača koje ne želi (Coutinho, Dembele...), ima trenera koji joj je bio tek treći izbor, nedostaje joj love zbog prekida sezone uslijed pandemije, u vrhu klupskih vrhova je sramotni show borbe za vlast i međusobnih optužbi, ljetna pojačanja Griezmann i de Jong ne igraju ni izbliza onako kako se očekivalo...


Pa pogubljeno društvo s Nou Campa nastavlja s pričom koja se razvlači već mjesecima: pošto-poto se žele riješiti 'vatrenog' majstora koji je s 32 godine u naponu snage i karijere. I danas se Raketa navodi kao moneta za potkusurivanje između Katalonije i Torina.
Katalonski
Sport na svojoj naslovnici od srijede donosi najavu o dvostrukoj razmjeni: Pjanić i De Sciglio u Barcelonu, a Todibo i Rakitić ili Vidal u Juventus.




Vidal bi radije kod svog starog mentora Antonija Contea u Inter. U novonastalim pandemijskim okolnostima vrijednost igrača Raketine klase i iskustva koji ima još godinu dana ugovora procjenjuje se na 20-ak milijuna eura.
A sam Ivan je prije mjesec dana pogubljenoj upravi Blaugrane jednostavno, glasno i jasno poručio: 'Svjestan sam situacije i svog statusa, ali... Nisam ja vreća krumpira s kojom oni mogu raditi što ih volja'!
Na kraju će se za 'blagoslov' cijele priče najviše morati pitati Ivana Rakitića. Koji je još jedan dokaz kako je nogomet odavno postao 99% biznis, a onih preostalih 1% ljubavlju prema voljenom klubu u svojim srcima nose 'samo' stotine i stotine milijuna navijača.

Hawk
IZVOR