Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1 do 10 od 19
    1. #1

      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Lokacija
      Sedam Jedan i tri Nule
      Poruke
      11,803
      Teme
      230
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      235 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1167
      Like (dobivenih)
      3279
      Rep

      |~ 32. kolo iskrenih 20 - North ~|

      Pozdrav za sve članove zajednice koji ovo budu čitali. Želim se zahvaliti svima koji su glasali, posebno Kreši i Neci koji su vodili kampanju, nadam se da nećete biti razočarani odgovorima.

      1. Za početak nam se predstavi, reci nam nešto o sebi. Koji je tvoj hobi? Koju srednju školu si završio, pohađaš li fakultet i koji je tvoj cilj?

      Adnan, 24 godine napunjene nedavno, rođen, odrastao i živim u Sarajevu. Hobi neki specifičan nemam, mada ne bježim ni od čega, bio to rad, bila to besposlica. Završio Srednju ekonomsku školu Sarajevo, smjer Matermatika, pohađao i završio Ekonomski fakultet Sarajevo, smjer Menadžment i informacione tehnologije, trenutno sam na master studiju istog fakulteta, smjer Međunarodna ekonomija i evropske integracije. Ništa pretjerano zanimljiv život, donedavno radio na upravljanju neprodajnom aktivom (ili vam kolateralima) u jednoj velikoj banci, nismo dogovorili produženje saradnje, trenutno neaktivan mada vjerujem da ću se ubrzo vratiti u istu banku, samo na neku drugu poziciju. Porodični obrt mi je servis i montaža klima uređaja i rashladnih sistema, pa sam tu i fakturista i računovođa, po potrebi i serviser u jeku sezone. To je uglavnom ljeti, pa sam tako i ja naučio da se lomi čovjek ljeti, a zimi odmara. Zbog toga mi je i bolja aktivnost na sampu, mada opet treba ganjati neki posao čisto penzionog radi. U slobodno vrijeme opet radim, kao što gore rekoh ne bježim od posla nikakvog, pa to uključuje moleraj, zidanje, maltanje, postavljanje laminata itd. sa prijateljima i familijom. Moje ljeto otprilike izgleda sa posla na posao, a zima mirovanje. Treniram često, kad sam kući i po 2 puta dnevno, jednom bez tegova, drugi put sa. Dio kuće sam i opremio, pa to zovem teretana. Cilja nemam, nikad ga nisam imao, nikad ga neću ni imati.


      2. Imaš li smisao za humor? Kakav humor voliš? Podržavaš li crni humor? Da li nam možeš sada napisati neki vic.

      Imam itekako kad hoću i kad sam dobro raspoložen, sam onako po sebi volim zaje.banciju i uvijek ću težiti tome, kakva god situacija bila. Volim svaki tip humora, bio on crni, na tuđi, na vlastiti račun, bio neki meme, bio do bola glup vic kakav ću napisati poslije. Volim i međunacionalno hajcanje više nego išta. Smatram da za kreiranje takvog sadržaja osoba mora biti dobro nadarena i to je poprilično zahtjevno. Nisu mi tako jasni ljudi kojima npr. Monty Python nije smiješan ili recimo Ramiz Zmaj, dvije sušte suprotnosti, ali genijalnost.
      Ide vic: Zašto su Indijanci kopali mrtve iza brda?
      .
      .
      .
      Tamo im bilo groblje.
      hahahaha ne znam za vas, ali ovo je meni do bola smiješno, posebno ispričati u društvu kad poslije muka kažeš nešto tako glupo. Ili oni tipa sjedi vrabac na banderi i umače keks u struju, idu dva vuka ulicom - jedan zavija, drugi odvija, dva kera - jedan se češka, drugi Slovačka hahah itd.

      3. Što bi uradio sa novcem kada bi dobio na lottu? Misliš li da bi te novac promijenio kao osobu? Da li bi to bila neka donacija u humanitarne svrhe ili nešto slično?

      Ne igram loto osim na sampu, vjerski razlozi, ali eto reći ćemo da nađem taj novac na ulici. Prvo bih pokušao pronaći vlasnika, a ako ne bih onda bi ostavio. Nikad mene novac ne bi mogao promijeniti, jer ja nisam materijalista nikad ni bio. Dosta toga sam ljudima uradio besplatno i nisam prihvatao to što su nudili. Ne bi taj novac ni promijenio nešto značajno moj stil života, rado bih taj novac posudio ili poklonio poznanicima u nekim svojim poslovnim poduhvatima ili za ispunjenje nekih želja za koje oni smatraju da bi doprinijele kvalitetu njihovih života. Ako ko ima kredit dao bih da zatvori, a ima ih na svakom koraku. Nisam ljubitelj tih humanitarnih svrha, ne u smislu donacije za liječenja koja su nažalost zbog retardiranosti države sve učestalija, nego onako čisto pomaganje sirotinji. To nije rješenje, vraćamo se nazad na one poslovne poduhvate. Bolje je napraviti radno mjesto za takvu osobu nego joj pomagati na neki najosnovniji način. Je.biga ja sam ta struka pa razumijem strukturu socijalnih davanja, koja nisu nikakva rješenja, čisto nesistemski. Sirotinji kad daš pare ona će to iskoristiti da zatvori neke rupe, eventualno svoje hirove neke izgura i opet se vratiti na isto. Tako se to ne rješava, očit primjer je Afrika. Svijet je skrhao silne novce na humanitarnu pomoć i šta je bilo, apsolutno ništa, gori iz godine u godinu. Zato se na Macrona bacalo drvlje i kamenje kada je rekao da bi najbolja pomoć za Afriku bila kontrola populacije, jer su ljudi nekako na to najosjetljiviji i nisu spremni ući u srž. Socijalna davanja samo produbljuju siromaštvo, pa tako budžet BiH koji je na svakom nivou socijalnog umjesto razvojnog karaktera ima rezultat kakav ima...

      4. Kakve izlaske preferiraš? Da li je bitno okruženje ili raja sa kojom cugaš? Zašto? Da li si izbirljiv oko raje koju imaš blizu sebe? Zašto?

      Ne izlazim u onom uobičajenom značenju toga. Moj izlazak je na čaj ili šta jesti, u kino s par prijatelja, vožnja po gradu, nekad se znalo i sokera razbaciti itd. Nije mi bitno okruženje iskreno, mada uvijek izbjegavam nargila barove, zadimljene i zatvorene prostore bez prirodne svjetlosti. Ne pijem, vjerski i zdravstveni razlozi, zlo. Nisam izbirljiv, mogu ja i rado ću sjesti sa svakim, ne slušam priče ostalih. Zato i imam šaren krug poznanika različitih reputacija, onako od direktora do "propalica", s obje strane zakona. Također na utakmicama vidim dosta ljudi iz tog kruga, tako da ja i to vodim kao izlazak.
      U onom pravom značenju, nekad se znalo i izaći. Svaki put je bilo isto, ili zabelaji ili izvedi sve iz kafane, pa su me tako i prestali zvati haha. Rekli jasno tebe više ovamo ne zovemo, istjeraš nas svaki put, em ne piješ, em ti smeta dim, em mahanišeš svaku djevojku. Vremenom su i oni prestali svi, vidjeli da je to glupost onako društveno nametnuta, za najniži sloj društva. Hajde ponekad, reda radi, ali 2-3 puta sedmično...Svakom njegovo, ne osuđujem, što bi Woo rekao legalno je svima pa ko voli nek izvoli.

      5. Koja je tvoja najveća ambicija? Imaš li neko neostvarenu želju na kojoj možeš radit da iz sna pređe u javu? Koja je to? Zašto baš ona?

      Kao što rekoh već prije, nemam nekih ciljeva, pa se to odnosi i na ambicije. Nisam čovjek od nekih velikih želja, možda sam ih nekad i imao, u tom momentu nisu bile dostupne i ostvarive, pa su se vremenom izgubile. Volio bih eto onako proputovati svijetom, obići mjesta historijskog značaja i tako to, to mi je opsesija uvijek bila. Moje su želje onako borba protiv lovokradica, proizvodnje palminog ulja zbog kojeg je svaki indonezijski animalni endem kritično ugrožen, borba protiv neukosti i averzije ka znanju. Teške su to bitke...

      6. Upoznat si sa modom i skriptom servera. Misliš li da je uvelo dosta dinamike u dosadašnju igru ? Misliš li da bi se nešto trebalo mjenjati ili pak izbaciti/uvesti ? Zašto ? Imaš li ti neke ideje vezane za ovaj mod ? Otkriji nam svoju kreativnost.

      Meni se ovaj mod kao mod sviđa pravo, valjda zbog toga što nisam igrao ovaj prije nedavnog globala, pa mi je još nepoznat u potpunosti. Samp k'o samp je meni uvijek bio peglativan, nije jednostavno kreirati sadržaj jer je sve već viđeno, igračima zanimljivo par dana, zahtjevno za održavati i praviti, opet s kojim ciljem? Teško je to sve i kreirati, jer su ograničene mogućnosti šta igrica i sam server podržati mogu. Po mom je bit napraviti server sa što manje bugova, funkcionalnom ekonomijom, jasno definisanim pravilima i pustiti ljude da se grupišu, kreiraju neku svoju zaje.banciju. Nisam ja kreativan čovjek, ja sam onako više za rješavanje problema. Server ovaj ima problem ekonomije koji se jedino može riješiti ujednačavanjem plaća na poslovima, da ne bi neki bili pusti i aktivni samo dok je HJ. Sistem minutnica koje sam ja pravio na par mjesta. Promocija je potrebna jer ovo ide ka dole strmoglavo, samo je i tu tegoba jer je to obično YouTuber koji dovede sa sobom kamaru maloumnika i osoba, sa kojim je nemoguće raditi osim ako im skriptom ne kreiraš dijaloge koji će oni pratiti. Ima server ogroman problem staffa, organizacije, problem PDa, problem pravila, po mom ovo se neće izvući. Nema igrača je ubleha, istina je da su danas dosta osjetljiviji nego prije i manje ih je, ali ih ima. Pohvala za onog ko je radio posao kosača i mapanje objekata, ovakvi sistemi su skoro pa uvijek skloni bugovima i nestajanju cpova/objekata, ovdje je sve tu. Onda i problem oko tog nekog nacionalizma i klasifikacije šta je nacionalizam, šta nije, pa šta je psovanje direktno, šta nije, ma da te Bog sačuva. Nije nacionalistička, nego pjesma historijskog karaktera . Meni je fenomen kako je Ante dobi ban i kako je Crack dobio kaznu za psovanje ne Milleru, nego pred Millerom hahaha.

      7. Koliko dnevno provodiš vremena za kompjuterom, odnosno za igricama i sl. Da li misliš da je to više/manje u odnosu na vrijeme kada si bio mlađi ? Kako komentarišeš vrijeme kada si provodio vrijeme za igricama dok si bio mlađi i sada?

      Pa podosta. Današnji poslovi u mojoj struci su takvi, pa sam i ja po čitave dane iza Excela bio, na kojem počiva svjetski finanskijski sistem haha. Tad sam u manjoj mjeri kući bio za kompjuterom, sad evo malo više. Nisam ja neki gejmer nikad bio, igram svaki Assassin's Creed kad izađe, Call of Duty i Forzu Horizon, to je to, samp ovako iz zaje.bancije ponekad sa dugim pauzama između. PUBG Lite sam igrao solidno kad je pušten za Evropu sa drugovima i iz života i iz samp svijeta, fina zanimacija bila, sad je i to tanko, nisam ima preko mjesec. S druge strane, nisam od onih koji na silu "odrastu", kažu "nisam dijete da igram igrice", pa sjede i gledaju TV haha. Svako može naći vremena za svoj hobi kakav god on bio. To mlađi, stariji, mislim da sad igram i više nego prije, valjda što sam obezbijedio sebi bolje uslove. Ne krivim djecu današnju, ja (mi) smo djeca izašla iz rata, za nas koji nismo imali familije negdje u instranstvu igrice i konzole su bile pojam. Pošto ja živim u dijelu grada gdje je od 50 49 ljudi bilo u Armiji, nije mi ni komšiluk jak bio po tim pitanjima. Zbog toga nam je bio spektakl kad neko od starijih unajmi PS1, PS2, pa mi gledamo haha. Ne moramo igrati, samo da gledamo. Tako po čitave dane provodili i mi i oni, da im ne propadne kad se platilo haha, nije se imalo je.biga, bili bi i mi isti tad. U srednjoj recimo sam imao kompjuter tankih specifikacija, dok nisam sam zaradio za bolje skupljalo se gradivo koje je trebalo kasnije nadoknaditi h3h3h3. Kompjuter koristim i kao TV, tako da...

      8. Šta te to još drži i vuče za igrom na CroHerzi ? Da li je to raja iz Bratve ili uopšteno CroHerza i tvoje dugoročno igranje i provedeno vrijeme na istoj?

      Raja, definitivno. Zajednica ništa ne znači, tako smo se znali okupljati i na nekim drugim mjestima. Nisam ja neki ljubitelj sampa nikad bio, ko me zna sa FRa zna da ja mjesecima nisam izlazio iz baze uopšte, ponekad provozam Elegy ili rozi FBI Rancher. Uđem i pišem na /f, samp bio više društvena mreža nego igrica. To je kreiralo neke jake veze koje su prisutne i danas. Odgovorit ću detaljnije ispod na nitrotovo pitanje o FRu...

      9. Kako komentarišeš vođenje trenutnog voditelja Joce? Da li misliš da je u nekim odlukama pogriješio, prema tebi ili prema drugom igraču/korisniku ove zajednice?

      Uloga voditelja nije nešto jednostavno i nikad mi neće biti jasno šta ljude natjera da to preuzmu na sebe. Jocu znam još dok je Cro Bong bio neskriptan, ili kako se to već zvalo tad, 2011. ako me sjećanje služi. Nismo se nešto slagali silno, k'o kad sam ja samo vozao Hotringa one specifične tirkizne boje, trkao se sa igračem Dujma Plokite, ništa radio i doprinosio. Međutim, Joca danas pretjeruje i to ne malo. Nije to zbog onoga što sam među prvima dobio status CH Govno jer sam volio svašta napisati, što mi je zbog memea skinou i odbio vratiti 7k poruka i uzeo avatar, sa profila sliku i šta sve ne kao ta neka strahovlada kad se provodila i na silu probalo ušutiti sve. Poštujem ja njegovu odluku. Simpatično mi je da je i Alek, kao pobornik tog sistema, završio isto kao CH Govno. Nekako svi ljudi oko Joce su prolazni, danas si mu dobar, sutra si smeće. A da ne spominjem njegovu površnost, pa recimo Krešu ili Filozofa je optužio da vodi drugu zajednicu iako on jedine veze do tog momenta sa tom zajednicom je imamo u xenforo licencu koju oni koriste, a njegovo je vlasništvo, pa je zbog toga admin na forumu. Ugledavši se na to, ostali modovi su krenuli da ga kažnjavaju bez ikakvog razloga, liječe neke hirove. Ima probleme kao i svaki prije njega, misli da je od njega postala zajednica, ništa prije nije bilo. Tako se ni on ne bavi onim što su zasrali oni prije, tako se neće niko poslije Joce baviti onim njegovim. Također šlag na tortu mi je zabrana pojedincima da budu lideri na RP serveru jer su otvorili FR server na drugoj zajednici, isti FR čijem otvaranju ovdje se on protivio lično. Hajde da je isti taj Joca CH veteran, CH vojnik, nikad nije bio i vodio druge zajednice...Ponavljam, teško je biti voditelj jer te svi seru, pljuju, prizivaju one prije njega, ali @Joca; pretjeruješ.

      10. Reci nam nešto više o osobi koja se krije iza imena North? Od kud ideja za to ime? Koji su ti bili nickovi prije tog?

      Moj prvi forum profil je bio scouser, registrovan 2011. godine, banovan zbog nerada u marketing timu za robovlasnicu Ninu. Na serveru sam registrovao tad Silvio_M, postao na forum da se odobri, takva bila procedura, odobreno, pa ban IG. Onda sam skontao Silvio_North, pa ban za psovanje, registrovah Steven_North, ostao taj nick dugo. scouser i Steven porijeklo vuku iz engleske furke, Liverpool fazoni, Silvio bi trebao biti Berlusconi, a North je zbog FK Sarajevo u engleskom formatu. Pošto sam u povratku na samp 2013. igrao malo na RP, registrovao sam na FRu North čisto da bi se lakše povezao sa drugima, ostalo je North od tog vremena, kad je i registrovan ovaj forum profil. Nisam nikad promijenio ime, mada sam i mogao, North i ja nemamo više nikakvih poveznica u bilo kojem smislu, osim što sam na FRu uvijek to bio.


      11. Imaš li pravog prijatelja/prijateljicu, i smatraš li da li je to u današnje vrijeme teško pronaći? Zašto? Da li mislis da se uvijek mozes osloniti na prijatelja/prijateljicu?

      Nisam nikad volio tu neku ulogu najboljeg prijatelja. Za mene ne postoji najbolji, ako si i ako sam ti prijatelj, prijatelj sam u svakom značenju te riječi. Ostalo se klasifikuje kao poznanik, kolega itd. Sve je teško u ovom sunovratu instagram civilizacije, previše mišljenja formiraju mase i drugi, previše interesa, prolaznih furki. Onako sam poprilično zatvorena osoba, ali onaj koga ja smatram prijateljem se može zasigurno osloniti na mene. Vjerujem da je isto tako i sa druge strane u tom mom krugu. Kako se krenulo razbacivati pojmom prijatelj ostalo je izgubilo značenje, Facebook je kriv tu dosta.
      Moje je mišljenje da muško i žensko ne mogu biti prijatelji, poštujem sve koji misle drugačije, ali ovo moje se pokazalo istinitim milijardu puta. Uvijek će proraditi ili neki interesi, strasti, nagoni, ne može tu biti iskrenost čista. Jedan moj prijatelj je znao reći "mogu biti brate, al ako je ona baš ono ružna".

      12. Ispričaj nam najluđu situaciju sa nekim osobama koju nikada neces zaboraviti (malo opsirnije)? Koji su to prijatelji?

      Ma joj, tu je onaj problem kad čovjek ima previše toga, pa se ne može sjetiti. Dosta toga se u autima desilo. Vjerovatno bi bilo zaustavljanje policije, nas četvorica unutra, onako svi k'o sa potjernice izgledom da se ne lažemo. Pretres auta, kaseta zaglavljena, ne može da se otvori, otvaranje i pronalazak kese pune bijelog praha od strane policajca. Ma lom, zovi pojačanje, zovi maricu, hapsi, čije je ovo, veze niko nema. Zove ovaj drug svoje kući - ubacio njegov otac vreću šećera u prahu, kaže on za sreću hahah. Nikom ništa na kraju nije bilo.
      Onda šta ja znam, divljanje kroz Doljane na putu za Hrvatsku i Božija volja da policajac gleda u drugom smjeru, slično i na putu od Orašja kući iste one noći kada je rahmetli Adin (Kenny) poginuo. Istom tom cestom sam prošao 10 minuta najviše prije nesreće, hiljadu puta mi je to prošlo kroz glavu, da smo 10 minuta kasnije krenuli možda bi bilo drugačije, potegli bi se na cesti sigurno i moguće da ne bi do nesreće došlo...Bježanje od policije, zaje.bancija s njima, svašta nešto.
      Spust biciklom sa Bjelašnice noću po gustoj magli i kiši također je nešto što zaboraviti neću, susret sa medvjedicom i dva mladunca u divljini u Foči (okrenula se i otišli svojim putem)...

      13. Šta želiš postići u narednih godinu dana? U kojem smjeru zelis da se razvijas dalje? Zašto? Koji je to smjer? Kako ti je prošla 2019-a godina?

      Da još jednom kažem da nemam kakvih ciljeva. Mogu reći šta ću uraditi, spustiti malo zahtjeve i vratiti se nazad u firmu gdje sam i bio. Svakako mi nije do novca ni do pozicije kakve, već penziono i iskustvo konkretno. Smatram da čovjek svoje znanje i vještine može obrisati od guzicu ako ih ne uspije tokom života materijalizovati, tj. da ga i drugi priznaju. Ostao je samo prepotentnost i umišljenost. 2019. isto kao i ona prije nje, ona kao i ona prije, tako u krug, nema kod mene neke dinamike.

      14. Da li si ikada dobio ban? Ako jesi zašto? Da li ga se sjećaš? Jesi bio zabrinut? Koji su tvoji EX nick-ovi na CH? Šta si ostvario na serveru? Sta si postigao na forumu?

      Jesam, svugdje osim na FRu. Na RP sam dobio gore spomenuti ban na Silvio_North jer u ono "zlatno doba" Nikole opsovati nekome nešto je bilo jednako banu. Tako sam ja nakon DManja od strane nekog igrača uzvratio sa frazom "spolno općim sa tvojom majkom", rezultat se znao. Ban na forum profilu scouser zbog marketing tima, ban na profilu North neosnovano od strane Ibrahima za reklamiranje kojeg naravno nije bilo nikad, dobio sam unban tu. Dobijao sam i ona hlađenja, dobijao sam i ban zbog akumulacije opomena... Nisam bio zabrinut nikad, taman posla. Na RP apsolutno nikad nisam ništa ostvario, niti sam tome težio, čista zaje.bancija i 2011, čista zaje.bancija i danas. Na FRu je već druga stvar, bio sam i GS i Admin, Head Admin, opširnije u narednom pitanju oko servera. Na forumu sam bio moderator u dosta PDFova, oftopic, čestitke, oproštaji, sport, bio i kandidat za GModa, ali je neka opomena sve to poništila.

      15. Kakav je bio tvoj prvi sustret sa staff pozicijom? Da li si bio sretan kada si dostigao to? Da li si napredovao dalje? Ako jesi do koje pozicije?

      Prva staff pozicija je bio GS na FR serveru 2013. godine. Radio sam ja kao GS isto ono kao i prije, ljudima koji su tad igrali FR je značio, znači im dosta i danas. Jedne prilike su me moj rival u ovoj borbi za I20 Paul, tada nick Brutalni, i tadašnji admin Neymar toliko iznervirali da sam samovoljno napustio GS poziciju i rekao da neću više nikad. Bio sam od tog momenta GS opet po potrebi, Admin također kad je frka, Head admin sam postao kad je Pajo vodio FR. Realno, bez njega ja nikad ne bih došao na 38, jer ja nisam neko ko je spreman penjati se hijerarhijski i trpiti razne gluposti.

      16. Pratiš li nogomet? Za koji klub navijaš? Dali si ikada išao gledati utakmicu uživo? Što misliš o divljanjima i neredima navijača sa balkana? Misliš li da se tako iskazuje ljubav prema svome klubu? Zašto?

      Pratim, ali jako ograničeno. Navijam za Fudbalski klub Sarajevo koliko znam za sebe, tako će biti i u ostatku života. Ne da sam išao nego idem i danas, imam godišnju, često odem i na gostovanja. To neko navijanje za "svjetske" klubove je meni uvijek pojam bilo, ne shvatam tu neku fiktivnu povezanost i strast za nečim toliko udaljenim. Simpatišem i ja Liverpool, ali to ne može ni u kojem smislu sa Sarajevom. Ti ljudi koji se klasifikuju kao redsi, đavoli, madridiste, katalonci, plavci, juventini, milanezi 1, milanezi 2, a kažu je.bo ovo sve naše mi nikad neće biti svjesni. Propuštaju oni svu emociju koju fudbal nosi tom nekom svojom fiktivnom ljubavlju ispred TVa. Radost kao kad je Lede zabio Genku, Hamzagić zadnji penal Helsingborgu, Said Levskom, Handže Radniku prošle sezone, Oremuš Celticu oni nikad osjetiti neće.
      Uglavnom, navijam za Sarajevo, simpatišem Liverpool već 17 godina brat bratu, Marseille, Celtic, Bešiktaš i Fiorentinu. Gledam našu ligu (BH Telecom Premijer liga) i Liverpool, Svjetska i Evropska prvenstva, Copa Americu, od reprezentacija simpatišem Urugvaj uvijek i vazda.
      Što se tiče pitanja oko divljanja, mislim da se to malo preuveličava i previše gleda kroz prizmu Beograda, gdje je to sve osim navijačih skupina. Borba za prevlast, talove, ugovore, menadžerisanje, dilanje, teritorije i tako to. Ima toga svugdje u svijetu, ali sve manje, što predstavlja civilizacijski napredak. Aktivna tema je to i u Sarajevu, tačnije baklje. Ne mogu da shvatim tu psihu koja će doći na stadion, zapaliti baklju, fol se kune i klub, a klub plati kaznu zbog njega. Sve su to klubovi krivi, umjesto da maloumnike opale po džepu i puste policiju na njih, oni ih štite i mole da se ignoriše nauštrb kluba. Maloumnik svakako nije svjestan da je klub taj koji ga štiti.

      17. Svaki čovjek ima svoje mane i vrline. Nabroji nam neke svoje. Misliš li da imaš više vrlina nego mana? Kako društvo gleda na tvoje mane, a kako na vrline? Smatraš li da i vrline i mane jednako opisuju čovjeka? Zašto?

      Uh, duga bi to lista bila, posebno sa manama. Mora čovjek imati oboje, dvije strane medalje. Mane recimo zadrtost, prevelik idealizam, zatvorenost, otresitost, ponos, bijes, odlučnost, hrabrost koja sa ludošću graniči, nisam spreman na kompromise, ravnodušnost.. Pa i vrline nekad mnogi manama smatraju, ako ja vjerujem da je nešto dobro za nekoga ja ću to uraditi kakve god posljedice bile kratkoročno. Težak sam i kao osoba, raspoloženje varira previše, gubim fokus brzo, koncentracija isto tako tanka. Psujem previše. To je samo ono što ja mogu o sebi reći jer mi se vratilo na neki način, šta bi sve drugi rekli hahah... Kako društvo gleda na to riješi ona ravnodušnost.

      18. Kakvo ti je ljubavno stanje? Sigurno si nekada razmišljao o tome kako zamišljaš svoju porodicu/familiju u skorijoj budućnosti. Opiši nam kakvu ženu vidiš (želiš) kraj sebe do kraja života (fizički izgled,osobine,karakter...) i koliko djece želiš?

      Uh da je Geko tu da šta kaže hahah. Vidio sam ga nedavno, obradovah mu se više nego ne znam ti šta da sam dobio. Da ga citiram: "imam i ja teške kriterije, ali brate što ih ti imaš..." Slobodan, toliko dugo da se više i ne sjećam kad sam zadnji put u vezi bio. Ne ide jednostavno, a nije ni da se trudim, nije ni da tražim. Tu sam mislim najravnodušniji. Ja sam jako strog čovjek, režimski onako, kod mene se zna red i život po pravilima. Kao što već rekoh, nisam spreman na nikakve kompromise, što predstavlja srž svake veze. Nije u redu da neko zbog svojih ideala ugrožava nečije slobode i izbore, zbog toga se u te vode ne upuštam. Jako ozbiljno ja na to gledam, dugo se skautira, provjerava podudarnost sa kriterijima koje je vjerovatno i nemoguće proći. Svi su mi govorili sve će tako biti do jednom kad neka dođe, evo još došla nije, a Boga mi teško da će ikad i doći. Jednostavno, čovjek od ideala, ne od nagona. Čak nemam ni tih "prijateljica" od kojih neka može šta više postati, iz prije spomenutih razloga.
      Inače,

      Zna znanje. Sve je bitno
      Posljednje uređivanje od North : 19-01-20 at 11:41

    2. #2

      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Lokacija
      Sedam Jedan i tri Nule
      Poruke
      11,803
      Teme
      230
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      235 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1167
      Like (dobivenih)
      3279
      Rep
      19. Da li si upoznao neke osobe preko SAMPa i koje ako jesi?

      Igrati SAMP, biti iz Sarajeva i ne upoznati bar nekoga je skoro pa nemoguće. Da je ovaj naš Balkan Samp država, Sarajevo bi bilo glavni grad haha. S Gekom sam se recimo još bolje zbližio zbog SAMPa, onda braća Kurtović, Vita, Dženo, Fare, Oka, Ćata, Rijad, Čupo, s Borisom sam išao u srednju, Zvone, Hame, Trgo, Juzba, Zula, Edi Jaro, Duran, Tare, Nerko 1, Nerko 2, Ajduka...Izvinjavam se nekome ako ga ne spomenuh, ima ih bruku.
      Od ovih van Sarajeva upoznao sam Sanela (Vatrogasac), Paju i Necu ili vam alfonsa.

      20. I za kraj nam opiši svoj dolazak na CroHerze. Kako je to bilo? Od koga si čuo za CroHerzu? Da li ti se na prvi dojam dopala, koji je to bio server kada si se prvi put konektovao na neki od servera?

      Na CH sam došao 2011. godine na preporuku Zeme (Eddie Zemanic, rođak Edijev) koji je sa mnom išao u razred u srednjoj. Počeli smo igrati onda i ja, Nedim (Eddie Ciric) i Đenan (Dzenan Royal), svi iz razreda istog.Bukvalno ja sam njemu pričao kako igram GTA San Andreas SP, jer sam ja to igrao baš puno, on mi reče ima da se igra preko interneta, haj naleti. Tako je to počelo, došli smo na CH, CH:RP Zoranov mod je meni bio prvi SAMP server.Nije meni bio bitan mod niti mi je šta značio, meni je bilo bitno da se vozamo u onim rent Landstalkerima i virimo s kalašima iz njega dok DMamo po serveru. To je život bio...Ušli smo Zema i ja u UR, ubrzo sam ja i prestao igrati iz ne sjećam se kojih razloga, pa se vratio 2013.

      Pitanja glasača

      1. Da li bi ikad bio dobrovoljni vatrogasac i misliš li da si dovoljno hrabar da uđeš u koštac s vatrom?


      Kakvo provokatorsko pitanje haha, zavidiš liku što je bio voditelj FA, a ti nisi haha. Inače, bio bih. Čak sam trebao postati profesionalni vatrogasac, sve je bilo spremno, međutim prilikom definisanja pravilnika za nove prijeme ekonomsku školu nisu definisali kao tehničku, iako sam ja imao zvanje ekonomski tehničar, te tako nisam mogao da apliciram. A prošao bih sva testiranja, logično. To je banja posao ovdje, leže, odmaraju, imaju teretanu, igraju igrica, kartaju, bave se privatnim biznisima, nekad bude kakva intervencija reda radi da guzove ne ugoje previše. Međutim, ne treba osporavati njihovu ulogu generalno, heroji.

      2. Da li imaš želju opaliti koju vaspitnu malom Čiliju?

      Ma pusti dijete nek se igra, samo Boga mi on tom igrom druge ugrožava. Ne treba čovjek prihvatati ono za šta kadar nije.

      3. Koji je tvoj pogled na politicko stanje na prostorima bivse Jugoslavije?

      S obzirom da je ovo predmet mojih master studija, mogao bih ja o ovome stranice ispisati, dat ću onako kraći osvrt.

      Hrvatska - istu onu dilemu koju je imala Slovenija prilikom ulaska u EU (Bolje prvi u selu nego zadnji u gradu) imala je i Hrvatska. Ulazak u EU je znatno povećao dugovanja Hrvatske, rast deficita, a posebno neke dušmanske poduhvate kao neprijateljsko preuzimanje Plive, proizvođača svjetske reputacije, s jasnim ciljem gašenja. Iseljavanje stanovništva je novu dimenziju time dobilo...Izbori iza nas su zanimljivi, jasna naznaka za pobjedu Milanovića je bila Škorina "treća opcija" u drugom krugu. Zanimljivo će biti sada u HDZu jer i njima idu izbori, desno krilo će da orgija zbog rezultata Škore, što njima predstavlja izgubljeno biračko tijelo, a i svakako Kolinda nije bila njihov favorit jer se onako vratila HJZu jer joj je trebala podrška. Da je ona uzela izbore 100% bi odje.bala HDZ, jer joj više ne bi bila potrebna podrška znajući da se ne može više kandidovati ispred te partije, nastavila sa onim kritikama vlade. Koliko god apsurdno zvučalo na prvu, Plenkoviću više odgovara Milanović nego Kolinda iako su ista partija. Međutim, problem je što Hrvatska u kojoj će biti svega u ovom periodu, predsjedava EU u prvom polugodištu nove decenije, kada se mnoge odluke i strategije definišu, a u ovolikom naletu populizma i jačanja desnice širom Evrope moguće je sve. Kamo sreće da je Njemačka prva, Hrvatska druga, a ne kontra...
      Srbija - nedavno nam je gostovao na fakultetu Predrag Bjelić sa Ekonomskog fakulteta u Beogradu, WTO ekspert, te održao predavanje oko BDPa i struktura, zaduženost, stepena otvorenosti, uključujući i prezentaciju istraživanja koje su proveli o regiji. Srbija je iskoristila dosta potencijala koji ostale zemlje nisu, tj. uvoz stranog kapitala koji je Srbiju učinio među najvećim neto uvoznicama kapitala među državama Evrope prema procentu BDPa, uz Grčku, Španiju, Italiju, Francusku...Strani kapital obično kad dođe uzme ono najzdravije, ne oživljava ono mrtvo. Bosna npr. ništa od toga nije iskoristila, sve je puno lakše za strane investitore u Srbiji. Dobro oni tu kotiraju i koriste veze sa Rusijom, Turskom i Kinom. Geopolitika je kod nas nešto što nikad nestati neće, a jasno je čije smo glavno interesno područje. Nakon ratova ovdje brži ulazak u EU je omogućen Poljacima, Česima, Slovacima, Baltiku u odnosu na nas dole. Bocan-Harčenko, Azimov i Ivancov se poslije Lavrova smatraju kremom ruske diplomatije, a ambasadori su u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni. U Ameriku šalju levate, kod nas najbolje ljude.
      Crna Gora - imaju daleko najsposobnijeg političara koji se pokušava riješiti svakog neEU i neNATO utjecaja. Međutim, oni ko oni su tanki u tranziciji, spasio ih je izlaz na more. Ako se pogleda recimo u podacima Svjetske banke, Crna Gora je primila više nepovratne pomoći nakon rata nego Bosna, a napredak nikakav. Uzmemo li još u obzir da Crna Gora nije bila žrtva u ratu, već agresor na Bosnu i Hrvatsku to dobije dodatnu dimenziju u lošem.
      Bosna - ma šta će se ovdje pisati, nedostatak interesa u svemu mogućem, zaje.bancija među političarima, a isti ti političari su slika naroda. Nisu ih Poljaci nama birali, postojimo samo da druge zaje.bajemo .
      Kosovo - na velikoj prekratnici, ali formiranje vlade moraju ubrzati. Od mene imaju apsolutnu podršku sa ovim sankcijama Bosni i Srbiji. Kući materama pa ih nemojte priznavati, možete uzimati stotine miliona na izvor, a nešto fol ne priznajete. Noga.
      Sjeverna Makedonija - očit primjer kako i kad sve dobro krene, stat će. Ovo sa Zaevom je sve dosadašnje poremetilo, a posebno je nezgodno njima jer su svima trn u oku, i Grcima i Albancima i Srbima i Bugarima. Rusi će to znati iskoristiti.

      4. Jesi li bolji od Alfe na Sanhok?

      Dobro pitanje, teško prvenstveno. Alfo je pravi choker na toj mapi, ali imam i ja problem jer na njoj apsolutno ništa ne vidim hahaha.

      5. Šta misliš o ratu Irana i Amerike?

      Taj rat nije ništa novo, nikad on nije ni stao. Redom kad se krene proglašenja inkonvertibilnosti dolara u zlato, SADu je trebao neki garant koji će im osigurati stabilnost u prijelazu na fluktuirajući kurs koji je uslijedio, a to je bila nafta. Bez te stabilnosti dolar ne bi mogao biti glavna svjetska rezervna valuta. Svašta se desilo redom od Mosadeka, pa Pahlavija, pa revolucije, rata sa Irakom...Treba tu jasno i na ulogu Irana ukazati, nije da su oni tu žrtve tolike. Igraju se i oni geopolitike žestoko, miješaju se u sve zemlje okolo, već godinama u Yemenu odmjeravaju dužinu spolnog organa sa Arabijom (produženom rukom američkih interesa), pa uloga u Siriji, a i sad da bilo šta pukne pući će u Iraku. Neće oni snage odmjeravati na svojim teritorijima. Iranov cilj je jasan, imaju odličnu poziciju te žele kontrolisati u potpunosti morski promet naftom. Zbog toga im je Jemen toliko bitan, da mogu i Crveno more pokriti.

      6. Voliš li više lizati klitoris ili sisati bradavice na dojkama?

      Žao mi je Mitre, na ovo nećeš dobiti odgovor haha.

      7. Grah ili pasulj?

      Grah vazda, mada ga nisam ljubitelj kako god ga zvao.

      8. Fali li ti FR?

      Ma iskren da ti budem, ne fali. FR jeste meni najdraži oblik SAMP servera, ali je uvijek slab odziv bio. Odmah krene priča "eee sjećaš li se kako nam je nekad bilo". Ne fali mi FR, ali volio bih da su neki ljudi još uvijek tu, da se progovori koja bar. Sanko, Mijo, Darda, Šmajser, Kićo, Ćorka, Miško, Seba, braća Jelić, Anđelo, Mirza, Ekser, Brle, Huka, Crni (BlaCk, ne onaj bogalj koji mi na VS turnirima izbi sve pare haha), Župa, Ivor (Carr), Riper, Bau, Goran (Marcelo), Dejanović, Levko...
      Neki su još uvijek tu, Tuca i Pajo su sa mnom u SB, neki su u drugim mafijama, neki se prave mahniti po PDu, vidio i Komarca nakon ne sjećam se koliko. 2013. i dolazak Sabinog moda nikad ništa zamijeniti neće, 15 igrača ali vrijednih.
      Da li bih igrao da se otvori sutra? Apsolutno. Parkiraj FBI Ranchera na ulaz u DB bazu i lagano.

      9. Audi il Mercedes?

      Joj, al znate i pitati. Ne znam šta da ti kažem, koliko god Audi bio prepakovan Golf, vjerovatno bih uzeo sebi sad neki i uzet ću prije nego Mercedes. Međutim ako se onako gleda u prošlost, pošto su za mene devedesete vrhunac autoindustrije, Audi nikad neće moći napraviti nekog w124 recimo. 190 u Evolution varijanti također, jednostavno oni nisu za kultnih auta, posljednji (i jedini) im bio Quattro.
      Posljednje uređivanje od North : 19-01-20 at 16:12

    3. #3
      Mehinov1c avatar
      Zlobno
       
      Datum pristupanja
      Jun 2011
      Poruke
      6,261
      Teme
      525
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      45 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      2457
      Like (dobivenih)
      1507
      Rep
      Bravo Aduka naš!

    4. Like North se sviđa ovaj post
    5. #4
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,308
      Teme
      670
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      355 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5225
      Like (dobivenih)
      8582
      Rep
      Sa zadovoljstvom sam izdvojio gotovo pola sata citajuci odgovore na pitanja.

      Znas vec sve, kapa do poda.
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    6. Like Mehinov1c, North, Jamal_Rahar se sviđa ovaj post
    7. #5
      LaMAR avatar
      Datum pristupanja
      Jul 2014
      Poruke
      1,919
      Teme
      78
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      106 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      9 min
      Like (kliknutih)
      1028
      Like (dobivenih)
      711
      Rep
      Najjaci odgovori i .
      Yakuza's Devils


    8. Like North se sviđa ovaj post
    9. #6

      Datum pristupanja
      Oct 2016
      Lokacija
      Inner Circle
      Poruke
      395
      Teme
      29
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      29 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      405
      Like (dobivenih)
      532
      Rep
      Mani me ovih kupljenih, Adnan je istinska CH legenda.

    10. Like North, LaMAR, Archer se sviđa ovaj post
    11. #7
      Stevy_Linglet avatar
      Datum pristupanja
      Aug 2012
      Lokacija
      Zagreb
      Poruke
      26,241
      Teme
      399
      CHB
      600
      Spomenut(a)
      138 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      7 min
      Like (kliknutih)
      1636
      Like (dobivenih)
      2548
      Rep
      jel moguce da su ti postavili moje pitanje hahah ovaj ch je sve...

    12. Like North se sviđa ovaj post
    13. #8

      Datum pristupanja
      Oct 2019
      Lokacija
      Nije dostupno
      Poruke
      561
      Teme
      71
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      8 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      261
      Like (dobivenih)
      315
      Rep
      alal ti vjera

    14. Like North se sviđa ovaj post
    15. #9
      Tuca avatar
      Pijano
       
      Datum pristupanja
      Jul 2011
      Poruke
      10,358
      Teme
      106
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      155 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      2 min
      Like (kliknutih)
      1731
      Like (dobivenih)
      1500
      Rep
      Uvijek si imao svoj stav i mišljenje koje si branio bez obzira na posljedice. Dobri odgovori.

    16. Like North se sviđa ovaj post
    17. #10

      Datum pristupanja
      Apr 2013
      Lokacija
      Zenica
      Poruke
      5,454
      Teme
      104
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      14 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      4211
      Like (dobivenih)
      1989
      Rep
      Bravo Adnane. Fino sam to rastabirio uz ispijanje kahve

    18. Like North se sviđa ovaj post
     

     
  • Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •