Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 10 od 343

    Threaded View

    1. #11
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,652
      Teme
      304
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      21 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1885
      Rep
      Da odgovorim sada ozbiljno na ono glupo pitanje, posto se mozda jos neki pitaju zasto vise od bilion ljudi gleda i dio je Anime zajednice.

      Ljudi na Zapadu su prije svega Animaciju svrstali u nesto za djecu, Pixar, Disney, oni animiraju crtane filmove, i to je za djecu. Japanske Anime su vec 1970' pocele pomjerati granice u tom mediju, prvi su poceli pravit animaciju za tinejdjere i odrasle, i tu neke pocinju prave tkz. Anime.

      Animacija kao animacija nema granica, sve sto ljudski mozak zamisli moze stavit u animaciju, tako da price koje susretnes u Anime zajednici neces nigdje drugo moci vidjeti. A da ne pricam u ovi par godina, napredkom animacije koliko je prelijepih filmova i serija izaslo, jer Japanci nisu nikada odustali niti napustili umjetnost crtanja, oni mjesaju animaciju crtanja i CGI animaciju na perfektan nacin.

      Sada dijelovi zbog kojih ja licno gledam Anime. Emocija i Muzika.
      Mislio sam da sam hladna osoba uvjek, drugi bi plakali ja bi umro od smjeha na neku scenu, ali iz nekog razloga Anime, Anime su jedini medij koji me moze dovesti do suza uz 3 mozda filma sa Zapada. Jednostavno spoj muzike i emotivnih scena napravi takve neke tear jerk scene, gdje bi i kamen zaplakao. Muzika je meni mnogo bitna, a Anime ogromnu paznju doprinuse muzici, apsolutno nevjerovatno, najbolje scorove sam cuo u Anime.



      Animacija je medij bez granica, mislim provodis vrijeme na Internetu i ne gledas Anime? Nisi cuo za niti jednu Anime? To je meni suludo. Anime vise nisu underground, najvece zvijezde iz Hollywooda, Repa i ostale muzike spominju Anime.

      Uz to dodaj progresivnost, nesto cime se dici Hollywood sada, sto nam u nos gura gay, crnce i ostale ugrozene ljude, Anime to radi vec decenijama, ali na mnogo bolji nacin. Naravno uvjek kazem, ako si homofobican, Anime nije za tebe, ali ti te stvari ne guraju u nos kao Hollywood. Meni to nekada zacini lika i cini ga interesatnijim jos vise, tako da protiv takvih likova sigurno nemam nista, i zbog te progresivnosti volim isto gledati Anime.

      A tu su i sami Anime likovi. Ti kada gledas Film, Seriju, gledas lika i glumca koji glumi toga lika, taj glumac ima drugih uloga, ima svoj privatan zivot. Tako da imati najdrazeg lika je tesko, ali Anime, jedan je Mikaela Hyakuya, tog lika ces samo vidjeti u Owari no Serpah, jedan je Ken Kaneki, dobio djete i zavrsio svoju borbu itd. Njih niko ne glumi, da posudjuju im glasove, ali to su likovi koji zive i postoje u tom svijetu.

      Znaci da skratim, zasto se gleda Anime? Jer ima najbolju muziku, najunikatnije, najbolje price, raznovrsne likove, progresivnost, animacija u kojoj je sve moguce. Jednostavno medij koji nema granica, mislim pogledaj Attack on Titan i ako kazes da nije nesto nakon gledanja, slagao si.


      Oces ovo ikada vidjet u Disney filmu? Malo je izvan konteksta, ali kad skontas pricu i zasto se ovo desava i posljednice istog, pa i kamen bi se slomio i zaplako ( Kazu za djecu o.o )


      Ili mozda ovo? Anime o porodicnom nasilju i likovima koji se bore protiv istog tako sto bjeze iz tog svijeta da igraju tenis zajedno.

      Primjera ima jos 1000.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 15-05-21 at 13:24
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    2. Like Archer se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •