Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7
    1. #1

      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      4,990
      Teme
      99
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1553
      Like (dobivenih)
      612
      Rep

      The Witcher (2019.)

      Žanr serije:

      Akcija, avantura, drama, fantazija

      Kreator:

      Lauren Schmidt Hissrich

      Glumci:

      Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra, Jodhi May, Björn Hlynur Haraldsson

      Radnja ukratko:

      Witcher Geralt, mutirani lovac na čudovišta, bori se sa pronalaženjem svog mjesta u svijetu gdje se ljudi često pokazuju zlobnijima od samih čudovišta.

      Osvrt ukratko:

      Kultura gledanja sadržaja danas podrazumijeva gledanje filma ili serije dok se istodobno gleda u mobitel i surfa po društvenim mrežama. Takva kultura nužno dovodi do gledanja sadržaja nekoncentrirano što uzrokuje nerazumijevanje onog što je pogledano. Ne mogu se oteti dojmu da kritičari koje imam prilike čitati ovih dana gledaju sadržaj na taj način. Riječ je tu o „Vješcu“, seriji koju je izbacio Netflix nadajući se da će stvoriti pandan „Igri prijestolja“, a upravo je to naštetilo percepciji serije.

      „Vještac“ traži strpljenje i koncentraciju. Svijest o tome da gledamo tri različita vremenska toka dolazi tek kasnije pa seriji u prvih nekoliko epizoda treba dati šansu da se razigra. Moram priznati da me kopka pitanje bi li „Vještac“ bio bolje prihvaćen od strane kritike da se emitirao na tjednoj bazi umjesto cijele sezone odjednom. Jasno mi je da je puštanje cijele sezone Netflixov trademark kao i da je upravo to dalo priliku sporijem početku da igra na strpljenje publike. Čarobnjaci i čarobnice, vještac, pjesnik i dijete sudbine uhvaćeni su u mrežu mitologije i njenih posljedica. Slavenski su mitovi tu prilagođeni potrebama priče no to ne umanjuje zadovoljstvo što konačno neke od najpoznatijih slavenskih čudovišta možemo vidjeti na ekranu.


      Ako počinjete gledati ovu seriju a niste igrali igricu ili čitali knjigu ova slika ce vam puno pomoći jer se seriju u 1. sezoni događa u 3 vremenska razdoblja ako nekome nije jasno zasto je to tako neka pita u komentarima objasnit ću mu.

      Izvori:
      svijetfilma.eu, ekranizacija.com


      Molim vas slobodno da pišete svoje komentare mišljenja i ostalo uz seriju da se razgovara o njoj i da jedni druge upućujemo u događanja u seriji jer tek je prva sezona gotova, a nazvodno još 5 sljedi , druga sezona navodno kreće 2021.

      Posljednje uređivanje od s h e l b y : 31-01-20 at 18:48

    2. Like Tony Stark, Berserker se sviđa ovaj post
    3. #2
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Evo prije 5min odgledao sam poslijednju epizodu te serije..
      Serija je tolko brutalna, napeta, zanimljiva da nisam gasio laptop od prve do zadnje epizode
      preporucujem svakako
      Posljednje uređivanje od s h e l b y : 12-01-20 at 02:53

    4. Like nitroto, Berserker se sviđa ovaj post
    5. #3
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,315
      Teme
      672
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      353 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5216
      Like (dobivenih)
      8564
      Rep
      S obzirom da nisam imao sreće da isprobam nijednu od tri igrice a ni da nažalost pročitam knjige, mogu reći da me serija zaista zaintrigirala, stoga ću prvom prilikom ako mi to vreme dozvoli prošaltati kroz igrice a ko zna možda i knjige pročitam.

      Sve u svemu, serija je bila okej, ne sviđa mi se što je Netflix opet bio Netflix pa je određene likove obojio drugom bojom radi "rasne ravnopravnosti" i što producent nije shvatio da se radnja u Witcheru dešava u fiktivnom slovenskom okruženju te da tamo i nema crnaca i azijata. Soundtack serije je ubica.

      Toss a coin to your Witcher, oh valley of plenty, oh valley of plenty oooh ooooh
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    6. Like nitroto se sviđa ovaj post
    7. #4

      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      4,990
      Teme
      99
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1553
      Like (dobivenih)
      612
      Rep
      Također nisam čitao ni jednu knjigu niti igrao igru.Ali sam zato dosta citao i slušao o knjigama, tako da sam se donekle upoznao sa Withcer svijetom prije i tokom gledanja serije.Plan mi je čitati knjige kad buedem imao vremena za to, nadam se da ce to biti prije 2. sezone.

      Slažem se sa Alfom da je to malo glupo da ubacuju crnce u seriju smiještenu u slavenki svijet.Ali to je normalnu u trenutnom vremenu pretijeranog liberalizma u svijetu koji ulazi u sve pore društva pa tako i u filmove i serije, ali kad se na to navikneš onda ti ne smeta.

      Mene je zasmetala malo Yennefer koja je koliko sam čito u knjigama opisana kao nevijerovatno ljepa i da svoju ljepotu koristi kao "oružje".A meni osobno izgleda ko ciganka - no hate.
      Ali zato postoji lik koji je mene oduševio Jaskir kao suprotnost ozbiljnom Geraltu, podjetio me jako na Čiku i Zagora ( ako je neko čitao taj strip znat će na šta mislim).

      Henry Cavill kao Geralt je fantastičan od govora do pokreta mačem - fantastičan.

      Uglavnom po meni najveci problem ove serije je to što neki žele za nju govoriti da je "novi Game Of Thrones" i to opterecuje seriju ovo je nešto drugo i mislim da je se treba promatrati kao seriju samu za sebe.

      Sezona 2. bi trebala biti fanstastična jer mislim da bi nakon ove 1. sezone trebalo doci puno gledatelja do 2021., a time i novac i da ce još bolje i kvalitetnije izgledati serija.
      Posljednje uređivanje od nitroto : 12-01-20 at 12:33

    8. #5
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Serija je dobra.

      No treba je pazljivo pratit zbog vremenske linije koja je pomjesana, ja volim takav stil i jedva cekam drugu sezonu.
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    9. Like Jackson se sviđa ovaj post
    10. #6
      Berserker avatar
      kakvi skandali
       
      Datum pristupanja
      Jun 2013
      Lokacija
      Sarajevo & Sanski Most
      Poruke
      912
      Teme
      150
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      34 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      14 min
      Like (kliknutih)
      1438
      Like (dobivenih)
      869
      Rep
      I meni se baš sviđa serija ali baš na početku nisam računao toliko na to da moram paziti timeline na kraju sam sve pofato kako treba

    11. Like Jackson se sviđa ovaj post
    12. #7
      Jackson avatar
      Riješeno
       
      Zarazeno
       
      Datum pristupanja
      Jan 2018
      Lokacija
      Hrvatska
      Poruke
      7,597
      Teme
      333
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      122 post(ova)
      Označen(a)
      4 tema
      Dnevna aktivnost
      12 min
      Like (kliknutih)
      4008
      Like (dobivenih)
      3060
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Berserker Vidi poruku
      I meni se baš sviđa serija ali baš na početku nisam računao toliko na to da moram paziti timeline na kraju sam sve pofato kako treba
      U svakom slučaju se može i dva puta pogledat
      Onako će se trebati čekati za drugu sezonu barem minimalno godinu dana,ako ne i više...trebalo je biti početkom 2021.godine negdje 1/2mj ali odgođeno snimanje radi korone


      || LSMD LEGEND||

    13. Like Berserker se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •