Njih dvojica zasigurno su obilježila finale Svjetskog prvenstva 2006. godine.


Sedma minuta, 0:1 za Francusku, strijelac Zinedine Zidane. Italija u 19. izjednačava na 1:1, strijelac Marco Materazzi.

U tim trenucima bilo je jasno da su jedan i drugi već dali svoj pečat finalu Svjetskog prvenstva 2006. godine, ali nitko nije mogao ni zamisliti da će oba ta pogotka, i Zidaneov penal i Materazzijev gol poslije kornera, po završetku velikog obračuna biti potpuno nebitni, odnosno o njima se neće pričati.
Jasno, razlog je njihov okršaj iz produžetaka koji je u konačnici obilježio to finale i zaključio Zidaneovu igračku karijeru.
Ni sudac nije odmah vidio što se dogodilo


Igrala se 110. minuta, Francuzi su pokušavali doći do drugog pogotka i izbjeći rulet s bijele točke, ali onda se dogodio šok naočigled cijelog svijeta. Zidane, koji je hodao paralelno s Materazzijem na sredini terena, u jednom se trenutku samo okrenuo i udario talijanskog reprezentativca glavom u prsa. Materazzi je pao, tu situaciju u prvi mah nije vidio ni argentinski sudac Horacio Elizondo, ali mu je jedan od njegovih pomoćnika javio što se dogodilo i Elizondo nije imao izbora - pokazao je Zidaneu crveni karton.

Ošamućeni Francuzi s igračem manje izdržali su preostalih 10 minuta, ali u raspucavanju nisu svi zadržali koncentraciju - Trezeguet je pogodio prečku, a svih pet Talijana je zabilo i Azzurri su četvrti put postali prvaci svijeta.
Zidane ponudio dres, Materazzi bi radije...


Gotovo 14 godina kasnije Materazzi je napokon otkrio što se dogodilo i prepričao detalje.
"On nam je već u prvom poluvremenu zabio gol, vidjelo se da je bio raspoložen za igru i naš trener mi je rekao da pomnije pripazim na njega. Bilo je nekih sitnih koškanja između nas, ja sam mu se ispričao, ali on je na to reagirao loše", kazao je Materazzi, nastavivši:
"Kad je došlo do trećeg sukoba, ja sam se namrštio, a on mi je odgovorio: 'Dat ću ti svoj dres kasnije.' Na to sam mu rekao: 'Radije bih tvoju sestru nego dres' i onda me udario."

HallelujaH