Iskreno, nisam očekivao da će Olmo otići u Njemačku, no to je bila njegova odluka. U Španjolskoj ili Italiji bi njegov talent još više došao do izražaja, tvrdi bivši Dinamom trener.


Donedavni trener Dinama Nenad Bjelica rekao je u razgovoru za španjolske novine AS kako želi trenirati neki klub u Italiji, Njemačkoj ili Španjolskoj. Bjelica je prije deset dana otišao iz Dinama, s kojim se nalazio na prvom mjestu prvenstvene ljestvice do izbijanja krize s koronavirusom, te s kojim je ispao u četvrtfinalu kupa. Zauzeo je posljednje mjesto u skupini Lige prvaka, premda je do posljednjeg kola imao izglede za prolaz. Postigli smo sporazum o raskidu ugovora. Klub je, bez konzultacije s momčadi, dao ultimatum vezan za smanjenje plaća. Odbili smo smanjenje za toliki iznos - ispričao je 49-godišnji Bjelica.


Lani je pod njegovim vodstvom Dinamo došao do osmine finala Europske lige, gdje je izgubio u produžetku od Benfice, čime su 'modri' nakon 49 godina dočekali proljeće u Europi. Osvojio je dva prvenstva i jedan hrvatski kup. Na klupi Dinama proveo je 101 utakmicu i upisao 73 pobjede, 15 remija i 13 poraza.
- Nije logično što više nisam trener, jer smo postigli stvari koje se ondje nisu dogodile 50 godina. Ali vidio sam i gore stvari u nogometu. Vrijeme će reći tko je bio u pravu. Dao sam sve od sebe, nastojao poboljšati ekipu i individualno igrače. Imali smo dvije povijesne sezone - izjavio je Bjelica.
Ranije je bio trener poljskog Lecha iz Poznana, talijanske Spezije i Austrije Beč.
- Namjera mi je biti trener u nekoj od najjačih liga svijeta. Vjerujem da nakon 13 godina i 470 utakmica dolazi trenutak za to. Govorim španjolski, talijanski, njemački, engleski i poljski jezik, uz hrvatski. To mi otvara mnoga vrata - rekao je.
Kada sam vodio Dinamo, dolazile su mi ponude iz zemalja poput Ujedinjenih Arapskih Emirata ili Kine. No ne motivira me novac. Želim pokazati svoju vrijednost u nekoj ligi prve razine, poput Italije, Njemačke ili Španjolske - dodao je.

Bjelica je tijekom igračke karijere nosio dres španjolskih prvoligaša Albacetea, Betisa i Las Palmasa.
- Moja najljepša sjećanja su iz Seville, ondje se rodio jedan od mojih sinova. Bih li volio trenirati Betis? Ima odlične navijače i grad (Sevilla) gdje se može pokazati trenerska sposobnost - izjavio je Bjelica.

HallelujaH