Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
    Pokazuje rezultate 11 do 19 od 19
    1. #11

      Datum pristupanja
      Jul 2011
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      3,862
      Teme
      225
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      22 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1424
      Like (dobivenih)
      1770
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od North Vidi poruku

      3. Koji je tvoj pogled na politicko stanje na prostorima bivse Jugoslavije?

      S obzirom da je ovo predmet mojih master studija, mogao bih ja o ovome stranice ispisati, dat ću onako kraći osvrt.

      Hrvatska - istu onu dilemu koju je imala Slovenija prilikom ulaska u EU (Bolje prvi u selu nego zadnji u gradu) imala je i Hrvatska. Ulazak u EU je znatno povećao dugovanja Hrvatske, rast deficita, a posebno neke dušmanske poduhvate kao neprijateljsko preuzimanje Plive, proizvođača svjetske reputacije, s jasnim ciljem gašenja. Iseljavanje stanovništva je novu dimenziju time dobilo...Izbori iza nas su zanimljivi, jasna naznaka za pobjedu Milanovića je bila Škorina "treća opcija" u drugom krugu. Zanimljivo će biti sada u HDZu jer i njima idu izbori, desno krilo će da orgija zbog rezultata Škore, što njima predstavlja izgubljeno biračko tijelo, a i svakako Kolinda nije bila njihov favorit jer se onako vratila HJZu jer joj je trebala podrška. Da je ona uzela izbore 100% bi odje.bala HDZ, jer joj više ne bi bila potrebna podrška znajući da se ne može više kandidovati ispred te partije, nastavila sa onim kritikama vlade. Koliko god apsurdno zvučalo na prvu, Plenkoviću više odgovara Milanović nego Kolinda iako su ista partija. Međutim, problem je što Hrvatska u kojoj će biti svega u ovom periodu, predsjedava EU u prvom polugodištu nove decenije, kada se mnoge odluke i strategije definišu, a u ovolikom naletu populizma i jačanja desnice širom Evrope moguće je sve. Kamo sreće da je Njemačka prva, Hrvatska druga, a ne kontra...
      Srbija - nedavno nam je gostovao na fakultetu Predrag Bjelić sa Ekonomskog fakulteta u Beogradu, WTO ekspert, te održao predavanje oko BDPa i struktura, zaduženost, stepena otvorenosti, uključujući i prezentaciju istraživanja koje su proveli o regiji. Srbija je iskoristila dosta potencijala koji ostale zemlje nisu, tj. uvoz stranog kapitala koji je Srbiju učinio među najvećim neto uvoznicama kapitala među državama Evrope prema procentu BDPa, uz Grčku, Španiju, Italiju, Francusku...Strani kapital obično kad dođe uzme ono najzdravije, ne oživljava ono mrtvo. Bosna npr. ništa od toga nije iskoristila, sve je puno lakše za strane investitore u Srbiji. Dobro oni tu kotiraju i koriste veze sa Rusijom, Turskom i Kinom. Geopolitika je kod nas nešto što nikad nestati neće, a jasno je čije smo glavno interesno područje. Nakon ratova ovdje brži ulazak u EU je omogućen Poljacima, Česima, Slovacima, Baltiku u odnosu na nas dole. Bocan-Harčenko, Azimov i Ivancov se poslije Lavrova smatraju kremom ruske diplomatije, a ambasadori su u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni. U Ameriku šalju levate, kod nas najbolje ljude.
      Crna Gora - imaju daleko najsposobnijeg političara koji se pokušava riješiti svakog neEU i neNATO utjecaja. Međutim, oni ko oni su tanki u tranziciji, spasio ih je izlaz na more. Ako se pogleda recimo u podacima Svjetske banke, Crna Gora je primila više nepovratne pomoći nakon rata nego Bosna, a napredak nikakav. Uzmemo li još u obzir da Crna Gora nije bila žrtva u ratu, već agresor na Bosnu i Hrvatsku to dobije dodatnu dimenziju u lošem.
      Bosna - ma šta će se ovdje pisati, nedostatak interesa u svemu mogućem, zaje.bancija među političarima, a isti ti političari su slika naroda. Nisu ih Poljaci nama birali, postojimo samo da druge zaje.bajemo .
      Kosovo - na velikoj prekratnici, ali formiranje vlade moraju ubrzati. Od mene imaju apsolutnu podršku sa ovim sankcijama Bosni i Srbiji. Kući materama pa ih nemojte priznavati, možete uzimati stotine miliona na izvor, a nešto fol ne priznajete. Noga.
      Sjeverna Makedonija - očit primjer kako i kad sve dobro krene, stat će. Ovo sa Zaevom je sve dosadašnje poremetilo, a posebno je nezgodno njima jer su svima trn u oku, i Grcima i Albancima i Srbima i Bugarima. Rusi će to znati iskoristiti.

      4. Jesi li bolji od Alfe na Sanhok?

      Dobro pitanje, teško prvenstveno. Alfo je pravi choker na toj mapi, ali imam i ja problem jer na njoj apsolutno ništa ne vidim hahaha.

      Nakon svih odgovora, teško je ne skontati da se radi o veoma inteligentnoj osobi s 24, što je za sjebat se ovako kad čitaš, dok ima osoba s 24 ne zna pertle zavezati haha. Dalje, svidja mi se tvoj pogled na karakter, bez promjena bez kompromisa, zanima me samo da li je disciplina u svim stvarima ili samo u nekim. Podsjecas me na Dzordana Pitersona sa ovim stavovima. A sad, ovo što sam quote, o ovom ratu, znaš mu svašta Aduka haha, a za cetvrto pitanje, slozio bi se, Alfo choker bolesni, jos ne daje loot.

    2. Like North, LaMAR, Amauro se sviđa ovaj post
    3. #12
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,308
      Teme
      670
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      355 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5225
      Like (dobivenih)
      8582
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Caka Vidi poruku
      Nakon svih odgovora, teško je ne skontati da se radi o veoma inteligentnoj osobi s 24, što je za sjebat se ovako kad čitaš, dok ima osoba s 24 ne zna pertle zavezati haha. Dalje, svidja mi se tvoj pogled na karakter, bez promjena bez kompromisa, zanima me samo da li je disciplina u svim stvarima ili samo u nekim. Podsjecas me na Dzordana Pitersona sa ovim stavovima. A sad, ovo što sam quote, o ovom ratu, znaš mu svašta Aduka haha, a za cetvrto pitanje, slozio bi se, Alfo choker bolesni, jos ne daje loot.
      Siso koliko puta sam ti dao M24/Kar98.
      Ua Caka hejteru!!!
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    4. Like Caka, North se sviđa ovaj post
    5. 19-01-20, 14:00

    6. #13

      Datum pristupanja
      Jul 2015
      Poruke
      164
      Teme
      3
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      2 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      217
      Like (dobivenih)
      87
      Rep
      Svaka čast na odg pročitao sam sve, "lud" Adnan kao i uvijek haha.
      Posljednje uređivanje od Amauro : 19-01-20 at 14:28

    7. Like North se sviđa ovaj post
    8. #14
      Dince avatar
      https://www.youtube.com/watch?
      v=LElqzM0ZGv8
       
      Datum pristupanja
      Mar 2012
      Poruke
      3,925
      Teme
      244
      CHB
      64
      Spomenut(a)
      76 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      1 min
      Like (kliknutih)
      462
      Like (dobivenih)
      641
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od North Vidi poruku
      Pitanja glasača

      1. Da li bi ikad bio dobrovoljni vatrogasac i misliš li da si dovoljno hrabar da uđeš u koštac s vatrom?


      Kakvo provokatorsko pitanje haha, zavidiš liku što je bio voditelj FA, a ti nisi haha. Inače, bio bih. Čak sam trebao postati profesionalni vatrogasac, sve je bilo spremno, međutim prilikom definisanja pravilnika za nove prijeme ekonomsku školu nisu definisali kao tehničku, iako sam ja imao zvanje ekonomski tehničar, te tako nisam mogao da apliciram. A prošao bih sva testiranja, logično. To je banja posao ovdje, leže, odmaraju, imaju teretanu, igraju igrica, kartaju, bave se privatnim biznisima, nekad bude kakva intervencija reda radi da guzove ne ugoje previše. Međutim, ne treba osporavati njihovu ulogu generalno, heroji.


      Koliko god ti probao sa ovim zadnjim izvuć da su heroji, ovim ranije si zapravo pokazao šta misliš o vatrogascima, što profesionalnim što dobrovoljnim. Nitko tko te intervencije nije proživio ne može pričati o njima niti ima to pravo. Onaj koji to nije proživio ne zna kakva je to psihijatrija na tehničkim intervencijama i čega se sve nagledaš. Fizički posao svakog vatrogasca je jako zahtjevan, ali psiha je ono zbog čega kad dođete kući nakon prometne nesreće u kojoj vam curica izdahne na rukama jednostavno ne možete spavati. No, nitko nikad ne vidi to što je profesionalac spasio 10 ljudi, nego uvijek svi vide kako igraju igrice u domu...
      "I onda te nešto promjeni. Shvatiš da ne možeš biti onaj čovjek od jučer, a ne znaš koji ćeš biti sutra. Naposllijetku, uvidiš da je vrijeme da počneš misliti na sebe, jer si negdje davno, zaboravio na to. "

    9. Like Jackson, North, Pudlica, Nina Wolf se sviđa ovaj post
    10. #15

      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Lokacija
      Sedam Jedan i tri Nule
      Poruke
      11,803
      Teme
      230
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      235 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1167
      Like (dobivenih)
      3279
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Arrow Vidi poruku
      Koliko god ti probao sa ovim zadnjim izvuć da su heroji, ovim ranije si zapravo pokazao šta misliš o vatrogascima, što profesionalnim što dobrovoljnim. Nitko tko te intervencije nije proživio ne može pričati o njima niti ima to pravo. Onaj koji to nije proživio ne zna kakva je to psihijatrija na tehničkim intervencijama i čega se sve nagledaš. Fizički posao svakog vatrogasca je jako zahtjevan, ali psiha je ono zbog čega kad dođete kući nakon prometne nesreće u kojoj vam curica izdahne na rukama jednostavno ne možete spavati. No, nitko nikad ne vidi to što je profesionalac spasio 10 ljudi, nego uvijek svi vide kako igraju igrice u domu...
      [/CENTER]
      Nisi shvatio šta htjedoh reći. Jasno sam napisao "to je banja posao ovdje", te time na kraju poručio da na osnovu primjera sarajevskih nehljeba ne treba suditi generalno vatrogascima i omalovažavati ih. Teško je objasniti nekome ko ovdje ne živi kakvi su boliku.rci svi u javnoj službi, kako se i oni drugačiji i željni rada vrlo brzo uklope u sivilo. Ne pišem ja to napamet, drugov otac je šef smjene u jednoj ispostavi ovdje, pa sam se i lično uvjerio u sve navedeno. Šou.

    11. Like Dince se sviđa ovaj post
    12. #16

      Datum pristupanja
      Feb 2019
      Lokacija
      Mulholland
      Poruke
      616
      Teme
      33
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      11 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1773
      Like (dobivenih)
      506
      Rep
      Ovo je možda drugo kolo koje sam pročitala od početka do kraja. Sviđaju mi se odgovori jer nisu kratko odgovreni eto haj samo da se odgovori, već je posvećeno i izdvojeno vrijeme.

    13. Like North se sviđa ovaj post
    14. #17

      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      4,988
      Teme
      99
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1553
      Like (dobivenih)
      612
      Rep
      Procito vecinu, ovo vezano za FR se pogotovo slažem.Dobri odgovori.

    15. Like North se sviđa ovaj post
    16. #18

      11.7.
       
      Datum pristupanja
      Jul 2011
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      14,140
      Teme
      364
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      78 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      23 min
      Like (kliknutih)
      3911
      Like (dobivenih)
      2647
      Rep
      Lock.

      Uskoro novo kolo.
      y legenda, ex rp admin

    17. #19
      Joca avatar
      Datum pristupanja
      Jun 2012
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      2,066
      Teme
      214
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      446 post(ova)
      Označen(a)
      22 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      470
      Like (dobivenih)
      5336
      Rep
      kome se jos sviđa ovaj interview koji pljuje po zajednici neka slobodno lajka

     

     
  • Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •