Citiraj Prvotno napisano od Jamal Rahar Vidi poruku
Pozdrav,


Osvrnut cu se na tebe i korisnika dole sa insinuacijama na poznati FR server koji dnevno broji 300+ igraca i imao je cak i 1000/1000, svi znamo koji je.
Skripti spomenutog servera, a i vecini ovih "svjetskih" servera asistira sam SAMP team, dok nama asistira samo nasa dobra volja i vrijeme koje mozemo da odvojimo da se nesto napravi.
Razlika izmedju njihove (mislim na te "svjetske" servere) i nase skripte je nebo i zemlja, galaksije nas dijele, tako je bilo od 2013. i tako je i dan danas.
Raditi na necemu novom je pucanj u nepoznato, sve i da napravis neki bum, nesto nevidjeno (iako je to skoro pa i nemoguce u ovako staroj igrici), opet nije garant da ce odaziv biti prihvatljiv i da ce se taj rad i sva odricanja isplatiti.
Pod tim isplatiti mislim da bi za takvu skriptu na kakvu vi mislite trebalo nepojmljivo mnogo vremena da se napravi, da sve radi kako treba.
Najlakse je reci vidi ono tamo kako je dobro, sto mi nemamo takvo.
Jednostavno nemamo iste uslove, niti posjedujemo isto znanje vezano za to.
Sad cete rec pa vi ste onda nesposobni?
Da, nesposobni smo, zato i jesmo JEDINI balkanski FR i ujedno i najbolja balkanska FR skripta (credits SaboT, Zoran, Fabo, etc.)
Da je to sve jednostavno, kako vi mislite je, balkanski server onakvog kalibra bi do sad neko napravio.
Naravno od Balkanaca niko nije napravio nista ni blizu Sabljakovom FRu, a kamo li svemirskim skriptama na koje se pozivate.
Jednostavno FR ko FR je ispucao svoje, server je aktivan vec preko 7 godina sa jednom skriptom, na kojoj se radilo i to puno govori o kvaliteti iste.
Toliko o relaciji naseg FRa i svjetskog FRa sa 3 slova.

Imajuci u vidu ovo sto sam gore napisao, sada cu se osvrnuti na to sta smo mi zapravo uradili i dodali na tu skriptu, jer kako kazete dodali smo samo raceduel.
Dodano je dosta nekih malih stvari od kojih su neke (lutrija, crate sa scorom koji se spawna na mapi pa ga trazite, drift u LVu slican 402 sa aera), sa kojima se mozete zabaviti u datom momentu.
Takodje dodano je par "vecih" stvari od kojih su neke:
TDM sistem
DMZ sistem - potpuni redizajn sistema da sad broji killove i ubaceni su rankovi sa odredjenim bonusima koje nose veci rankovi
Event sistem - dodani event poeni i event rankovi koji su u vidu labela te mogucnost da sa sakupljenih 3000 poena zatrazite kreiranje vlastitog eventa
Dodan je i spomenuti race duel.

To su neke 4 vece novine koje su ubacene na server i sa kojima se mozete sasvim lijepo zabaviti. (borba za veci rank na DMu i vece bonuse, borba za veci rank na eventima i svoj event - stvar koja je bila jako popularna kroz istoriju FRa, TDM sistem gdje se mozete pucati do iznemoglosti sa svojim prijateljima i praviti timove po izboru, race duel sa prijateljem i slicno)

Osvrnut cu se i na neke stvari i sisteme koje planiramo razviti u buducnosti.
Nove mape na /tele -> work in progress.
WAR koji ce igraci moci pokrenuti ukoliko admina nema IG.
Redizajn sistema teritorija.
Sistem time triala za evente - da sami sebi mozete pokrenuti koji hocete event i pokusati da napravite najbrze vrijeme na njemu.

Problem je sto samo trazite te neke stvari kojima bi diskreditovali neciji trud, niko od nas nije placen da ovo radi, niti je iko od nas zaradio feninga od dana kada je otvoren FR do danas.
Svoje vrijeme trosimo upravo na vas i trudimo se da vam napravimo mjesto za ugodno igranje na kojem se mozete opustiti i raditi stvari koje vas interesuju.
Uzimajuci u obzir sve gore receno, smatram da je ovo neka realnost balkanskog FRa i da sto se skripte tice dobijate neki realni maximum balkanskoga sampa.


Sve najbolje, Arcana.
Ne znam sa kojim serverom vi to uspoređujete FR, ali dobro.
Ne znam, puno si toga napisao što ste napravili i što bi trebali napravit, daj Bože da se nešto promjeni.
No kao što si i sam napisao, razvoj FR-a ovisi o vašem slobodnom vremenu što razumijem. Mi smo tu samo korisnici vašeg truda i rada.
svako dobro, pozz