Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Vidi rezultate ankete: Smatra te li da je marihuana droga?

    Glasači
    61. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
    • Da

      30 49.18%
    • U nekim slucajevima da u nekim ne

      16 26.23%
    • Ne

      15 24.59%
    Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 11 do 20 od 43
    1. #11

      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      Pula, Hrvatska
      Poruke
      4,988
      Teme
      99
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1553
      Like (dobivenih)
      612
      Rep
      Sve sta izaziva ovisnost je droga tako i npr. kava, smatram da je marihuana jedna od najprecijenjenijih stvari na svijetu. Probo par puta i nije to za mene.Na balkanu ima vrlo malo prave trave ko npr. u americi, ovdje sa albansko prskano sranje.

      Ove fore narkomanica "to je lijek, to ljeci ljude" to s uzima samo kod teskih bolova ona nista ne ljeci nego pomaze da nemaju jake bolove.

    2. #12

      Datum pristupanja
      Nov 2016
      Lokacija
      -
      Poruke
      617
      Teme
      21
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      5 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      219
      Like (dobivenih)
      122
      Rep
      Pa to zavisi od mozga čovjeka, neki je koriste u medicinske svrhe i to mi se sviđa a ovo ovi narkomani to apsolutno ne podržavam


    3. #13
      marshmello avatar
      Plodan
       
      Zgodno
       
      Datum pristupanja
      Sep 2011
      Lokacija
      21000
      Poruke
      3,119
      Teme
      221
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      41 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      981
      Like (dobivenih)
      1758
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Gunner Vidi poruku
      Hahahaahahah .. jel voda tekucina? Anketa boli glava
      decko dosta ljudi smatra da nije droga pogledaj anketu i vidi jeli anketa dobra
      Samo kreni, rasti i cvitaj

    4. #14

      Datum pristupanja
      Dec 2013
      Lokacija
      Sedam Jedan i tri Nule
      Poruke
      11,803
      Teme
      230
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      235 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1167
      Like (dobivenih)
      3279
      Rep
      Pa to samo pokazuje koliko veze nemaju. Da li je marihuana droga i da li treba biti legalna su dvije potpuno različite stvari.
      Sve što je psihoaktivno, a konzumira se je droga. Ja bih je prvi legalizovao i oporezovao.

    5. Like Gunner, Raskolnikov se sviđa ovaj post
    6. #15
      Y a v u z z' avatar
      Vjera je stvar srca,a domovina
      stvar duše.
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Jan 2012
      Lokacija
      Bosna i Hercegovina Cazin
      Poruke
      3,980
      Teme
      202
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      5 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      3 min
      Like (kliknutih)
      1199
      Like (dobivenih)
      1404
      Rep
      Da.
      Iako izgleda bezopasna
      ali kod bolje trave kao skank ili neke prskane i slicno bez obzira koliko glava kaze da nije i da je samo lijek i dobra za stres nervozu i slicno i koliko god ko mislio da je iskusan pusac vutre u glavi stvara pogubljenja nekad se toliko pogubis da moze biti kobno
      Nekad je dobra naravno kao medicinski lijek,ali nekad sve osim medicinske je droga
      zbog toga da..

      Iskusni pusaci manite se svojih pametovanja ko jos ne zna sta je trava..

      u svakom slucaju u uzem drustvu dobrodosla za prilike neke i slicno. LP 420 pusaci

      * | Ertugrul Yavuzz | ex: Esmir Civic a.k.a El Fatih' | *

    7. Like Roger123 se sviđa ovaj post
    8. #16
      Andrés avatar
      Datum pristupanja
      Jun 2012
      Lokacija
      Reykjavik, Iceland
      Poruke
      13,684
      Teme
      1284
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      224 post(ova)
      Označen(a)
      6 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      13196
      Like (dobivenih)
      5480
      Rep
      Ja sam glasao za "ne". Ne mislim da je marihuna droga. Ali mislim da se može postati ovisnik o marihuani, a to nije dobro. Jedna ovisnost uvijek potiče druge ovisnosti.

      Ja sam ovisnik o kavi i cigarama, marihuana kao ovisnost mi ne treba u životu.

    9. #17
      nowitzki avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2012
      Lokacija
      Oktoih
      Poruke
      3,824
      Teme
      236
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      28 post(ova)
      Označen(a)
      3 tema
      Dnevna aktivnost
      12 min
      Like (kliknutih)
      1738
      Like (dobivenih)
      1063
      Rep
      Ne razumijem ovo pitanje " Jel marihuana droga " ?
      Naravno da je droga, ali ne kao i druge vrste droge

      Koliko sam ja razumeo od med. strucnjaka sadrzi previse THC i kad je pusis manta ti se itd..
      sto za mene znaci da je droga, ali takodjer sam cuo od par ljudi da im je pomogla od raznih bolesti
      tacnije ulje od marihuane je veoma djelotvorno, ali ipak glasao bi za LEGALIZACIJU MARIHUANE !
      ex RP admin 338 ex DM admin 337 ex FR GS ex legenda LCN



    10. #18
      Sequando avatar
      Datum pristupanja
      May 2015
      Lokacija
      BiH
      Poruke
      3,214
      Teme
      501
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      215 post(ova)
      Označen(a)
      17 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      652
      Like (dobivenih)
      1333
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Gunner Vidi poruku
      Hahahaahahah .. jel voda tekucina? Anketa boli glava
      Kolega je mislio na našu percepciju marihuane kao droge ili kao lijeka ili kao nešto treće?
      Možda je pitanje trebalo biti formulisano u smislu "Marihuana - lijek ili droga?"

      Ne znam koliko si zainteresovan za polje medicine, hemije i biologije, ali odavno je već poznato da marihuana itekako ima medicinska svojstva.
      Sve je stvar količine, čak i lijekovi ako se ne daju u količini koja je primjerena mogu postati vrlo jaki otrovi ili alkaloidi.

      Kroz historiju znanosti pravljene su mnoge greške, neke stvari su pogrešno tumačene i svrstavane u pogrešne klase.
      Mnogi lijekovi koji se danas koriste su u prošlosti bili zabranjeni zbog nedovoljne istraženosti.

      Pomisli samo na vakcine i antibiotike, da li bi ti pristao da u tebe unesu umrtvljene viruse ili eventualno neke supstance nekog mikroorganizma (penicilin.
      Naravno da sada to sve i koristiš ali prvi put svi smo skeptični. Šira javnost normalno nije bila upućena u ove podatke tako da nisu imali pojma šta primaju, samo nek djeluje i pomaže.
      Tu je i morfij koji se dugo godina koristio kao lijek jer su ljudi smatrali da nema opijajuća djelovanja što je zabluda naravno.
      Do skoro se morfij davao ljudima kojima nema spasa i koji su blizo smrti čisto da bi lakše podnijeli bolove i što laganije umrijeli.
      I to je jedan vid pomoći zar ne?

      Upravo smo i mi danas skeptični, čuj marihuana za liječenje bolesti? (ironija)
      Najveći problem jeste što ljudi zloupotrebljavaju stvari, pa se onda i nama čine odvratne i odbojne.

      Ja sam svakako za to da se pruži šansu marihuani kao lijeku, da vidimo da li ona zaista može učiniti korisno za organizam bez da utječe na naše psihološko stanje i da stvara ovisnost.

      Citiraj Prvotno napisano od North Vidi poruku
      Pa to samo pokazuje koliko veze nemaju. Da li je marihuana droga i da li treba biti legalna su dvije potpuno različite stvari.
      Sve što je psihoaktivno, a konzumira se je droga. Ja bih je prvi legalizovao i oporezovao.
      Marihuanu ne treba legalizovati u tom smislu da je pušiš ko ljudi u holandiji već u medicinsk svrhe i u odgovarajućem obliku i količini.
      Daj zamisli bolesnika kojem nije do života da sjedi i puši marihuanu da bi mu bilo bolje. lol




      Ja sam glasao za DA, marihuana jeste droga (alkaloid), ali uz pravilnu obradu, uz kvalitetan i stručan znanstveni kadar, ona može biti veoma jak i uspješan lijek, jer pored psihoaktivnih supstanci posjeduje i supstance koje mogu pozitivno djelovati na organizam.
      Bar se ja tome nadam.

      U biljci Canabis postoji psihoaktivna materija koja se zove Tetrahidrokanabinol (THC) koja štiti biljku od ineskata i ostalih organizama.
      Pored Canabisa ista materija se nalazi u nikotiku i kofeinu koje većina ljudi konzumira.
      Pored malih štetnih funkcija kod THC-a postoji ogroman broj pozitivnog djelovanja gdje se pokazao dobro u liječenju raka i AIDSa.
      S toga gospodo ne morate koristiti drogu vrlo lako će do vas doći THC pijenjem kafe ili boravak u prostoru gdje se puši i ostalo.

      Još jedan zanimljiv i veoma bitan podatak jeste da smrtnost neke droge mjeri sa vrijednošću LD50.
      Vrijednost LD50 kanabisa kod ljudi NIJE POZNAT.

      I za kraj da ne bude zabune, ne podržavam pušenje marihuane u cilju zadovoljstva i psihičkog odmaranja, već pozdržavam da se sva korisna svojstva marihuane upotri**** za borbu protiv bolesti današnjice.
      Posljednje uređivanje od Sequando : 02-02-19 at 18:57

    11. Like Y a v u z z' se sviđa ovaj post
    12. #19
      Raskolnikov avatar
      And all I loved, I loved
      alone.
       
      Zgodno
       
      Datum pristupanja
      Mar 2012
      Lokacija
      City of Angels
      Poruke
      6,457
      Teme
      224
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      68 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      960
      Like (dobivenih)
      835
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Shroud Vidi poruku

      Pričamo o travi koja je u CIJELOM SVIJETU priznata kao lijek i onih koji znaju da je koriste služi kao lijek, nekima i za opuštanje, a ti pošto si zatucan i promašen slučaj na ovoj zemlji, je droga. Vjerovatno se pucaš tramalima, nije ti dobro
      Kanada, Chile, Columbia, Bermuda, Kipar, Češka, Danska, Finska, Georgia, Njemačka, Grčka, Izrael, Italija, Jamajka, Luxembourg, Macedonia, Malta, Nizozemska, Novi Zeland, Norveška, Peru, Poljska, Portugal, San Marino i još u 8 zemalja je legalno konzumiranje u MEDICINSKE svrhe, dok je samo u Kanadi, Georgiji, JAR, Urugvaju su legalne potpuno/djelomično, za posjedovanje i konzumaciju. Ni ta Nizozemska za koje se hvatate vi travarčići kao pijan plota nije legalizirala nego dekriminalizirala posjedovanje do 5 grama. Ako ti je cijeli svijet zemlje u kojima je legalno napušavanje, nije ni čudo što nisi naučen osnovama komuniciranja, a to je da poštuješ drugo i drugačije mišljenje. Sjedi i pročitaj nekad nešto u svome životu osim kako se nadrogirat, za to si vidim dobro potkovan.
      Posljednje uređivanje od Raskolnikov : 02-02-19 at 21:45
      May the rotting flesh of kings feed the Earth.


    13. Like Yuuto, marjo se sviđa ovaj post
    14. #20
      Jozo Diaz avatar
      Datum pristupanja
      Jan 2014
      Lokacija
      München
      Poruke
      1,498
      Teme
      85
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      4 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1058
      Like (dobivenih)
      602
      Rep
      Rekao bi NE


      Vise sam za pod nosdrvu

     

     
  • Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •