Mrzim nepravdu i puno puta sam znao pročitati stvari o sebi koje nisu bile istinite, ali nisam uzimao u obzir da mediji samo rade svoj posao, rekao je bivši francuski reprezentativac...




Kakav je Jeremy Menez (32) bio igrač! Ali brzo se ugasio. Ista priča kao i sa Samirom Nasrijem, ali ipak malo s ekstremnijim sadržajem. Igrao je u Monacu, Romi, Paris Saint-Germainu i Milanu. Bio u turskom Antalyasporu i meksičkoj Americi. Za Meksikance je potpisao 29. kolovoza prošle godine, a otkaz dobio gotovo odmah pa došao u francuskog drugoligaša Paris FC.
Prije samo osam godina bio je francuski reprezentativac, igrao je na Europskom prvenstvu, bio član PSG-a u eri Zlatana Ibrahimovića. Bio je poznat kao eksplozivno i ubojito krilo, ali kola su brzo krenula niz brdo. Moguće da je i slava igrala veliku ulogu u tome.



Menez danas ima 32 godine. I dalje 'najjače' nogometne godine, ali on je praktički već na pragu veteranskog nogometa. Njegov Paris grčevito se bori za ostanak u Ligue 2, a prije same stanke zbog korona virusa bili su na 17. mjestu s dva boda više od mjesta koje vodi u niži rang natjecanja.
Imao je Menez još jako puno toga za pokazati, ali glava... Toga je i sam svjestan.
- Često sam bio glup. Nije mi se sviđalo kako mediji pišu o meni, ali i ja sam pomogao u tome da se ne piše lijepo. Mogao sam biti malo manji idiot. Ponekad sam bio glup, imao sam glup karakter. Mrzim nepravdu i puno puta sam znao pročitati stvari o sebi koje nisu bile istinite, ali nisam uzimao u obzir da mediji samo rade svoj posao. Ja znam tko sam i to je najbitnije - ispričao je Menez za France Football.





Njegov strmoglavi pad krenuo je kada je potpisao za meksičku Americu. Jeremy Menez je u Meksiku snimljen sa plaćenim ženskim društvom i stolom na kojem vjerojatno nije prosuto brašno. Čovjek se opustio i važnije su mu prostitutke i droga nego nogomet. Ili je barem tako bilo samo u Meksiku.




Najveća vrijednost bila mu je 19 milijuna eura, a danas je na 800 tisuća eura. Za Paris je u francuskoj drugoj ligi odigrao 17 utakmica i zabio četiri gola uz četiri asistencije. Ipak oskudna statistika za nekog tko je prije osam godina harao u prvoj francuskoj ligi i zabijao golove na Europskom prvenstvu.



HallelujaH