Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1
    1. #1

      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Poruke
      11,080
      Teme
      401
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      116 post(ova)
      Označen(a)
      8 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      1662
      Like (dobivenih)
      3332
      Rep

      Angel Has Fallen (2019.)





      Žanr:

      Akcija, drama, triler



      Redatelj:
      Ric Roman Waugh



      Scenarist:
      Robert Mark Kamen, Matt Cook, Ric Roman Waugh



      Glumačka postava:
      Gerard Butler, Morgan Freeman, Jada Pinkett Smith, Lance Reddick, Tim Blake Nelson, Piper Perabo, Nick Nolte, Danny Huston



      Sinopsis:

      Agentu tajne službe Mike Banningu namješteno je za pokušaj atentata na predsjednika, te mora izbjeći vlastitu agenciju i FBI dok pokušava otkriti stvarnu prijetnju.



      Budimo realni, živimo u vremenu kada akcijskih filmova nikad dosta, pogotovo tih ‘Let’s make America great’ akcijskih trilera koji nam, uz vrlo veliku dozu američko-političke propagande, mogu i znaju ponuditi i dobru dozu praznoglave, ali solidne akcije koja može biti prava uživancija za sve ljubitelje ovog žanra. Istina je da iako su takvi filmovi pretežito vrlo šablonizirani te ne predstavljaju neke elitne izdanke sedme umjetnosti, ali ipak, neki od njih su zaista dovoljno dobro napravljeni da, unatoč nekim određenim manama, mogu biti vrlo zabavni te itekako vrijedni gledanja, a Angel Has Fallen tu nikako nije iznimka.


      Kada govorimo o političkim trilerima, ja se uvijek prvo rado sjetim filma Air Force One iz 1997. sa Harrisonom Fordom i Gary Oldmanom koji je bio pravo oličenje političkog trilera te meni osobno i jedan od najboljih filmova tog tipa. Inače, kada je Angel Has Fallen prvi puta najavljen, govorilo se da će radnja primarno biti smještena u taj poznati predsjednički avion. Osobno, ja sam veliki ljubitelj trilera čija je radnja smještena u avionu te mi je bilo dosta žao što se ta glasina pokazala kao lažna, ali ako zanemarim te svoje osobne iterese, mogu reći da je Angel Has Fallen i kao ovakav napravljen sasvim solidno te da mi nikako nije žao što sam ga gledao u kinu.


      Serijal Has Fallen je započeo 2013. kada je izašao Olympus Has Fallen koji je zapravo bio veliko iznenađenje, odnosno jedna izvrsna i divlja vožnja u lunaparku koja je od početka do kraja bila napunjena velikom dozom izvrsne akcije zbog čega je Olympus jedan vrlo dobar izdanak od onih filmova koji se gledaju principu ‘pusti mozak na pašu i uživaj’. Tri godine kasnije je izašao nastavak London Has Fallen koji je, nažalost, bio izuzetno loš. Iako akcije nije nedostajalo, u slučaju tog filma su puno više na površinu isplivale neke velike mane koje je Olympus vrlo vješto uspio prikriti sa svojim dobrim segmentima. London je tako prošalo poprilično loše i od kolega recenzenata te nam je ostao relativno gorak okus za kojeg se čekali i nadali se da će ga Angel Has Fallen uspjeti isprati.





      Posljednje uređivanje od s h e l b y : 28-01-21 at 22:58

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •