Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3
    1. #1
      HallelujaH avatar
      Najljepša zemlja na svijetu.
       
      Datum pristupanja
      Oct 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      10,416
      Teme
      474
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      20 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      2690
      Like (dobivenih)
      2129
      Rep

      "Luka si ne bi oprostio da smo ispali, a da nije opet zapucao"

      Svi su se već počeli prisjećati utakmice s Turskom nakon što je kapetan 'vatrenih' Luka Modrić promašio penal u 114. minuti protiv Danske. Bio je to težak trenutak, ali naši su reprezentativci ipak slavili na penale

      Osmina finala SP-a u Rusiji, Hrvatska igra protiv Danske, a na semaforu 1-1 u drugom produžetku. A onda Rebić izbija sam pred Schmeichela, prolazi pokraj njega, a ruši ga Jorgensen i 'vatreni' imaju penal. Ali, Schmeichel hvata 'živu loptu', a našem se kapetanu 'srušio svijet'.

      - Pričali smo ako ne prođemo te Dance, da smo gubitnička generacija. Pričali smo i znam da mi je Luka rekao, brate, ako ti budeš pravi, nešto ćemo napraviti. I, eto, napravili smo nešto - rekao je Danijel Subašić, koji je nakon svega ipak bio junak 'vatrenih'.

      'Onaj baci aut 25 metara, neki fliper i gol'

      Prisjetili su se toga hrvatski nogometni reprezentativci u trećoj epizodi HRT-ovog serijala 'Junaci našeg doba' u kojem su obuhvatili osminu i četvrtinu finala SP-a u Rusiji, odnosno pobjede nakon jedanaesteraca protiv Danske (1-1) i Rusije (2-2). A ta osmina finala protiv Rusije, dobro je uzdrmala našu reprezentaciju. Tri pobjede u skupini, a atmosfera...
      - Sjedili smo na ručku i uvijek smo se zezali do tada. Taj dan je bila tišina, nitko ne priča. Svima neka knedla, pritisak je bio tako jak - prisjeća se Domagoj Vida.





      I vidjelo se da je pritisak ogroman, i to u prvoj minuti. Klasični 'krumpir' i to iz auta. Jorgensen je zabljesnuo na početku te utakmica, a bome i na kraju...
      - Onaj baci aut 25 metara, neki fliper i onda kad je obranim dobije rotaciju u stativu i ode u gol. Sjećam se da mi je pet minuta prije kraja drugog produžetka u prsima bio takav pritisak kao da mi neka težina stoji na prsima, neka buča. Noge, kao da ih je netko zaključao - prisjetio se Danijel Subašić.







      A i imao se čega prisjetiti jer je tada kapetan Luka Modrić promašio penal za pobjedu u 116. minuti.
      - Mislim da si Luka ne bi oprostio da smo mi u tom trenutku ispali, a da on nije probao još jednom. Ipak je on bio naš vođa, kapetan, najbolji igrač u povijesti hrvatskog nogometa - objasnio je 'senator' reprezentacije, Vedran Ćorluka.






      Svima je bilo u glavi Europsko prvenstvo 2008. godine i četvrtfinale protiv Turske. Kad je Klasnić minutu i pol prije kraja zabio, žestoko se slavilo u Hrvatskoj. Ali, to nije dugo potrajalo.
      'Mirisalo' je na Tursku 2008.

      - Okrenuo sam se prema Ćorluki i rekao mu: 'Vedro, pa mi smo u polufinalu!' On dvije godine mlađi od mene, a tada mi je rekao 'Još nije kraj'. I lopta na centru, duga, gol. Gledaš loptu, gledaš tu medalju, sve je propalo u jednoj sekundi - prisjetio se Darijo Srna utakmice s Turskom.




      Ali u osmini finala SP-a u Rusiji 10 godina kasnije, epilog je bio drukčiji. Raspucavanje penala bilo je iznimno napeto. Luka je opet uzeo loptu, ali ovaj je put opalio po sredini gola i zabio. A i Subašić je zablistao.
      - Dan prije na treningu pucali smo penale i od 10 udaraca, obranio sam ih šest - sedam. Na utakmici sam pomislio da moram bar neki braniti da ne krenu interne 'ti si trening golman' i potrefilo se da sam prvi obranio, a onda još dva - prisjetio se Suba.






      Suba je branio, a Rakitić pogodio za četvrtfinale i utakmicu protiv Rusije. Veliko je slavlje bilo u Rusiji, ali i u Lijepoj našoj. Znalo se tada da su Dalićevi 'vatreni' spremni za velike stvari.




      HallelujaH
      La Cosa Nostra

    2. Like Andrés, Jackson, Hawk se sviđa ovaj post
    3. #2
      Andrés avatar
      Datum pristupanja
      Jun 2012
      Lokacija
      Reykjavik, Iceland
      Poruke
      13,684
      Teme
      1284
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      224 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      13196
      Like (dobivenih)
      5480
      Rep
      Momčad ostavila dušu na terenu i priuštila nam najbolje ljeto. Hvala vam. <3

    4. Like HallelujaH se sviđa ovaj post
    5. #3
      HallelujaH avatar
      Najljepša zemlja na svijetu.
       
      Datum pristupanja
      Oct 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      10,416
      Teme
      474
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      20 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      2690
      Like (dobivenih)
      2129
      Rep
      Živjeli smo s njima od početka do kraja.
      La Cosa Nostra

    6. Like Andrés se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •