Registracija
  • Sretno
  • Uplaseno
  • Opusteno
  • Zaljubljeno
  • Zivcano
  • Voljeno
  • Ludo
  • Gladno
  • Posrano
  • Zamisljeno
  • Zlobno
  • Uspavano
  • Zakon
  • Sjajno
  • Zgodno
  • Snazno
  • Zgrozeno
  • Pijano
  • Usamljeno
  • Nostalgicno
  • Zarazeno
  • Zadovoljno
  • Tuzno
  • Bolesno
  • Neodlucno
  • Ponosno
  • Odlucno
  • Ljuto
  • a
  • Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5
    1. #1
      Matthew avatar
      a
       
      Datum pristupanja
      Dec 2017
      Lokacija
      Sarajevo
      Poruke
      23,597
      Teme
      1792
      CHB
      119
      Spomenut(a)
      244 post(ova)
      Označen(a)
      5 tema
      Dnevna aktivnost
      1 h 22 min
      Like (kliknutih)
      4631
      Like (dobivenih)
      3550
      Rep

      |~ 7. kolo Iskrenih 20 - Diego Rivera ~|

      Poštovani korisnici foruma pobjednik ovog kola Diego Rivera nije imao vremena da otvori temu za I20 pa me je zamolio da ja za njega otvorim tu temu . Odgovori su njegovi a pitanja su sastavljena od strane IT Tima.
      Ostavite komentare i kritike na ova pitanja/odgovore.

      1. Možeš li nam se ukratko predstaviti, odakle dolazis,koliko imas godina , kako se zoves.. ?

      -Dolazim iz Bosne i Hercegovine, grad Tuzla, imam 19 godina, Elvis

      2. Kada ste posljednji put uradili nešto ozbiljno bez jasnog plana u glavi, ali s dubokim uvjerenjem da je to moguće ostvariti? Da li ste osoba koji voli donositi odluke brzo bez premišljanja i niste svjesni kakve posljedica ta odluka donosi? Kako se nosite sa posljedicama inaće?

      -Jedan sam od onih koji vole dobru organizaciju svega tako da za sve uvijek imam plan, bio nerealan ili realan uvijek imam uvjerenje da je moguce ostvariti. Odluke donosim racionalno sagledajuci sve aspekte ovisno o situaciji, te prihvatam svaki rizik i posljedice ukoliko sam uvjeren u nesto.

      3. Što biste odabrali: izgubiti sve svoje dosadašnje uspomene ili ostati bez mogućnosti stvaranja novih? Da li ste osoba koja voli se prisjetiti nekih uspomena? Da li pamtite loše uspomene i kako ih komentarišete? Jeste li osoba koja voli zabilježiti neko dogadjanje ili sliku spremiti samo za uspomenu da imate?


      -Izgubiti dosadasnje uspomene iz razloga sto mislim da je jos dug put da bih ostao bez mogucnosti stvaranja novih uspomena. Svakako svi se mi volimo sjetiti uspomena. Trudim se da ne pamtim jer je to dodatno covjekovo opterecenje da razmislja kakve su se stvari lose prije dogodile umjesto da se okrenu novim iskustvima.

      4. Šta bi ste učinili davaš najbolji prijatelj odseli u drugu zemlju ili da živite u neposrednoj blizini, ali ste se počeli udaljavati? Da li ste osoba koja bez obzira na sve bi ste učinili sve za vašeg prijatelja? Da li ste imali situaciju da vas najbolji prijatelj iznevjeri i šta ste uradili povodom toga?

      -Naravno , "titulu" najboljeg prijatelja ne moze svako steci barem ne kod mene, to mora biti osoba koja je uvijek bila uz mene i naravno za takvu osobu sam u bilo kojoj situaciji i odnosu 24/7 na raspolaganju. Nikad nisam imao takvu situaciju.

      5. Što je gore: doživjeti neuspjeh ili nikad ne pokušati? Jeste li imali situaciju da niste nikada pokušali samo zato što ste se bojali neuspjeha? Da li ste osoba koja voli uspjeti u životu ali da ništa ne gubite / ne rizikujete?

      -Nikad ne pokusati, uspijeh se sastoji iz niza neuspijeha i svaki drugaciji uspijeh nije pravi uspijeh. Nikada. Ne nisam takva osoba

      6. Mozes li nam reci svoj najveci poraz u zivotu ? I sta si iz tog poraza naucio?

      -Nemam nekog narocitog poraza koji bi nazvao najveci poraz i neki iz kojeg bi ista naucio.

      7. Konzumiras li neka narkoticka sredstva ? Kajes li se sto si ih poceo koristiti ?da li bi volio da se odreknes toga ? Ukoliko nisi ovisnik ovoga da li si onda ikad konzumirao nesto slicno ?

      -Ne. Prije jesam i ne preporucujem nikome .

      8. Bavis li se nekim sportom ? Ukoliko da mozes li nam reci da li si bio na nekim takmicenjima i da li je tvoje ime negdje zamapceno sto se tice sporta ?

      -Vise ne , bavio sam se fudbalom dug vremenski period.

      9. Reci nam nešto o svome ljubavnom životu. Da li imaš curu? Kakav je tvoj stav o dužijim vezama? Da li misliš da si još premlad za duže veze i ozbiljnije korake?


      -Zadrzao bih ove informacije privatne( izvinjavam se sto ste ostali uskraceni )

      10. Da li možeš za sebe reći da jedan od najboljih skriptera koji se pojavio na CH? Da li si se pronašao u tome? Da li znaš neke programske jezike te da li bi se volio ozbiljnije baviti sličnim poslovima?

      -Iskreno nazalost mogu se staviti na trece mjesto, nakon velikog Zorana koji je sve ovo zapoceo i jednog covjeka koji je jedini ovdje imao znanje kakvo se predstavlja a to je Nate(KFA).

      Zasto kazem nazalost, skripteri koji su sebe nazivali dobrima odlicnima su i upropastili sve ovo bili i doveli CH do ruba propasti ali uspjeli smo stvoriti na kraju lijepu pricu od svegga ovoga.

      Moje poznavanje programskih jezika su: c# , c++ , php , javascript , naravno volio bih se ozbiljnije baviti ali za tako nesto treba jos dosta ucenja truda vremena, u buducnosti ko zna .

      11. Svi mi imamo neke trenutke koje nećemo lahko zaboravit. Koji je tvoj najupečatljiviji trenutak na serveru? Šta je tvoj dosadašnji najveći uspijeh? Ispričaj nam taj događaj.

      -Najupecatljiviji trenutci su mi oni sa pocetka kada sam tek pocinjao igrati, kao najveci nob prvi put na bilo kojem SAMP serveru pa odma RP server, gdje je bilo sto se kaze **** lud zbunjenog.

      To je bilo najupecatljivije iz razloga sto sam volio svaki minut provesti u saznavanju novih stvari kako sta funkcionise , kako se zapravo RolePlay igra sta je cilj itd.

      Najveci uspjeh je trenutna "titula" da sam od tog nooba kad sam tek pocinjao igrati , dosao do skriptera zajednice na kojoj sam poceo igrati.


      12. Kakvo je tvoje mišljenje o stanju u UR? Da li misliš da su potrebne neke reforme? Misliš li da bi sklapanje saveza osvježilo trenutno stanje? Da li misliš da bi UR bio koristan u tome?

      -Stanje o URu , u medjuvremenu dok sam dobio ova pitanja neke reforme su se vec desile i nastavljaju da se desavaju te ce UR dobiti jedan jako zanimljiv sistem koji ce ga ozivjeti.

      Savezi nam nisu narocito potrebni jer se ne bavimo stvarima kojim se ostale bande/mafije bave, pljacke, teritorije , ect ect. tako da mislim da ne bi bili korisni u tom smislu.


      13. Kojim dijelom skripte CHRP moda si najviše ponosan? Da li bi nešto promjenio? Zašto. Da li misliš da je ovo jedan od boljih, ako ne i najbolji mod koji je ovaj server vidio?


      -Ne mogu reci neki odredjeni dio , pa cu u ovom dijelu odgovoriti na citavo ovo pitanje.

      Trenutna skripta je jedna od najboljih koja je bila tu, iz razloga jer je jako raznovrsna i ima mnogo stvari koje se mogu raditi.

      Promjene , nista narocito , ja bih ovdje samo dodavao a nista mjenjao jer mislim da je to jedini pravilan nacin razvoja ove skripte, mozda tek sitnice se trebaju izmjeniti.

      14. Kako si se snašao u Staffu? Da li je staff trenutno po tvojoj mjeri? Da li misliš da je trenutno bolji ili gori u odnosu na onaj kada si ti tek ušao u taj krug? Kakav je tvoj odnos sa voditeljima servera te da li se da sa njima raditi?

      -
      Bez ikakvih problema, jako ugodno kolege su prijatne, nisu u fazonu "ja sam admin ko je ko ja" vec su tu uvijek spremni za zezanje druzenje. Trenutno je ovo jedan od boljih staff timova koji je CH ikad imala. Odnos sa voditeljima je jako dobar , postovanje je prisutno i pripomaganje i sa jedne i sa druge strane, i jako je lako i ugodno raditi sa njima.

      15. Šta misliš o trenutnom forumu? Upoznat si sa činjenicom da je TDK uveo dosta noviteta. Da li je sada bolji u odnosu na prošli? Da li misliš da forum staff dobro obavlja svoj posao? Da li bi volio postati jedan od njih? Misliš li da bi se pronašao u tom poslu te da li možeš reći za sebe da bi bio jedan od boljih forum Staffovaca?


      -Trenutni forum , hmm.... Pa iskreno iz mog pogleda moglo bi dosta bolje iz razloga sto ova verzija VBulletina ima dosta propusta. Staff forum je jako dobar te vecina clanova ne ovisi o RP serveru vec rade forum posao i to je jedini pravi nacin da forum staff funkcionise kako treba.

      NE bih volio jer bi to bila dodatna obaveza koju vjerujem da ne bih uspio raditi kako treba pa tako da bolje da to mjesto

      16. Da li ste nekada bili banovani ili čak protjerani na CH zajednici? Kako komentirate vodjenje servera u vrijeme Nikole i Zorana? Da li mislite da je to bilo iživljavanje na igračima? Da li su voditelji imali kakvu ljubav prema igračima ili ćak samo da izvuku što više materijalnih stvari od njih?

      -Banovan x puta protjeran nikada.

      Vodjenje u vrijeme Nikole i Zorana, moglo bi se pricati o tome satima , ali ukratko, to su ljudi koji su sve ovo gledali kao biznis, te od igraca pravili svoje robove koji ce raditi za njih , zato su se strogo i postovala i kaznjavala sva pravila.

      Mislim da je to jako pogresno vodjenje koje je na kraju dovelo do toga da se zajednica i proda jer je izvucen maximum financija koji se mogao izvuci.

      17. Možete li nam ispričati i objasniti oko posla skriptera? Da li bi nekome preporučili taj posao? Da li taj posao zahtjeva puno vremena i živaca? Isto tako, da li taj posao zahtjeva puno učenja?

      -Ko ima volje zasto da ne preporucujem , puno vremena i zivaca da treba i dosta ucenja, jer to nije nesto sto ti preko noci kazes ocu da radim udjes i znas radit.

      Skriptanje( kako ga mnogi zovu) odnosno vid programiranja je ono sto morate voliti raditi da bi uspjeli.

      Kao sto sam odgovorio vec mnogi "skripteri" su ovdje prosli koji nisu volili raditi i na kraju doveli sve do cega su doveli...

      Uzet cu za primjer moje "ucenje skriptanja" je trajalo minimalno 1 , 1.5 godinu dok nisam bio spreman da radim neki svoj projekat.

      18. Da li u poslu skriptanja može se lahko pogriješiti i čitava linija koda upropastiti? Kako pronalazite neke greške u skripti? Da li vam se dešavalo da naidjete na neki "bug" koji je nemoguće riješii i jedino riješenje je da počnete da radite taj sistem od 0?

      -Kao i u svakom programskom jeziku jedna greska moze sve srusiti i upropastiti zato je bitno imati zivaca i raditi po principu tri puta mjeri jednom sijeci.

      Najlakse je naci greske sistema koje sami radite jer znate gdje ste sta smjestili, kada je greska u nekom sistemu koji je neko drugi radio greske se najcesce pronalaze principom eliminacije , eliminisete jedan po jedan dio koda dok ne dodjete do trazene greske.

      Svaki "bug" je moguce rijesiti, medjutim ima onih koje ne vrijedi rjesavati to vam je kao kada kupite neki telefon za 150 eura razbijete mu display i popravka je 100 eura, dakle ne vrijedi vec je takve sisteme bolje raditi od 0.

      19. Zamisli sebe kao najboljeg skriptera na balkanu ujedno i najpopularnijeg , sta bi prvo učinio ? Bili se hvalio time ? Da li bi ostao na CHu kao skriper ili bi ipak otisao negdje drugdje ?

      -Nema razloga za hvaljenje jer uvijek postoji neko ko je bolji ali mozda nije izbio na povrsinu.

      Da li bih ostao na CHu, naravno jer tu sam svoju karijeru poceo tu cu je i zavrsiti i CH je jedina zaduzena za ono sto sam danas, kao naravno sto je CH zaduzna za vecinu danasnjih skriptera na sceni.

      Da nije bilo CHa Soprana i Zorana, ne bi bilo balkanskog samp foruma, da nije bilo balkanskog samp foruma 90% danasnjih skriptera ne bi saznalo ni kako se otvara pawno.

      Jednostavan princip.

      20. I za kraj nesto sto mozda ne znaju svi a to jeste , zasto si se ipak vratio na CH nakon sto si otisao sa kfa i pinkijem, kada su prodali zajednici danasnjem vlasniku?


      -Ja sa CHa nikad nisam otisao, kada je zajednica prodana od strane pinkija trenutnom vlasniku Joci tada je server bio ugasen jer su neki uradili sta jesu...

      Ja sam naravno ostao u kontaktu sa kfa pinkijem i ogijem , i pristao da budem uz njih za njihov novi projekat ali sam na CH jos uvijek bio jer nije bilo zabrane da se radi sa nekim na drugoj zajednici.

      Posljednje uređivanje od Matthew : 24-12-18 at 01:16
      🌐 Postani dio našeg Marketing tima i učestvuj u kreiranju priče koja će oblikovati budućnost CroHerze. KLIK🌐
      🎨 Započni svoj kreativni put s nama! Postani član Fan Art tima! KLIK 🚀

    2. Like Rivera, ViKING se sviđa ovaj post
    3. #2
      Archer avatar
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Lokacija
      Beograd
      Poruke
      12,308
      Teme
      670
      CHB
      0
      Spomenut(a)
      355 post(ova)
      Označen(a)
      16 tema
      Dnevna aktivnost
      40 min
      Like (kliknutih)
      5225
      Like (dobivenih)
      8582
      Rep
      (Vezano za odgovor na Pitanje #10)
      Nisi bolji skripter ni od Docka, ni od Vite, ni od Mazza, a ni od Sabljaka.
      Ti si na nivou Mije, to je neko moje objektivno misljenje.

      Dock je jedan od najboljih skriptera ako ne i najbolji skripter koji je krocio na CH i ne moze niko da tvrdi suprotno.

      Nista licno lose protiv tebe, samo kazem da ne mozes da se stavis na trece mesto pored ovakvih momaka.
      Posljednje uređivanje od Archer : 24-12-18 at 01:26
      | In loving memory of Keny Dust (11.02.1999 - 11.07.2018) |

      My enemies are many, my equals are none.

    4. Like Rivera, nowitzki, Mar$el se sviđa ovaj post
    5. #3
      Alek Cortez avatar
      alek>lcn
       
      Zakon
       
      Datum pristupanja
      Aug 2011
      Lokacija
      Srbija
      Poruke
      12,356
      Teme
      354
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      268 post(ova)
      Označen(a)
      29 tema
      Dnevna aktivnost
      15 min
      Like (kliknutih)
      1707
      Like (dobivenih)
      4554
      Rep
      Bravo zerocoolos jr
      Eo reko mi zoran da je zadovoljan odgovorima
      Bravo lega
      RESPECT: Joca Botinec !!!!!!!!
      EX: LCN Šef ~~ NOW: LCN Black Lista

    6. Like Rivera se sviđa ovaj post
    7. #4
      Rivera avatar
      Datum pristupanja
      Nov 2012
      Lokacija
      Tuzla
      Poruke
      939
      Teme
      73
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      98 post(ova)
      Označen(a)
      10 tema
      Dnevna aktivnost
      29 min
      Like (kliknutih)
      167
      Like (dobivenih)
      1780
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od dovahkiin. Vidi poruku
      (Vezano za odgovor na Pitanje #10)
      Nisi bolji skripter ni od Docka, ni od Vite, ni od Mazza, a ni od Sabljaka.
      Ti si na nivou Mije, to je neko moje objektivno misljenje.

      Dock je jedan od najboljih skriptera ako ne i najbolji skripter koji je krocio na CH i ne moze niko da tvrdi suprotno.

      Nista licno lose protiv tebe, samo kazem da ne mozes da se stavis na trece mesto pored ovakvih momaka.
      Odgovori na takva pitanja su bazirana na cirkus skriptere poput upravo mije , farkiasa, mede itd itd ...
      Sve u svemu slazem se jako su dobri ti momci ali oni su bili u sklopu sa zoranom tako da ih brojim u toj ekipi .
      Naravno gledam tu i samo CH RP sto se tice .
      Sve u svemu hvala na misljenju cijenim to

    8. Like Archer se sviđa ovaj post
    9. #5
      Đubretar
      Deleted User
      Citao sam ovih drugih 10 odgovora za SAMP vezanih.
      Ne bih se slozio za Top 3 skriptera CH, barem ne jos.
      Jer evo skriptas javno za CH vec mjesec-dva, trebas se jos kroz vrijeme dokazati da nisi kao prijasnji skripteri koji su prodavali maglu.
      U listu top CH skriptera bih uvrstio sledece:
      1) Zoran
      Dalje no order sledeci:
      Sabljak, kfa, Dimi i dock
      Kako god da bilo nastavi raditi i pokazi nam sve sta znas

      A sad cu uci IG da vidim jesi li mi popravio profit od Rudara x)

    10. Like Rivera se sviđa ovaj post
     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •